Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wysoki salon


farmi

Recommended Posts

Mam pytanie do wszystkich użytkowników i specjalistów odnośnie podwyższonego salonu. Wprawdzie na razie mamy stan 0 ale wpadliśmy z żoną na pomysł aby zlikwidować strop nad salonem . Rozmawiałem nawet z cieślą, że taka zmiana jest do zrobienia bez większych nakładów finansowych, a my nawet zdecydowanie chcielibyśmy elementy więźby widoczne nad salonem. Przestraszono nas jednak ogromnymi kosztami ogrzewania (a planujemy podłogówkę w całym domu). Względy większego i roznoszącego się hałasu też braliśmy pod uwagę - myśleliśmy , żeby odciąć dostęp do części salonowej na poddaszu.

-Proszę o poradę ile mniej więcej mogą być wyższe koszty ogrzewania i czy samo ogrzewanie podłogowe wystarczy ( salon ok 33m2, dach kopertowy, salon z narożnika)

 

-Cieśla zaproponował także inny wariant - bardziej kosztowny - zrobienie nad salonem stropu drewnianego podniesionego np 1m ponad standardowy sufit i wykorzystanie tej części poddasza jako "rupieciarnię" :lol: - co sądzicie o tym eksperci??? na pokojach na poddaszu aż tak mi nie zależy gdyż pozostaną jeszcze 3 ( 2 na poddaszu i 1 nad garażem)

 

- Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby ktoś podesłał mi namiary na jakieś galerie podobnych rozwiązań salonów czy antresol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli konstrukcja drewniana zostaje zachowana, a tylko sufit nie jest odeskowany a odkryty do dachu, to gdzie tu magia? Uwidoczniona w salonie więźba -moje marzenie. Magia zaczyna się przy wariancie podniesienia stropu ;)Tez skonsultowałabym to z konstruktorem-choc prawdopodobnie nie ma co przezywac- to jednak zdanie fachowaca jest tu bardzo ważne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście - gość z uprawnieniami -rozrysował mi ja mniej więcej jak wygladałaby więźba - wszystko miało ręce i nogi- nad salonem przechodziłby podciąg do podtrzymania konstrukcji - ja sie tym bardziej cieszę bo podobałoby mi się takie ociosane drewno- a przy okazji bardzo chciałbym mieć taką przestrzeń nad głową

- chodzi tylko o to czy takie marzenia mnie nie zrujnują na etapie budowy i eksploatacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jeszcze od tego jak ocieplisz dom. Jesli dobrze, to tak jak mówie, nie dość ze podłogówka ogrzeje ci całą kubaturę, to jeszcze bedzie ci ciepło, a rachunki w normie i bedziesz mieć piękny sufit.Jak ocieplisz według WT i wciśniesz jeszcze wentylacje grawitacyjną, a kubatura będzie bardzo powiększona, no to nie polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ty masz te piękniste belki Majki. Nawet nie wiesz, jak ja ten no ....też bym takie kciała miec ;)

 

To był pełen spontan na etapie wykonania dachu, a wyszło w sumie fajnie, nie będę ukrywał :D Taki lofcik się zrobił ... :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To i ja dorzuce swoje 0.03PLN. U nas tez powstal otwarty salon (ok 35m2). Wklepalem dane do OZC to mniej wiecej wiem ile ciepla salon bedzie pozeral. Planuje podlogowke pod panelami i (chyba) grzejnik podlogowy przed szerokim przeszkleniem na taras (3.3m). To musi wyjsc, nie ma bata. Interesuja mnie jak zwykle opinie ludzi uzytkujacych pomieszczenia z antresolami szczegolnie w te mrozy. Dzialo sie cos godnego odnotowania? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję salon z antresolą od Wigilii 2009. Przeszłam najgorsze mrozy :)

Na dole tylko podłógówka + grzejnik kanałowy pod oknem fasadowym (zakręcony).

Cieplutko jak w uchu.

Ciepło co prawda idzie na gorę, ale nie jest tam duszno. Mam drzwi wewnętrzne, więc sprawy nie ma.

Drzwi są dębowe 4,2 cm więc nie ma problemu hałasu z dołu (ani głośnej muzyki moich dzieci docierającej na dół - wystarczy zamknąć drzwi).

Przy kubaturze do ogrzania ok. 1200 m3 zużywam gazu za 1k miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam salon otwarty 50m2 - tylko podłogówka - + antresolę ok 30m2 na której nie ma żadnego ogrzewania - na antresoli jest ok. 1 stopień mniej niż w salonie. Nawet w wysokie mrozy to rozwiązanie wystarcza choć przyznaję że 2 razy w największe mrozy temp. spadła do 19 stopni - rozpaliliśmy w kominku i już było z powrotem ciepło. Rozwiązanie się sprawdza, ale przed budową robiłam projekt ogrzewania więc być może sprawdza sią akurat na moich danych (dom dobrze ocieplony, poparty obliczeniami rozkład rurek podłogówki). Aha, dla nas temperatura optymalna to 21stopni, tych lubiących 25stopni pewnie by nie zadowoliło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farmi,

 

Wysoki salon jest super ... natomiast trzeba miec swiadomosc, ze na gorze bedzie glosniej ..... kwestia jak ostro bedziecie imprezowac :) ale nie wierz zapewnieniom innych, ze u nich na antresoli jest cicho ....chyba ze nie slychac szelestu wertowanych ksiazek :)

 

Kosztami sie nie przejmuj bo i tak swoje za ogrzanie bedziesz musial zaplacic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Nefer

 

Obadalem Twoj salon. Antresola niczego sobie. Powiedz mi czy uzywacie tego grzejnika kanalowego przed przeszkleniem? (jesli dobrze go tam wyczailem). Jesli tak to czy zdaje egzamin? Jesli nie to czy mozna sie bez niego obejsc? Pozdroweczka.

 

Można się bez niego obejść, bo podłogówka spokojnie wystarcza. Dałąm go dla spokojności sumienia :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sufit "katedralny" :) (do dzisiaj mówiłam na niego kościelny) w salonie - razem z kuchnia otwartą na salon to 40 m2. Nie należę niestety do szczęśliwców posiadających podłogówkę, mam tradycyjne grzejniki (gaz płynny)+kominek.

Nad częścią salonu jest antresola, około 20m2,bez żadnego ogrzewania.

 

Efekty- całe ciepło z dołu idzie na antresolę, różnica temperatur sięga spokojnie 7-8 stopni....

 

Na dole siedzimy w kocach,a temperatura 19 stopni to naprawdę osiagnięcie i to przy napalonym kominku (ktoś wyżej był przerażony taką temperaturą:D ), oczywiście w największe mrozy tak jest, na codzień teraz chodzimy po prostu w grubych swetrach :D :D

 

na antresoli spokojnie można siedzieć w krótkim rekawie-dlatego mamy tam suszarnię, pranie schnie rewelacyjnie

 

Właśnie jestem na etapie szukania wykonawcy stropu drewnianego,dzięki ktoremu zatrzymam ciepło na dole i nie pójdę z torbami na ogrzewanie.

 

Mieszkamy już 3,6 roku w 'kościele", i mam naprawde dosyć. Gdybym budowała od zera, to raczej z tradycyjnym stropem.

 

Ale szczęśliwcy z podłogówką są zadowoleni, może warto ich posłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...