Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Plan zagospodarowania terenu do WZ


meg58

Recommended Posts

Interesuje mnie wzór planu zagospodarowania działki do wydania warunków o zabudowę . Jak to napisać jak przedstawić graficznie . Wszędzie jest informacja co dołączy , mapa w jakiej skali ma być tylko nie mogę znaleźć przykładu takiego plany. Trafiłam na jeden plan zagospodarowania terenu ale był zrobiony przez architekta a ja czegoś takiego nie jestem w stanie zrobi sama .

Byłabym bardzo wdzięczna o jakieś dokładne wskazówki. przeszukałam net i trafiam wszędzie ze najlepiej zlecić to architektowi ( rozumiem takie zlecenie gdybym występowała o pozwolenie na budowę ) ale ja budować się będę za kilka lat ( ok 3) najpierw chce wystapic o warunki zabudowy i tak naprawdę nie wiem jak mam to zrobić

Jak opisać teren zagospodarowania działki jak sporządzić plan przedstawiony graficznie. Byłabym wdzięczna zw wszelkie informacje i materiały poglądowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć do tego przynajmniej mapę zasadnicza w miare aktualną.

koszt takiej mapy to ok.50zł.

na takiej mapie na terenie swojej działki rysujesz (tak jak dziecko w przedszkolu) swoja wizje zabudowy,to znaczy dom (widok z lotu ptaka), i na przykład inny budynek który w przyszłości byś chciała postawić,śmietnik,szambo itd

zwykle mając działkę każdy ma wizje jak by ją zabudowac to znaczy gdzie co ma stać i właśnie to trzeba namalować na takiej mapie.

nie ma potrzeby aby robił to architekt.

to co namalujesz trzeba opisać

np" projektowany budynek zastanie usytuowany ok 4 metrów od wschodniej granicy działki,po stronie przeciwnej w odległości .....będzie usytuowany budynek gospodarczy....i takie tam bla bla.."

teraz dobra rada od wujka który przez to przechodził-podając wymiary budynków

które planujesz naciągaj (w granicach rozsądku i możliwości) wymiary zewnętrzne,wysokości.

dlaczego??? na przykład mi zanim wystąpiłem o warunki wydawało się że jak postawię budynek o wysokości 7.5 m to mi wystarczy,i właśnie taki wymiar podałem w opisie

więc niezwykle błyskotliwi urzędnicy w warunkach zabudowy napisali mi że budynek który mogę postawić nie może przekroczyć 8m,,i tą decyzją szukając projektu właściwego byłem ograniczony tą właśnie wysokością(z tysięcy projektów dostępnych w internecie moim warunkom odpowiadało 10%)większość przekraczało tą wysokość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...