Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rubcie elektrykę i po mału wyceniejcie ja też miałam droższego jak się później okazało po znajomiości sąsiada 60 więcej na punkcje wodnym i 50 na c.o zwodził nas wkurzyłam się bo za nie całe 2 tygodnie wchodzili tynkarze i na pałe szukałam i trafiłam na super hydraulika pana Rafała .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 517
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam,życzę sukcesów...jak troszkę pracy wykonasz sam to ssz a 150 powinno się udać, a ile planujesz do wprowadzenia,ale bez mebli... tak z ciekawości...ja ssz juz mam..i teraz się zastanawiam czy to juz jest 50% inwestycji czy jeszcze nie...

 

A dziękuje i również życzę szybkich i przyjemnych postępów w dalszych etapach budowy waszego domku.

Muszę prześledzić wasz dziennik. :smile:

Mam nadziej że się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, ale ruszacie z wycenami do przodu. super, gratuluję! Piece wiessman są chyba najlepsze, z tego co dziś słyszałam i podobno inwestycja się zwraca po kilku latach, ale rozrzut cenowy ogromny. Cholera że to wszystkie takie drogie musi być!!!!! A jaką oczyszczalnię planujecie?z drenażem rozsączającym czy osadem czynnym?JEdna droższa od drugiej, jedna lepsza druga gorsza, można zgłupieć od tego:). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello,

no to masz jazde z hydraulikiem taka jak ja do niedawna. Szukalam i szukalam, i naczytalam sie ze mozna taniej ale znalazlam ostaecznie srednio taniego Pana, jest w trakcie roboty,ale poki co jestem zadowolona. Skasuje nas 4000zl za robocizne za sam parter, 9 grzejnikow, lazienka, kibelek, kuchnia, no i piec oczywiscie. Jest najtanszy ajkiego moglam znalezc,a czekac dluzej nie chcialam. Powodzenia w szukaniu fachowcow, bo w koncu to najwazniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj cały dzień we Wrocławiu...w drodze do Radwanic zajechaliśmy do Ikei-niby po drodze jadąc od Warszawy:) ...i kolejny dylemat...czy robić tą rynienkę pod wieszany telewizor, żeby schować kable, czy lepiej TV postawić na jakieś półce...w Ikei stały na pólkach i fajnie to wyglądało:)i oglądaliśmy mebelki kuchenne...chce jasne...białe lub szare ale jednak nie błyszczące...bo za bardzo palce się odbijają...ale te systemy do szafek...rewelacja...później po materiały do elektryki-już naprawdę czas zacząć

Hurtowania elektryczna w Radwanicach to jakiś PRL... ani co podać, ani dzień dobry...ale nic...pytamy o to co nam potrzebne...widoczne na ich stronie a Pan mówi że tego nie ma, tego nie ma...i w ogóle,że lepiej było zamówić przez stronę a nie przyjeżdżać...na stronie jest, że to sklep to pojechaliśmy (informacji,że nie można nie było),bo dobry sprzedawca,jak się zna to często jeszcze coś doradzi...a tam nie...no ale...chwila namysłu..weźmiemy co jest i zobaczymy...pan fakturę wystawił, ja mu daję kartę,a on że gotówką...kto nosi takie pieniądze w portfelu...w spożywczaku 5zł można zapłacić kartą a dam grube setki a pan chce gotówkę... masakra...więc wzieliśmy towaru mniej a resztę zamówimy przez internet i zapłacimy przelewem:)

później odwiedziliśmy znajomą na jej nowym mieszkaniu -co za mieszkanie...jak z katalogu...jestem pod olbrzymim wrażeniem...nie miałam aparatu,to nie pokażę,ale też chcę mieć taki klimat u siebie:)

ostatni punkt programu to castorama...chyba mój ulubiony sklep...obsługa całkiem fajna-poza weekendami-bo wtedy w ogóle panuje tam harmider-

kupiliśmy drabinę aluminiową:) i komplet narzędzi-w tym takie coś do ściągania izolacji... i ful peszli chyba 17 rolek

niby bezrobotna a z domu wyszłam rano a wróciłam wieczorem... jutro w końcu ruszamy z elektryką:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann i pawel takie pytanka:

Jakiej wysokości macie ścianę kolankową i czy zwiększylibyście jej wysokość czy jest OK ?

Z jakiej firmy macie okna i czy jesteście z nich zadowoleni ?

 

ściankę podnieśliśmy o jeden pustak w stosunku do projektu... po wylaniu posadzki ma być ok metr... na razie wygląda, że pokoje są dosyć duże i ustawne to chyba będzie dobrze, ale okaże się w użytkowaniu...w tym mieszkaniu w którym byłam dzisiaj były bardzo duże skosy zabudowane super funkcjonalnymi i rewelacyjnie wyglądającymi szafkami- w tym pokoju nad garażem gdzie ścianki kolankowej nie ma też tak planuję:)

 

okna teraz nie pamiętam jakiej firmy-nie odebrałam jeszcze faktury, wiem że 3szybowe, 5komorowe z okuciami siegenia, u=0,7...zadowoleni...na razie wiem,że kolor mi się bardzo podoba...będą regulowane po tynkach to podczas mieszkania okaże się jakie są, teraz ciężko powiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką oczyszczalnię planujecie?

hej, mamy w drodze kanalizacje...jakieś 10 m od domu więc nie będziemy zakładać oczyszczali....dlatego się na nich nie znam...ale siostra ma jakąś oczyszczalnie i jest strasznie niezadowolona...często z niej śmierdzi... mówi,że gdyby mogła podłączyłaby się do kanalizacji albo zrobiła zwykłe szambo jak najdalej od domu....pod oczyszczalnie są jakieś warunki gdzie może być...ale mówię, nie bardzo wiem jak to z nimi jest...ale warto poczytać bliżej żeby nie zrobić takiego błędu jak ona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj ruszyliśmy pełną parą:)ELEKTRYKA)przyjechał mój tato z młotem i zrobił mi wielki bałagan...mąż kupił malutką rozdzielnię to tato musiał się troszkę napracować:)http://images39.fotosik.pl/567/3a4151bbc18a1458gen.jpg

tak to wygląda ze skrzyneczką:)4x14...po co taka duża-nie mam pojęcia...siostry maja takie ładne 1/3tej naszej...ale mąż, że to tak w razie czego...gdyby trzeba było jeszcze rozbudować...poza tym będą tam jakieś 2 różniczki,fr,kilka obwodów...skrzyneczka miała być w wiatrołapie,ale jak zobaczyłam tego paskudnego olbrzyma...to wylądowała w garażu...

http://images38.fotosik.pl/565/4be2bb5984803e7dgen.jpg

mamy już prawie wszystkie gniazdka na dole:)

http://images45.fotosik.pl/573/f5eb596c24d5ee27gen.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3578c634ae1c0d21.html

tak wygląda otwór pod rynienkę na kable do 50' sony bravia, którego jeszcze nie mamy..jak by ktoś chciał mi sprezentować to imieniny mam w lipcu:)

http://images39.fotosik.pl/567/f5ce4e8111997175gen.jpg

a tak wyglądało przygotowywanie puszek:)

http://images41.fotosik.pl/566/ca5ba093910fcadbgen.jpg

jutro ciąg dalszy:)

Edytowane przez ann i pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy jak zobaczyłam to przygotowywanie puszek, to że jakaś parapetówka :p wyglądają jak kubeczki z wysokoprocentowym trunkiem :D

Masz już jakieś palny/marzenia kiedy przeprowadzka?

na całość braliście kredyt?ile wydaliście do tej pory? przepraszam za wścibstwo ,ale inforamcje jak to wszystko w praktyce wygląda są niezwykle cenne :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...