Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 517
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Znam ekipę ceny z tych wyższych w ekpipie 5 chłopaków stawiają domy i je wykańczają ,klienci bardzo zadowoleni tam nie ma ten to robol ( pomocnik od betoniary) każdy z nich specjalizuje się w czymś innym bardziej jeden układy kafle ,drugi zna się na dachu itd są zgraną ekipą i mają cały czas pracę ,że ja ich uprosić nie mogę i muszę brać innych bo mają u siębie pracy do bulu .Chłopaki kończyli razem budowlanke kilka lat temu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam wylewkarze powiedzieli, że to jeden max 2 dni- jeszcze nie robiłam to się dopiero okaże...w budowlance bym chciała pracować...ale teraz na polibudę na budownictwo to trochę późno iść...a jako typowo fizyczny pracownik to chyba mam za mało siły...no chłopakiem nie jestem:)

a Renata ma rację...jak dobrzy fachowcy to robotę i w zimie mają...

no nic...ja zmykam po hurtowniach rozeznać się w tej hydraulice...a...do was też ciągle dzwonią z ofertą założenia alarmu...?skąd oni mają nr tel... masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, rozwiezione...:)chyba do 5 hurtowni w mieście... ale wyniki odbiorę w poniedziałek...bo dzisiaj jestem niezmotoryzowana (m. zabrał mi autko-wczoraj je ślicznie wymyłam-była chyba centymatrowa warstwa brudu, skakal z radości...i dzisiaj już go nie zobaczyłam:))...a na nogach zeszło by mi cały dzień...

dowiedziałam sie też kilka rzeczy o hydraulikach i hydraulice w ogóle...Dolmat naprawde szczerze polecam ze względu na obsługę.... ceny hydrauliki- się okaże, ale miło jak sprzedawca jest kompetentny i miły:)

a jak tam wasze rozkładanie styropianu? skończone?:)

Edytowane przez ann i pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jednak coś...śledzę wątek-dom za 200tys, czy jest o czym marzyć...pierwsze plany też takie miałam...nawet to przeliczyłam...tylko, że liczyłam dla domu 90m2 użytkowej i 130m2 całkowitej w standardzie raczej średnim (blachodachówka itp)...i wiem że by się udało..może 20tyś by brakło-na kostkę i inne dodatki ...a dom by był,czemu się nie uda...z głupoty i pazerstwa:) i jedno jest pewne...do stanu deweloperskiego to koszty trzeba liczyć dla powierzchni całkowitej a nawet po podłogach...szkoda, że doświdczenie to coś co człowiek zdobywa zaraz po tym gdy było mu potrzebne;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o...zaczerpnięte z innego wątku...wklejam...od jutra zajmuję się robieniem lamp:) http://recyclingroom.blox.pl/2008/11/zainspiruj-sie-lampy-z-odzysku.htmli może nie tylko lamp:)

:(właśnie odkryłam,że mogłam mieć takie piękne krzesła...http://blog.classicveneer.pl/wp-content/uploads/2010/08/krzesla-z-odzysku.jpg

ale "koza"mi zjadła surowiec:)

Edytowane przez ann i pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jak jestem troszkę do przodu z guliwerem.

Jeśli chodzi o wylewki to płaciłem 10 zł/ m2 sama robocizna (200 metrów naliczył)

2 dni robili w 3 szef i dwóch małolatów.

do wylewek pamietamy o styropianie masakra ( 2900 dąłem styropian siatki cement i te inne pierdoły)

250 studzienka do grażu

800 piach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aniu!

śledzę twój dziennik od jakiegoś czasu( ja z mężem na wiosnę również planuję rozpocząć budowę Guliwera 2G ) czytam dokładnie i już się tej całej budowy boje, chyba głównie kosztów:( Mam nadzieję że będziesz dalej prowadziła ten dziennik, jestem bardzo ciekawa jak będzie u Ciebie z wykończeniem. Jak się już przekonałam na własnej skórze co do ekip budowlanych, naciągaczy jest mnóstwo. Ciężko trafić na kogoś uczciwego kto policzy rozsądnie i nienaciąganie cię na jakieś materiały niby super jakości w super cenie a tak naprawdę dostaje od hurtowni procent za przyprowadzenie klienta. Jak chce się coś zaoszczędzić to jest tylko jedna zasada ,,zrób to sam,,

Oby tylko wystarczyło nam sił i zdrowia, czego i Tobie życzę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanja dziękuję za odwiedziny:)myślę, że będę prowadziła dziennik, ale niestety z tą wykończeniówką może być różnie... nie mam na nią zaplanowane w budżecie zbyt wiele… wszystko przyjdzie w swoim czasie-bo mimo planów zostawienia góry surowej...to zaczeliśmy tam deweloperski(nie mówiąc o tym, że miałam budować mniejszy dom:))...

mam ładną czerwoną kanapę i stary fotel bujany, który odnowię… to będzie początek naszej wykończeniówki:)

Życzę Ci również dużo sił i optymizmu… przerażają Cię koszty… tzn. że jakie masz plany… robiliście jakiś wstępny kosztorys? i gdzie budowa?

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma zajeb isto ekipę

tylko to rodzina to nie wiem jak i za ile robią u innych. Ale główne zalety to od sierpnia do teraz mam stan deweloperski jeszcze ze 2 miechy i koniec( przeprowadzka). Cena ok. i najważniejsze robią wszystko. stan surowy elektryka hydraulika tynki drzwi podłogi osprzęt elektryczny. ile w tym wygody nie szukam nie biegam nie denerwuje się. ( tylko wylewki robił ktoś inny oraz pokrycie dachu blacho). mieszkają w kiempingu na działce to jeszcze przypilnują niema kłopotu. oni są zajeb fajni ale i ja ma zdrowe podejście wcale im nie przeszkadzam wszystko mi pasuje. to tylko budowa domu nie chodzę z linijką )( zresztą i tak jest prosto)teraz robią płytki. takich kolesi trza poszukać, a nie pierdo lic się z każdym majstrem oddzielnie. a i wcale nie można powiedzieć ze poprzednia ekipa skopało robotę ahhaha. a cena też jest inna jak ktoś wiem ze będzie robił 7 miesiecy.

Edytowane przez krzysiekewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...