Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj Aniu:D

Mam do Ciebie pytanie może pamiętasz ile metrów kabla i jakiego kupowaliście pod elektrykę, ja tego jeszcze nie liczyłam a mam możliwość kupienia dość tanio.

kabel YDY 3x1,5mm2 do oświetlenia...chociaż niektórzy zalecają 4 żyłowy, ale my taki ewentualnie będziemy potrzebowali w salonie o ile kupie ładny żyrandol z wiatrakiem-marze o takim, ale nigdy nie widziałam ładnego- rodzice mają taki stosowny do ich wieku:) funkcje spełnia super, ale mi się nie podoba niestety… tam puściłam dwa 3x1,5 tak na przyszłość…

Kupiliśmy po 3 rolki tego 3x1,5mm2 i 3 roli 3x2,5mm2…powinno nam starczyć …jeszcze za dom chcemy pociągnąć jakieś kabelki, ale myślę, że starczy…mamy dużo schodowych, więc troszkę tego kabla jest dana tylko ze względu na widzi misie męża…ale nich ma i się cieszy:)

Do tego dojdą alarmowe, antenowe, głośnikowe i internetowe noi dopieca i bramy…ale tych pewnie mniej

Wolno nam idzie z tą elektryką, bo ciągle coś wypada innego do zrobienia.. i może nie potrzebnie robimy te rowki w ścianach i puszczamy po ziemi w peszlach bo to więcej pracy i większe koszty (a jak już to robimy to mogliśmy wziąść pzewód okrągły a nie płaski bo się lepiej zagina-ale kto to wiedział)r …może trochę pożyję to lepiej żeby instalacja była dobra:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 517
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie, to będzie jednak trudne do zrealizowania, bo w trakcie budowy zawsze się daję namówić na coś dodatkowego (np. centralny odkurzacz, co akurat nie jest specjalnie drogi) albo rolety zewnętrzne itp. albo coś lepszego i droższego, bo każdy mówi, buduje się zwykle raz tak więc lepiej coś zrobić niż potem poprawiać :)

Na ten moment wydałem 180 000pln a jest ssz, czyli dach na gotowe, okna, drzwi zewnętrzne główne i w kotłowni, brama garażowa, jeszcze jej nie ma, ale jest zapłacona więc ją liczę. Pozostanie: elektryka -około- 6000/7000pln, hydraulika z piecem - 26000/30000pln, tynki wraz z gipsówkami na gotowe -15000pln, wylewki 4000/5000pln. Oczyszczalnia ścieków-5000pln. to już da wówczas sumę około 240 000, a gdzie ogrodzenie, taras no i wykończeniówka (glazura, panele/parkiety, meble itd.) Obawiam się że będzie bardzo ciężko, ale jeszcze w zasięgu :)

 

My właśnie też drożej bo dajemy się namówić na różne rzeczy...ja pawła a on mnie przede wszystkim, wydaje się forse łatwo..ale przyemnie:)gorzej,że juz jej mało zostało;P

jak 180 na ssz to wy i tak super gospodarujecie...taki duży dom, lukarny i piękne drzwi..wydaje mi się, że idziecie w dobrym kierunku i te 350 starczy -tego wam życzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przyszłam w odwiedziny.

Domek fajnie w czapeczce wygląda i oczka też fajnie dobrane. Elewacja taka też u mnie się zapowiada.

Widzę,że szacunki ponoszonych kosztów na całą budowę oscylują wokół podobnej kwoty co u nas. Tym bardziej jestem zainteresowana Waszymi wyborami.

 

U nas aktualnie zmagania elektryczno- hydrauliczne.

Tynki będą cem-wap. w cenie 24zł za m z materiałem.

 

Będę podglądać Wasze postępy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu widzę ,że przeglądasz forum o ociepleniach my właśnie też do niego wracamy, zaczniemy za nie długo zabawe z obróbką okiedn dachowych w naszej sypialni .

Odpowiedź na kilka Twoich pytań to 3 cm i sznurek to jak masz pełne deskowanie dachu .Po tej pierwszej warstwie dajesz sznurek sznurek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wkleilabys mi kilka zdjęć jak to u ciebie wyglądała...mam membrane ale slyszałam,że tez zostawia się takie 2-3cm..jak ten sznurek mocowaliście?i co z ta pierwszą warstwą koło murlaty? bardzo prosze...napisz mi krótka instrukcje co i jak..jakie warstwy dajecie...naprawdę juz wszystko tak zdrozało..przecież mamy jeszcez zimę...robiliscie tą super-mata czy uni-matą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas aktualnie zmagania elektryczno- hydrauliczne.

Tynki będą cem-wap. w cenie 24zł za m z materiałem.

super cena:) u nas niestety gipsowe..najtańsze cementowe to 30zł-dzwoniłamchyba do 20 osób...będę miała gsowe..też fajne:)

cena ogólna...do wprowadzenia musi nam starczyć tyle ile mamy...na kostkę i meble kolejny kredyt...ale dopiero jak zobaczymy na czym stoimy:)czyli w nieokreślonej przyszłości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My właśnie też drożej bo dajemy się namówić na różne rzeczy...ja pawła a on mnie przede wszystkim, wydaje się forse łatwo..ale przyemnie:)gorzej,że juz jej mało zostało;P

jak 180 na ssz to wy i tak super gospodarujecie...taki duży dom, lukarny i piękne drzwi..wydaje mi się, że idziecie w dobrym kierunku i te 350 starczy -tego wam życzę:)

 

Ann i pawel no może tragicznie z wydatkami nie jest, ale że kaski przybraknie to raczej pewne :) Oby jak najmniej. Najwyżej zamieszkamy na początek w gołych ścianach :) Będę obserwował Wasze zmagania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wkleilabys mi kilka zdjęć jak to u ciebie wyglądała...mam membrane ale slyszałam,że tez zostawia się takie 2-3cm..jak ten sznurek mocowaliście?i co z ta pierwszą warstwą koło murlaty? bardzo prosze...napisz mi krótka instrukcje co i jak..jakie warstwy dajecie...naprawdę juz wszystko tak zdrozało..przecież mamy jeszcez zimę...robiliscie tą super-mata czy uni-matą?

 

Pierwsza warstwa musisz wsunąć za murłate musi się stuknąć ze styropianem na zewnątrz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aniu!

Bardzo podoba mi się wasz Guliwer. My też jesteśmy przed tynkami. Czekamy tylko jak mrozy ustąpią. Mamy już zamówioną ekipę, polecaną zresztą na forum. Robimy tynki cementowo-wapienne. Umówieni jesteśmy na 19zł/m2 z materiałem, ale ugadywaliśmy się jeszcze w listopadzie. Jaka rozbieżność w cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tynki mąją być maszynowe, a ja jestem z okolic Jastrzębia Zdroju... kuzynka męża mieszka we Wrocławiu i planują się budować... jak mówiła nam jakie są ceny działek w okolicach Wrocławia, to aż się wierzyć nie chciało... to pewnie i usługi droższe. Nie można porównywać. I tak , jak już pisałam umawialiśmy się w zeszłym roku, może teraz powiedziałby więcej. Mam jednak nadzieję, że nie podniesie ceny.

 

PS.

O skrzynce napisałam ci w moich komentarzach.

:bye:

Edytowane przez Ela04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aniu, i jak się zdecydowaliście robić kuchnię bez grzejników? Jaką powierzchnię kuchni macie i czy to trzeba przeliczać jakoś jak ktoś decyduje się na podłogówkę? Ja chciałabym uniknąć grzejnika, bo kuchnia mała, dwa okna co prawda, ale grzejnik zespsułby mój plan zabudowy kuchni trochę:). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aniu, i jak się zdecydowaliście robić kuchnię bez grzejników? Jaką powierzchnię kuchni macie i czy to trzeba przeliczać jakoś jak ktoś decyduje się na podłogówkę? Ja chciałabym uniknąć grzejnika, bo kuchnia mała, dwa okna co prawda, ale grzejnik zespsułby mój plan zabudowy kuchni trochę:). Pozdrawiam

 

U mnie kuchnia będzie bez grzejnika bo zaplanowałam tam szafki będziemy robić podłogówkę ,hydraulik robił nam przeliczenia ale nie pamiętam rurki albo co 10albo co 15 cm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aniu, i jak się zdecydowaliście robić kuchnię bez grzejników? Jaką powierzchnię kuchni macie i czy to trzeba przeliczać jakoś jak ktoś decyduje się na podłogówkę? Ja chciałabym uniknąć grzejnika, bo kuchnia mała, dwa okna co prawda, ale grzejnik zespsułby mój plan zabudowy kuchni trochę:). Pozdrawiam

podłogówka na pewno wystarczy...moje 2 siostry tak mają i zawsze jest tam ciepło:)ja myslałam o grzejniku tak w razie czego, ale nie będę robiła bo tez nie chcę sobie specic kuchni:)niestety hydraulika dopiero po tynkach...czyli gdzieś w kwietniu...ale trudno....nie przyspieszę....wełne też wykonawca mi odradza robic przed tynkami i tak się wszystko przeciągnie...a jak u was prace...? jedną nogą przeprowadzeni?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ dzisiaj zima powróciła, to przypomniała mi że robilam zdjęcia jaką śliczną drogą będę chodzila codziennie do mojego domu:)

jeden z tych domów jest mój:)

http://images45.fotosik.pl/639/e75b68d009ced89egen.jpg

a chodzę do niego przez stawy-teraz remontowane...wygladaja slicznie:)

http://images41.fotosik.pl/632/99f5a28465e3fe2fgen.jpg

a tu już z bliska w zimowej aurze... nastepne zrobię w pełnym slońcu jak przyjdzie wiosna-może za tydzień:p

http://images50.fotosik.pl/638/d20dee69fc4331b1gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...