Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 517
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

2 zdjęcie to wlaśnie te stawy...na żywo wygladają jeszcze śliczniej:)-dodatkowo mam do nich sentyment...tam chodziliśmy na pierwsze spacery z moim obecnym m. i tam mi się oświadczył...w tym tygodniu jeździłam samochodem na budowe, ale w przyszlym męża kolej w dojazdach do pracy, więc znowu będę je codziennie oglądać:)

 

co do postępów...to pomysłów mam z jednej strony wiele, z drugiej co gdzieś zobacze nowego to zmieniam plany...więc konkretnego to nie mam nic..no i jeszcze te koszty...podobają mi się takie strasznie drogie rozwiazania...muszę poszukać jakiś zamienników...mam dużo czasu bo ze wszystkim jesteśmy wstrzymani przez tynki...a one nie wiadomo kiedy.....

 

narazie sprzątamy pozostalości po budowlańcach (klej i cement z podłóg, bo podobno pod wylewki lepiej żeby nic takiego tam nie było)-wygladało na to, że posprzątali...a jak się przyjżeć to tak sobie to wygląda....

 

mam też pytanie-jakie macie otwory zostawione na drzwi wewnętrzne-wysokość....

i czy możecie polecić jakieś nie drogie drzwi do garażu i na front domu...chyba powinnam już zamawiać...poszukuję prostych drzwi w kolorze orzech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, ale pięknie u Was w tej zimowej aurze:). Fakt jest taki, że ja też mam mnóstwo pomysłów na urządzanie, ale jak zobaczę coś nowego, to zmieniam lekko plany i chyba jednak zdanie męża: jak już będzie można coś wstawiać to wtedy się rozejrzysz jest praktyczniejsze:), ale jak to baba lubię łazić po wnętrzach. Dzięki za opinię w sprawie podłogówki. Przy okazji Renatko Tobie też:). Pozdrawaim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłogówka na pewno wystarczy...moje 2 siostry tak mają i zawsze jest tam ciepło:)ja myslałam o grzejniku tak w razie czego, ale nie będę robiła bo tez nie chcę sobie specic kuchni:)niestety hydraulika dopiero po tynkach...czyli gdzieś w kwietniu...ale trudno....nie przyspieszę....wełne też wykonawca mi odradza robic przed tynkami i tak się wszystko przeciągnie...a jak u was prace...? jedną nogą przeprowadzeni?:)

 

Zapomniałam odpisać. O przeprowadzce na razie nie marzę nawet;).Sporo przed nami. Póki co, trwają prace związane z konstrukcją ścianek działowych na poddaszu, ociepleniem, wyborem ostatecznym okien i przed nami cała instalacja, więc jest co robić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój nowy plan na kuchnie:)-krzesła po 500zl za sztukę, więc pewnie projekt nie zostanie zrealizowany...ale wklejam...http://images46.fotosik.pl/604/eddd256f4d96e121gen.png

ale cos w tej wizji jest...bo teraz planuję meble szare-ale bez polysku, dwie dłuższe ściany białe...a 2 mniejsze w jakims kolorze...nie chce kafli...chce kolor i szkło nad blatami.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez postanowilem sie przywitac. bardzo fajnie wyglada juz wasz guliwerek

Ja jestem na etapie wznoszenia scian, a dokladnie na wiosne zamierzam ruszyc.

jak tak patrze na koszta jakie poniesliscie i jakie macie do poniesienia to mnie to przeraza.

ja postawilem sobie granice cenowa, w ktorej chce sie wyrobic do stanu deweloperskiego

moze to wyda sie wam smieszne ale ten stan poczawszy od scian (bo stan zero juz jest) chce osyagnac w kwocie 200tys. czy sie uda to sie okaze.

 

mam do was pytanie:

ile porotermu wam poszlo na ściany konstrukcyjne?

ja policzyłem sobie ze mam okolo 180m2 ścian ale moj majster wyliczyl 260-280m2 (sciany konstrukcyjne od fundamentow po szczyty) straszna roznica

nie chciałbym aby zostało mi kupe towaru na działce którego nie wykorzystam

 

pozdrawiam

Edytowane przez FiCeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, zaszalałaś z tym projektem!Super. Tylko szkoda że nie ma wyraźniejszej tej wizualki. A krzesła może się znajdzie taniej co? W sprawie kolorów okien i drzwi - ja myślę o jednolitym kolorze, ale my mamy drewniano to byłoby już za wiele, a u Was chyba od elewacji zewnętrznej uzależniaj, tak uważam. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez postanowilem sie przywitac. bardzo fajnie wyglada juz wasz guliwerek

Ja jestem na etapie wznoszenia scian, a dokladnie na wiosne zamierzam ruszyc.

jak tak patrze na koszta jakie poniesliscie i jakie macie do poniesienia to mnie to przeraza.

ja postawilem sobie granice cenowa, w ktorej chce sie wyrobic do stanu deweloperskiego

moze to wyda sie wam smieszne ale ten stan poczawszy od scian (bo stan zero juz jest) chce osyagnac w kwocie 200tys. czy sie uda to sie okaze.

 

mam do was pytanie:

ile porotermu wam poszlo na ściany konstrukcyjne?

ja policzyłem sobie ze mam okolo 180m2 ścian ale moj majster wyliczyl 260-280m2 (sciany konstrukcyjne od fundamentow po szczyty) straszna roznica

nie chciałbym aby zostało mi kupe towaru na działce którego nie wykorzystam

 

pozdrawiam

 

witam....my licząc od początku do deweloperskiego też myslimy o ok 220tys., a dom ma 200m po podłogach...więc jak masz dom podobny a masz juz fundamenty i stan zero to za to 200 pewnie zaczniesz wykonczeniówkę...(u nas formalności i fundamenty to ponad 30tys)

nośnych ścian mieliśmy bardzo duzo, ponieważ mieliśmy zmiany w projekcie....ale nie pamietam ilości...liczysz normalnie powieżchnie każdej ściany, mnozysz razy ok 10 jak porotem i jest...u nas na pewno ok 230m2...jak chcesz to sprawdzę w fakturach, ale dopiero w tygoniu..

nie ma co się przerażać tylko budować...pieniądze się znajdą:)

Edytowane przez ann i pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam....my licząc od początku do deweloperskiego też myslimy o ok 220tys., a dom ma 200m popodłoga...więc jak masz do podobny a masz juz fundamenty i stan zero to zato 200 pewnie zaczniesz wykonczeniówkę...(u nas formalności i fundamenty toponad 30tys)

nośnych ścian mieliśmy bardzo duzo, ponieważ mieliśmy zmiany w projekcie....ale nie pamietam ilości...liczysz normalnie powieżchnie każdej ściany, mnozysz razy ok 10 jak porotem i jest...u nas na pewno ok 230m2...jak chcesz to sprawdzę w fakturach, ale dopiero w tygoniu..

nie ma co się przerażać tylkobudować...pieniądze się znajdą:)

 

no projekt mam taki jak wy z tym ze u mnie zmiany byly raczej kosmetyczne.

przed kredytem chcialem sobie mniej wiecej policzyc z jakimi kosztami bede musial sie liczyc.

bylbym wdzieczny jakbys mogla sprawdzic w fakturach ile porotermu na sciany konstrukcyjne ile stali na strop (monolityczny) i ile wam poszlo betonu na strop?

bylbym wdzieczny za takie informacje.

z gory dziekuje

 

co do liczenia m2 scian to policzylem wszystkie dlugosci x 10.7 i x wysokosc budynku.

z tym ze ja dalem 3metry 30 cm a majster chce liczyc 4m bo mowi ze dojda jeszcze szczyty.

z tym ze ja nie odliczalem otworow okiennych drzwiowych garazowych i przedewszystkim sciana w ktorej jest komin tam tez praie nie ma porothermu dlatego sie dopytuje.

 

pozdrawiam i powodzenia

Edytowane przez FiCeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, zaszalałaś z tym projektem!Super. Tylko szkoda że nie ma wyraźniejszej tej wizualki. A krzesła może się znajdzie taniej co? W sprawie kolorów okien i drzwi - ja myślę o jednolitym kolorze, ale my mamy drewniano to byłoby już za wiele, a u Was chyba od elewacji zewnętrznej uzależniaj, tak uważam. Pozdrawiam

krzesła będę musiała znaleść tańsze ...za 500 to 4szt a nie 1:)uklad mebli się raczej nie zmieni...w literę U i w jednym narożniku zlew, a w drugim płyta...

reszta też raczej podobna...kwestia ceny jakie dokłdnie będą fronty i systemy...

 

też przychylam sie do jednolitych:)ale zobaczymy...boje się, że bedzie tak monotonnie...i że wszystko później zacznę dobierać do tego orzechu:)jest ładny ale brązowe bramy mi sie chyba bardziej podobają niz orzechowe... okienka juz wybraliście? jakie są?pcv czy drewno?

Edytowane przez ann i pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed kredytem chcialem sobie mniej wiecej policzyc z jakimi kosztami bede musial sie liczyc.

bylbym wdzieczny jakbys mogla sprawdzic w fakturach ile porotermu na sciany konstrukcyjne ile stali na strop (monolityczny) i ile wam poszlo betonu na strop?

sprawdze te bloczki najprawdopodobniej jutro:) ale strop to mamy przeprojektowany na terive-poszło 12kubików....więc i stali poszło mniej niż przy monolicznym...

a liczysz że ssz ile w sumie będzie cie kosztował?od formalności po okna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ftwenecja.fotodruk24.nazwa.pl

super fototapety...myślę, że znajdę na kilka z nich miejsce w domu:)

może pomaluję stare meble i przykleję do nich jedną z nich....może w kuhni zamiast kolorowych krzesł to kupie taka fototapetę z żółtymi cytrynami.http://ftkuchnia.fotodruk24.nazwa.pl/iwebalbumfiles/73812b581f304ff0aa0093ae7cb20f4d.jpg..wtedy już bez tych kolorow na scianach tylko do szarych mebli... mówiłam...codziennie zmienia mi sie wizja

tutaj można to kupić:)

http://allegro.pl/okleina-folia-samoprzylepna-szafa-drzwi-meble-i1457698060.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze te bloczki najprawdopodobniej jutro:) ale strop to mamy przeprojektowany na terive-poszło 12kubików....więc i stali poszło mniej niż przy monolicznym...

a liczysz że ssz ile w sumie będzie cie kosztował?od formalności po okna...

 

wszyskie papiery (projekt, adaptacje, pozwolenie, energia studnia, droga dojazdowa, mapki) przygotowanie dzialki i fundamenty koszowaly mnie do tej pory 34 tys zl

 

licze i chcialbym sie wyrobic od scian do SSZ w 115 tys z oknami drzwiami i brama garazowa

 

czyli SSZ lacznie od poczatku 149 tys z papierkami

 

realne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka z rana jak tam Aniu skończyłaś elektryke ? do nas wróciła zima śniegu nasypało .W sobotę ,niedzielę i wczoraj nic nie robiliśmy ,może dziś wkońcu u córy folie damy na sufit ,mąż chce sobie 2 dniu urlopu wziąść i skończyć piętro i zacząć styropian pod wylewki rozkładać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...