Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Drzwi kupiliśmy w Leroy Merlin kolor orzech ciemny. Jeśli chodzi o kolory to okna mamy ciemny dąb, drzwi zewnętrzne, z kotłowni na dwór i między garażem a domem ciemny orzech a brama garażowa machoń. Różnicy nie ma w ogóle. Ja też szukałam wszystko pod kolor okien ale było dużo droższe(sama brama garażowa to ok. 500zł różnicy).

Zapomniałam napisać, że drzwi między garażem a domem to są stalowe ale nie techniczne tylko wewnątrzklatkowe z ościeżnicą ,klamką i zamkiem. Cały komplet za 300zł.

Edytowane przez krzysiekewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 517
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Renatamama3 - proponuję jak najszybciej ściągnąć folię ochronną z drzwi w całości. Tak samo z bramy. Chyba, że producent da Ci gwarancję na piśmie, że nic się nie stanie jeśli przez pół roku one tak postoją. Moja Ciocia zostawiła folię do czasu aż elewacji nie skończyli robić i później zdarła folię wraz z lakierem ochronnym, który wszedł w reakcję z folią na słońcu i się odparzył. Okropnie to wygląda - lakier jakby dostał pęcherzyków powietrza, gdzieś odpadł, gdzieś został. Katastrofa. W sumie drzwi wstawione były tylko 2 miesiące i to od strony północno wschodniej, ale z tego powodu producent nie uznał reklamacji, bo folia jest tylko po to, aby drzwi się nie porysowały podczas transportu. Lepiej ściągnij folię i w inny sposób zabezpiecz drzwi i bramę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, gratulowało już wielu :D Prosty w formie dom - więc mi się podoba - jak to mówią "byle do przodu"!

 

Tak na szybko, przeleciałem przez wasz dziennik i jestem trochę zszokowany cenami za hydraulikę - jakiś kosmos.

Gładzie na tynkach - jeśli tynk jest drobnoziarnisty i dobrze położony gładź jest zbędna, ba nikt nie mówi o tym, że tynk wapienny jest jednak zdrowszy (bakteryjki) - więc tu można ograniczyć koszty - polecam Kreisel 511L - u nas wyszedł tynk super - nawet bez malowania był prawie biały.

Co do pieca Viessama - mam Vitodens 100-W jednofunkcyjny i działa bez zastrzeżeń.

 

No i gratuluje lepszej połowie walki z otwornica i dłutem do elektryki :) Też sam wszystko robiłem, więc chyba szczególnie doceniam tą pracę ;)

Jak będziecie mieli ochotę to wpadnijcie na mój dziennik - jest dużo z elektryki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Drejku:) no hydraulika u nas droga, ale co zrobić...najważniejsze, żeby zrobili dobrze:)jak już podejme decyzję, a najlepiej wydam to przyjmuję, że tak miało być, sprawdzam ile mi zostało na koncie i łudzę się, że starczy:)tynki u nas gipsowe...tez już decyzja podjęta więc już zauważam tylko plusy...chce mieć gładkie ścieny i chyba takie będą:)

ide popatrzec do was.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Drejku:) no hydraulika u nas droga, ale co zrobić...najważniejsze, żeby zrobili dobrze:)jak już podejme decyzję, a najlepiej wydam to przyjmuję, że tak miało być, sprawdzam ile mi zostało na koncie i łudzę się, że starczy:)tynki u nas gipsowe...tez już decyzja podjęta więc już zauważam tylko plusy...chce mieć gładkie ścieny i chyba takie będą:)

ide popatrzec do was.pozdrawiam

 

Zdrowe podejście! Tak trzymać :)

Jak coś jest zrobione zgodnie ze sztuką i dokładnie to porównania technologii możemy odłożyć na półkę, byle inwestor był zadowolony :D

 

PS. Nie mam gipsu, a też mam gładkie ściany - trzeba przypilnować ekipę bo wszelkie nierówności widać dopiero po malowaniu i założeniu oświetlenia w domu, no chyba że będziemy chodzić z długą świetlówką albo laserem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chcialabym juz tam zamieszkać, że myslę, że drobiazgi nie zrobią mi różnicy:)

 

pisałam, że hydraulik wybrany, ale od trzech dni nie mogę się z nim spotkac i ustalić kiedy co i jak i dokladnie co za ile...to chyba żle wróży?;/

 

co do kuchni....byłam dzisiaj w salonie...bardzofajna Pani...przygotowała mi wizualizację, w każdej coś było nie tak...bo ja chcialabym zachować symetrię, a kuchnia mimo, że wydaje się ustawna,to o ile ma byc symetryczna i praktyczna to juz trudniej...ale pozmieniala przy mnie,calkiem fajnie to wyszło...ale okap chyba w innm miejscu będzie-chyba muszę w piątek przesunąć to gniazdko do okapy..kolejny raz......zmywarka chyba tez przesunięta...-ale hydraulika jeszcze nie było...

o tym że drogo wyjdzie to chyba nie muszę wspominać...moze stolarz wyjdzie taniej..ale cos się obawiam, że drożej niż bym chciala:P

a...i niestety rezygnuję ze szkła...podobno czy kuchence gazowej pęka (a indukcyjnej nie chcę-w zeszłym roku na imieniny sama sobie kupilm garnki, nie nadają się do indukcyjnej,więc na pewno indukcyjnej mieć nie będę...dodatkowo...chyba takie hartowane szkło z jakimś wzorem kosztuje kolo600zł za metr i jeszcze po50zł za otwór na gniazdko...no to niestety nie na moja kieszeń....jak to jest że podobaja mi się takie drogie rzeczy...i jeszcze wydaje mi się, że te rozwiązania na pewno! wyjdą taniej niz tradycyjne....

ale...widzialam piękne sprzęty białe z Beko do kuchni...a reklama ooooo.....ooooo....B..e..k..o...np z kobietą w ciąży i facetem przynoszącym jedzenie do łóżka powoduję, że marzę, żeby mieć w domu wszystko z beko:)

Edytowane przez ann i pawel
muszę się nauczyć pisać ze spacjami:)za błędy ortograficzne,które pewnie robię i za brak polskich znakow tez przepraszam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie,

 

czy jesteś mi w stanie Aniu wyliczyć ile czego ze względów kosztowych wam wyszło na każdym etapie prac? (przygotowanie projektu, stan zero, stan surowy otwarty i zamknięty).

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam Serdecznie :)

PrzMag - Południe Kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko a jakie drzwi kupiłaś między domem a garażem i gdzie masz przejście...ja mam w wiatrołapie i zastanawiam się, czy maja być takie jak wewnętrzne czy jakieś mocniejsze...u was super koszty wychodzą...gratuluję:)

 

czytam w wolnej chwili i tak sie zastanawiam ...... po co mocniejsze??? po co metalowe???

garaz macie zamykany brama jest (nie wiem czy automat czy nie - ale w sumie to bez znaczenia) Jesli chodzi o bezpieczenstwo to jesli np. przez brame wejdzie wam ktos do garazu to drzwi miedzy domem a garażem i tak mu juz nie przeszkodzą bo zamknie drzwi garazowe i bedzie sobie dłubał w przejsciowych...... wiec po co jakies specjalne???

a jesli chodzi o guliwera to w wiatrołapie macie 3 drzwi i jesli wejsciowe beda inne, do mieszkania z wiatrołapu inne i do garzu inne to bedzie za duzy misz masz i wizualnie bedzie klapa - a wydawac dwa razy kase na wejsciowe drzwi tylko po to żeby je zamontowac miedzy garażem a domem to ..... bryndza ze tak sie wyraże ;-) zwłaszcza w takim układzie jak w guliwerze.

Odwiedziałm juz wiele nowych domków znajomych i nie tylko i nie spotkałam sie z sytuacja zeby miedzy domem a garażem były inne drzwi niz takie jak sa w całym domu - zwłaszcza jesli wejscie do garazu jest z wiatrołapu na przykład.

 

ps nie doczytalam jeszce do konca moze póxniej rozwiązaliscie tą sprawe... dowiem sie za chwile ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...