Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam:) tynki super sprawa...nic mnie jak dotąd tak nie cieszyło jak one:)

co do wnęki w wiatrolapie to jej nie mamy....jak by była to już nie wyobrażam sobie jak wyglądałyby schody...u nas Pani projektant też poszalala przy schodach-zostawiła otwór na nie 250 jak przeprojektywała strop na terive (mieliśmy mieć więcej niz 340) ale można się przyzwyczaić....

ścianka kolankowa ma teraz (po dodaniu styropianu na murłate) 127 cm, wylewki bedzie 10cm...

a te schodki o których mówisz to chyba dodadzą uroku....może mniej praktyczne ale myślę, że wizualnie będzie na plus:)

pozdrawiam

masz dziennik?na jakim jesteście etapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 517
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam:bye:

dzięki za odpowiedź:) od 2 dni murarze ruszyli i na dzień dzisiejszy mamy 1 warstwę z cegły od jutra już idą z maxem mają w maju skończyć razem z dachem :rolleyes:

dziennika nie prowadzę bo czasu brak, ale jak będę miała już ściany to wkleję ci jakieś foto jak będziesz chciała;)

Pozdrawiam cieplutko:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wanja pewnie, że chce:)życzę wam, żeby wszystko poszlo zgonie z planem i żeby było przy tym jak najmniej stresu:)

 

olu u mnie hydraulik też w kwietniu:)jeszcze o tym nie wie...ale dobrze, że mi przypomniełaś...dam mu znać że mam tynkarzy wcześniej:)może wtedy majówkę zrobiłabym u siebie w domu:) choć wolałabym gdzie indziej jednak..

 

nie marudzę...pokarzę efekty pracy tynkarzy...

http://images43.fotosik.pl/768/6ff0a7f89ffc4c63gen.jpg

http://images47.fotosik.pl/768/b2c7b051abb7c0c4gen.jpg

http://images40.fotosik.pl/750/29540cda33eb151bgen.jpg

jestem zachwycona...nie chcę zapeszać ale kąty są,łata przylega i robi się cudnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stres na razie się kumuluje i czekam aż osiągnie maximum i będzie takie wielkie bum:rolleyes:, zresztą sama wiesz jak to jest.

Tynki widzę że super się prezentują, macie dobra pogodę do tynkowania oby jak najdłużej taka była.

Aniu mam znów pytanko do Ciebie, a mianowicie wymyśliłam sobie że kominek zrobimy w tym pokoiku na dole na ścianie od garażu zamiast od kuchni (tam chcemy postawić stół) tak jak pisałam wcześniej u nas tego pokoju na dole ma nie być zostaje tylko ściana przy schodach. Jak myślisz czy takie miejsce będzie dobre, czy może to dziwnie będzie wyglądało?

Ty już masz ściany postawione to może mi doradzisz:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz...chyba normalnie cementowym...oni nic nie mówili a ja nic takiego nie słyszałam że nie można.... nie chciałabym mieć ścian innych niż sufity.... policzyli metry łącznie z sufitem i w umowie podpisaliśmy 3 lata gwarancji... chyba nie powinno byc problemów:) jeszcze raz ci dziękuję za kontak... tynki 1 klasa:) przynajmniej jak dla mnie i 5-7zł taniej niż cementowe pod malowanie u wszystkich do których dzwoniłam...są narazie bezproblemowi i pokój który jest skończony na odchył na 2 metrowej łacie najwyżej 1mm,chociaż mąż powiedział że wcale nie zauważył, przykładał też kątownik i mówi, że jakna jego oko idealnie:)oby wszystkie pomieszczenia takie były:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stres na razie się kumuluje i czekam aż osiągnie maximum i będzie takie wielkie bum:rolleyes:, zresztą sama wiesz jak to jest.

Tynki widzę że super się prezentują, macie dobra pogodę do tynkowania oby jak najdłużej taka była.

Aniu mam znów pytanko do Ciebie, a mianowicie wymyśliłam sobie że kominek zrobimy w tym pokoiku na dole na ścianie od garażu zamiast od kuchni (tam chcemy postawić stół) tak jak pisałam wcześniej u nas tego pokoju na dole ma nie być zostaje tylko ściana przy schodach. Jak myślisz czy takie miejsce będzie dobre, czy może to dziwnie będzie wyglądało?

Ty już masz ściany postawione to może mi doradzisz:rolleyes:

wanja jeżeli masz blisko do oleśnicy to zapraszam:) my mamy ten mały pokój ale znalazłam taki blog...oni mają w tym miejscu jadalnie, ale trochę daleko do kuchni

http://www.anetaimichal.mojabudowa.pl/?menu=pokaz&miesiac=1&rok=2011

ja nadal robiłabym ten pokój, bo uważam, że w razie złamania nogi czy czegoś podobnego się przyda...nigdy nie wiadomo...poza tym dziecko też lepiej żeby na początku nie biegało po schodach-tym bardziej że przez panią architekt nie wyszły zbyt bezpieczne i wygodne....ale komin przełożyłabym chyba na tą ścianie z gabinetem....bo zmianie tego okna tarasowego na zwykłe gdyby nie kominek to miejsce na stół byłoby idealne:)ale będę tam miała fotel bujany i też źle nie będzie... mały stół w kuchni mi wystarczy-i tak nie potrafię dobrze gotować tona obiady rodziny całej zapraszać nie będę, a wino można pić na narożniku:)

Edytowane przez ann i pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, gratuluję, tynki faktycznie ładnie wychodzą. Oby tak dalej! Widzę, że już rozplanowujesz co ma gdzie stać. Z tą majówką niegłupi pomysł - można już na swoim rozpocząć sezon grillowy:)-czemu nie? Choć działka pewnie rozkopana jak u nas. ale zawsze to inaczej niż u znajomych:). Ostatnio strtowałam w konkursie muratora - walczyłam o grilla, ale nie nic nie zdobyłam:(,, nawet książki kucharskiej. No nic! Trzeba się za jakimś grillem rozejrzeć lub wymurować u siebie na stałe. Robicie?Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, gratuluję, tynki faktycznie ładnie wychodzą. Oby tak dalej! Widzę, że już rozplanowujesz co ma gdzie stać. Z tą majówką niegłupi pomysł - można już na swoim rozpocząć sezon grillowy:)-czemu nie? Choć działka pewnie rozkopana jak u nas. ale zawsze to inaczej niż u znajomych:). Ostatnio strtowałam w konkursie muratora - walczyłam o grilla, ale nie nic nie zdobyłam:(,, nawet książki kucharskiej. No nic! Trzeba się za jakimś grillem rozejrzeć lub wymurować u siebie na stałe. Robicie?Pozdrawiam

my na działce mamy już grila:)mały bo maly ale nie jedną impreze już obsłużył:)na razie nie planujemy murować,ale zostały nam cegły to może z czasem:)

widziałam że u ciebie poddasze prawie zrobione....super:)a grilka kupuj lub muruj szybko...weekend ma być piękny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu wielkie dzięki za tego linka:) teraz będę spokojniej spała bo patrząc po tamtych zdjęciach decyzje którą podjedliśmy co do likwidacji pokoju na dole jest słuszna:) my mamy już 4,5 letnich dwóch chłopców (bliźniaków) także żadne schody im nie straszne a lubimy przestrzeń więc na dole będzie ok bez tego pokoiku. Teraz mieszkam w domu gdzie mam niby salon(bo też robi za sypialnię moją i męża) takiej wielkości jak ten w Guliwerze i jak wszyscy się zejdziemy a jeszcze ktoś przyjedzie w odwiedziny to robi się koszmarnie ciasno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miło mi bardzo:)też mi się podobają:)

coraz bardziej jestem przekonana ze w czerwcu będę u siebie:)co prawda gaz mamy mić niestety dopiero 1.11...ale zmarli może dopomogą...postraszą panie w urzędzie i jakims cudem moze będą wcześniej...a jak nie to...zimna woda zdrowia doda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle mnie u Was nie było, a tyle się u Was dzieje ! :) Super to wszystko wygląda. Ściany wkońcu jak w prawdziwym domu, a nie jak na budowie :p Mówiłam wam, że pędzicie jak szaleni ? To pewnie w tym roku parapetówka ? :wiggle:

 

Znajomemu szukałam projektu i znalazłam mu z 10 różnych, ale zdecydował budować Guliwera 1G :) Prosty domek, ale ma coś w sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

napisalem wam wiadomosc prywatna ale chyba tam nie zagladacie

czy mozecie mi napisac ile poszlo wam porothermu na caly dom?

ile 25 na sciany konstrukcyjne

ile na dzialowki?

 

od czerwca zaczynaja mi murować i zamawiam materaial

 

nie wiem czy nie za malo zakupilem

wzielem 1800 szt -25 na konstrukcyjne

i 500 szt - 11.5 na dzialowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ponieważ mieliśmy bardzo wiele zmian w projekcie (działówki wszystkie inaczej i więcej ścian nośnych) to moja ilość nie będzie wymierna....a ponieważ zamawialiśmy w częściach i jeszcze trochę ytonga nam zostało, dlatego musiałabym przejrzeć wszystkie faktury i to zliczyć a niestety nie bardzo mam czas bo jest ich naprawde wiele....a tak jak mówię, i tak nie da to wymiernego obrazu potrzebnej Ci ilość... najlepiej weź linijkę i policz z projektu dł *wysokość....

pozdrawiam i życzę sukcesów na budowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...