Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przeczytałam cały wątek i musze powiedzieć że tempo macie niesamowite. Ja nawet nie marzę, żeby tak szybko zamieszkać, ale Wam to się uda na pewno.

My tez budujemy Guliwera. No niezupełnie, bo z Guliwera to jest w sumie tylko elewacja. Wnętrza pozmienialiśmy i to znacznie. Ale nie będe o tym tu pisać, tylko zapraszam do siebie.

Zycze powodzenia w realizacji planu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 517
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej olu:) u mnie już jutro wylewki:) dzisiaj dokończyliśmy rozkładać styropian i folie, i gdyby nie to, że niestety muszę jechać mimo, że sobota do pracy to byśmy tam spali:)na styropianie cieplutko:)

fajnie już tam jest...prawie domowo:)

 

No super Aniu!!!Gratuluję, my też wylewamy za niedługo, ale póki co trzeba z tej transzy się rozliczyć, a wylewki z następnej. Pozdrawiam i życzę jak najszybszego noclegu w Waszym domu:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwalilam się za wcześnie wylewkami...w sobote ekipa-pozal się boże- przyjechała o czasie, ale jeszcze przed rozpoczęciem pracy grzecznie podziękowaliśmy za współprace....jeszcze z takimi ludzmi nie miałam doczynienia...nikomu nie życzę...wszystko im nie pasowalo, powiedzieli, że szef który był na pomiarach sie nie zna, i chciali mi lać 10cm na ogrzewanie podłogowe i 8,5 na reszcie domu...z tego co wiem i nowa ekipa która ma robić w przyszłym tygodniu to potwierdziła, ze 5cm i 6-7 tam gdzie podłogówka...i co najważniejsze powiedzieli ze wszystko jest dobrze przygotowane i nie wiedzą o co tamtym chodzilo...-czyli ich szef dobfrze policzył, ale pracowników to nie wiem skąd wytrzasnął...-nie dość że wszystko niby bylo żle-to woda nie z tej strony domu co trzeba, to dylatacja za mała, to styropian żle rozłożony to jeszcze chciali mi na robic ful schodków, żeby było "idealnie"...

no nic...czekamy na nową ekipe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu dobrze ,że masz następnych normalnych .Ja dziś miałam rozmowę z 2 panami fliziarzami czekam na wycenę .A z mężem dziś zrobiliśmy sufity z płyt g-k w 3 pokojach ,przywiezłam 6 taczek kamienia na podjazd do garażu a mąż walczył w tym czasie z zasypywaniem rur kanalizacyjnych a mieli do zasypania z 40 m .Zmęczeni ale zadowoleni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dwóch miejscach są spore pęknięcia, i jak się stuka to jest głuchy odgłos...kierownik mówi że chyba żle zagruntowali, ale mamy gwarancje więc mam nadzieję ze poprawią to i jeszcze kilka mniejszych rzeczy które zauważyliśmy po wyschnięciu i będzie po problemie...wczoraj nie odebrali tel ale może ze względu na długi weekend, jutro zadzwonimy jeszcze raz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam nadzieję, że zamieszakam w tym domu przed tym jak osiwieję:)

jutro 2 podejście do wylewek...może ostatnie...bramy i drzwi nadal nie zakupione... ale oglądaliśmy z Pawłem już elementy wykończenia domu-co prawda w castoramie bo najbliżej ale zawsze coś:)

teoretycznie jesteśmy zdecydowani że panele...ale podoba mi się parkiet jesion...147chyba za metr i dąb olejowany też coś koło tego... nawet bez tej jedynki z przodu to zakładałam, że panele kupimy tańsze...ale pożyjemy zobaczymy...w poniedziałek jadę na szkolenie-znowu zmieniam prace...więc w czerwcu dostanę i premię z poprzedniej pracy i pensje z obecnej z delegacją...może starczy na ten jesion:)ale nie rozmarzam się...małymi krokami...oby jutro wylali na podłogi i będzie git:)

a...złożyłam projekt do uzgodnienia na budowę wewnętrznej instalacji gazu-decyzja max 65dni +2tyg uprawomocnienie...oszaleli!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania czesc! Jak z tymi tynakrzami - przyjechali?poprawili? U nas tez na jednej ścianie są pęknięcia-takie jakby rysy, nie wiem czy to sie kwalifikuje do poprawy czy dac sobie juz spokój.. akurat nam wypada to za szafkami w kuchni..Nie pamiętam jak u Was sprawa bramy i drzwi-zmieściłas sie w tych zakladanych 8000? Mozesz napisac skąd gdzie zamawiałas? Ja ostatnio o mało z krzesła nie spadłam jak nam pan podliczył bramę - chce szukac taniej, moze masz jakis namiar? pozdr

a wylewki ekstra:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, tynkarz spokojnie, przyjechał i przeprosił że teraz ma gdzieś daleko budowe i za 1,5 tyg przyjedzie poprawić...nie mógł sam uwierzyć, bo mówi,że odkąd robi tynki to takiej sytuacji nie miał-ale my pewnie jesteśmy wyjątkowi (u nas problemy to norma:))...jak pukamy to jest taki głuchy dzwięk...i coś takiego odpadnie prędzej czy póżniej, bo tam nie są rysy tylko pęknięcia...

co do bram i drzi to dalej nie mamy...ale chyba kupimy ThyssenKrupp bo opinie są dobre a cena bardzo przyzwoita

drzwi drewniane kolega kupił za 1800+150montaż i jak się zdecydujemy do piątku to transport gratis:)

tylne na pewno do 900zł

więc może się udać,ale strasznie długo nam schodzi z zakupen to dam znać jak wkońcu kupimy:)

pozdrawiam, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas rysy są wszędzie a pęknięcia gdzieniegdzie....ale co tam....

np okna będziemy mieli nowe:):):) to super bo te już się trochę zakurzyły:P

staram się już niczym nie przejmować.... najważniejsze że już jest tam tak super domowo:)

Edytowane przez ann i pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

hej...

u nas jak narazie wylewki super...:) ale...tynki popękały prawie wszędzie...dzisiaj zaczęli odbijać ten który się odparzył czy jak to się tam nazywa...ten który jak się puka to jest taki głuchy dźwięk...byli tylko chwilę, ale obiecali, że jutro skończą wszystko i będzie grało...

koncepcja mieszkania nam się lekko sypie ponieważ gaz mamy mieć dopiero 30 października czy listopada nawet a podobno przed położeniem kafli powinno się uruchomić podłogówkę i wygrzać beton bo mogą pękać kafle a na to nas nie stać ani psychicznie ani materialnie...:)..

a i nadal nie mamy bram i drzwi i przyłączy...och...chyba można nazwać to kryzysem na budowie...plus jest taki, że skoro nie kupiliśmy tego wszystkiego to mamy pieniądze... może zamiast kończyć dom pojechać na wycieczkę dookoła świata:)

a...ale z dobrych wieści to spaliśmy już w weekend w naszym domu:)-super było...i rolety rewelacja...można spać do południa:)

pozdrawiam i życzę większej determinacji w kończeniu domu niż u nas:)a i żeby z waszymi tynkami nic się nie działo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...