Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 517
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bu to współczuje z tymi tynkami ,ale jak panowie chcą poprawiać bez ale to już plus poprawią i będzie ok .A my płytowaliśmmy poddasze 3 pokoje prawie gotowe ,zostały jakieś docinki trójkontów no i pogipsowałam śróbki .Mąż założył stelaż na kibelek w łazience ,więc siku można robić na budowie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania!

 

A taki termin z gazem to w sumie dlaczego taki odległy?!

My tez będziemy ogrzewać się gazem i tylko do nas specjalnie będzię gazownia robić przyłącze. U nas mają termin do końca czerwca, ale umowę pisaliśmy już jakiś rok temu, jak tylko rozpoczeliśmy budowę.

Oczywiście gratuluję wylewek - po tym etapie to faktycznie jak w domu.

Szczęście w nieszczęściu z tymi tynkami, mam na myśli firmę która jednak poczuwa się do fuszerki i nie kręci tylko akceptuje reklamację. Jak to mówią zawsze mogło być gorzej. A więc głowa do góry i.....do przodu.

"Ostatni będą pierwszymi."!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani współczuję, tyle zmartwień na raz.. Z tynkami faktycznie masakra, miejmy nadzieję, ze juz dobrze poprawią - u nas sa 2 pęknięcia na południowej ścianie i suficie, poza tym spoko - zastanawiam się czy ich wzywać, bo jedno w kotłowni, a drugie za szafkami w kuchni. Napisz jak poszły te poprawki.. Z tymi przyłączami - przychodzi mi do głowy taka rada: zeby dzwonic i prosić i marudzić - wiem, ze to poniżej godnosci i przyzwoitości, ale z relacji mojego męża (pracował kilka lat w gazown) tak to wygląda, ze jeśli ktoś jest 'upierdliwy' to się go daje na górę kupki.. Trzymam kciuki zeby sprawnie poszło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bu to współczuje z tymi tynkami ,ale jak panowie chcą poprawiać bez ale to już plus poprawią i będzie ok .A my płytowaliśmmy poddasze 3 pokoje prawie gotowe ,zostały jakieś docinki trójkontów no i pogipsowałam śróbki .Mąż założył stelaż na kibelek w łazience ,więc siku można robić na budowie .

 

jak kibelek juz w środku to nie budowa tylko dom:) gratuluję postępów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu tynki które zaczęli poprawiać...

to co wręcz odpadało to zbili i kładą jeszcze raz...

http://images40.fotosik.pl/880/df463379afdc5523gen.jpg

http://images45.fotosik.pl/900/796caa585e6d5947gen.jpg

a reszta domu jest w rysach...miliony rys....tylko zacierają...mam nadzieję, że zatrą wszystkie i nie będą musieli przyjeżdzać znowu...może te rysy to praca budynku, ale wiedzieli ile budynek stoi i nic takiego nawet nie zarysowali...a skoro w niektorych miejscach wręcz odpada...to chyba jednak dali d...

http://images43.fotosik.pl/899/686c6c202c8c4346gen.jpg

 

chyba będziemy mieszkali w deweloperskim przez rok...odczekamy jak siadzie budynek i zaczniemy dalej bo boje sie co bedzie z kaflami...

 

mam wyceny wodno-kanalizacyjno-gazową zewnątrz budyku (już wynegocjowalam o 2300 taniej niż wycena...ale ciągle za drogo)...

jak narazie miałam wszystko dosyc dobrze skalkulowane (jak kupiliśmy coś droższego to przez to, że lepszy standart niz zakladałam)..a teraz kicha...tego niedoszacowałam...

i jeszcze jakiś drenaż czy inne odwodnienie musimy zrobic od rynien (nie mamy deszczówki)...zna ktoś tani skuteczny sosób?jak narazie dowiedziałam się, że to jakieś dodatkowe 4 tys za drenaż i tyle samo kosztuje odwodnienie do studni spustowej...co jest lepsze...nie mam pojęcia...no i czemu takie to wszystko drogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .Aniu my sami robiliśmy drenaż na etapie jak były wykopy jeszcze pod fundament .Prosta sprawa rury drenarskie takie żółte obkładasz białą włókniną i kamień drenarski nam wystraczyło jedno auto jeszcze troszkę kamienia zostało i zasypujesz ziemią koszt kamienia 800 zł a rury nie pamiętam no ale nie 4 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aniu, przyszłam zobaczyć co u Ciebie się dzieje, dawno mnie tu nie było, nie martw się, większość ludzi mieszka w stanie deweloperskim:), i przed nami taka perspektywa, a nasz budynek osiądzie i to na pewno więcej niż u Was:), zamieszkamy więc na poddaszu:) bez kuchni, ale na swoim, w końcu. Gratuluję noclegu w domu! Na pewno taki cieszy i to bardzo!Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
dzisiaj było szalenstwo zakupowe...10h jeżdzenia z przyczepką i chodzenia po sklepach, o 19.55 załadowanie 15 paczek paneli do koszyka, o 19.57 wyładowanie-pani w lm je odradziła więc...kierunek castorama...w planie kupno farb,paneli, podkladow, kafli, gruntu, grzejnika do łazienki...i co się okazalo...że przeciez dzisiaj niedziele...a niedziela to jedyny dzień w tygodniu kiedy castorama nie jest czynna do 21...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

dzisiaj ruszyliśmy z wełną:) no jakoś zaczyna to wyglądać:)dużo się pozmieniało dlatego dzisiaj fotki:) przeprowasdzka 12.08...jesteśmy w lesie ale chociaż na kartony to się tam wprowadzimy:)

WEŁNA

http://images49.fotosik.pl/952/2e6147254d2bd088gen.jpg

http://images35.fotosik.pl/775/fe830e7f4d287d4agen.jpg

Edytowane przez ann i pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...