Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oj tak ja strasznie tęsknie och tulipanki narcyze ,krokusuy no ale może niech dzieciaki jeszcze w ferie mają śnieg .Wsumie jakby było ciepło teraz to by mnie wkurzało bo zajeliśmy się ociepleniem poddasza tam min 2 tygodnie jeszcze pracy bo robimy 2-3 dni po 3 godziny a chciałabym robić już wylewki a trochce do zrobienia przed nimi poddasze styro na podłogi ,i podłogówka .Aniu a praca się znajdzie dopilnujesz teraz fachmanów poszukasz dobrych ofert cenowo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 517
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam... planowaliśmy od poniedziałku ruszyć z elektryką, ale w każdym kącie było drewno z budowy...to łaty, to deski itp...i dwa popołudnia spędziliśmy na cięciu tego wszystkiego-no nie wszystkiego, ale tego co najbardziej zawadzało(planowaliśmy robić to piłą ręczną...szacuję, że zajęłoby to wtedy jakieś pół roku:)). dodatkowo ten cały brud budowlany który wyłonił się spod śniegu...i te zachowane drobiazgi...ale dzisiaj budowa wygląda prawie jak dom...naprawdę ślicznie...aż żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia jak jest przestronnie i czysto:)

długo tak nie będzie bo jutro zaczynamy wiercić otwory pod puszki:) i spotykam się z hydraulikiem żeby wstępnie zorientować się o co chodzi... mam jeszcze kilka kontaktów więc najbliższy tydzień planuję porównywać oferty...a i mamy już zarezerwowanych tynkarzy:)niedoszły szwagier:)-mam nadzieję, że nie będzie się na mnie mścił za siostrę:)żartuję oczywiście...robił niedawno u mojego kolegi i mówił, że wspomina mnie dobrze to liczę na rabat:)poza tym polecają go wszyscy w mieście u których robił to nawet jak to nie est super tanio to mam nadzieję, że się opłaci. cenę wstępnie powiedział dobrą- 12zł za metr robocizny tynku gipsowego...jak z materiałem to 22, ale pewnie wezmę bez i poszukam sama na allegro...może na tym coś zaoszczędzę...nadal nie policzyłam ile mi wyjdzie metrów tych tynków...ktos pisał, że sam dół to 350m+garaż+góra...600-700m...sama nie wiem...czas chyba to przeliczyć:)

Edytowane przez ann i pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania w padałam z rewizytą, a tu - fiu fiuuu - piekne domisko!! Chwal się co to za okna - zwłaszcza mnie interesuje kolor, bo bardzo ładny, no i skąd (bo my w końcu krajanki). A co do twojego polecanego pana od tynków - czy nie chciał by robic i u nas? tynki planujemy na mniej więcej kwiecień maj - dasz kontakt do niego labo spytasz w naszym imieniu?

Co do planowania elektryki - hehe tez ostatniuo to przerabialismy - byłam w szoku ile tego jest w domu!! wyszło nam grubo ponad sto gniazdek i włączników lamp, nie licząc garażu i stajni..

Powodzenia kochani, trzymajcie się ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aniu, też ruszamy z elektryką:) i aż głowa boli co i jak gdzie umieszczać, niby urządzanie na etapie późniejszym a część trzeba już zaplanować teraz, co ma gdzie stać! Czym ocieplaliście poddasze?I jak grubo? Fajnie, jeszcze jest ciepło, więc i można co nieco porobić. Pozdrawiam i powodzenia życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wszystkie odwiedziny... :) dzisiaj w końcu ruszyliśmy z elektryką a dokładniej ja ruszyłam:)... wierciłam sama! otwory pod puszki...jak nie znajdę pracy to zostanę budowlańcem:) poszło mi bardzo dobrze.... prawie wszystkie dziury wywiercone… poza rynienką i puszkami w silikacie oraz tymi do których miałam wątpliwości… najgorsze są te schodkowe… bo i bym je chciała i nie wiem gdzie dokładnie włączniki. W ogóle z tą elektryką to masakra…skąd ja mam teraz wiedzieć gdzie biurko dla dzieci których nie mam, gdzie toaletka na którą nie wiem czy mnie będzie stać, gdzie kontakt pod okap jak go oni kuchni też nie mam itd….czuję, że później będziemy ryć w tynka i przenośić…ale co tam…damy rade...zaszpachluje się:)

Okienka i rolety to orzech… kupiliśmy je chyba w dobrej cenie (bo są trzyszybowe i pięciokomorowe (U=0,7)a w cenie zwykłychU=1,1) od kuzyna… na razie mam do nich małe zastrzeżenia, ale kuzyn przekonuje ze jak przyjedzie na regulacje to wszystko dogra to mu wierze)

Najbardziej zadowolona jestem z rolet… można biegać nago w pełnym świetle mimo, że sąsiedzi wścibscy raczej:p

Tynki-spotykam się z tym Krzysiem tynkarzem w przyszłym tygodniu to zapytam, bo oni są z za Oleśnicy a do Wrocka są korki a klientów z tego co wiem to z okolicy im nie brakuje, ale oczyliście zapytam i dam znać…

zaczęłam również poszukiwania hydraulika..zobaczymy co z tego wyjdzie...a raczekj ile ta impreza będzie kosztować:)narazie nawet nie wiem jak szacować calość...c.0., c.w., podlogówka, kotlownia, piec...aż strach pomyśleć...

a i pytałam o wylewki- 10 zl robocizna wylewki, 1zł rozlożenie styropianu, 3zł dylatacja itp...cołaść z materialem jakieś 30-40zł za metr-czy to dobra cena?......chciałam je zrobić przed tynkami, żeby móc już ruszyć z hydrauliką, ale ten z którym się widziałam odradza taką kolejność i obawiam się, że ma rację...

oby już ta zima się skończyła, bo tak to wszystko musi czekać...ale oferty zbiorę, a czas pewnie szybko minie...może odłożymy jeszcze troszkę grosza, może giełda zrobi 100%:) może wygrana w lotka:) i wtedy mniejszy kredyt...we wszystkim można dostrzec coś pozytywnego:P

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie jutro kończy hydraulik c.o kotłownie będzie robł jak będziemy mieć piec i grzejniki (grzejniki nam zaproponował ,że może nam kupić z 50% zniżki )chcemy purmo ,no i rozprowadził nam odrazu instalacje do zasobnika na wodę pod solary.Już wiem ,że zmieścimy w 8.000 tys dokładnie będę wiedzieć jutro .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu i Jacku co do wełny na poddasze to jak ze wszyskim...lepiej więcej... ale ja nie myślę przesadzać...sądzę, że dwie warstyw, 15+5....no max 15+10...ale jak zrobimy to jeszcze nie wiem:) życzę trafnych wyborów...no i promocji:) sama wypatruję jakiejś na wełne i styropian...jak by ktoś coś słyszał to poproszę o informację:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo...śliczny domek....dachówka wlaśnie taka mi się marzyła...tylko w warunkach zabudowy napisali, że mają być odcienie czerwieni...więc czarny czy grafitowy to się nie łapią...a jak brame wstawiasz to masz juz otynkowane te otwory...nie widzę na zdjęciu, a mi mówili, że lepiej jkak są otynkowane przed wstawieniem bramy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...