Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no do świąt tak tylko nie wiadomo których:)

lato na pewno na ogródku w basenie...może z naszą wodą...a jak nie to mam dobrych sąsiadów...może któryś mnie poratuje:)byle do lata:)

a...i mamy już skończony na gotowo dach...wcześniej zabrakło nam kilku dachówek, ale już są...

tak to się prezentuje:)chyba całkiem fajnie:)

http://images46.fotosik.pl/538/1a4755547ab20f08gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 517
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aniu Aniu:)gratulacje, otworki sama wierciłaś - to się wzięłaś do roboty dopiero!!!!:)Ja bym się chyba nie odważyła. Dzięki, my ocieplamy podobnie, wełnę udało nam się kupić w promocji niestety nie w tym rejonie Polski co Wy. Tak trzymaj z robotą powodzenia, też mam podobne dylematy z tym prądem - co gdzie kiedy ma stać, a już decydować trzeba,a wiosną przecież może się wszystko odmienić. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okienka to orzech dwustronny kolor barwiony w masie...a tynkarz był chory,chyba jak większość teraz i jak nic się więcej nie wydarzy to spotykam się z nim jutro rano...pamiętam żeby spytać...a jakie byście chcieli tynki-gipsowe czy cementowo-wapienne?i ile macie metrów tych tynków. Możesz mi też przesłać dokładną nazwę miejscowości na prywatną wiadomość to jutro o wszystko się wypytam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Renatko niestety nie ruszyliśmy...mąż od piątku ma 39-40 stopni gorączki i ciągle śpi...a ja szukam w między czasie hydraulika...bo sama tej instalacji trochę boję się ruszać...zbytnio się na tym nie znam...więc chociaż mąż musi zacząć...a dalej to pewnie jak zobaczę o co chodzi z tymi kostkami itd to resztę skończę:)rodzice ciągle mi powtarzają,że miałam być chłopcem to dam rade...ale to on chodził na kurs Sepa to niech mnie teraz nauczy:)gdybym wiedziała,że będę bezrobotna a on chory jak przyjdzie czas na elektrykę to sama chodziłabym na ten kurs:):p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj spotkałam się z Krzysiem tynkarzem- tynki wstępnie umówione z nadejściem wiosny-czyli liczę że koniec marca-kwiecień..póki co ustalone, że gipsowe...no chyba,że wygram w totka, albo dostanę pracę za 10tyś netto miesięcznie:)-wtedy wezmę cementowo-wapienne...ale wracając na ziemię...gipsowe też mają swoje zalety więc nie będzie źle...

fachowcy to fachowcy...od razu zauważyli kilka nieprawidłowości... np...tyle ludzi przewinęło się przez tą budowę a nikt nie powiedział,że otwory na drzwi są chyba za wysokie...dzisiaj zmierzyliśmy i są...muszę nadłożyć styropianem jeszcze przed tynkami...-to zaoszczędzi nam kilka złoty bo drzwi na zamówienie pewnie ze dwa razy droższe niż zwykłe:)

a powiedzcie, czy tynkowaliście też tam gdzie maja być kafle?oni tak radzą...bo mówią,że mniej kleju, który jest droższy niż tynk pójdzie...a jeszcze jakby trzeba było łapać kąty to już na pewno...

w ogóle widać było, że się znają na robocie...jestem zadowolona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HYDRAULIKA-wycena nr 1

PARTER

INSTALACJA WODNO-KANALIZACYJNA: 1700zł

 

INSTALACJA GRZEWCZA: 3940zł

 

PODDASZE

INSTALACJA WODNO-KANALIZACYJNA: 1100zł

 

INSTALACJA GRZEWCZA: 1590zł

 

W przypadku montażu instalacji wodno – kanalizacyjnej oraz grzewczej na samym parterze to koszt 6100zł. Cena ta zawiera wszystkie elementy obu instalacji wraz z pionem kanalizacyjnym zakończonym odpowietrzeniem kanalizacji, pionami wodnymi i pionami C.O. (wszystko co potrzebne, aby możliwy był montaż instalacji w późniejszym etapie na poddaszu). Instalacja wodna jest liczona z cyrkulacją ciepłej wody użytkowej (tzn. po odkręceniu kranu nie czeka Pani, aż zleci zimna woda – tylko od razu leci ciepła woda). Na wykonaną instalację wodną i grzewczą w systemie RIFING, mogę Pani zaproponować ubezpieczenie na okres 10 lat na wypadek rozszczelnienia. Pani nie ponosi żadnych kosztów ubezpieczenia. Po wykonaniu instalacji zostaje wykonana próba szczelności, a inwestorowi przekazany protokół z tego badania. Zapewniam osobiste dostarczenie materiałów na teren budowy, a po montażu ewentualny zwrot materiałów do sklepu. Pani dostaje fakturę za wykorzystany towar.

Posiadam uprawnienia i certyfikaty na systemy zastosowane podczas montażu.

 

Koszt materiałów na taki domek to ok.30 tys zł (materiały dobrych firm).

Dodatkowym kosztem będzie wykonanie instalacji gazowej.

 

Co o tym sądzicie...mnie chyba przeraża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulika-wycena 2

Pan rzucił okiem i powiedział tak 30-35tys robocizna z materiałem za całość.(z grzejnikami, z piecem, z odpaleniem kotłowni:)..w tym 5-6tys robocizna... dokładniej ma przesłać niedługo:)

Daleko do wyceny Renaty bo odliczając grzejniki i piec to jakieś 20tyś a nie 8... muszę szukać dalej....chyba,że coś źle liczę...

Edytowane przez ann i pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. My na materiały na hydraulikę wydaliśmy:

-piec 6200

-pozostałe materiały ok.11000

-robota nie wiem, bo to mój brat robi, jak zresztą cały dom zbudował od zera, także ja mam jedną ekipę do wszystkiego.

Piec mamy z Pleszewa 25KW a grzejniki jakiejś mało znanej firmy. Mamy w gabinecie, w dwóch pokojach u góry i w garderobie po 10 żeberek a w salonie 20 żeberek. W kuchni tylko 5 bo mamy podłogówkę.

W tych materiałach jest też kanaliza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulika-wycena 3

Na wykonanie wewnętrznych instalacji wody zimnej,ciepłej,cyrkulacji,instalacji Gazowej,kanalizacji,CO i ogrzewania podłogowego w budynku jednorodzinnym

Wykonanie powyższej instalacji wynosi 19700zł brutto z 8%vat.

Słownie:( Dziewiętnaście tysięcy siedemset złotych brutto z 8%Vat).

 

 

Powyższa oferta nie obejmuje :

1.Rozłożenia instalacji pod posadzkowej na górze za którą trzeba doliczyć 4100zł brutto.

2.Zakupu grzejników łazienkowych ( drabinek )

 

Powyższa oferta obejmuje następujące materiały:

 

3.Kocioł gazowy +zasobnik 120ltr firmy „Viessmann”

2. Rury i kształtki firmy „Viega” lub „Multirama”

1.Grzejniki płytowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał drogo ja a raczej mąż panu wczoraj zapłacił wyszło nas 8100 kanalizacje robił mąż .Grzejniki ma przyjść założyć w cenie jak zrobimy wylewki i je kupimy ale już wyceniliśmy ok 3.200-3.500 + piec albo z podajnikiem albo bez 4.200-8.500 no i podłogówka mąż mówi ,że zrobi sam bo ocieplać poddasze, skończymy na pewno do połowy lutego i zaczniemy układać styro na wylewki i podłogówkę pan nam zrobić próbę ciśnieniową zobaczy się jeszce i kotłownia została do zrobienia my liczymy ,że za wszystko z zasobnikiem i podłogówką zmieścimy się w 22-23 tys .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ta ostatnia wycena to z podłogówkami wszędzie gdzie mają być a grzejnikami na dole...też mi się dużo wydaje ale 1oferta i to po znajomości załatwiona przez szwagra była 39tys (w głowie się przewraca), ostatnia na razie 24..(+może 2tys górne grzejniki) czyli chociaż w dobrym kierunku idzie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u wszystkich tynkarzy do których dzwoniłam różnica była duża... z materiałem gipsowe 22-24 zl za metr, cementowo-wapienne zacierane na gładko 30-33złza metr (sama robocizna w granicach 13zł gips, 20zł robocizna) na dolnym śląsku chyba tak to wygląda...

to na moim domku jakieś 5000zł różnicy...czyli już wylewki na dole:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...