Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ILE EKOGROSZKU NA OKRES GRZEWCZY


luiza1pop

Recommended Posts

Poniżej dwa wykresy na których pokazane są zużycia/dobe i ilość dni przy napełnianiu zasobnika

 

2008

Na początku był Ekoret, potem Retopal

 

http://images36.fotosik.pl/151/1d5dcdc9a40a42cb.jpg

 

2009

Pieklorz Bytomski, Piekarski oryginalnie pakowany

 

http://images44.fotosik.pl/264/63b61811e36e9825.jpg

 

do dzisiaj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też jestem zaskoczony, może to budynek oddaje ciepło na które zrujnował mnie w styczniu. Zakres temperatur może jest tendencyjny, ostatnio było kilka poranków z temp. ok -10, ogólnie dzień było +2 - -5, ale jak zużycie się utrzyma i tak chyba będzie nieźle prawda. W październiku "retopalu" starczało na 10 dni, w listopadzie na 7, a w styczniu to i przez cztery dni spalił 200 kg. Jak na razie woreczek 25 kg starcza mi na dwa dni. Chyba jest już moją obsesją grzebanie w popiele i wybieranie niedopalonych węgielków (wiadereczko 3 litry z z 200 kg węgla po części przez to, że kilka razy na podtrzymaniu przegrzał się podajnik i automat wypchnął żar razem z węglem), ale to z radości, że popiół wreszcie to rzeczywiście pyłek z szarymi spiekami, które rozpadają się pod własnym ciężarem.

Retopal w oryginalnych papierowych workach namierzyłem w okolicach Działdowa, a słyszałem, że ma być również w Nidzicy.

Żeby się nie powtarzać proszę przejżeć moje wcześniejsze wypowiedzi na temat zużycia i pracy pieca oraz szukania ratunku na forum.http://forum.muratordom.pl/,t178789.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda na pewno ma wpływ - ja przez ostatnie 2 dni w ogóle miałem wyłączony piec w godzinach 7-17 (woziłem sterownik na zmianę softu) i temperatura w domu spadła może o 1 st (odczuwalnie w ogóle nie spadła).

 

Qrcze skoro faktycznie nie ma w ogóle miału tzn. poniżej 5 mm to muszę to zobaczyć - jak gdzieś dorwę Retopal w oryginalnych workach we Wrocławiu to kupię kilka i się przekonam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda na pewno ma wpływ - ja przez ostatnie 2 dni w ogóle miałem wyłączony piec w godzinach 7-17 (woziłem sterownik na zmianę softu) i temperatura w domu spadła może o 1 st (odczuwalnie w ogóle nie spadła).

 

Qrcze skoro faktycznie nie ma w ogóle miału tzn. poniżej 5 mm to muszę to zobaczyć - jak gdzieś dorwę Retopal w oryginalnych workach we Wrocławiu to kupię kilka i się przekonam ...

 

We Wrocławiu znajdziesz napewno..moge podesłac Ci numer do gościa, który handluje w oryginalnych workach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda na pewno ma wpływ - ja przez ostatnie 2 dni w ogóle miałem wyłączony piec w godzinach 7-17 (woziłem sterownik na zmianę softu) i temperatura w domu spadła może o 1 st (odczuwalnie w ogóle nie spadła).

 

Qrcze skoro faktycznie nie ma w ogóle miału tzn. poniżej 5 mm to muszę to zobaczyć - jak gdzieś dorwę Retopal w oryginalnych workach we Wrocławiu to kupię kilka i się przekonam ...

 

We Wrocławiu znajdziesz napewno..moge podesłac Ci numer do gościa, który handluje w oryginalnych workach

A to poprosimy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio też małe zużycie węgla normalnie w zimie zasobnik 90kg starczał na 4 dni (ale w mrozy -20 na 2 dni). W piątek wieczorem wsypałem 3 worki węgla a jak dzisiaj zajrzałem do zasobnika to 1/3 jeszcze jest (a idzie 5 dzień od załadunku zasobnika). Ostatnio sypię 2worki pieklorza z chwałowic i 1 worek retopalu (tak żeby jakoś ten retopal powoli wykończyć).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda na pewno ma wpływ - ja przez ostatnie 2 dni w ogóle miałem wyłączony piec w godzinach 7-17 (woziłem sterownik na zmianę softu) i temperatura w domu spadła może o 1 st (odczuwalnie w ogóle nie spadła).

 

Qrcze skoro faktycznie nie ma w ogóle miału tzn. poniżej 5 mm to muszę to zobaczyć - jak gdzieś dorwę Retopal w oryginalnych workach we Wrocławiu to kupię kilka i się przekonam ...

 

We Wrocławiu znajdziesz napewno..moge podesłac Ci numer do gościa, który handluje w oryginalnych workach

A to poprosimy...

 

660019457

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej dwa wykresy na których pokazane są zużycia/dobe i ilość dni przy napełnianiu zasobnika

 

Też prowadzę takie wykresy.. tyle, że u mnie wychodzi o 10kg/dzień więcej... Ostatni zasyp 21kg/dzień - u Ciebie 12kg/dzień. (nie mam drzwi wew. chudy beton w salonie czeka na legary i podłogę, brak wiatrołapu do garażu, gdzie mam 12 stopni - dzwi stalowe bezpośrednio z salonem). 150m2 (200 po podł.) + 140l CWU. Mam nadzieję, że po zrobieniu tych rzeczy w następną zimę będzie o wiele lepiej i nie pójdą na marne 15cm w ścianach i 25cm wełny na poddaszu...

 

Zazdroszczę takich wyników spalania ekogroszku...

 

Tu dodaję: od 13 grudnia spaliłem 2,4t eko, pierwsza zima, reszta jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale ile u was trwa sezon grzeczy 4 - m-ce?, u mnie na cały rok grzania (centrale + woda przez lato) temp 23 stopnie, sciany 44cm porotherm nie ocieplony i nie otynkowany od zewnatrz poszło około 5 ton ekogroszku, ilosc metrów do ogrzania ok 170.

pozdr.

ps

zastanawiam sie jeszcze czy jezeli ocieple dom steropianem 5cm to zbije zużycie do 4 ton?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale ile u was trwa sezon grzeczy 4 - m-ce?, u mnie na cały rok grzania (centrale + woda przez lato) temp 23 stopnie, sciany 44cm porotherm nie ocieplony i nie otynkowany od zewnatrz poszło około 5 ton ekogroszku, ilosc metrów do ogrzania ok 170.

pozdr.

ps

zastanawiam sie jeszcze czy jezeli ocieple dom steropianem 5cm to zbije zużycie do 4 ton?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda na pewno ma wpływ - ja przez ostatnie 2 dni w ogóle miałem wyłączony piec w godzinach 7-17 (woziłem sterownik na zmianę softu) i temperatura w domu spadła może o 1 st (odczuwalnie w ogóle nie spadła).

 

Qrcze skoro faktycznie nie ma w ogóle miału tzn. poniżej 5 mm to muszę to zobaczyć - jak gdzieś dorwę Retopal w oryginalnych workach we Wrocławiu to kupię kilka i się przekonam ...

 

We Wrocławiu znajdziesz napewno..moge podesłac Ci numer do gościa, który handluje w oryginalnych workach

A to poprosimy...

 

660019457

 

Dzięki :-)

 

Pierwek - gdzie kupiłeś ten swój "retopal" i w jakich workach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro mi pękną 2t eko z CWU... :wink:

pozdr

 

A mój teść zużył dopiero kubik drewna (ogrzewa altanę kozą) i co z tego wynika ?

 

:lol:

 

że nie czytałeś wątku od początku.... :lol:

 

mk3 u mnie sezon trwa od 06.10.2009...

 

pozdr[/b]

 

Raczej, że nie pamiętam danych wszystkich od początku i nie czytam za każdym razem od początku całego wątku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwek - gdzie kupiłeś ten swój "retopal" i w jakich workach ?

 

w tym składzie co Ci kiedyś podawałem namiar. pakowany był na składzie w worki jutowe. Ale nie polecam tego retopalu - strasznie dużo popiołu. Sort dość drobny. Kupowałem go jesienią po 660zł. Teraz mam też pieklorza z chwałowic (100zł droższy) i ten z kolei jest w 2x większych kawałkach (ale to akurat jest do bani bo wydaje mi się, że mocniej hałasuje przy przechodzeniu przez ślimak - ale słychać tylko nieraz w nocy). Mam subiektywne wrażenie że ten pieklorz jest słabszy pomimo że retopal miał mieć niby 24MJ/kg a pieklorz 27MJ/kg. Ale pewnie się mylę. Dzisiaj minął 5 dzień od zasypania zasobnika (3x30kg) a widzę że na pewno starczy jeszcze do jutrzejszego wieczora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5 tony/rok, 92m2+CWU 100l zasobnik, 21 stopni w łazienkach 23 stopnie, kocioł 25kW chodzi 365 dni w roku minus 14 dni (urlop), czyszczony raz w roku.

 

mozesz jeszcze dodac z czego masz sciany i czy sa ocieplone?

ja mam sciany 44cm porotherm jeszcze nie otynkowane i zastanawiam sie czy ocieplenie np 5cm styropianem pozoli zaoszczędzic jeszcze tone węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek6 czy nie przeszkadzało ci nigdy, że na niecałe 100 m 25 kW to za duży piec?

U mnie jest 150 m, też mam 25 kW i bardzo mnie to niepokoiło, miałem pretensję do istalatora że za duży. Odpuściłem mu kiedy sprawdziłem w projekcie - zalecają 24 kW, co prawda gazowy - czy ktoś wie czy ma to jakieś znaczenie, czy 24kW na gaz = 24 kW na węgiel? Dodam jeszcze że projekt przewidywał 120 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...