Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cena propanu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

1m3 gazu to 3,937 litra. W moim nieszczęsnym przypadku koszt 1 litra to 9,03/3,937 = 2,29 zł brutto. Jest to cena w telemetrii (płacę tylko za zużyty gaz), oferta 1,98 zł firmy H. dotyczy zakupu 2700l i nie uwzględnia kosztu transportu.

Różnica przy zakupie 2700 l to 837 zł. Koszt transportu z Pruszkowa do mnie, to licząc kilometrówkę 1,50zł x 300km = 450 zł, czyli 837 - 450 = 387zł.

 

I dalej 387zł / (2700l x 1,98zł) = 7,23%

Sądzę, że obie oferty są porównywalne, te 7,23% można potraktować jako odsetki

Zgadzam się tylko, że cena Progas to przegięcie. W zakup po 5,40 raczej nie uwierzę, nawet jeśli było to w zeszłym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... to wygląda jak "wiem, ale nie powiem". Z piaskownicy wyrosłem.

 

Słusznie piszesz przy swoim nicku "ze wsi", przy czym jak to ktos ładnie okreslił to stan umysłu nie miejsce zamieszkania...

Odszukać fajkturę, zeskanować, tylko żeby przekonać jakiegoś niedowiarka...

 

Ale jestem gotów to zrobić, byleś tylko już tu nie irytował ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszukać fajkturę, zeskanować, tylko żeby przekonać jakiegoś niedowiarka...

Prosimy, łaskawco... u nas na wsi same niedowiarki

 

Ogólne zestawienie cen: http://cenapropanu.pl/ (cena za 1 litr)

Ceny na granicy: http://www.e-petrol.pl/index.php/lpg/cenygranica.html (cena za 1 kilogram). I tutaj drobna dygresja, wygląda na to, że taki głupek ze wsi jak ja, daje się nabić w"butlę". Jak obliczyłem, a cała wieś mi pomagała średnia cena 1 tony - 2300 netto, czyli 1,46 brutto nie licząc akcyzy, czyli 5,75 brutto za 1 m3 nie licząc akcyzy - przypominam, cena na granicy, samo do butli przy domu nie naleci. Miastowy cwaniak kupuje taniej niż hurtownicy, tylko pogratulować, świetny pomysł na biznes

 

A tutaj ceny dla przemysłu: http://www.e-petrol.pl/index.php/lpg/notowania/przemysl ceny netto przy zakupie 5-10 000 litrów :-)

 

Kolego REVALIDON - moja niewiara ma bardzo realne podstawy, w odróżnieniu od zwykłych infantylnych (słowo od sołtysa, najbardziej uczony człek we wsi) przechwałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Odszukać fajkturę, zeskanować, tylko żeby przekonać jakiegoś niedowiarka...

Ale jestem gotów to zrobić, byleś tylko już tu nie irytował ludzi...

 

Niech zgadnę:

a) zepsuł ci się skaner

b) nie masz fona z aparatem żeby pstryknąć fotę tej fakturce

c) nie możesz znaleźć fakturki

d) nie masz czasu jej odszukać

Ja stawiam na e) czyli nakłamałeś i teraz chowasz głowę w piasek

Następnym razem, gdy będziesz chciał kogoś obrażać, wejdź na forum Onetu i popatrz jak to robią profesjonaliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzisiaj tankuję z Progazu (teraz Flaga Gaz) 1000l, za gotówkę i po wyżebranych rabatach wyszło 2,68 brutto za litr, czyli 10,55 zł brutto/m3.

 

BTW-ktoś wyzej napisał,że jest związany umową z Progasem-owszem, ale na zatankowanie w czasie nieokreślonym 15 tyś. litrów, co daje około 6-7 lat (w moim przypadku). Równolegle można tankować z innych źródeł, ponieważ umowa nie precyzuje czasu, w jakim te 15 tyś. litrów trzeba od nich zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...