Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cena propanu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wstępnie Gaspol podał koszt demontażu - zbiornik naziemny, 2700l bez telemetrii, bez dodatkowych "kar" za wcześniejsze zerwanie umowy itp.:

- odłączenie od instalacji: 300pln/netto (można dokonać odłączenia siłami własnymi)

- wytankowanie pozostałego gazu: 300pln/netto

- załadunek + transport: 300pln/netto

 

Konkretna cena końcowa padnie jednak po dostarczeniu pisemnego wymówienia umowy.

 

Otrzymałem także info, że ogólnie "nie praktykują" odsprzedaży zbiornika, ALE można zawnioskować na piśmie, bo każdą sprawę rozważają indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mik-u: Odsprzedaży to raczej nie praktykuje żadna firma. Trudno to logicznie wyjaśnić ale chyba jest niepisane porozumienie między firmami. Wolą zabrać zbiornik poniżej kosztów, to znaczy dopłacić do zabrania, potem dać go do malowania, ew. rewizji wewnętrznej, bo przecież nie postawią komuś jak za 2-3 lata się kończy termin niż sprzedać po rozsądnych pieniądzach. Znam osobiście tylko jeden przypadek, że BP sprzedało ośmio letni zbiornik w cenie nowego!!! zdaje się ok. 4000 PLN-ów zapłacił klient, ale przypadek był szczególny. Na pisma odpowiadali, że nie sprzedadzą, więc kazał im zabierać i spier....ć. Jak przyjechał HDS i kierowca zobaczył gdzie stoi zbiornik to zaczęły się dopiero negocjacje telefoniczne. Zdaje się że startowali od 6 tyś. Ale był twardy i kazał zabierać!!! Na koniec wolał dać tyle co za nowy bo uniknął przełączania instalacji (20 minut pracy) i przede wszystkim targania nowego zbiornika za budynek bez możliwości dojazdu. Dodam Ci tylko tyle, że tankowania też odbywają się na "przedłużki" bo cysterna nie może dojechać i każde węże są za krutkie. Ale to był jeden jedyny specyficzny przypadek:) Innych nie znam. Jak Ci się uda odkupić to napisz ale ja osobiście w to nie wierzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dla osób posiadających zbiorniki przydomowe z woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego proponuję sprawdzić firmę DzwonnikGaz, http://www.dzwonnik.pl. Bardzo konkurencyjne ceny.

 

Jeżeli to ma być reklama to nie serwis reklamowy. Jeśli chcesz pomóc i być obiektywny to napisz, że są jeszcze dwie inne firmy na tym terenie a w zasadzie trzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być reklama to nie serwis reklamowy. Jeśli chcesz pomóc i być obiektywny to napisz, że są jeszcze dwie inne firmy na tym terenie a w zasadzie trzy:)

 

Kolego jeśli możesz na priv napisać co to za firmy będę wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

No to przesiadłem się na "własny zbiornik". Całość kosztowała 6060PLN brutto. W cenie było:

- zbiornik nowiutki (2700l naziemny Chemet),

- dowóz zbiornika,

- odłączenie od instalacji obecnego zbiornika,

- przetankowanie pozostałego gazu do nowego zbiornika,

- posadowienie, podłączenie do instalacji i uziomu nowego zbiornika

- pomiary i protokoły uziomu i szczelności instalacji

- 2x paszport zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaspol zbiornik podziemny duży, dzierżawa ok 40 zł , telemetria 9,86 brutto

chyba nienajgorzej, co najmniej czynsz przyzwoity

 

Przynajmniej 30% drożej za sam gaz + koszty dzierżawy niż mik-u ale "nienajgorzej" . No pewnie. Mogło by być jeszcze gorzej. Powala mnie dobre samopoczucie co niektórych:) I jeszcze wmawiają sobie, że nienajgorzej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czytam, że czynsz za mój zbiornik moze wynosić ponad 100 zł miesięcznie to uważam, że moje 39 zł wygląda przyzwoicie. Co to jest "mik" ??

Wszyscy zawsze piszą, że coś może być taniej, ale jak się temu bliżej przyjglądam to okazuje się, że wcale nie jest tak różowo. Dużo zależy np od tego gdzie się mieszka, ja np tam gdzie jest węgiel i u mnie nie ma dostawców taniego gazu, a w ciemne interesy nie mam zamiaru się wplątywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mik a mik-u. O jakich ciemnych interesach Ty piszesz? To że ktoś ma własny zbiornik a nie dzierżawiony to dla Ciebie są "ciemne interesy". Że ktoś kupuje na dzisiaj 30 % taniej a na wiosnę czy latem jak zauważył amber jeszcze taniej to jest to szemrane? Ta Twoja cena 9,86 za m3 to nie jest jeszcze "szczyt" koncernowy. Bądź cierpliwa i daj im jeszcze trochę czasu. Odezwą się:) Przepraszam, jeśli byłem złośliwy ale nie mogłem się powstrzymać:) A na śląsku to tych niezależnych dostawców jak znam życie jest co niemiara. Wystarczy trochę poszukać, tylko po co? Jak ktoś płaci prawie 10 zł za metr 3 i jest zadowolony to po co to zmieniać:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ok, zrozumiałam co to mik. Mnie zbiornik zakładał NEN, więc kiedy został połknięty przez GASPOL to robiłam rozeznanie i wtedy przekonałam się, że z tymi dostawcami to wcale nie tak różowo. A co do własnego zbiornika. To właśnie 10.11.2010 był u mnie pan z urzedu dozoru technicznego. Mój zbiornik mogę użytkować tylko do 31.12.2011. Aby go uzywać dłużej to przed tą datą musi być zrobiona inspekcja wewnętrzna. W przypadku zbiornika z włazem pracownik wchodzi do zbiornika, a gdy nie ma włazu to wpuszcza się do środka endoskop. Całość gazu musi być oczywiście wypompowana. Do mnie ma przyjechać ekipa z Krakowa z dwoma dużumi zbiornikami jednym na gaz a drugim na wodę. UFFF całe szczęście, że to nie ja jestem właścicielem tego zbiornika.

Na Śląsku tych niezależnych dostawców nie jest tak wielu. Pracuję w takim miejscu, że nie mogę sobie pozwolić na przepytywanie przez policję z przestępczości - a z kąd miała pani gaz?? - i to są te ciemne interesy w które mogłabym wdepnąć i których się boję.

Ja zresztą od 3 lat palę głównie drewnem, traktując gaz jako dodatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Uff? Nie siej paniki na forum. Rewizja wewnętrzna, próba wodna + odessanie gazu to nax. 1000 zł. Twój lokalny niezależny dostawca pewnie dla stałego klienta zrobiłby to za 600 zł. Robi się to raz na 6 lat dla zbiornika podziemnego i 10 lat dla naziemnego. I czy masz to za darmo? Policz ile przepłacasz w dzierżawie. Ale jak lubisz, to nic mi do tego. Jakie znaczenie ma gdzie pracujesz? Gaz kupujesz na "dokumencie dostawy" + paragon. Co Cię więcej obchodzi? Masz dokumenty zakupu i kropka. Twoja praca nie ma nic do tego. Nie wiem po co chłopaki ciągna 3000 litrów wody? Pewnie są niezależnymi podwykonawcami i chcą obciążyć Twojego dostawcę gazu dodatkowyki kosztami ciężarówki. No chyba, że Twój wodociąg nie jest w stanie im dać 2700 litrów wody za 10 zł max. ? Edytowane przez piotrmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia33: Policz dzierżawę przez tyle lat + gaz 30% droższy to czy masz to za darmo jeśli to kosztuje 600-1000 zł max. na wolnym rynku? Co zaś do wałków to krótko po wejściu do UE CBŚ zgarnął całe kierownictwo Shella w Łodzi za lewizny na rozlewni. Poszperaj w internecie. Głośno było o tym:) I co? Wywalili z pracy wszystkich nabywców gazu od koncernu Shell? Bądź poważna.

Nie namawiam Cię do zbiornika na własność tylko próbuję przetłumaczyć Tobie i innym czytającym to forum, że przepłacacie i to strasznie. Ale jak się czujesz z tym dobrze to może ostrzegę trochę innych, że jakaś rewizja raz na 6-10 lat to małe pikuś:)

I dla ciekawośći to ci mali lokalni dostawcy z ceną na dzisiaj ok. 1,90 brutto ( latem tego roku 1,70 brutto ) to bardzo często kupują od Gaspolu. Gaspol jest naprawdę dużym graczem hurtowym w Polsce. Dla ciekawości dodam Ci, że w mieście w którym mieszkam i w promieniu ok. 100 km. jest na dzisiaj tylko jedna!!! cysterna ze sprężarką która może odessać gaz ze zbiornika. I ma ją maleńka firma a nie koncern:)

Odezwij się po rewizji jak im poszło. Sprawna ekipa powinna zrobić w max. 4 godziny. Chociaż I jeszcze na koniec: gdyby to był Twój zbiornik to inspektor Dozoru Technicznego który przyszedł do Ciebie na 100 % dałby Ci namiary na firmę która robi rewizje. Nie zostawił by Cię bez pomocy. A że najprawdopodobniej przyjechała by ta sama firma to już inna bajka. W tej branży wszyscy się znają. Jak widać nie taki diabeł straszny:)

Odezwij się po rewizji jak im poszło. Sprawna ekipa powinna zrobić w max. 4 godziny. Chociaż ciekawe czy odważą się robić jak przyjdzie mróz (woda!) . Pewnie też przestrzelą ci zawór bezpieczeństwa. Dam Ci jedną radę. Po próbie wodnej jak masz zbiornik "włazowy" a zakładam, że 10 latek (naziemny) jest jeszcze włazowy to dopilnuj, żeby chłopacy dobrze usunęli wodę. Można to zrobić jedynie szmatą. Innej technologii jeszcze nie wymyślono. Jak bezwłazowy to niestety wody nie da się w 100 % usunąć. A tak na marginesie to nie wiem po co wymyślono próbę wodną na rozerwanie zbiornika. Jeszcze w praktyce żadnego nie rozerwało a tylko syfi się wodą zbiorniki i dochodzi do szybszej korozji. Przy dzisiejszych technologiach spawy można sprawdzić inaczej i nie trzeba lać wody. Dla ciekawości dodam, że we Francji np. zbiorniki do 5 m3 nie podlegają ich dozorowi. Tak wygląda wspólna Unia:)

Edytowane przez piotrmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...