Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czyszczenie indukcji


olika

Recommended Posts

Mam taki banalny problem, czym czyscic indkucje.

Kupilam juz specjalny srodek do plyt ceramicznych ale daje on takie jakby zatarcia i plyta po umyciu wcale sie nie swieci ladnie tylko taka jest jakby matowa.

Probowalam plynem do naczyn, plynem do mycia i do okien, generalnie efekt ten sam, i zastanawiam sie czy to tak ma byc ? czy ja czegos nie wiem o czyszczeniu plyt indukcyjnych :o

Co poelcacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie!

Nie wiem jak srodki z lidla ale na pewno zakupie, natomiast mialam pod reka ocet i cudo! wreszcie moja indukcja blyszczy i zero smug :lol:

Takze wszystkim polecajacym ocet dziekuej, chyba kupe sobie spryskiwacz :wink: do octu :lol:

 

W Lidl'u jest takze preparat z octem. Nie probowalam go, ale moze nie smierdzi jak woda z octem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcie sobie gabkę do mycia indukcji. Vileda ma takie, w Lidlu tez widziałam. Z jednej strony jest ostra, tą stroną najpierw się myje. Druga strona jest z irchy, tą stroną polerujemy. Do mycia używam zwykłego płynu do naczyń. Czasem psiknę płynem do szyb, albo jakimś specyfikiem do płyt. Sie błyszczy, że łooo :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja swoja siemensa czyszcze tym

 

http://nowe.euro.com.pl/produkty-czyszczace2/opis-dr-beckmann-srodek-do-plyt-ceramicznych.bhtml#content_3c

 

nabyłam jak kupowałam płyte w rtv euro agd i jestem zadowolona. wystarczy recznik papierowy kilka razy przetrzec i sam odparowuje. nie zostawia smug, stare zabrudzenia takze usuwa. jestem bardzo z niego zadowlonona. moze i kosztuje wiecej ale jest bardzo wydajny. mi wystarcza na 2 miesiace przy codziennym uzytkowaniu.

 

pozdrawiam,

edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
preparaty przeznaczone do czyszczenia plyt ceramicznych W5 Ceramic Cleaner z Lidl'a oraz Ceram-Fix firmy Barwa z Makro, do tego gabka oraz papierowe przescieradla, ktore kupuje w rolce w sklepie medycznym, ewentualne papierowy recznik, ale ten ostatni niechetnie.

 

moja płyta gazowa Teki ma taką stal, że nie mogłam jej tak wyczyścić, by nie było smug, odkryłam W5 Ceramic Cleaner i w końcu płyta jest bez smug! super produkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 7 months później...

Witam,

jestem posiadaczką białej płyty ceramicznej firmy Gorenje http://albatros-rtv.totu.pl/produkty/51400-plyta-indukcyjna-gorenje-it-6-syw , niestety czyszczenie to nie lada wyczyn, ale znalazłam i na to sposób. Po każdym użyciu kiedy płyta już wystygnie, zeskrobuję specjalną skrobaczką z metalowym ostrzem przypalone resztki jedzenia (najlepiej najpierw spryskać płytę wodą z płynem do mycia naczyń i odczekać kilka minut), potem szoruję szorstką stroną gąbki z mleczkiem CIF lub czymś podobnym, mzywam dokładnie wodą, tak aby nie było śladów środka szorującego na płycie, i jeżeli są jeszcze jakieś zabrudzenia (a zazwyczj są na tych białych okręgach oznaczenia pól grzejnych, bo z tej farby ciężko cokolwiek schodzi), to spryskuję silnym roztworem chloru (lub innego wybielacza) i pozostawiam na około 30 min. Potem dokładnie zmywam wodą i viola!:D GOTOWE!!! Nie ma już żadnych śladów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...