Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

co do zlotego dębu?


ana-76

Recommended Posts

w kupionym domu jest stolarka okienna w kolorze zloty dąb wraz z drewnianymi parapetami, na podłodzę będzie woodentic. Zasanawiam się który kolor kafli będzie lepszy do złotego dębu i czy konsekwentnie dać drzwi wewnętrzne w złotym dębie i jakie mebelki do tego najbardziej będą pasowały? Jakie macie drzwi i meble przy stolarce okiennej w złotym dębie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zalezy od Twojego gustu....Ja przy takim samym kolorze stolarki okiennej postawiłam na szary a wręcz betonowy kolor gresu, bo taki mi sie podoba, a innych pewnie bedzie juz na wejsciu raził :D Do tego planuje parkiet dębowy olejowany i stolarkę drzwiową w kolorze naturalnego debu, choć to nie jest jeszcze przesądzone , ponieważ coraz częściej mysle o białych drzwiach :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do stolarki w kolorze złotego dębu mam orzechowe drzwi wewnętrzne i w takim samym kolorze schody. Meble też mam ciemne. Gres jasny kremowy. Uważam, że wygląda to OK. Musisz pamiętać, że ramy okienne od wewnątrz wyglądają zawsze na trochę ciemniejsze, bo patrzysz na nie pod światło. Myślę, że m.in. dlatego ciemniejsza stolarka wewnętrzna "nie gryzie" się z tym złotym dębem. Myślę też, że gdyby konsekwentnie wszystkie drewniane elementy wewnątrz robić w złotym dębie to należałoby również meble dobierac takie jakieś rudawe, a takich mebli nie lubię :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no wlaśnie też mi nie 'leżą' meblew tym kolorze ;/,

gdybym sama wybierała stolarkę okienną napewno bym dała inną. Wacham się pomiędzy najjaśniejszym i najciemniejszym woodenticem, meble w salonie napewno będą ciemne chociaż podobaja mi się również takie jaśniutkie typu jesion bielony + docelowo czerwone skórzane kanapy, kuchnia albo biała albo czerwona, ściany albo w beżu albo w szarości, do tego dodatki na ścianach albo z piaskowca beżowego, albo z cegły czerwonej.

Wiem, wiem że tych albo jest sporo ale trwają negocjacje rodzinne ;))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okna w złotym dębie. Do tego:

- drzwi wewnętrzne w okleinie złoty dąb

- drzwi zewnętrzne drewniane złoty dąb

- podłoga panele dąb północny

- schody drewniane dębowe

- meble orzech.

Moim zdaniem wszystko wygląda dobrze, jest dobrane kolorystycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy wiedzą, że o gustach się nie dyskutuje a tutaj co kawałek jakiś wątek - co dobrać do...

 

U mnie wszystkie okna, brama garażowa, rolety i drzwi wejściowe w złotym dębie. Ale to praktycznie nie warunkowało nic ze środka. Panele mam w dębie, schody mam bukowe wybarawiane pod dąb, Drzwi wewnętrzne na dole mam w dębie a na górze w akacji.

 

Kuchnię mam w ciemnej wiśni.

 

Płytki mam albo biało-szare albo pomarańczowo-różowe.

 

Więc w zasadzie pełna dowolność.

 

Jedyne co dobieraliśmy do okien to parapety!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, ja kurat wychodzę z założenia że to mi musi się podobać nie innym np moi znajomi mają firanki w oknach ja wole 'gołe' z drewnianymi żaluzjami, nie mniej jednak wolałabym uniknąć pstrokacizny w kolorach drewna stąd pytanie. Teraz np w bloku mam białe okna jasne panele, ciemne meble i ciemne żaluzje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda okna będę miała białe, ale za to drzwi wejściowe do mieszkania w złotym dębie, więc i takie postanowiłam dobrać wewnętrzne drzwi. a do tego w przestrzeni przedpokojowo-sypialniano-kuchennej na podłodze panele dąb naturalny i meble dębowe - dąb bielony połączony z naturalnym.

 

ogólnie to odcienie dopuszczam różne, ale jednak chcę się tego dębu trzymać. chociaż w sypialni mimo drzwi złoty dąb i paneli dąb naturalny, meble będą białe : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do złotego dębu mam na podłodze deski merbau ( moim zdaniem te kolory fajnie się uzupełniją , merbau ma w sobie coś ze złotego dębu :-), zwłaszcza jaśniejsze klepki). Do tego drzwi , parapety i schody dębowe barwione na ciemniejszy oddcień z klepek marbau (tych które mam na podłodze). Moim zdaniem wszystko fajnie pasuje. W kuchni mam kremowe kafle (nowa gala signum okolor 02, http://www.nowa-gala.com.pl/pl/index/html/id:3/collection:625/SIGNUM )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest tak:

parapety zewnętrzne: grafit pod kolo dachu

podłoga na dole: merbau przemysłowe +kremowo-szare płytki

schody: merbau

drzwi wewnętrzne: barwione pod kolor merbau (ciemniejszych klepek ,wyszedł taki ciemny orzech)

kuchnia: palisander+ bialy lakier (tutaj kolor okna móglby być rzeczywiście ciemniejszy)

podłoga u góry : jesion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

A ja się zastanawiam, czy do moich "złotych dębów" i dębów (drzwi, schody, okna i jasna podłoga) nie dodać jakiejś zimniejszej/ciemniejszej barwy?

Generalnie jestem zadowolona, ale nie wiem, czy jak ściany pomaluję jeszcze ciepłym, jasnym kolorem, czy tego nie będzie za dużo?

Mebli docelowych jeszcze nie mam i z nimi też będę miała problem -im dalej w las, tym trudniej mi podjąć decyzje i coś dopasować. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...