Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Montreal II mirkapki


Recommended Posts

No, to znowu ja ;)

 

Nie przejmuj się schodami. Gdziekolwiek by nie stały zawsze byłoby źle. My też nakombinowaliśmy. Najlepiej by było, gdyby można było z nich zrezygnować, ale cóż zrobić.

Wasze rozwiązanie jest całkiem praktyczne. Myślę, że to iż przebiegają troszkę w komunikacji, to kwestia przyzwyczajenia się.

 

Oj naciesz się widokiem otwartej przestrzeni do góry. Jak urosną ścianki, nie będzie już tak fajnie.

Widzę, że połączyliście łazienki na górze. Co zamierzacie zrobić z kominem? Jakoś go twórczo wykorzystacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianki urosną jak tylko się ociepli.

 

A co do łazienki to jeszcze do końca nie jestem pewna jak to wyjdzie jak powstaną ścianki ale w pierwszej wersji "na" kominie planuję umieścić umywalkę, najlepiej dwie, jeśli ten pomysł nie wyjdzie, to na kominie zrobimy jakiś dominujący akcent np. duże lustro, ciągle szukam inspiracji do tej łazienki, a za kominem będzie schowana pralka i wc.

 

Jeśli chodzi o schody to od razu jak tylko wybraliśmy projekt, zdecydowałam o zmianie kierunku wbiegu na schody, jakoś nie mogłam przetrawić tego, żeby wchodzić do góry z salonu.

Żeby takie schody były w salonie zgodnie z projektem to musiałyby być naprawdę oryginalne np szkalne tak jak to będzie u Ciebie, ale na takie to nas nie będzie stać :cry: choć napewno byłyby piękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jak tylko się ociepli będziemy mogłi pozamykć wszystkie dziury, okna, drzwi i brama garażowa zamówione, teraz tylko czekamy na pogodę i można montować, już nie mogę się doczekać :lol:

 

teraz zastanawiamy się co dalej?

- elektryka

 

- centralny odkurzacz - może ktoś rozprowadzał rury sam, szukam pomocy?? :lol:

 

- instalacja wod-kan

- ocieplanie od środka

- w między czasie musimy położyć dachówkę i veluxy

 

- tynki cementowo wapienne, szukam dobrej i jeśli to możliwe taniej ekipy :wink:

- instalacja co, podłogówka w całym domu, mam nadzieje, że się sprawdzi, choć różne opinie są w tym temacie

 

to tyle planów jak narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszłam z rewizytą :)

też budujesz piękny dom. Był on naszym pierwszym typem :)

Oglądaliśmy w Smolcu pod Wrocławiem mniejszą wersję i bardzo nam się podobała. Uznaliśmy jednak, że metraż jest dla nas za duży, dom przekraczał dopuszczalną szerokość elewacji frontowej i był problem ze zorganizowaniem przejścia do tej części nad garażem. W końcu zrezygnowaliśmy z niego a i tak skończyło się dużą powierzchnią.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj

Dotyczy wodociagu. Z gmina nie ma co walczyc, bo to walka z wiatrakami. My sie budujemy k. Pruszcza i tez sami robilismy wodociag. Ale nie wiem czemu nie zwrocisz sie do Eksploatatora, przeciez oni zwracaja czesc kosztow za budowe wodociagu. My zlozylismy dokumenty i przysluguje nam zwrot ok. 2000 zl. (licza od mb wykonania i średnicy rur) W ciagu 30 dni maja kase wyplacic. Tylko trzeba miec wszystkie papiery odbiorowe i skladajcie wniosek o czesciowy zwrot kosztow. Oni glosno o tym nie mowia ale to sie nalezy (chyba jest na to ustawa). Moze nie jest to zawrotna kwota ale piechota nie chodzi. Tak samo dogadalismy sie z gazownia , sami zrobilismy projekt gazociagu na 5 dzialek i dostalismy zwrot kasy 6 tys. i wyszlismy na swoje :lol:

Pozdr. Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko się ociepli będziemy mogłi pozamykć wszystkie dziury, okna, drzwi i brama garażowa zamówione, teraz tylko czekamy na pogodę i można montować, już nie mogę się doczekać :lol:

 

teraz zastanawiamy się co dalej?

- elektryka

 

- centralny odkurzacz - może ktoś rozprowadzał rury sam, szukam pomocy?? :lol:

 

- instalacja wod-kan

- ocieplanie od środka

- w między czasie musimy położyć dachówkę i veluxy

 

- tynki cementowo wapienne, szukam dobrej i jeśli to możliwe taniej ekipy :wink:

- instalacja co, podłogówka w całym domu, mam nadzieje, że się sprawdzi, choć różne opinie są w tym temacie

 

to tyle planów jak narazie

 

Moge polecic mojego dekarza, pieknie mi dachowke polozyl, do tego rynny, i wszelkie obróbki, w zakresie mial tez osadzenie okien dachowych (4 kpl). Gdybys byla zainteresowana to pisz na priv. Elektryk wlasnie nam konczy i jestem bardzo zadowolona z jego prac, czysto, szybko i solidnie. Hydraulik wod-kan tez juz skonczyl, a za 2 tygodnie zacznie klasc c.o. Z dotychczasowych prac jestem zadowolona - wszedl jak duch, zrobil i wyszedl jak duch - nawet o kase sie nie upomnial. Ostatecznie dam mu rekomendacje jak skonczy c.o. Wlasciciel z pomocnikiem z okolic Pucka, calosc prac zajela im 3 dni. Co do tynkow wzielismy polecanego na bialej liscie Andrzeja Krenckiego, wchodzi w piatek jak skonczy podziele sie wrazeniami.

Ps. Gdybys chciala obejrzec robote dekarza to zapraszam na budowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj TAR dziękuję bardzo za rady. Co do gminy to masz rację, jestem po kolejnych rozmowach z "naszymi władzami" i co usłyszałam, po pierwsze, że wiedziałam gdzie się budujemy i na co się decydujemy nie mając wody na działce :x a po drugie, jak wspomniała, żeby odpłatnie od nas nabyli sieć to usłyszałam, że 0 zł to też jest odpłatnie, a jak go nie przekaże to nam wody nie puszczą , i takie oczy zrobiłam :o ze zdziwienia na beszczelność urzędników :evil: :evil:

 

dachówki jeszcze nie kładziemy, najpierw chcemy zrobić instalacje w środku, czekamy też aż trochę się odkujemy po przestoju zimowym bo kasa się kończy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj TAR dziękuję bardzo za rady. Co do gminy to masz rację, jestem po kolejnych rozmowach z "naszymi władzami" i co usłyszałam, po pierwsze, że wiedziałam gdzie się budujemy i na co się decydujemy nie mając wody na działce :x a po drugie, jak wspomniała, żeby odpłatnie od nas nabyli sieć to usłyszałam, że 0 zł to też jest odpłatnie, a jak go nie przekaże to nam wody nie puszczą , i takie oczy zrobiłam :o ze zdziwienia na beszczelność urzędników :evil: :evil:

 

dachówki jeszcze nie kładziemy, najpierw chcemy zrobić instalacje w środku, czekamy też aż trochę się odkujemy po przestoju zimowym bo kasa się kończy :cry:

 

Hmmm , to bardzo dziwne co Ci powiedzieli, nam bez problemu zwrocili czesc kosztow wykonania sieci ok. 50 zł za mb. Tyle ze tego nie zalatwia sie w Gminie a w Eksploatatorze, ktory zarzadza siecia wod-kan w gminie Pruszcz. Tez nic bysmy o tym nie wiedzieli, gdyby nie powiedzial nam o tym z-ca wojtowej. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR My nie należymy do gminy Pruszcz i u nas niema chyba czegoś takiego ja Eksloatator bo to gmina zarzadza sieciami wod-kan, tak mi się przynajmniej wydaje, a gdzie można to sprawdzić?

 

W gminie Pruszcz sieciami wod-kan zarządza firma Eksploatator Sp. z o.o. z siedzibą na Rotmance i należa do niej wioski z gminy m.in. moja :lol: Musielibyście się dowiedziec u nich czy tez tam podlegacie. Z twojego opisu awatara wywnioskowałam, że jesteście z gminy Pruszcz 8) Namiary : http://eksploatator.pl/

Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR My nie należymy do gminy Pruszcz i u nas niema chyba czegoś takiego ja Eksloatator bo to gmina zarzadza sieciami wod-kan, tak mi się przynajmniej wydaje, a gdzie można to sprawdzić?

 

W gminie Pruszcz sieciami wod-kan zarządza firma Eksploatator Sp. z o.o. z siedzibą na Rotmance i należa do niej wioski z gminy m.in. moja :lol: Musielibyście się dowiedziec u nich czy tez tam podlegacie. Z twojego opisu awatara wywnioskowałam, że jesteście z gminy Pruszcz 8) Namiary : http://eksploatator.pl/

Pozdr. A.

 

Tak jak myślałam w naszej Gminie sieciami wod-kan zarządza sama Gmina.

 

A tak na marginesie jutro zaczynają, przynajmniej mają zacząć, kopać wodę , sama nie wiem czy się cieszyć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pech, ze gmina :( Ale cieszyc sie warto, zawsze to krok dalej do wymarzonego domku. Tez nas bolalo wydanie kasy na wodociag ale teraz po miesiacach innych prac juz przestalo, cieszy nas kazdy postep na budowie. Owocnego budowania. Pozdrawiam Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Oj poczytałem o twoich problemach u Guzmanki i w Twoim dzienniku i włos sie jezy. Myslałem, że przypadek Guzmanki to 1/1000 a tu nastepna pechowa sprawa. Ja własnie zamawiam okna i troszkę musiałem pozmieniac bo jak sie okazuje okno łazienki jest niemożliwe do zaakceptowania ze względow konstrukcyjnych, ale jak widze tu każdy kombinował. Również bedę miał witryny dzielone na pół ale ja mam szer 240 więc może nie będzie problemu. Jak zastanawiałem sie nad całym to przedstawiciel powiedział, że powyżej pewnego rozmiaru szyby muszą byc pogrubione do 6mm każda w profilu 3 -szybowym!!! A jak grubość twoich szybek? Dodam tylko, że jak mi policzyl cene takiego dodatkowego szklenia to wyszło, że dzielone jest 3 razy tańsze. I te niedokładności.. szok! Musze jeszcze odbyc rozmowe z moim dostawcą w cztery oczy bo jak mi takie cyrki zrobi to nie wiem... Ściskam kciuki, żeby sprawa doczekała szczęśliwego zakończenia.

Pozdrawiam

Piotr

Edytowane przez Peter.Gd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witaj Peter a ja już myślałam, że nikt mnie nieodwiedza :-) z uwagi na brak czasu prawie tu niezaglądam i to nowe furum mnie wnerwia...

 

Ale do rzeczy.. sprawa z oknami prawie zakończona, skończyło się na sporym rabacie, tylko dlatego by nie czaekać ok 8-10 tyg na nowe okna ale żałuje...

jeszcze czekamy na nowe osłonki w kolorze sprebrnym za które niestety będę musiała zapłacić ale to długa historia.

 

Szyby mamy tzw bezpieczne o oznaczeniu 33.1 proponowano nam też 6 ale doszli do wniosku,że bezpieczne będą lepsze, sama niewiem bo się nieznam, natomiast jeśli chodzi o pakiet trzyszybowy to i sam producent miał obawy czy niebędą te okna za ciężkie więc się niezdecydowaliśmy, zwłaszcza, że mamy profil 70mm i z tego co się orientuję to nieco wąski profil na pakiet trzyszybowy - u Jezierskiego dla trzech szyb proponowano nam 78 lub 80 mm. Nasze okna sa ogromne, oryginalne wymiary z projektu, przez swój gabaryt bardzo " pracują" ruszają się, jak kolwiek to nazwać - natomiast jeśli chodzi o system przesuwny to sprawuje się pomimo wymiarów znakomicie. Mamy okucia siegenia-aubi suwanaki mają szerokość ok 165 cm są na tzw automacie i zamykają się dobrze. Mieliśmy kaprys na dwa suwane okna, teraz już wiemy, że to był kosztowny i bardzo niepotrzebny kaprys -:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...