Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasze wiejskie zacisze :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Łoooo matko muszę to zapisać bo na pewno nie zapamiętam tej łaciny:).

Tak się zastanawiam, czy taki bluszcz nie niszczy w jakiś sposób murów???? cegieł?

 

Raczej nie niszczy. W Anglii widziałam mnóstwo domów właśnie z cegły, które są oplecione bluszczami od lat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się niestety...:(, bo wszystko chyba już pochwalone zostało...

Dom rewelacja, szkoda, że mnie nie uda się tak zaszaleć... mąż ma inne wyobrażenie o naszym domku ;)

Ale pozdrawiam i podglądać będę.

Napisz proszę jak układałeś ścieżki z cegły i czy jesteś z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psosin dzięki:)

Martu marzyć trzeba pełną "gębą":)

Moose, układał mi to szwagier, ja tylko mieszałem mu piach i podawałem:). Ale po kolei, podłoże, jak to po budowaniu jakieś zwały piachu itp wybraliśmy to więc aby złapać kształt brzegów, i głębokość, poziom itp. Po czym połozył na sztorc, cegły brzegowe, na podsypce cementowej oczywiście. Później szła podsypka cementowa (piach mieszany z cementem jak do kostki) to równał, poziomował bez ubijania, układał cegły z fugami ok 1 do 1.5cm, jak już ułożył kawałek, dobijał cegły przez deskę. aby ładnie równo się ułożyły w podsypce. I tak po kawałku, jak już wsio było skończone, wmiataliśmy mieszankę piasku i cementu w fugi, następnie nadmiar po fugowaniu wymietliśmy na boki, i delikatnie spryskaliśmy woda aby zaprawa w fugach złapała. Jak dotąd nie narzekamy, wygląda kapitalnie, użytkuje się ok, zadowolenie ogromne jak narazie. Przed zimą spryskałem całość impregnatem go cegły.

 

ANNJA mamy błysk. Matu wtedy albo nie było, albo nie zwróciłem w ogóle uwagi na niego. Mamy błysk i jesteśmy zadowoleni, nic się nie rysuje łatwo zetrzeć kurz. Przy macie może się troszkę mazać jak będziesz wilgotną szmatką chciała go przetrzeć. Poproś może w kaflarni w której zamierzacie kupować o próbki matu i błysku i zobaczysz jak to wygląda w realu. Koszt nie wielki myślę( może nawet darmowo to prześlą) , a pomoc w podjęciu decyzji nie oceniona:)

To jest jednak kominek więc i kurz też jest obecny, i to musisz wziąć pod uwagę z całym przekonaniem.

Ja bym nie zamieniał na mat,bo jak pisałem nie wiem jak wygląda. Wszystko co oglądałem było błyszczące.

Edytowane przez diabel200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Bardzo podoba mi się Wasz styl.

Ja pokusiłabym się jeszcze na firanki/zasłonki zamiast firanek takie białe w drobne pomarańczowe/łososiowe kwiatuszki, takie jak już występują w Waszej kolorystyce. Takie bardziej mi się podobają w stylu rustykalnym. No ale wszytko jest sprawą gustu. Będę podglądać Wasz wątek i może odważe się urządzić swój dom podobnie, czyli w stylu który mi się podoba, ale na który nie mam narazie odwagi.

Pozdrawiam

 

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na tym komputerze i widzę Waszą futkę i płot- świetnie to wygląda, macie nieszablonowe fajne pomysły..

 

bardzo dziękuje za info i kilka zdań od siebie, w sumie o tych próbkach tak nie pomyślałam, wydawało mi się że nie będzie im się chciało zajmować wysyłaniem jakiś próbek- i w sumie nie rozważałam takiej możliwości....

 

 

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooo matko muszę to zapisać bo na pewno nie zapamiętam tej łaciny:).

Tak się zastanawiam, czy taki bluszcz nie niszczy w jakiś sposób murów???? cegieł?

 

Diabelku, przede wszystkim gratulacje! Przesliczny domek! A przede wszystkim znakomity sposób jego przedstawienia.

 

Co do bluszczy, to spełniają znakomitą rolę w osuszaniu murów. Jedyny mankament jaki znam, to slady po przylgach, które pozostają w momencie usuwania bluszczu ze ściany, jeśli zajdzie taka konieczność. Ale i tak na cegle są mniej widoczne niż na białej otynkowanej elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psosin dzięki:)

 

Moose, układał mi to szwagier, ja tylko mieszałem mu piach i podawałem:). Ale po kolei, podłoże, jak to po budowaniu jakieś zwały piachu itp wybraliśmy to więc aby złapać kształt brzegów, i głębokość, poziom itp. Po czym połozył na sztorc, cegły brzegowe, na podsypce cementowej oczywiście. Później szła podsypka cementowa (piach mieszany z cementem jak do kostki) to równał, poziomował bez ubijania, układał cegły z fugami ok 1 do 1.5cm, jak już ułożył kawałek, dobijał cegły przez deskę. aby ładnie równo się ułożyły w podsypce. I tak po kawałku, jak już wsio było skończone, wmiataliśmy mieszankę piasku i cementu w fugi, następnie nadmiar po fugowaniu wymietliśmy na boki, i delikatnie spryskaliśmy woda aby zaprawa w fugach złapała. Jak dotąd nie narzekamy, wygląda kapitalnie, użytkuje się ok, zadowolenie ogromne jak narazie. Przed zimą spryskałem całość impregnatem go cegły.

 

Serdecznie dziękuję z wyczerpującą odpowiedź...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka:)

Nie wiem czy te dawne chętne na regały są jeszcze tutaj, ale info dla nich: Mają w składziku ok 20 sztuk obecnie. Nowa dostawa! W kartonach, cena 70 zika. Nie mam pojęcia jakie są koszty kuriera, bo nigdy jeszcze tą drogą nie słałem.

 

Pokażę jeszcze naszą sypialnię, pomiędzy kinkietami w planach jest jeszcze lustro, ale to wtedy jak się znajdzie to jedyne

 

http://img148.imageshack.us/img148/3191/sypialka.jpg

 

I jedno ujęcie z innej perspektywy, i mały rzut okiem na szafę ( ze składziku swoją drogą:) )

 

http://img10.imageshack.us/img10/9841/sypialniaz.jpg

 

I miśki

 

http://img713.imageshack.us/img713/8273/moni70z1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...