Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasze wiejskie zacisze :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W polskim obi też te domki są :)

 

Pytałam o cegłę, bo rok temu poprawialiśmy komin an naszym domu na wsi - murowany ze zwykłej cegły jakieś 7 lat temu. Zlasowała się. No ale fakt - to była ta biała cegła.

Dalej dumam o ceglastej ścieżce u mnie, ale z braku dostępu do 300-letniej rozważam niderlandzką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My szczecinianie:) więc daleko. Mają sklep w koszalinie i kilku miastach w polsce, tylko nie wiem dokladnie gdzie.

 

diable a zdradzisz jakąś przybliżoną lokalizację tego składziku w Szczecinie? ;)

 

W Auchan-ie są hamaki siedziska, za całe 35 zł. W szczecińskim już nie ma niestety.

 

W niemieckim Obi takie fajne ogrodowe lampionki domki. Super wyglądają wieczorem, przy zapachu maciejki i ziół

 

Na hamak już się niestety nie załapałam, choć widziałam je kiedyś w ofercie, no ale za późno pojechaliśmy ;)

 

A niemieckie Obi to pewnie w Schwedt bo tam najbliżej od nas prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadera, znawcą jakimś tam nie jestem, ale biała cegła, to tylko do szybów wentylacyjnych się nadaje, na komin nie bardzo. W ciągach dymnych jest dużo siarki, i innych żrących związków, więc nie dziw się że się zlasowała.

Czerwona wypalana kiedyś jest mocna. Poszukaj może ktoś ma rozbiórkową w pobliżu. Nie musi mieć 300 lat, ale jeśli ma jakieś dziesiąt, to jest już wypłukana z soli pewnie ( właściwie wywiana przez wiatr)

 

A ta niederlandzka to co to? możesz cos o niej napisać wiecej?

 

pysiaczek, składzik jest w pniewie za gryfinem, a drugi mają w samym gryfinie. dostawy 2 razy w tygodniu, ale nie zawsze sa fajne rzeczy. Jak się często tam zagląda to można trafić faktycznie coś fajnego.

 

O inne lokalizacje jeszcze nie pytałem.

 

Obi w Schwedt, bo polskie to dopiero Gorzów. Tuż obok Schwedt jest jeszcze fajny w miarę tani sklep z gadżetami Thomas Philips się zowie, a jest na wylocie na Argemunde, w Berkholz-Meyenburg. to jest jakieś 2 km za Schwedt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

nie bylo czasu tu zagladac ostatnio a widze ,ze miales do mnie pytanie.......no listwy powinny byc dorobioe to tych regalow i to nie tylko na gorze ale i na dole oraz w pionie przy kazdym z nich........wtedy byloby super

dla nas teoretycznie to nic trudnego ale...........nie mam czasu na takie zabawy, dzis juz przyjmujemy zamówienie na połowe wrzesnia

nie wiem czy takich zwieńczeń nie powinienes zrobic na miejscu ,bo na odleglosc jak cos wyjdzie nie tak to będzie kicha..........zastanów się

 

wszystkie zdjecia cudne :)

nabytki tysz :)

 

sciazki masz przepiękne .........moj grill tez z bardzo starej cewgly jest i niestety musze powiedziec ze 2 cegly robiace za podgloge krzusza się........wiec ciekawa jestem jak to bedzie u Ciebie

 

gdzie ta Twoja zona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko Becia popytam tu na miejscu gdzies za tymi listwami. nie ma prbolemu, nie będę w takim razie zawracał gitary.

 

No u nas przezimowało beż uszczerbku. Spryskiwałem cegłe po położeniu impregnatem do cegły, ale jakoś nie jestem co do tego specyfiku przekonany czy aby napewno działa.

 

A no widzisz, nie mogę jej przekonać do pisania cholercia, ale pracuję nad tym:):):). Jeszcze troszkę i mam nadzieję już nie bawem zacznie bazgrać tu z Wami "dziołchy":).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pysiaczek, składzik jest w pniewie za gryfinem, a drugi mają w samym gryfinie. dostawy 2 razy w tygodniu, ale nie zawsze sa fajne rzeczy. Jak się często tam zagląda to można trafić faktycznie coś fajnego.

 

Obi w Schwedt, bo polskie to dopiero Gorzów. Tuż obok Schwedt jest jeszcze fajny w miarę tani sklep z gadżetami Thomas Philips się zowie, a jest na wylocie na Argemunde, w Berkholz-Meyenburg. to jest jakieś 2 km za Schwedt.

 

diabel dzięki za namiary na składzik - nie bardzo mi po drodze, więc pewnie w dalekiej przyszłości tam zajrzę dopiero ;)

 

Pocieszyłeś mnie tym Thomasem Philipsem w Schwedt! Znam ten sklep z Pasewalku, ale ostatnio byliśmy właśnie w Schwedt w Obi i Oder Center oczywiście a potem chcieliśmy do TP uderzyć i niestety nie znaleźliśmy. Spiszę sobie nazwy, które podałeś to może następnym razem będzie łatwiej :) Ulicy jakiejś konkretnej to to nie ma, żeby na nawigacji wypatrzeć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawracac głowe możesz tylko ze u nas roboty masa ;/ i na takie drobne elementy czasu brak

ja dalabym tu listwy jak od regałow....takie cuś jak mam w kredensie.......na dole i na górze a w pionie takie frezowanene typu pilastry

jak chcesz czekac to spoko , zrobi się .......tylko nie wiem kiedy

i jednak problem z wysylka, bo to trzeba dosiąć, zlozyc i nadac.......ja się boję czy to dojedzie...

ale pomysł masz super i pewnie wyjdzie pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia robiłem kiedyś n transferowym napisy na koszulki, tyle że na białym, i później kumpela wycinała mi to na ploterze. wiesz taka naprasowywanka czy jak to się to zwie. Napis ma 6 lat, ciągle jest prany, a wygląda nadal jak nowy.

 

joliska, składzik, to taki sklep/punkt z meblami używanymi. Przywożą z Niemiec, czasami Holandii. ostatnio dowiedziałem się że kupują to z takich ogromnych magazynów na wagę:):):). No czasami mają rzeczy całkowicie nowe, jak np. regaliki. Ostatnio nabyliśmy tam latarnie na taras, białe z szybkami, proste w formie, a jednocześnie fajne. 5 szt w komplecie za 50 dych. cena śmieszna, a satysfakjca spora:):).

 

No zegar będzie bielony, bo jest mroczny jak diabli::):):)

 

Witaj.

Trafiłam tu przypadkiem, ale myślę ze będę częstym gościem zważywszyna to ze równiez jestem szczecinianką :yes:. Tak jak Ty także jestem miłośnikiem starych mebli i tak zwanych "rumpli" (Ty nazywasz to skałdzikami), uwielbiam różnego rodzaju bibeloty z Holandii i Niemiec. Widzę ze piszesz tu o skłądziku w szczecinie, ja wiem ze takowy jest na Firlika czy mówimy o tym samym czy masz moze inny sklepik z takimi bibelotami ???

 

Pozdrawiam Magda

 

Ja pierniczę piękny domek, klimat niesamowity mam nadzieję ze ja kiedyś do takiego czegoś dojdę i pozmieniam te moje meblachy ale jeszcze lepiej wezmę sie za ich pomalowanie. Moje jak na razie również przywędrowały ze mną z mieszkania. Poporszę o adres sklepiku jeśli mozna obiecuję ze wszystkiego nie wykupię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diable, ten dom na wsi jest cały obłożony białą cegła - kilkadziesiąt lat temu - pewnie ze 30 albo 40. Dlatego na komin daliśmy białą. Ale jak widać jest innej jakości niż ta stara.

Co do niderlandzkiej, to tam się po prostu w sklepie pyta o cegłę na podjazdy i Ci pokażą właśnie takie małe, klinkierowe cegiełki, najczęściej w beżach. Bardzo popularne w miastach, na prowincji różnie bywa. Przynajmniej na Westlandzie.

Tu ktoś sprzedaje porozbiórkową:

http://tuin-terras.marktplaats.nl/tegels-en-terrasdelen/464378943-klinkerkeien-rood-paars-250-m2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pysiaczek meyenburg jest na samym wylocie ze Schwedt w strone argemunde. Jak wyjeżdzasz z oder center na tym głównym skrzyżowaniu, to na szczecin albo w lewo, albo w prawo, a jak pojedziesz prosto przed siebie to dojeżdzas do malutkiego ronda, tam dalej prosto, kończy Ci się praktycznie Schwedt, jedziesz z kilometr, i pierwsza w prawo ulica prowadzi do tej wioseczki. jak wjedziesz w tę drogę to po prawej mijasz salon BMW, i zaraz za salonem masz TPhilips. Tam jest jedna główna ulica praktycznie. Kiedyś to była prowincja Schwedt, pozniej zbudowało sie parę domostw i tak powstała wieś.

 

Beti, w końcu wiem jak się nazywają takie listwy, pilastry, wiedziałem ale jakoś mi się zapomniało o tej nazwie. Już jestem po rozmowach wstępnych z naszym stolarzem, tylko on jest starej daty, i jak ja mu coś tłumaczę o on swoje:):). Ostatnio chcieliśmy zabudować wnękę w toalecie, takimi drzwiczkami, z siatką "króliczą", mówię mu że wnęka płytka, że te drzwiczki to rama w ramie, z zewnętrznej te pilastry właśnie, ale wiesz cienka deska, zwykłe zawiasiki, no i dzwoni do mnie na Antoni, i mówi przyjeżdzaj po swoje drzwiczki. ja tam jadę i co widze? OKno kurna! norlmalne okno mi wysmarował:):):):): mówie coś mi pan tu zrobil,, a on że to jest mocne i poleży latami! A ja na to że tej grubości to jest moja wnęka prawie, i jak to włoże to będzie jedna wielka kupa! no i teraz czekam na "takie słabe g...." jak to okreśłił, co to się pewnie powygina itd. tutaj mamy solidną ramę, a ja znów coś wymyślam:):):):):). Ale się uśmiałem z niego! no ale to nasz Pan Antoś więc spoko, i pilastry mi w zrobi jak będę chciał.

 

Madzia 1976, witaj. mamy ten sam rocznik urodzenia, o ile to twoja data w nicku.

 

O składziku masz wyżej wpis, tam podałem adres. Rumple są najlepsze:) bo często pojedyńcze sztuki, a to już coś. Takie składy dwa są też w Pyrzycach na wylocie na szczecin, tam mają sporo z Holandi właśnie. Nie byłem tam, a jedynie znajoma mi mówiła że mają sporo i mebli , i do ogrodu i domu, i.....

 

wadera, no tak co innego obłożnie domu, a co innego ciąg dymny. Musisz zapytac forest naturę, on spec od tego, ale coś mi się zdaje że biała to raczej do takich rzeczy się nie nadaje.

Ten klinkier fajny, ale transport tutaj byłby miażdżący.

Dopiero się temu przyjrzałem to jest naprawdę fajne. Jest to "to" w Polsce dostępne bo nie spotkałem?

 

Dobra kończę bo już mi się klawisze mieszają cholerka.

Pozdrawiam grono całe:):):)

Edytowane przez diabel200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry rocznik jest ;)

 

Tak owszem to włąśnie mój rocznik. Widze że mamy wiele wspólnego :lol2:.

 

O tych rumplach w Pyrzycach słyszałam ale tam nie była, a chyba warto sie wybrać. Ale o tym w Pniewie i Gryfinie nie słyszałam wybiorę sie na pweno, tylko moze możesz podać bardziej konkretnie gdzie w Gryfinie.

 

joliska pewnie że to bardzo dobry rocznik jest, myślę że nawet jeden z lepszych:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joliska nie mogę zaprzeczyć:):):), nie no żartuję, inne roczniki też są fajne:).

 

Madzia, w gryfinie na skrzyżowaniu tuż przy straży pożarnej, skęcasz w prawo na światłach ( jadąc ze szczecina), zjeżdzasz w dół, tuż przy biedronce jest wjazd w bramę, ( tam są różne sklepy itd.), wjeżdżając w bramę tniesz do końca i jak się nie zatrzymasz to walniesz właśnie w ten składzik z meblami:):):):).

W pniewie to tak: Jedziesz przez gryfino, w stronę chojny, czyli mijasz miasto, pożniej masz Pniewo, mijasz skrzyżowanie przy motelu Saga, jakieś 200 metrów za tym jest taka polona droga w lewo, wpadasz na te dziury i wyboje, jedziesz z 200m i masz drugą lokalizację, to jest siedziaba firm:):):). bo właściciele tam mieszkają.

 

Paula dziękuję i nawzajem:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joliska nie mogę zaprzeczyć:):):), nie no żartuję, inne roczniki też są fajne:).

 

Madzia, w gryfinie na skrzyżowaniu tuż przy straży pożarnej, skęcasz w prawo na światłach ( jadąc ze szczecina), zjeżdzasz w dół, tuż przy biedronce jest wjazd w bramę, ( tam są różne sklepy itd.), wjeżdżając w bramę tniesz do końca i jak się nie zatrzymasz to walniesz właśnie w ten składzik z meblami:):):):).

W pniewie to tak: Jedziesz przez gryfino, w stronę chojny, czyli mijasz miasto, pożniej masz Pniewo, mijasz skrzyżowanie przy motelu Saga, jakieś 200 metrów za tym jest taka polona droga w lewo, wpadasz na te dziury i wyboje, jedziesz z 200m i masz drugą lokalizację, to jest siedziaba firm:):):). bo właściciele tam mieszkają.

 

Paula dziękuję i nawzajem:):):)

 

A kojarzę kojarze te miejsca, dosyć często jeżdźę do Chojny (co prawda ostatnio przez Szwedowo) ale tym razem przejade. sie przez nasze polskie drogi i skłądziki odwiedzę.

Dziekuję bardzo za informacje, a przy okazji swietny pomysł na tą cegłę zamiast polbrukau, ja przed domem jak na raziem to mam sam piach który nosi mi sie po całym domu moze by pomyśleć o takich sieżynkach, naprawdę fajnie to wygla. :yes:

 

I jeszcze jedno pytania jeśli mogę ta podłoga w salonie u Ciebie to co to jest, deska czy panel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...