Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przydomowa Oczyszczalnia Ścieków-Jakie są koszta i opinie?


ramzes wielki

Recommended Posts

Przydomowa Oczyszczalnia Ścieków-Jakie są koszta i opinie?

 

Pomijając koszt instalacji. Model Biohybryda 2500. Wypompowanie osadnika raz w roku około 100zł ewentualnie dodatkowe wypompowanie gdy coś poszło nie tak i pozdychały bakterie.

Teraz po około 2 latach zamówiłem zestaw naprawczy do dmuchawy (Hiblow HP 60) oraz filtr. Zestaw bez bloków z paro złotową promocją. Z przesyłką 198,80 zł. Wymiana będzie samodzielna.

Obecne bakterie - Septifos 1,2 kg ~50zł ostatni zakup w kwietniu 2016 i jeszcze sporo jest. Sypię około miarkę na miesiąc.

 

Ze dwa może trzy razy miałem dodatkowe awaryjne wypompowanie więc jak wspomniałem to extra dodatkowy koszt plus dodatkowy większy (re)startowy zasyp bakterii.

 

Przyczyny awarii. Prawdopodobnie przynajmniej raz oczyszczalnia musiała dostać zbyt dużą dawkę niezdrowej chemii. Możliwe chwilowe przeciążenie jak i niedożywienie bakterii.

Edytowane przez Leprechaun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 9 months później...
Ja mam EKO-BIO 4000. Zdecydowałem się na nią bo ojciec taką samą kupił w 2008 czy 2009 i mówi że kompletnie nie musi się borykać z problemem ścieków. Sąsiad ma jakąś inną i ciągle narzeka na zapach, a u ojca takiego problemu kompletnie nie ma. Ja na razie nie mogę wiele powiedzieć, oprócz tego iż obsługa była na bardzo wysokim poziomie. Byłem na naprawdę zaskoczony, że firma w tej branży może tak zaopiekować się klientem. Jeśli chodzi o koszty badań to na razie nie są wymagane, ale słyszałem że jedno badanie coś koło 100 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Ja mam EKO-BIO 4000. Zdecydowałem się na nią bo ojciec taką samą kupił w 2008 czy 2009 i mówi że kompletnie nie musi się borykać z problemem ścieków. Sąsiad ma jakąś inną i ciągle narzeka na zapach, a u ojca takiego problemu kompletnie nie ma. Ja na razie nie mogę wiele powiedzieć, oprócz tego iż obsługa była na bardzo wysokim poziomie. Byłem na naprawdę zaskoczony, że firma w tej branży może tak zaopiekować się klientem. Jeśli chodzi o koszty badań to na razie nie są wymagane, ale słyszałem że jedno badanie coś koło 100 zł.

 

mlukasiewicz mógłbyś podaćmi namiar na firme która wam zainstalowała tą POŚ-kę ?

dla rodziny 4 osobowej brać tą Eko-bio 2500 ? polecacie pos tej firmy czy to jakiś szrot ?

 

a co powiecie na ofertę takich POś - http://oczyszczalnie.org/oczyszczalnie-przydomowe.html

Edytowane przez przemo22627
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlukasiewicz mógłbyś podaćmi namiar na firme która wam zainstalowała tą POŚ-kę ?

dla rodziny 4 osobowej brać tą Eko-bio 2500 ? polecacie pos tej firmy czy to jakiś szrot ?

 

a co powiecie na ofertę takich POś - http://oczyszczalnie.org/oczyszczalnie-przydomowe.html

 

Dla 4 osób to EKO-BIO 2500 to za mało, gdyż jest to wyrób jednego z grona producentów, którzy dla polepszenia wizerunku i reklamy, zawyżają faktyczne możliwości swoich urządzeń.

Firma wskazaną w linku stanowczo bym odradzał, gdyż tworzenie kolejnych wirtualnych modeli oczyszczalni oraz różnorodności typów nie spowoduje tego, iż uwierzę, że coś się tam zmieniło. Dla klientów "łapiących" się na reklamę i lubiących słuchać komplementów dla swojej nie wiedzy to nie będzie stanowiło problemu. Widać sami muszą się o tym przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam EKO-BIO 4000. Zdecydowałem się na nią bo ojciec taką samą kupił w 2008 czy 2009 i mówi że kompletnie nie musi się borykać z problemem ścieków. Sąsiad ma jakąś inną i ciągle narzeka na zapach, a u ojca takiego problemu kompletnie nie ma. Ja na razie nie mogę wiele powiedzieć, oprócz tego iż obsługa była na bardzo wysokim poziomie. Byłem na naprawdę zaskoczony, że firma w tej branży może tak zaopiekować się klientem. Jeśli chodzi o koszty badań to na razie nie są wymagane, ale słyszałem że jedno badanie coś koło 100 zł.

Poczytaj o oczyszczalniach z jedną komorą.

 

Nie tą drogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
To teraz już zgłupiałem całkiem ... w takim razie jaki typ bądź konkretny model oczyszczalni przydomowej polecacie ? najlepiej zeby bylo poletko rozsaczajace - nie chce studni chlonnej ....

 

Z oczyszczalni biologicznych na 4 osoby, polecam ZBS-6C lub ACTIBLOC 4. Obie oczyszczalnie pracują w technologii SBR, która dzięki retencji i porcjowaniu, dobrze działa w przydomówkach. Obie oczyszczalnie różnią się od siebie. W ZBS masz bardziej wytrzymały zbiornik oraz dodatkowe pakiety w komorze biologicznej, a w ACTIBLOC jest większa pojemność. Obie oczyszczalnie mają rozbudowane sterowanie automatyczne, a ZBS dodali jeszcze przełączenie trybów działnia - jakby kto chciał. Po obu oczyszczalniach możesz wykonać drenaż rozsączający na żwirze płukanym ( polecam ) lub kombinować z pakietami drenażowymi lub tunelami ( nie polecam, a raczej może być jak i tak dodasz pod nie żwir płukany ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz już zgłupiałem całkiem ... w takim razie jaki typ bądź konkretny model oczyszczalni przydomowej polecacie ? najlepiej zeby bylo poletko rozsaczajace - nie chce studni chlonnej ....

 

A ja mam BIO-EKOLUX 2300 korzystam z żoną i trójką małych dzieci. Proste rozwiązanie i bez problemów. Ruszyła w połowie listopada 2017r. Oczyszcza bardzo fajnie. Mogę przesłać na priv filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtekINST dziękuje za odpowiedz.

 

Czyli ta bioeko 2500 to nie jest dobry wybor na tą chwile i jesli chodzi o bezawaryjność , solidność i dobrą pracę ze ściekami polecasz ZBS-6C lub ACTIBLOC 4. Ok w takim razie 2 modele mi podałeś a masz może jakeiś namiary na fachową firme która by taką POś mi zainstalowała na woj. Śląskim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam BIO-EKOLUX 2300 korzystam z żoną i trójką małych dzieci. Proste rozwiązanie i bez problemów. Ruszyła w połowie listopada 2017r. Oczyszcza bardzo fajnie. Mogę przesłać na priv filmik.
Czyli używasz ją niecałe 3 miesiące. Napisz jak miną 3 lata.

Jesteś producentem, czy tylko prowadzisz sprzedaż? Bo z jednym postem twoja opinia nie jest przekonująca.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
WojtekINST dziękuje za odpowiedz.

 

Czyli ta bioeko 2500 to nie jest dobry wybor na tą chwile i jesli chodzi o bezawaryjność , solidność i dobrą pracę ze ściekami polecasz ZBS-6C lub ACTIBLOC 4. Ok w takim razie 2 modele mi podałeś a masz może jakeiś namiary na fachową firme która by taką POś mi zainstalowała na woj. Śląskim ?

 

Z fachowymi firmami to różnie bywa, jak zapytasz czy są fachowcami to każdy powie Ci że tak :) :). Najlepiej dowiedz się u producenta, kogo w tym rejonie polecają lub jak wiedzą, kto tam montuje najwięcej. Ja nikogo nie polecam bo tylko za swoją pracę mogę brać odpowiedzialność - takie fakty :)

 

Jak już znajdziesz wykonawcę to dbaj tylko o jasność tego co Ci wycenia, czyli ma być na papierze osobno i brutto: oczyszczalnia, montaż, ile ton żwiru płukanego, itp. Niezależnie od tego, ustal jasno ile jest gwarancji na oczyszczalnię ( od producenta ), a ile daje wykonawca ( osobno ) na swój montaż - proste :).

Często i gęsto bywa, że klient wierzy, że ma na XX lat gwarancji na montaż. Tyle jest w tańszych i prostszych oczyszczalniach gwarancji na produkt dla "mydlenia" oczu. Nagle "trach" klient oczy stawia i pyta za ile mu poprawię czyjąś oczyszczalnię, bo jednak tej gwarancji XX na montaż nie ma, a tu na drenaż, 3 tony żwiru wsypano. Teraz już przestałem takie poprawki robić, bo to bez sensu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fachowymi firmami to różnie bywa, jak zapytasz czy są fachowcami to każdy powie Ci że tak :) :). Najlepiej dowiedz się u producenta, kogo w tym rejonie polecają lub jak wiedzą, kto tam montuje najwięcej. Ja nikogo nie polecam bo tylko za swoją pracę mogę brać odpowiedzialność - takie fakty :)

 

Jak już znajdziesz wykonawcę to dbaj tylko o jasność tego co Ci wycenia, czyli ma być na papierze osobno i brutto: oczyszczalnia, montaż, ile ton żwiru płukanego, itp. Niezależnie od tego, ustal jasno ile jest gwarancji na oczyszczalnię ( od producenta ), a ile daje wykonawca ( osobno ) na swój montaż - proste :).

Często i gęsto bywa, że klient wierzy, że ma na XX lat gwarancji na montaż. Tyle jest w tańszych i prostszych oczyszczalniach gwarancji na produkt dla "mydlenia" oczu. Nagle "trach" klient oczy stawia i pyta za ile mu poprawię czyjąś oczyszczalnię, bo jednak tej gwarancji XX na montaż nie ma, a tu na drenaż, 3 tony żwiru wsypano. Teraz już przestałem takie poprawki robić, bo to bez sensu :(

 

Jak kto się nie interesował oczyszczalnią to ma teraz za swoje. Ja może w oczyszczalni nadrobiłem, ale napędzie do bramy mnie zrobili i teraz poszedł. Nie idzie wszystkiego pilnować, ale tylko tego co droższe może się udać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Na wiosnę planuję montaż oczyszczalni przydomowej, będą z niej korzystać 4 osoby (2 osoby dorosłe i 2 dzieci).

Kompletnie nie znam się na tym i tylko z tego co wyczytałem skłaniałem się do Actiblock 4. Znalazłem w okolicy firmę która takowe montuje jednak podczas rozmowy telefonicznej doradca zaproponował mi ATC-P6 producent August ir Ko Wilno. Twierdzi że w proponowanej oczyszczalni jest najlepszy stosunek ceny do jakości (jeżeli można tak powiedzieć), a jako że kosztuje mniej od Actiblock 4 to pomysł spodobał mi się.

 

Bardzo proszę osoby znające się na rzeczy o jakąś radę.

 

Proszę także o info jaki system rozsączania będzie najwłaściwszy na piaszczystym podłożu, gdzie oczywiście część piachu wybiorę i miejsce to wysypie tłuczniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę planuję montaż oczyszczalni przydomowej, będą z niej korzystać 4 osoby (2 osoby dorosłe i 2 dzieci).

Kompletnie nie znam się na tym i tylko z tego co wyczytałem skłaniałem się do Actiblock 4. Znalazłem w okolicy firmę która takowe montuje jednak podczas rozmowy telefonicznej doradca zaproponował mi ATC-P6 producent August ir Ko Wilno. Twierdzi że w proponowanej oczyszczalni jest najlepszy stosunek ceny do jakości (jeżeli można tak powiedzieć), a jako że kosztuje mniej od Actiblock 4 to pomysł spodobał mi się.

 

Bardzo proszę osoby znające się na rzeczy o jakąś radę.

 

Proszę także o info jaki system rozsączania będzie najwłaściwszy na piaszczystym podłożu, gdzie oczywiście część piachu wybiorę i miejsce to wysypie tłuczniem.

 

Ja bym na pewno nie brał tego z Wilna bo to ma tylko 1,75m3 pojemności, więc to taka większa beczka z napowietrzaniem, a nie zbiornik oczyszczalni. Porównując to do Actibloc to on wygrywa. Mi jednak żadna z tych oczyszczalni nie podchodzi, bo o ile ACT to już bez komentarza, to Actibloc jest pozostałością po firmie, którą kupiła inna firma. Z oferty Sotralentza, który je robił zrezygnowałem, bo mnie instalator od nich chciał zrobić na montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...