Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przydomowa Oczyszczalnia Ścieków-Jakie są koszta i opinie?


ramzes wielki

Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Ostrzegam przed cwaniakiem i oszustem !

Pobrał przedpłatę 1500 zł. Umówionej pracy nie podjął. Zaprzestał odbierania telefonu. W obecności policji pisemnie zobowiązał się do zwrotu przedpłaty w ciągu 2 dni. Nie zwrócił. Wabi potencjalnych klientów całkiem ładną stroną http://alleoczyszczalnie.com.pl/ , pełną niedziałających linków. Na Allegro reklamuje sprzedaż kilkudziesięciu różnych oczyszczalni, choć w ciągu ostatniego roku żadnej nie sprzedał. Na umówione spotkanie przyjeżdża z rodziną zdezelowanym samochodem chcąc wzbudzić zaufanie. Proponuje niewielką przedpłatę i umawia prace, do których nigdy nie dochodzi.

Oszust posługuje się telefonem 730-501-793.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nie wprowadzaj ludzi w bład z ta mapą do celów projektowych bo nie wszedzie jest ona wymagana, zalezy od interpretacji urzędnika - to głównie chodzi o uzgdnienie z ZUD i przepisy związane z geodezją. bardzo duzo urzędów w Polsce wymagało a później zmienili swoje podejście, nie wiem może inaczej zaczęli interpretować przepisy.

 

Jeśli chodzi o koszt wykonania oczyszczalni ścieków, to właśnie wzrósł o mapkę do celów projektowych i projektanta, który musi oczyszczalnię nanieść na ową mapkę. Mapę składany do ZUDP i czekamy na opinię. Dopiero z ich opinią składany wniosek o budowę oczyszczalni. Chyba ktoś za mało do tej pory zarabiał za budowach oczyszczalni, a że jest ich coraz więcej, to urzędasy i z tym sobie poradziły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

czy ktoś zna dobą firme z woj.pomorskiego

myślałem nad oczyszczalnią drenażową i czy zbiornik musi być w tym miejscu co na mapce do celów projektowych?bo rozumiem ze zmiana na mapce kosztuje i nie mało.

oraz kolejne pytanie na mapce mam napisane zbiornik bezodpływowy to znaczy ,ze nie moge zrobić szamba drenażowego lub biologicznego tylko zwykłe wywozowe??-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I własnie rok temu stwierdziłem że czas na te zmiany, ogórków ani innych ważyw na tym polu nie uprawiam (wierzba energetyczna), któryś z kolegów pisze że nie chciałby żeby jego działka służyła za oczyszczalnie. Nie widziałem jeszcze żeby woda płynęła pod górę. Pełne oczyszczenie ścieków następuje około1,5 m pod poziomem drenażu. Specjalne zezwolenie na odprowadzenie ścieków do gruntu obowiązuje powyżej 5 metrów sześciennych na dobę. W projekcie który otrzymałem od firmy która montowała było założone że zwykły śmiertelnik zużywa 150 litrów na dobę, pomnożone przez 5-ciu mieszkańców daje 750 litrów razy 30 dni daje 22,5 tyś. litrów na miesiąc. Taka jest możliwość przerobowa oszczyszczalni ( takiej jak moja)

I może już wystarczy tych uszczypliwości. Ciekawe czy wszyscy jesteście tacy święci? A co z kibelkiem na działeczce podczas budowy Też gówno na działce zasypane a może jeszcze nie?

 

:spam:

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego z czerwca 2004. dla terenów z moją działką mówi:

"Wymaga się odprowadzenia ścieków bytowych poprzez kanalizację sanitarną kolektorami grawitacyjnymi do przepompowni

ścieków sanitarnych, skąd przewodami tłocznymi będą odprowadzane do istniejącego kolektora sanitarnego poza granicą planu; dopuszcza się tymczasowo gromadzenie ścieków w szczelnych wybieralnych zbiornikach na ścieki, z rygorem wywozu nieczystości do punktu zlewnego miejskiej oczyszczalni ścieków, oraz wymaga się zrealizowania przyłącza po wybudowaniu odpowiedniego

kolektora sanitarnego w ciągu jednego roku po jego oddaniu do użytku, ale gdzie poziom wód gruntowych w stanach wysokich jest poniżej 1,5 m;"

Jest to teren na obrzeżach, w granicach miasta, przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną gdzie funkcjonuje wodociąg, ale brak jest kanalizacji. Działka ma 10 arów, 4-osobowa rodzina, czyli ok. 0,6m3 ścieków na dobę

W nieformalnej rozmowie pracownicy wodociągów przyznają, że ze względu na małą gęstość zabudowy, przez najbliższe kilka lat nie opłaca się im budować kanalizacji na tym terenie.

Przy załatwianiu wstępnych formalności przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę - Urząd miasta (urzędnik) gdy zapytałem czy będę mógł wybudować oczyszczalnię przydomową odpowiedział, że NIE, bo taki jest zapis w planie. Ja takiego zapisu o zakazie nie widzę. Czy urzędnik ma rację? Czy da się to jakoś wygrać? Jeśli wybuduję oczyszczalnię to czy będę musiał w przyszłości podłączyć się do kolektora zbiorczego? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś kierownik budowy, czy projektant domów by się wypowiedział?

Budowa szamba jest niewiele tańsza od prostej oczyszczalni. A oczyszczone wody są odprowadzane do gruntu, który nawożą. Ani nie śmierdzi, ani nie truje, praktycznie nie ma kosztów użytkowania - zapominasz o jej istnieniu.

A za ścieki odprowadzane do kanalizacji trzeba płacić. Za wywóz szamba też całkiem sporo i do tego okazuje się że jest pełne w najmniej dogodnym momencie.

U nas jest problem z którym gminy sobie nie radzą. Budują kanalizacje, a ludzie potem nie chcą się do niej podłączać. I nie ma sposobu na ich zmuszenie. A realnie zamiast wywozić zawartość szamba, wieczorkiem wypompowują zawartość na pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób jest prosty - UG ma zgodnie z Ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminie obowiązek kontrolować ilośc wywożonych nieczystości płynnych. My jako użytkownicy zgodnie z ta ustawą mamy obowiązek wywieźć to we wskazane miejsce. Jeśli nie potrafimy się rozliczyć ze ścieków (ilość pobranej wody x 80%) to znaczy, że niezgodnie z prawem pozbywamy się ścieków - za to są kary i to bardzo wysokie.

Całkiem niedawno w gminie Krotoszyn przeprowadzono taką akcję - ludzie otrzymali czas na dostarczenie kwitów z wywozu. Prawie nikt nie dostarczył i w tym terenie nagle wzrosła ilośc zainstalowanych POŚ. Można rozwiązać???? Można tylko trzeba chcieć i być konsekwentnym !!!!

 

Może jakiś kierownik budowy, czy projektant domów by się wypowiedział?

Budowa szamba jest niewiele tańsza od prostej oczyszczalni. A oczyszczone wody są odprowadzane do gruntu, który nawożą. Ani nie śmierdzi, ani nie truje, praktycznie nie ma kosztów użytkowania - zapominasz o jej istnieniu.

A za ścieki odprowadzane do kanalizacji trzeba płacić. Za wywóz szamba też całkiem sporo i do tego okazuje się że jest pełne w najmniej dogodnym momencie.

U nas jest problem z którym gminy sobie nie radzą. Budują kanalizacje, a ludzie potem nie chcą się do niej podłączać. I nie ma sposobu na ich zmuszenie. A realnie zamiast wywozić zawartość szamba, wieczorkiem wypompowują zawartość na pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
hejka, planuje budowe domku jednorodzinnego na malej bo 600m dzialce i myslalam o oczyszczalni przydomowej ale nie wiem czy bedzie taka mozliwosc ze wzgledu na rozmiary dzialki. dodatkowo na samym srodku stoji studnia z ktorej woda juz raczej nie nadaje sie do picia ale chetnie zostawila bym ja do podlewania. z 2 stron dzialki ida rury od wody i gazu czy istnieje szandsa na zamontowanie oczyszczalni czy pozostaje szambo? dodam iz po roztopach dookola jest duzo wody tzn teren podmokly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że przydomowe oczyszczalnie ścieków to lepsze rozwiązanie niż zwykłe betonowe szamba. Niestety ekologiczne rozwiązania to nie małe koszty ale zawsze można liczyć na dofinansowanie np z gminy. Warto zorientować się czy właśnie twoja gmina nie oferuje dopłat. Inwestycja tak naprawdę zwraca się bardzo szybko. Wystarczy przeliczyć sobie ile wydawało się na wywóz nieczystości w ciągu roku (u mnie to było ponad 1200 zł) i ile zaoszczędzimy z nową oczyszczalnia. Ja tylko raz na rok zamawiam wóz asenizacyjny by pozbyć się osadu i doliczam tylko koszt napowietrzania, w sumie nie przekracza to 200 zł za rok. Mój zysk na rok to ponad 1000 zł. Edytowane przez panfotograf
SPAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Witam. Mam pytanie. Jesli na działce znajdują się dwa domy mieszkalne to czy mogę podłączyć je do jednej przydomowej oczyszczalni ścieków? Załóżmy, że w jednym domu mieszka 4 osoby, a ilość scieków przypadająca na jeden dom to 0,48m3/dobę. To samo tyczy się drugiego domu. Czy indywidualna oczyszczalnia scieków to dosłownie indywidualna, przypadająca na jeden dom oczyszczalnia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
:lol2:

 

Dzięki!

Nie ma to jak śmieszny wpis w taki ponury, deszczowy poranek.

 

 

deszczu u mnie jeszcze nie ma ;) tak napisałem bo w reklamach wszystko podciągają pod jedną nazwę , to tak sąsiad ma oczyszczalnię na dwa duże zbiorniki z jakimiś pompami i reszta spływa do studni chłonnej 3x3m głęboka na 3 metry wypełniona żwirem ,zakładali mu to w 2011 roku kosztowała go ta instalacja 21 tys zł , ja kupiłem bioszambo za 2000 zł koparka wykop zasyp razem 400 zł żwir 300 zł i działa tylko ja mam niecały rok co będzie dalej nie wiem natomiast sąsiad ma już problemy nie tyle z urządzeniem ale z tą studnią , już nie chłonie , musi dawać specjalne dawki końskie tych bakteri , mamy teren gliniasty , ja specjalnie nie robiłem studni chłonnej bo w razie czego koparka i do dzieła , mnie to kosztowało 3 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...