Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przydomowa Oczyszczalnia Ścieków-Jakie są koszta i opinie?


ramzes wielki

Recommended Posts

witajcie, na dniach musze zdecydowac jaka oczyszczalnie zakupic, zaproponowano mi oczyszczalnie ekopol studnia chlopnna z przpompownia, jako ze na dzilace jest glina, cena 12 000, czy to dobra oferta? czy warto zakupic oczyszczalnie tej firmy?

 

ja mam oczyszczalnie tej firmy i nie narzekam. Czy to dobra cena...nie wiem, bo nic nie napisalas

1. Na ile osob jest oczyszczalnia?

2. Czy pompa do przepompowni jest wliczona?

3, Czy jest to oferta z montazem czy sama oczyszczalnia, jak z montazem to jeszcze wiele innych pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Konto usunięte_1*
Chodzi o przydomowa oczyszczalnie ścieków. Tak żeby mieć z tym spokój. To raczej coś więcej niż tylko bioszambo.

 

 

no nie wiem czy będziesz miał spokój , pisałem o tym kilka postów wyżej , sąsiad wydał 21 tys za wypasionę w 2011 roku i na jesieni zaczęły się klocki bo studnia chłonna powiedziała dosyć tego . tak że byłbym ostrożny w wyborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Witam ,a jak to wygąda jeśli kanalizacja już jest a będę chciał wybudować POŚ ze względu na niższe koszta ?

 

 

to chyba musisz zrobić to na swoją rękę bo zgody raczej nie dostaniesz , oni dbają o swoje interesy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak daleko masz kanalizację od domu/działki. W przepisach jest chyba coś takiego jak uzasadnienie ekonomiczne inwestycji (jeśli budowane przez Ciebie przyłącze byłoby wybitnie długie to masz szansę).

Proponuję zacząć od wystąpienia do PGK o wydanie warunków przyłączeniowych. Być może tak jak było w moim wypadku odmówią ze względu na ich brak w pasie domowym (droga wewnętrzna, 150m dalej jest instalacja w drodze gminnej).

Dzięki takiej decyzji mam podstawę do rozpoczęcia starań o budowę poś (pomimo nakazu przyłączenia do kanalizy w mpzp).

 

W związku ze zmianą przepisów (styczeń 2016) pojawił się jednak inny problem dotyczący kosztów, o którym pisałem w

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?179767-Oczyszalnia-biologiczna-ranking&p=7129666&viewfull=1#post7129666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
A czy możecie kogoś polecić w Małopolsce ewentualnie śląskie robiących oczyszczalnie, którzy się na tym znają? Zupełnie się w tym nie orientuję. Zgodnie z WZ miał był przyłącz do kanalizacji, były tez warunki z wodociągów. Jak przyszło co do czego, okazało się, że jednak przyłączyć do kanalizacji się nie da, bo różnica poziomów(coś tam coś tam) i mus zrobienia oczyszczalni spadł na nas jak grom z jasnego nieba. Działkę mamy 13 arów. Ziemia, nie glina, ale też nie piaski, tzw. rędzina. Nie wiem co będzie najlepsze? Drenaże? Studnia chłonna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
drenaże są zdecydowanie tańsze a w razie czego zawsze można od nowa przekopać a koszt niewielki całość pewnie kto to będzie robił , jeśli samemu to koparka 500 zł baniak od 1800 do 3000 tys tam jest cały komplet , mnie to kosztowało nie więcej niż 3 tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Witam

 

W mojej gminie jest nakaz montażu przydomowych oczyszczalni ścieków , bądź podpisania umowy wywozu szamba . W moim gospodarstwie posiadam wybudowaną wiele lat temu (prymitywną ) oczyszczalnie . Składa się ona z szamba betonowego oraz drenażu na działkę rolną również mojej własności. Na wyjściu z szamba rury drenażowej mam zbiornik w którym odstaje się szlam , dalej idzie już woda "czysta" . Co jakiś czas dodaje do zbiornika bakterie które pomagają oczyszczać ścieki . Moje pytanie jest takie czy jest jakaś szansa zalegalizować moje szambo jako oczyszczalnie ścieków własnej roboty ? Jeśli tak jakie dokumenty są mi potrzebne i gdzie je mogę uzyskać .

 

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym OSTRZEC przed pewnym produktem

2 lata temu kupiłem zestaw POŚ marki FRUKKO, zbiornik M-BOS 3000L (pionowy) + pakiety rozsączające Terra Pak (albo podobnie)

Odejście z domu mam na głębokości 60cm, następnie zbiornik i dalej studzienka rozdzilcza i 2 nitki pakietów.

Pakiety przysypane ok 1,2-1,4 m ziemi. Zostały przez ten ciężar zgniecione (30cm wysokości pakietu) zrobiło się 10cm. Po półtora roku przestało mi rozsączać i musiałem odkopywać całe rozsączenie i teraz zrobiłem na grubym żwirze.

Nie polecam tych pakietów, zbiornik bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W mojej gminie jest nakaz montażu przydomowych oczyszczalni ścieków , bądź podpisania umowy wywozu szamba . W moim gospodarstwie posiadam wybudowaną wiele lat temu (prymitywną ) oczyszczalnie . Składa się ona z szamba betonowego oraz drenażu na działkę rolną również mojej własności. Na wyjściu z szamba rury drenażowej mam zbiornik w którym odstaje się szlam , dalej idzie już woda "czysta" . Co jakiś czas dodaje do zbiornika bakterie które pomagają oczyszczać ścieki . Moje pytanie jest takie czy jest jakaś szansa zalegalizować moje szambo jako oczyszczalnie ścieków własnej roboty ? Jeśli tak jakie dokumenty są mi potrzebne i gdzie je mogę uzyskać .

 

Pozdrawiam Artur

 

No w takich kwestiach to chyba sam siebie bym nie nazwał specjalistą, gdyż montuje oczyszczalnie, czy modernizuje je z wykorzystaniem nowych materiałów. Dlatego ja bym wstawił nowy osadnik gnilny zgodny z 12566-1 i wykorzystał istniejący drenaż o ile się do tego nadaje. Oczywiście pozostaje kwestia legalizacji oczyszczalni - np. zgłoszenia jej.

 

Szambo, które udaje osadnik bez papierów, raczej się nie uda przerobić na coś zgodnego z normą. Z drugiej strony, gdyby iść za ciosem i zrobić na to projekt indywidualny, to jaki projektant by się pod tym podpisał ? :/

 

Zaznaczam, że jestem zwolennikiem oczyszczalni biologicznych, które są po prostu lepsze i na dłużej. Dlatego musisz się zastanowić, czy może taką chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym OSTRZEC przed pewnym produktem

2 lata temu kupiłem zestaw POŚ marki FRUKKO, zbiornik M-BOS 3000L (pionowy) + pakiety rozsączające Terra Pak (albo podobnie)

Odejście z domu mam na głębokości 60cm, następnie zbiornik i dalej studzienka rozdzilcza i 2 nitki pakietów.

Pakiety przysypane ok 1,2-1,4 m ziemi. Zostały przez ten ciężar zgniecione (30cm wysokości pakietu) zrobiło się 10cm. Po półtora roku przestało mi rozsączać i musiałem odkopywać całe rozsączenie i teraz zrobiłem na grubym żwirze.

Nie polecam tych pakietów, zbiornik bardzo fajny.

 

No właśnie konkurowanie pomiędzy sobą firm w kwestii osadników, weszło też na dalszą część oczyszczalni - czyli nowe wersje drenaży, np. pakiety, czy tunele. Jeśli ktoś chce mieć porządny drenaż to na długości rur drenażowych i ilości żwiru płukanego nie powinno się zbytnio oszczędzać. Nie wierzę w taki rozwiązania, które np. drenaż 50-metrowy zastępują drenażem pakietowym, czy tunelowym 10-metrowym ???

 

Właśnie tak czasem tracę klientów. Osadniki tańsze, czy droższe, to mniejsza różnica niż różnica w robociźnie i materiale, za drenaż o długości 1/3, czy 1/2 oferowanego przeze mnie - trudno się mówi, ja przynajmniej daję realną gwarancję, że będzie działać !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

trochę odkopuje temat

jak widać za oknem wiosna praktycznie już z nami (co prawda nie ta kalendarzowa) i nadszedł czas nad myśleniem o kolejnych krokach w swoim domu :)

Wraz z żoną zastanawiamy się właśnie nad montażem oczyszczalni ścieków i przychodzą pytania, która lepsza.. w sumie wstępnie dogadałem się z instalatorem na oczyszczalnie tego producenta SPAM

W domu jest nas jak narazie 3 :) Ja żona i synek, pytanie czy ta oczyszczalnia nam wystarczy gdy nasza rodzina powiększy się do 5 osób :)

Żonie marzy się trójka dzieci :)

a może montował ktoś taką oczyszczalnie i potrafi powiedzieć, po kilku latach użytkowania czy jest ona czegoś warta ?

Nie chciałbym wydawać majątku na ewentualne naprawy w późniejszym czasie, nie będę ukrywał że liczę, na oszczędności o jakich instalator tak naprawdę mnie zapewnia podczas każdej rozmowy telefonicznej

Edytowane przez panfotograf
SPAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę odkopuje temat

jak widać za oknem wiosna praktycznie już z nami (co prawda nie ta kalendarzowa) i nadszedł czas nad myśleniem o kolejnych krokach w swoim domu :)

Wraz z żoną zastanawiamy się właśnie nad montażem oczyszczalni ścieków i przychodzą pytania, która lepsza.. w sumie wstępnie dogadałem się z instalatorem na oczyszczalnie tego producenta http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow-1/typoszereg-vh4l-v12l.html

W domu jest nas jak narazie 3 :) Ja żona i synek, pytanie czy ta oczyszczalnia nam wystarczy gdy nasza rodzina powiększy się do 5 osób :)

Żonie marzy się trójka dzieci :)

a może montował ktoś taką oczyszczalnie i potrafi powiedzieć, po kilku latach użytkowania czy jest ona czegoś warta ?

Nie chciałbym wydawać majątku na ewentualne naprawy w późniejszym czasie, nie będę ukrywał że liczę, na oszczędności o jakich instalator tak naprawdę mnie zapewnia podczas każdej rozmowy telefonicznej

 

Cóż tu w skrócie mogę Ci powiedzieć - jest to jedna z kolejnych pionowych oczyszczalni z płyty, która ładnie wygląda na reklamie. W praktyce jest kilka rzeczy, które mi się tam nie podobają. Na pewno nie wierzę, że okres wybierania osadu, jest taki jak wskazany na opisie z linka. Raczej przyjąłbym połowę tej wartości za realną, co czyni dużą różnicę w eksploatacji. Pompy mamutowe działają na zaworach ustawianych ręcznie - życzę powodzenia :(. Ogólnie to jestem takim rozwiązaniom przeciwny, bo wówczas zaczyna się zabawa jak je klient może samemu wyregulować, aby miał jeszcze gwarancję ? :).

No może i z początku uważał, że to proste, ale z pewnością nadal pamięta to po roku i chce mu się to robić. Dla mnie to jest to łatwy sposób do utraty gwarancji i naciągania na odpłatne wizyty - proste :). Kolejna rzecz to sito / krata na wlocie, którą na pewno będziesz regularnie czyścił i wyrzucał ( chyba do śmieci ) zgromadzone na niej odpadki - jasne :). Z w/w linka, możesz przejść do artykułu o tych oczyszczalniach w EKSPERCIE BUDOWLANYM, który został napisany przez nich i jest dalszą kontynuacją reklamy - co nic Ci więcej nie da i też się nie dowiesz czegoś więcej.

 

To było w skrócie, bo jakby dalej czytał to pewnie bym też coś innego znalazł. Jak chcesz jakąś normalną oczyszczalnię, to szukaj SBR-a z pełnym sterowaniem oraz o większej pojemności, aby realna była wartość amortyzacji oczyszczalni w stosunku do szamba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj WojtekINST uważaj bo za chwilę dostaniesz prwatnego straszaka na skrzynkę, za nieuczciwą promocje...hahaha, pisząc takie rzeczy balansujesz na cienkiej linie :)

Tak na poważnie, to w 100% popieram Twoje uwagi, fajnie to wyglada na folderze i chyba nic więcej, no może i cena kusi co niektórych.

Ważne aby przy zakupie patrzyć długofalowo, nie to co dzis i teraz.

 

pozdrawiam

 

Cóż tu w skrócie mogę Ci powiedzieć - jest to jedna z kolejnych pionowych oczyszczalni z płyty, która ładnie wygląda na reklamie. W praktyce jest kilka rzeczy, które mi się tam nie podobają. Na pewno nie wierzę, że okres wybierania osadu, jest taki jak wskazany na opisie z linka. Raczej przyjąłbym połowę tej wartości za realną, co czyni dużą różnicę w eksploatacji. Pompy mamutowe działają na zaworach ustawianych ręcznie - życzę powodzenia :(. Ogólnie to jestem takim rozwiązaniom przeciwny, bo wówczas zaczyna się zabawa jak je klient może samemu wyregulować, aby miał jeszcze gwarancję ? :).

No może i z początku uważał, że to proste, ale z pewnością nadal pamięta to po roku i chce mu się to robić. Dla mnie to jest to łatwy sposób do utraty gwarancji i naciągania na odpłatne wizyty - proste :). Kolejna rzecz to sito / krata na wlocie, którą na pewno będziesz regularnie czyścił i wyrzucał ( chyba do śmieci ) zgromadzone na niej odpadki - jasne :). Z w/w linka, możesz przejść do artykułu o tych oczyszczalniach w EKSPERCIE BUDOWLANYM, który został napisany przez nich i jest dalszą kontynuacją reklamy - co nic Ci więcej nie da i też się nie dowiesz czegoś więcej.

 

To było w skrócie, bo jakby dalej czytał to pewnie bym też coś innego znalazł. Jak chcesz jakąś normalną oczyszczalnię, to szukaj SBR-a z pełnym sterowaniem oraz o większej pojemności, aby realna była wartość amortyzacji oczyszczalni w stosunku do szamba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtekINST: w ogóle szkoda, że się pośpieszyłeś z odpowiedzią, bo powieliłeś reklamę, która została wymoderowana w oryginalnym poście. A to, że teraz pewnie dostaniesz groźby od firmy na "E" to już inna sprawa :p

 

Moje zdanie w sprawie krat koszowych w oczyszczalni przydomowej jest takie - gdybym chciał ręcznie gmerać w tym, co spuszczam z wodą, to używałbym nocnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafne określenie z tym nocniczkiem :) hahaha

Ja jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić takie sytuacji, że co kilka/kilkanaście dni musze ten kosz opróżniać wsypując te skratki do innego kosza i dodatkowo przesypując je wapnem.

Kiedyś miałem w ręce instrukcję właśnie od bardzo podobnych oczyszczalni, nawet wrzucałem na forum grafiki kosza. W instrukcji było jasno napisane że max raz na 2-3 dni należy ten kosz opróżnić - toż to masakra jakaś była :) :) :)

 

@WojtekINST: w ogóle szkoda, że się pośpieszyłeś z odpowiedzią, bo powieliłeś reklamę, która została wymoderowana w oryginalnym poście. A to, że teraz pewnie dostaniesz groźby od firmy na "E" to już inna sprawa :p

 

Moje zdanie w sprawie krat koszowych w oczyszczalni przydomowej jest takie - gdybym chciał ręcznie gmerać w tym, co spuszczam z wodą, to używałbym nocnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...