Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Egida nasza "stodółka"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj. Gratuluję przeprowadzki do pięknego domu. Co prawda gustuję w troszeczkę innych klimatach, ale Wasz rozmach i konsekwencja są godne podziwu. Mam jeszcze pytanie: na jaki kolor pomalowany jest kominek od strony salonu? Chodzi mi o firmę i nazwę lub numer jeśli to mozliwe. Dzięki. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Gratuluję przeprowadzki do pięknego domu. Co prawda gustuję w troszeczkę innych klimatach, ale Wasz rozmach i konsekwencja są godne podziwu. Mam jeszcze pytanie: na jaki kolor pomalowany jest kominek od strony salonu? Chodzi mi o firmę i nazwę lub numer jeśli to mozliwe. Dzięki. Pozdrawiam.

 

Caffe late Duluksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

eek:O ja.. az mnie przytkalo.Masz cudny dom i sie tak ukrywasz.:)Trafilam do Ciebie przed przypadek i sie bardzo ciesze,niesamowity klimat stworzylas wewnatrz jak i na zewnatrz.Wasze tempo budowy to istne mistrzostwo swiata.

Interesuje mnie wysokosc domu ,czy w/g Ciebie po powiekszeniu i obnizeniu garazu zmiescil by sie nad nim pokoj i czy stale zadaszenie tarasu jest wystarczajace , no i jakie wymiary dzialki macie ,bo dom jest spory.Zdradz jak sie mieszka i czy cos bys zmienila i oczywiscie prosze o wiecej fotek ..pieknie..pieknie

Pozdrawiam ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mam miło:)

Z podniesieniem garaży i wykonaniem pokoju będzie problem ponieważ nie zgrają się spadki dachów między domem a garażem. Wysokość domu ok 5,5 m. A co do tarasu zadaszenie jest wystarczające bez problemu stoi stół z czterema krzesłami pod dachem. Wymiary działki to 26m od wjazdu i 42m głęboka . Mieszka się bardzo dobrze, jesteśmy zadowoleni z kotłowni na pelet a w środku nie ma co zmienić. Nie jest to nasz pierwszy dom więc jest dopracowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

I pomyśleć że to takie proste :)

I szybkie :)

I bezproblemowe :)

I śliczne w dodatku :)

Przemyślane od A do Z :)

Miło patrzeć :)

A i pytań kilka jesli mozna :)

Piec na Pellet jak się sprawuje?

Dobry zakup?

Zadowoleni jesteście?

Co ile musicie go ładować?

Płyty g-k masz w kuchni czy w pokojach również?

Miałaś chyba osobną ekipę do każdego pomieszczenia :)

I jak to zrobiłaś że tak szybko zrobiłaś?

Gratulacje i życzę spokojnego mieszkania :)

Ten salon to cudo :)

I łazienka też :)

I kuchnia:)

Wogóle ślicznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec na pelet sprawuje się bardzo dobrze w te mrozy zasypujemy raz na 4 dni. nie brakuje nam wody a jest nas czworo w tym ja która zużywa więcej wody niż batalion żołnierzy w upał. płyty kartonowo gipsowe są w całym domu także w łazienkach. cały dom wykańczało nam dwoje ludzi i uwinęli się w 2,5 miesiąca. Tempo zabójcze ale jak widać możliwe do zrobienia potrzebne tylko chęci, dobra pogoda i KASA. Zachęcam do śledzenia dziennika budowy domu córki którego rozpoczynamy już na wiosnę i mamy nadzieję że wprowadzi się jak jak my w Lipcu lub Sierpniu. Dom już wybrany i jest to Dom w amarantusach Archonu. Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości w budowaniu. Nie ma w życiu nic gorszego jak stagnacja :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

To super że wszystko dobrze :)

My mamy prawie SSO i mam cichutką nadzieję że na zimę zamieszkamy na swoim :)

Córce życzę równie ekspresowych prac i szybkiej przeprowadzki :)

Oczywiście będę śledzić poczynania :)

Tym piec na pellet mnie kusi :)

A opał gdzie kupujesz?

I w jakiej cenie jeśli można?

Ile spaliłaś do tej pory ?

Przepraszam za "milion pytań do" ale myślę że nad pelletami warto się zastanowić :)

Edytowane przez sammi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super że wszystko dobrze :)

My mamy prawie SSO i mam cichutką nadzieję że na zimę zamieszkamy na swoim :)

Córce życzę równie ekspresowych prac i szybkiej przeprowadzki :)

Oczywiście będę śledzić poczynania :)

Tym piec na pellet mnie kusi :)

A opał gdzie kupujesz?

I w jakiej cenie jeśli można?

Ile spaliłaś do tej pory ?

Przepraszam za "milion pytań do" ale myślę że nad pelletami warto się zastanowić :)

 

 

hejka, warto nad pelletem pomyśleć. Pellet kupujemy za 850zł za tonę od lipca do teraz spaliliśmy 4t. pellet jest z barlinka dostać go można na składach gdzie sprzedają piece, pellet może być tańszy ale go nie polecamy. Piec jest z firmy Biawar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Napisz coś więcej na temat ogrzewania pelletami (kurz, popiół itp). Tak jak "dla baby", na "męskich" forach na temat ogrzewania jest bardzo dużo, ale jakoś za bardzo "naukowo". Jaki masz piec, ile zajmuje miejsca, czym będziecie ogrzewać wodę latem? Ja mam w drodze gaz i jak na razie nie bardzo wiem czym ogrzewać. Myślałam o ekogroszku, ale po lekturze forum na temat ogrzewania ekogroszkiem już chyba nie chcę :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Napisz coś więcej na temat ogrzewania pelletami (kurz, popiół itp). Tak jak "dla baby", na "męskich" forach na temat ogrzewania jest bardzo dużo, ale jakoś za bardzo "naukowo". Jaki masz piec, ile zajmuje miejsca, czym będziecie ogrzewać wodę latem? Ja mam w drodze gaz i jak na razie nie bardzo wiem czym ogrzewać. Myślałam o ekogroszku, ale po lekturze forum na temat ogrzewania ekogroszkiem już chyba nie chcę :(

Pozdrawiam

 

 

Od Baby dla Baby.

pomieszczenie na kotłownie ma 4m2 jest naprawdę czysto, nie ma żadnych brudów jedynie raz w miesiącu trzeba wyczyścić popielnik (jest to jakieś pół małej reklamówki popiołu) wokół pieca jest naprawdę czysto. pieca się nie wygasza NIGDY on sam się rozpala i sam wyłącza zależy od temperatury na zewnątrz. jedynie latem przełącza się na funkcję "lato" tzn. grzanie wody, działanie pieca jest podobne jak w piecu dwufunkcyjnym gazowym z zasobnikiem. Gdybym miała budować jeszcze raz zrobiłabym taką samą kotłownię. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfortowy został sprzedany ze względu na sąsiada vel dziada.

Kuchnia może podobna ale materiał na nią inny (lepszy) :)

 

Ooo napisz coś więcej o panu sąsiedzie... ja w podobnej sytuacji byłam.Musiałam sprzedać nowiutkie duże mieszkanie też ze względu na takiego sku...wańca i nie kupiłam nastepnego w obawie,że mogę trafić podobnie i buduje w końcu dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...