Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koniczynka Beaty i Wojtka- komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 555
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak miło :) Naprawdę :)

 

Nie znikam, tylko nie bedzie już o czym pisać, stąd powolne zamykanie dziennika:) pewnie go jeszcze uzbroję w jakieś fotki ogrodu jak już bedzie.

 

Aleksander rośnie jak na drożdzach, czas już też do pracy wracać i na forum mniej czasu. Ale staram się czytać, zaglądać.

 

Jeśli będziecie potrzebowały jakieś informacji/pomocy szybciej, to proponuję mail: [email protected]

 

a na razie wklejam mojego Olusia :)

forum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 months później...
z ostatniej chwili- okazało się, ze nasze panele Balterio są fabrycznie wadliwe. Przyjechał ekspert, po tygodniu było uznanie reklamacji i nowe panele. niestety musieliśmy wywalczyc wymianę na ksozt producenta + nowe listwy, bo przeciez te stare już się nie będa nadawały... trwało to miesiąc ale udało się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 year później...

W zeszłym sezonie udało nam się wyrównać teren, posiać trawę i obsadzić cześć ogrodzenia tujami. W tym sezonie czas na początki ogrodu. Planowo chcemy zacząć od placu zabaw i murowanego grilla, ale żeby potem nie płakać muszę przygotować projekt.... Na razie o ogrodzie wiem tyle, że ma być w stylu angielskim, czyli taki ot naturalny. jak podejść do tematu? pojęcia nie mam więc na forum pytam :)

 

A tymczasem nasz koniczynkowy "dorobek" :)

forum_oloiwiki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Beatko ,wejdź sobie na ogrodowisko ,tam pełno inspiracji w różnych stylach ogrodowych ,ja na tym forum zaczynam dzień i kończę .Też idę w kierunku ogrodu wiejsko,angielskiego, naturalistycznego ,w sumie inaczej sobie nie wyobrażam bo mieszkam przy lesie.Polecam ci na początek kilka roślin ,przetestowanych przez zemnie ,krzewy liściaste; krzewuszki,derenie ,pęcherznice ,tawuły,trzmieliny .Polecam też jako bez problemowe i dość szybko rozrastające się byliny ,tojeść kropkowaną,wiesiołek,marcinki ,czyściec,szałwia omszona ,przewrotnik ostroklapkowy ,liliowce,irysy ,liatra ,bodziszki,kocimiętka,gęsiówka kaukaska.Te roślinki są super na początki w ogrodzie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko a od czego chcesz zacząć ,przed ogródek ,koło tarasu czy wzdłuż ogrodzenia? Masz już jakieś nasadzenia ?.Ja już nogami przebieram i wypatruję wiosny,przeszłam do ogrodu wczoraj no i widać wiosnę ,hiacynty ,tulipany wychyliły z ziemi listki.Zrobiłam też małe zamówienie na allegro z liliowcami .hostami i jeżówkami ,jeżówki też ci polecam tak samo jak rudbekie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHcialabym zacząć wzdłuż tarasu, bo na ten kawałek najwięcej patrzę + w kwietniu muszę zrobić pac zabaw i jakoś go zacienić. Myslałam o wierzbach zeby szybko coś podrosło i służyło również jako "namiot" dla moich pociech :)

 

ale poniewaz zimuję u moich rodzicow bo sam kominek nie daje rady u nas w tą zimę to i czasu na myśenie mam mniej... niestety. A powiedz mi przy okazji jak u Was z grzaniem? czym grzejesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My grzejemy kominkiem z płaszczem wodnym 25 kw .Palimy bukiem kupionym w kwietniu u leśniczego .W tym roku już kupiliśmy część drzewa na przyszły sezon ,żeby schło ,wysuszone daje więcej ciepła.W kwietniu kupujemy piec.

 

 

Jak masz zdjęcia tarasowe to wstaw ,pomyślimy.Ja moim koło placu zabaw wsadziłam brzozy ,które uwielbiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz... my mamy turbinę ale bez plaszcza. drewno tez niby suche ale jakos mamy 18 stopni. tez kupujemy piec bo nam mają gaz w maju podlaczyc. ciekawa jestem czy damy rade za rok z gazem. Nie mam zdjec na tym kompie ale Zdjecia znajdziesz tutaj:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210969-Projekt-ogrodu-Angielskiego-jak-zrobi%C4%87&p=5737786#post5737786

 

 

dzieki za chęć pomocy :)

zmyam do moich maluchów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...