Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koniczynka Beaty i Wojtka- komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 555
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam znów mega dylemat. nijak nie pasuje mi grzejnik w salonie i ten w wykuszu, bo jak chce miec tam siedzisko to przeciez nie bede sobie tylka grzala ;/

no wiec myslimy nad podłogówką... ale wtedy muszę mieć kafelki a chcialam panele;/

 

no i jeszcze ten kanałowy w podłodze... ale cena za 2 szt po 3m długosci to 4600!!!

 

Czy możecie mi powiedzieć co robicie u siebie i ile to kosztowało? Czy ktos robił w salonie podłogówkę? Ile wychodzi za m2 z materiałem?

 

wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko grzejnik kanałowy wcale nie jest taki super. Mój mąż bardzo się na niego napalił ale wszyscy (JA:), hydraulicy, pan z hurtowni materiałów) mu odradzili na szczęście. Twierdzili że tak dobrze nie dogrzeje a będzie siedliskiem brudu i kurzu.

 

Sylwia&Paweł mają fajne rozwiązanie w salonie, zrobili ogrzewanie w ścianie zamiast grzejników. Jeśli zainteresują Cię szczegóły to podpytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh

ja wlasnie rozmawialam z Ciocią ktora ma podlogowke w kuchni i strasznie narzeka ze jest zle jak grzeje podloga a ona pichci- za gorąco.

z kolei piec do podlogowki jest drozszy i musimy jeszcze do komina dolozyc 1450 zł choc za systemowy dalam 2 tys....

 

wiec nam sie podlogowka zaczyna kalkulowac jak zrobimy duza powierzchnie. No bo na samą łazienkę top + 3000 za piec i komin chyba nie bardzo mi sie podobają ;/

 

a powiedzcie mi prosze co jest "za" podlogowka w wiatrolapie?

Bo moj M wyczytał ze jest niewydajna bo sie szybko wychladza jak sie otwiera drzwi a potem znow dlugo nagrzewa.

 

Karollinka jakie byly glosy na nie? I jak duzy grzejnik Wam wyszedł w salonie? Aha, i czy nie boisz sie ze za kanapą ten grzejnik bedzie grzal kanape zamiast pokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh

ja wlasnie rozmawialam z Ciocią ktora ma podlogowke w kuchni i strasznie narzeka ze jest zle jak grzeje podloga a ona pichci- za gorąco.

z kolei piec do podlogowki jest drozszy i musimy jeszcze do komina dolozyc 1450 zł choc za systemowy dalam 2 tys....

 

wiec nam sie podlogowka zaczyna kalkulowac jak zrobimy duza powierzchnie. No bo na samą łazienkę top + 3000 za piec i komin chyba nie bardzo mi sie podobają ;/

 

a powiedzcie mi prosze co jest "za" podlogowka w wiatrolapie?

Bo moj M wyczytał ze jest niewydajna bo sie szybko wychladza jak sie otwiera drzwi a potem znow dlugo nagrzewa.

 

Karollinka jakie byly glosy na nie? I jak duzy grzejnik Wam wyszedł w salonie? Aha, i czy nie boisz sie ze za kanapą ten grzejnik bedzie grzal kanape zamiast pokój?

 

Ja od początku byłam przeciwna podłogówce w salonie, nie mam doświadczenia, ale wydaje mi się że normalny grzejnik lepiej dogrzeje pomieszczenie, poza tym od razu musisz sie zastanowic co dać na podłogi bo nie każdy materiał nadaje sie na podłogówkę.

 

Co do grzejnika w salonie to zrobilismy go przy drzwiach tarasowych, na tej samej ścianie. Wydaje mi sie to lepszym rozwiązaniem bo za kanapą byłby faktycznie całkiem schowany a tak tylko częściowo.

 

Podłogówka w wiatrołapie u nas musi być obowiazkowo. Jak wychodzimy albo wchodzimy do domu to zawsze przyjemniej stanąć na ciepłą podłogę, niż na zimny surowy gres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu rozważaliśmy grzejnik kanałowy, pomijając jego mało przystępną cenę, wygląda on po prostu brzydko w normalnym domowym wnętrzu. Owszem, w nowoczesnych salonach, oszczędnych w formie, bez firanek, bardzo ładnie się wtapia we wnętrze ale żadna z nas takich wnętrz chyba mieć nie będzie.... Gdzieś kiedyś wrzucałam przykładowe fotki - brrrr

O podłogówkę w wiatrołapie możesz spytać Kasi - ma i jest zadowolona, mi się to wydaje idealnym rozwiązaniem i jak to Karolinka pisała - w stópki cieplutko :D

O ogrzewaniu ściennym na razie wiadomo niewiele, choć jest tu na FM dość obszerny wątek użytkowników takowego -można poczytać. Często jednak fachowcy odradzają inwestorom to rozwiązanie bo zwyczajnie nigdy tego nie robili i się boją spróbować.

To, że w kuchni za ciepło jak grzeje podłogówka i akurat pichci się obiad, no cóż, wszystko kwestia wykonania instalacji. Każde pomieszczenie to oddzielna pętla i każdą taką pętlą można przecież oddzielnie sterować, tak jak w każdym grzejniku możesz sobie przykręcić głowicę termostatyczną i grzejnik nie grzeje ;)

A jeśli nie podłogówka w salonie, nie kanałowy i nie ścienne, to istnieje tylko jedno słuszne miejsce na grzejnik - tu gdzie ma Kasia, Agnieszka&Robert i chyba każdy użytkownik Koniczynki - na ścianie z drzwiami tarasowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu rozważaliśmy grzejnik kanałowy, pomijając jego mało przystępną cenę, wygląda on po prostu brzydko w normalnym domowym wnętrzu. Owszem, w nowoczesnych salonach, oszczędnych w formie, bez firanek, bardzo ładnie się wtapia we wnętrze ale żadna z nas takich wnętrz chyba mieć nie będzie.... Gdzieś kiedyś wrzucałam przykładowe fotki - brrrr

O podłogówkę w wiatrołapie możesz spytać Kasi - ma i jest zadowolona, mi się to wydaje idealnym rozwiązaniem i jak to Karolinka pisała - w stópki cieplutko :D

O ogrzewaniu ściennym na razie wiadomo niewiele, choć jest tu na FM dość obszerny wątek użytkowników takowego -można poczytać. Często jednak fachowcy odradzają inwestorom to rozwiązanie bo zwyczajnie nigdy tego nie robili i się boją spróbować.

To, że w kuchni za ciepło jak grzeje podłogówka i akurat pichci się obiad, no cóż, wszystko kwestia wykonania instalacji. Każde pomieszczenie to oddzielna pętla i każdą taką pętlą można przecież oddzielnie sterować, tak jak w każdym grzejniku możesz sobie przykręcić głowicę termostatyczną i grzejnik nie grzeje ;)

A jeśli nie podłogówka w salonie, nie kanałowy i nie ścienne, to istnieje tylko jedno słuszne miejsce na grzejnik - tu gdzie ma Kasia, Agnieszka&Robert i chyba każdy użytkownik Koniczynki - na ścianie z drzwiami tarasowymi.

 

zgadzam sie w całej rozciąglości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angie83
to dajcie grzejnik tu gdzie my, tzn na scianie obok drzwi tarasowych, jeśli kanape narożną to niewiele bedzie zachodziło na grzejnik, a jak kupisz normalna to nawet wogóle.

Karollinka dobrze pisze, my też tak mamy i jest dobrze. Narożnik zasłania może około 1/4 całego grzejnika. My w ogóle nie mamy podłogówki :) i jest ciepło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...