Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koniczynka Beaty i Wojtka- komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 555
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej A my czekamy na twój dzienniczek budowy! Raz, raz

Pozdrowienia

Ja swój dzienniczek kiedyś zaczęłam prowadzić ale niestety zaprzestałam, w między czasie dwie ciąże, narodziny dwójki dzieci, chwilowo tylko podczytywałam Wasze dzienniczki :D i chyba już nie dam rady nadrobić zaległości :evil: trochę za dużo się wydarzyło :lol: pozdrawiam

 

No tak ja nie dasz się namówić na dzienniczek, to przynajmniej czekamy na dobre rady. Na jakim etapie jesteście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piwniczkę pod garażem (2 pomieszczenia na opał i piec) i też tam gdzie miała być kotłownia robię pralnię.

Mój hydraulik i nie tylko on mówi, że większość materiałów podrożeje od 1 marca lub 1 kwietnia.

Ja kupuję jutro materiały na ogrodzenie bo z 1 marca idą 8% w górę. A i tak zamierzamy ogrodzenie robić w tym roku, to materiały poleżą 2-3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jesteśmy na etapie centralnego ogrzewania, orientujemy się w cenach za materiał i robotę :)trochę przystopowaliśmy bo kasę wpakowaliśmy w garaż z przewiązką do domu, w garażu będzie też kotłownia :D a w kotłowni koniczynki zaplanowałam pralnię :D może kiedyś przy wolnej chwili odgrzebię swój dziennik i uzupełnię, pozdrawiam Wszystkich koniczynkowców :lol:

 

Planujemy takie samo rozwiązanie, uważam że to super pomysł no i koniczynka zyskuje pralnię !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Czytałam właśnie Wasz dziennik - nasza rura/pion od kanalizy jest w garażu i tam nie przeszkadza wcale, spadki zachowane, ale strop mamy grubszy niz w projekcie.

Co do tego korytarzyka przed pokojem nad garażem - my zlikwidowaliśmy go, bo byłby wg nas za wąski i ciemny - drzwi sa bezposrednio w wejściu do pokoju. Kiedys w przyszłości zrobie sobie tam szafę.

 

Co do łazienki - nie powiększałabym jej na Waszym miejscu - łazienka jest naprawdę duża i bez tego. Ja żałuję, że nie przeniosłam łazienki w to miejsce, w którym jest w koniczynce bez garażu - spokojnie by mi wystarczyła taka łazienka.

 

Dlaczego chcecie przenieść drzwi z rogu na ścianę? Takie narożne drzwi bardzo fanie wygladaja, hol nabiera ciekawych kształtów - a tak na ścianie to nuno troszkę :)

 

Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania to z chęcią odpowiem :) Z Wrocławia macie do mnie kawał drogi, ale gdybyście zdecydowali się na zwiedzanie lubelszczyzny to nawet nocleg w koniczynce mogę zapewnić :)

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura w garażu to faktycznie dobry pomysł choc nam proponowano "wsadzić" ją w scianę.

 

Z tymi drzwiami... ja dopiero teraz zauważylam, że w projekcie jest korytarz:) byłam przekonana, że drzwi będą dopiero w pokoju, czyli tak jak u Was. Wychodzi na to, że mamy kolejną zmianę w projekcie :)

 

My z łazienka to mamy tak, że ja chcę wannę, Wojtek prysznic murowany... więc mniejsza nie miałaby sensu. A powiekszam tylko w takim celu, żeby zrobić "szafę" w ścianie zamiast wystającą na łazienkę. Choć to akurat to się jeszcze może 100 razy zmienić :)

 

Drzwi z rogu chciałam przenieśc na scianę, ponieważ wydają mi się "niebezpieczne". Nie wiem dokładnie jak one w rzeczywistości wyglądają, ile mają odległosci od schodów? Ale z jakiegoś powodu mam wrażenie, że biegnący do WC dzieciak może zlecieć ze schodów przy takim ułożeniu.... właściwie to jedyny argument i zapewne do zbicia :)

 

Dzikujemy za zaproszenie :) Nawet nie wiesz jak chętnie zobaczylibyśmy koniczynkę na żywo, ale z tego co pamiętam z postów to dzieli nas Polska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo tez myślałam, że drzwi na rogu będa niebezpieczne, ale fakt jest taki, że pędzący dwulatek będzie miał barierkę na schodach (inaczej sobie nie wyobrażam), a pędzący trzy- i więcejlatek poradzi sobie bez problemu i chyba łatwiej mu będzie zatrzymac się na drzwiach niż na rogu ściany :) Zresztą jutr pokażę Ci zdjęcia.

Co do murowanego prysznica to popieram - sama chciałam w górnej łazience, ale mąz stwierdził, że wystarczy prysznic na dole, a wanna na górze i tak zostało. Teraz wolałabym jednak prysznic na górze, bo z wanny prawie nie korzystam. Gdybym robiła łazienkę jeszcze raz to wstawiłabym znacznie mniejszą wannę a na ścianie tu gdzie chcesz robić szafę zrobiłabym szafę i obok kabinę (wszystko na jednym poziomie, także nie byłoby wrażenia wystawania na łazienkę. Zrezygnowałabym równiez z bidetu, a pod blatem obok umywalki umieściłabym pralkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...