Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koniczynka Beaty i Wojtka- komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 555
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Gość Angie83
Musicie czy chcecie mieć czerwony czy brąz? Możecie być spokojni o tą dachówkę. Moim zdaniem bardzo ładnie się prezentuje na dachu. A kolor to tylko kwestia gustu;)

Sylwia nie do końca kwestia gustu, niekiedy zdarza się, że Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego może i zwykle zastrzega kolorystyke dachu... niestety... :/

mi się marzył ciemno szary dach, ale przez MPZP na taki kolor nie mogliśmy się zdecydować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka:)

Tynki wewnętrzne tradycyjne.

Jak dobrze pamiętam w naszej koniczynce było 650 metrów ścian i sufitów. Płaciliśmy 11 zł za robotę + materiały (cement, wapno, narożniki, piach). Ceny materiałów nie pamiętam dokładnie ale były w granicy 3 tyś. Więc jak by nie patrzeć to nie był ogromny wydatek. Tynki są gładziutkie i ładnie się prezentują. Zastanawiamy się czy jest potrzeba robienia gładzi, ale chyba z niej zrezygnujemy.

Posadzki jeszcze nie wiem dokładnie. Kupiliśmy styropian - około 1500 tyś. I z tego co liczyliśmy to wylanie posadzek wyniesie około 3 tyś.

Cena dachu i okien jak sobie kojarzę u nas była bardzo podobna. Pamiętam że za dachówkę płaciliśmy 3,10 za sztukę, okna dachowe to koszt około 1100 zł / sztuka. Musiałabym (jeżeli chcesz) to sprawdziłabym dokładnie na fakturze.

Cena okien u nas była inna. Tańsza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Sylwia:)

Nie sprawdzaj na fakturze- mieliśmy wycenę od 4 firm- taniej u nas sie nie da, zakładając że mówimy o markowych/dobrych oknach, więc nie ma po co:)

Co do zwykłych okien- wiem ze zaszaleliśmy, no ale miały byc koniecznie szprosy, koniecznie brązowe i bezpieczny dom, no to tak wyszło :D Tzn szprosty tutaj podniosły cenę mega, ale przeciez okien nie wymienię za 5 lat :)

 

Mam pytanko do Ciebie, jako że jesteś już "po": czym się różnią tynki tradycyjne od maszynowych? ile czasu je robili i kiedy schły? i czemu robiliście je przed posadzką? nie zniszczą Wam ich "posadzkarze"?

 

dziękuję z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć:)

Nie jestem fachowcem w dziedzinie tynków, ale napiszę Ci jaka według mnie jest różnica. Tynki tradycyjne robione są z cementu, piachu i wapna, są to tynki nie tak gładkie jak te maszynowe. Te drugie na ścianie wyglądają podobnie jak płyta kar-gip, są gładkie itd. Jedyna wg mnie ich wada to jest taka że są bardziej kruche i ich warstwa na ścianie jest grubsza niż tradycyjnych. Też są droższe.

My się zdecydowaliśmy na taki ponieważ mamy dobrego fachowca i jak zauważyłaś niedrogiego. Na początku myśleliśmy że będzie trzeba położyć gips ale nie mam takiej potrzeby. Robota przy tych tynkach jest mocno brudząca. Posadzka jest cała brudna od glajdy którą oni zarzucają szczególnie na sufit. Dlatego zrobiliśmy je wcześniej.

Tynki były robione około 2,5 tygodnia, następnie pomalowali jedną warstwą wapna i teraz po posadzkach pójdzie jeszcze jedna warstwa wapna, później będą je przecierać i jak dobrze pamiętam to wtedy ściany będą już gotowe do malowania. Nasze ściany schły bardzo szybko około kilku dni. Tyle że tynki były robione maj/czerwiec, pogoda była wtedy bardzo ładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ogrodzenie chcielismy robic z paneli takich o bo i tak sadzimy zywoplot z thuii:

panel..jpg

 

 

Ale potem poszliśmy do Castoramy i znaleźliśmy takie coś:

 

plot..jpg

 

Na całym płocie (a mamy 85 m2 liczone z bramą i furtką) mamy tylko 500 zł drożej. Więc będą takie castoramowe.

Od razu powiem, że tak, prawda, nie są one "pełne" czyli te rurki w środku są puste ale ja nei zamierzam się na płocie wieszać. Na kowala mi szkoda pieniędzy, szczególnie że jak słyszałam większość kupuje gotowe elementy przęseł i jedynie je spawa razem. A cena x5 ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...