Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Nowoczesny miał być... będzie inny .... w podobnym stylu"


Recommended Posts

Pesteczko dziękuję za rade :)

wyszukalam ten kamień - jest super :) i realizacja efektowna :)

cena do przezycia, bo duzo go nie potrzebuje, ale obawiam sie, ze transport z W-wy wyniesie mnie nawet polowe wartosci towaru :(

 

w lokalnym sklepie znalazlam kamien elewacyjny CER 7

co o tym sadzisz ?? moze takie cos byc ?? cena bardzo bardzo korzystna i towar na miejscu

 

 

Słonko myślałam o tym, że dawno Cię nie "widziałam" i dzień później napisałaś u mnie w wątku :).

Ten kamień elewacyjny w formie cegiełek mnie nie przekonuje :(. Czasem lepiej nie kłaść nic niż coś co da "średni efekt".

 

Przynoszę Ci obiecane skany warkoczy :D

 

 

TAK właśnie, jak pisze Julianna. Szukaj tego łupka bliżej siebie. Jest dużo firm, które sprzedają, znajdziesz.

Największą zaletą kamieni naturalnych jest ich niepowtarzalność. Płytki z fotki dadzą efekt typu kratka w kratkę. Nie bierz ich.

 

Julianna ściągam te warkocze. Też się uczę. Robię na drutach różne cuda, ale warkocze to dla mnie wyższa szkoła jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Słonko myślałam o tym, że dawno Cię nie "widziałam" i dzień później napisałaś u mnie w wątku :).

 

Przynoszę Ci obiecane skany warkoczy :D

jak miło, że i Ty o mnie myslisz :)

dziekuje za opinie w sprawie kamienia i za skan warkoczy :)

wydrukuje sobie :) ale niestety troche poczekaja, bo moja babcia po operacji (a ze swoje lata ma, wiec sie martwimy) ...... jakby malo chorob bylo i szpitali u nas :( ja juz nie mam sil, jestem klębkiem nerowow :(

a musze pilnowac wykonczenia na budowie :(

chcialam miec wszystko na tip top, a bedzie jedynie tak, by sie wprowadzic, pelno braków i niestety polsrodkow (ale wiecej brakow, bo polsrodkow nie lubie) ........... no ale trudno ....... skumulowalo nam sie tyle tego, ze w sumie nie wiem, co dalej ........

 

Płytki z fotki dadzą efekt typu kratka w kratkę. Nie bierz ich.

oki, nie wezme, dzieki za szerą opinie

masz racje, lepiej nie miec nic .......... jak nie znajde w okolicy to odpuszcze i pomaluje po prostu sciane farba

 

 

dziewczyny skoro zagladacie to doradzcie mi prosze w kwestii lazienki - tzn siedziska

 

wymyslilam sobie "ławeczkę" (wkleje najnowsza wizualkę), ale w tym calym zamieszaniu przy kladzeniu podlogowki, wylewkach i instalacjach nie pomyslalam, ze powinnam odsunąc brodzik od sciany ok 15 cm (by nie stracić z jego szerokosci) i teraz moj plan nie ma sensu

nie wiem czy dobrze tlumacze - nie chcę by ławeczka zachodziła na swiato obrysu brodzika w całości

mam zamowiony brodzik 100x120, a ławeczka ma byc na scianie bocznej i z tej szerokości 100cm zabralaby mi 20-25 cm

to chyba mija sie z celem ?? maz mowi by nie robic laweczki wcale (a ja tak bardzo chcialam jakies siedzisko :( )

M mowi, ze przeciez bede miala wanne, wiec prysznic moze byc bez siedziska

i wiem, ze troche wylewki mozna skuc (ale wejdziemy na podlogowke), jednak obok juz jest miejsce na stelaz z wc ......... jesli przesune brodzic w strone wc to szyba od prysznica bedzie w niewielkiej odleglosci od wc :(

 

inspiracja bylo to zdjecie

prysznic z ławką_2.jpg

prysznic z ławką_1.jpg

Edytowane przez ~~slonko~~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to pierwsze zdjęcie. Półeczkę-siedzisko rób koniecznie. Może pomyśl o tym, by część która znajduje się nad brodzikiem można było podnieść na ścianę. Wtedy nie zajmowałaby na stałe dużo miejsca. Jedynie potrzebne byłoby podparcie na dłuższej ścianie i na części poza brodzikiem.

 

Poza tym brodzik 120 to sporo miejsca i półeczka na pewno nie będzie przeszkadzać.Łazienka przy sypialni_czarno_biała_K1(k).jpg

Na czerwono zaznaczyłam tę część, którą można by zrobić podnoszoną na zawiasach.

Pomarańczowy – ja bym pociągnęła tę półkę po drugiej ścianie aż do wanny, a nawet, jeśli masz miejsce, żeby wannę troszkę odsunąć od ściany, to puściłabym tę półkę na całej ścianie.

 

Czy dobrze widzę, że wanna stoi lekko skosem ? To ładne rozwiązanie:)

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pesteczka ma zawsze dobrą radę na kłopot :). Ruchome siedzisko to super rozwiązanie.

Ivy chyba też takie ma mieć u siebie - składana ławeczka. Musiałabyś przekopać mój wątek, albo napisać do Ivy prośbę by Ci podesłała.

Bardzo fajnie to u niej wyglądało :).

 

Cieszę się, że i Pesteczka skorzystała ze skanów w warkocze :). Słonko robótki na drutach nie są trudne. Wymagają tylko nieco wprawy, a radość ogromna :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje dziewczyny za rady .......... kotluje sie w mojej glowie tak, ze nie zdajecie sobie sprawy :stirthepot:

Poza tym brodzik 120 to sporo miejsca i półeczka na pewno nie będzie przeszkadzać.

Czy dobrze widzę, że wanna stoi lekko skosem ? To ładne rozwiązanie:)

Półka ma być w tym miejscu gdzie brodzik ma 100 cm (czyli z tych 100 cm musialabym zabrac na polke, a wtedy zrobi sie jakies 75cm :(

Tak, wanna ma być lekko po skosie, ale nie wiem, jak wyjdzie ostatecznie bo mam wode pociagnieta na innej scianie (jakby w nogach)

i cala moja wizja poszla sie bujac :(

 

Pesteczka ma zawsze dobrą radę na kłopot :). Ruchome siedzisko to super rozwiązanie.

Planuje siedzisko z plytek (czyli stelaż, nida, ktorej nie lubie, ale tak gdzie konieczne to niestety bedzie)

Zatem skladane odpada :( tak mi sie wydaje ........

 

W tym tygodniu musze zdecydowac .............

A gdyby zrobic to siedzisko krotsze ?? Tzn od tej sciany po lewej stronie (pod skosem) pociagnac w strone prysznica, ale zachodziloby tylko do 1/3 dlugosci brodzika ?? nie od sciany do sciany

 

pomóżcie plizzzzzzzzzzzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słonko,

Można spróbować połączyć obie rzeczy i półkę z płytek, i składane siedzisko.

Półkę zrobić płytką (na 10-15 cm) i troszkę niższą, a nad nią zamontować składane siedzisko, które będzie się rozkładało w razie potrzeby.

Znalazłam wizkę Ivy - mam nadzieję, że nie będzie miała nic przeciwko temu, że się nią posłużę :).

http://img543.imageshack.us/img543/2156/45185953.jpg

 

Oczywiście jeśli zdecydowałabyś się też na półkę z płytek, to siedzisko musiałoby mieć inną konstrukcję (zawiasy bliżej środka by złożone siedzisko zwisało na półce, a nie zaraz przy ścianie jak jest u Ivy)

 

Rozumiesz o co mi chodzi?

 

Jeśli takie rozwiązanie też nie, to zdecyduj na czym Ci bardziej zależy - na siedzisku czy półce na kosmetyki :). Jeśli na tym drugim to zrób tylko płytszą półkę i już. Jeśli na siedzisku, to składane będzie dobrym rozwiązaniem :).

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słonko, ja bym zrobiła 20 cm na wysokości "do kolan" (piszę tak, a nie w cm, bo nie wiem jakiego jesteś wzrostu, a to dosyć istotne jeśli chodzi o ergonomię poruszania się pod prysznicem;)). Przy moim wzroście 165cm byłoby to 45cm(górna krawędź). Znajdź sobie stoliki, krzesła, szafki nocne o różnych wysokościach, zaznacz 20cm i przysiądź pupką, postaw nóżkę... najlepiej jeszcze 80 cm od ściany... zobaczysz, że wystarczy;):D. Edytowane przez rasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko ale mam dzis zacmienie :( nie widze tego oczami wyobrazni :(

stres, bo czekamy na wazna informacje ........... i tak biegam po FM bo musze mysli czyms zajac

 

Julianna problem w tym, ze nie chcialam pod prysznicem zadnych polek

dlatego tak dlugie siedzisko mialo byc lekiem na cale zlo - polczyc to co bardzo chce miec, czyli siedzisko oraz miejsce na odlozenie kosmetykow

 

Pesteczko jesli czesc siedziska bylaby z plytek (ta co nie bedzie nad brodzikiem) to ta skladana czesc z czego ??

 

Rasiu oboje z M jestesmy wysocy (ja mam 1,8m a M wyzszy), łazienka ma byc tylko dla nas

 

 

dorzucam jeszcze jedno ujecie z wizualki - tak mialo byc

Edytowane przez ~~slonko~~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasiu oboje z M jestesmy wysocy (ja mam 1,8m a M wyzszy), łazienka ma byc tylko dla nas

 

 

dorzucam jeszcze jedno ujecie z wizualki - tak mialo byc

 

No i właśnie tak zrób jak miało być, tylko "20". Weź miarkę do ręki i zmierz długość swojej piszczeli;)..... to będzie wysokość:lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słonko, ale Ty duża dziewczynka jesteś :D - zazdroszczę :yes: Ja podobnie jak Rasia :D.

 

Trójkąt nie będzie dobrze wyglądał :(. Nie będzie też funkcjonalny tam gdzie go najbardziej potrzebujesz. Może najprościej będzie tam postawić stołek kąpielowy :D.

Tym razem wizka Madzi (Szocik) :)

http://img163.imageshack.us/img163/1995/68373612.jpg

 

Jeśli chcesz zostać przy półce, to zgadzam się z Asią, że 20 cm wystarczy :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ........... przekonalyscie mnie, ze nie ma co kombinowac z ksztaltami i na sile udziwniac

dzieki :*

 

bede miala kolejne wyzwanie ;) w tej samej lazience - jaki zrobic slupek do bateri wannowej ?? chcialabym prosty jak na wizualce, ale mam wode "w nogach" wanny ........... zrobic tam w narozniku slupek w trojkacie ? czy jakos inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasiu mam nadzieje, ze cos bedzie widac :)

po lewej patrzac na wizualke jest scianka kolankowa (ale wysoka, wiec nie martwie sie skosem)

chcialabym wanne ustawic lekko po skosie by ja obejsc, ale raczej jej nie obejde bo w narozniku zrobili mi wode i odplyw

ale chyba wezyki z woda mozna podciagnac do slupka tak, by woda byla jednak na tej scianie pod skosem ?

 

nasz plytkarz niewiele mi doradzil - on proponuje zrobic trojkat i taki wielki kloc zabudowac :(

 

baterie zamowilam taka

http://www.opal24.pl/images/tres/tres_loft_bateria_wannowa_z_natryskiem_20017101_foto.jpg

Edytowane przez ~~slonko~~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka-przy-sypialni_czarno_biała_K6.jpg

Przekręciłam wannę. stała tak jak pokazuje czerwona linia.

Ten narożnik można do poziomu wanny zabudować. Oczywiście wanna straci na efekcie, ale jak go zostawisz bez zaabudowy, to będziesz mieć kłopot ze sprzataniem. Zabudowany będzie wygodną półką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka ma rację, że będzie kłopot z dotarciem do zakamarków za wanną. Przypomnij mi proszę - będziesz miała tę samą wannę co ja? (Aurora?)

Bo ona ma taki specyficzny kształt i nie wiem czy nie lepiej by zabudowana półka była lekko wyżej. Tym bardziej, że musisz na niej zamontować baterię (będę miała podobną :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny wkleje zdjecia jak wyglada ten naroznik lazienki

 

Pesteczko rozumiem ze zabudowac w trojkat ??

 

Julianna tak, bedzie Aurora :) baterie dzis przywiozlam - jest piekna :) podobna, czyli woda leci na srodku ??

no wlasnie - murek z bateria musi byc wyzej nic wanna, ale o ile wyzej ??

 

pokaże Wam plyteczki, ktore mam do wiatrołapu, a ktore mnie zachwycily swoja faktura :) mam nadzieje, ze beda latwe w utrzymaniu czystosci :)

kopia_DSC_6046.jpg

Edytowane przez ~~slonko~~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabudowałabym aż do wysokości załamania ścianki kolankowej, mniej więcej ten kawałekŁazienka-przy-sypialni_czarno_biała_K6.jpg Chyba trzeba by wannę przysunąć bliżej do ścian, ale nie całkiem, żeby zadziornie wystawała. Oczywiście nie mogę gwarantować, że pomysł jest doby wizualnie. Powinno się to zobaczyć z postawioną wanną, albo zrobić wizualizacje.

 

puntoacqua-bathtub-corner-globe.jpg8028_web2_mil_normal_2.jpgbath-KOLO(Ego).jpguniquewood-bathtub-serena-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...