Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Nowoczesny miał być... będzie inny .... w podobnym stylu"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

poczytalam troche postow osob, ktore zamierzaja budowac (niewielu ich jest) i martwi mnie faktycznie waski salon

 

to akurat z wąską działką nie ma nic wspólnego i łatwo temu zaradzić - przy okazji się pokoje na górze zwiększają. tylko nie wiem jak z dachem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej a-nita :)

 

masz 200m strychu :o musze obejrzec Twoj domek

 

 

?

no bo ja mam parterówkę rozwleczoną na dlugość, ze względu na dzialkę27m szeroką i jakeś 300m :roll: dlugą, a poza tym będę miala w tej wysuniętej częśći pracę, muszę ją calkowicie oddzielić od reszty podwórka, tak żeby pacjenci w żaden sposób nie mogli wejść na teren prywatny, bo teraz lażą wszędzie i ,w godzinach pracy żadnej prywatności dla reszty domowników przebywających na dworze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj cicho a w mojej glowie tysiace mysli na minute :roll:

 

byc moze czas budowy sie przyspieszy ale poki nie mam pewnych informacji to ciiiiiiii ......... cicho sza ;)

 

mysle co i jak w tym Nowoczesnym glownie :) i juz wiem, ze zrobie pralnie tak jak mi radzisz efilo :D i za to duza buzka :*

 

zastanawiam sie nad schodami - co mozna wywnioskowac w pytaniach do rasi ;)

nie wiem jak w planie jest ta scianka przy schodach, czy ona w ogole jest - jesli nie to i tak chce cos zrobic - nie chce schodow z widokiem na salon

tylko pomyslow brak

 

zastanawiam sie czy spizarka wystarczajacej wielkosci

 

i planuje kuchnie ....... i nijak mi nie pasuje :( bo

po 1 - nie chce zlewu pod oknem - a chyba tak wyjdzie

po 2 - wole wyspe bez plyty czy zlewu - a nie wiem, gdzie upchnac plyte gazowa (bo bede miala gaz z butli)

po 3 - podobaja mi sie scianki z zabudowa

 

i tak probuje to wszystko polaczyc majac wydrukowany plan dolu wraz z wymiarami scian ........ zrobilam juz 2 wersje i mi sie srednio podoba :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie chcesz wyspy z płytą? nie żebym namawiała. są na pewno plusy i minusy takiego rozwiązania. plusem jest to że masz pod ręką wszystkie gary i sztućce ale przede wszystkim trójkąt łatwiej skrócić.

 

zastanawiam się czy chcę wiedzieć :lol: u mnie zlew pod oknem i plyta na wyspie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie chcesz wyspy z płytą? nie żebym namawiała. są na pewno plusy i minusy takiego rozwiązania. plusem jest to że masz pod ręką wszystkie gary i sztućce ale przede wszystkim trójkąt łatwiej skrócić.

 

zastanawiam się czy chcę wiedzieć :lol: u mnie zlew pod oknem i plyta na wyspie ;)

 

U mnie dokładnie tak samo... :wink: :lol:

 

Co do schodów, to użytkuje je się super! Myte są raz w tygodniu. Moje piesy nie wchodzą na górę, więc i piachu na łapkach nie ma kto nanieść... :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo no ale nie czepiaj sie slowek ;) :p

 

wiadomo, ze chce wiedziec ;)

 

z ta wyspa - jak wiecie czytam watki tutaj na forum .... nie wszystko mnie przekonuje

wiele rzeczy musze sama "przegryzc", a ze do Was trafilam i mamy podobne spojrzenie (o ile moge tak powiedziec) to tez Was pytam

 

plyta na wyspie moze i fajna ale na duzej wyspie - wg projektu tu jest mozliwosc zrobienia jej dosc duzej

i moze wtedy bedzie ok, ale powinna byc posrodku tak by blat byl i z lewej i prawej strony

 

chce zrobic taki dodatkowy blat przy wyspie od strony salonu - wyzszy, jakby barowy plus 2-3 stołki

 

no i jak to sie ma do tej plyty ? nie przeszkadza siedzenie i gotowanie w tym samym czasie ?

 

rasia dzieki za odp odnosnie schodow :)

 

no i dzielcie sie uwagami odnosnie wyspy i nie tylko ;)

wszelkie sugestie oraz za i przeciw mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo

 

plyta na wyspie moze i fajna ale na duzej wyspie - wg projektu tu jest mozliwosc zrobienia jej dosc duzej

i moze wtedy bedzie ok, ale powinna byc posrodku tak by blat byl i z lewej i prawej strony

 

chce zrobic taki dodatkowy blat przy wyspie od strony salonu - wyzszy, jakby barowy plus 2-3 stołki

u mnie dokładnie tak będzie na wyspie. Jak będę mieć wizualki, to ci pokażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja troche po czasie wroce do tematu novoczesny...bo kupilam ten projekt...fakt poczynilam w nim duuze zmiany jak bede miala chwile to wkleje projekty.Zmiany polegaja min...caly dol po prawej stronie zostal zaaranzowany na glowna sypialnie lazienke garderoba , plus garderoba dla gosci i kibelek, garaz zostaje wywalony i bedzie w budynku obok:P...wiem wiem ale juz w 1 domu to przerabialam i nie bedzie problemu zima bo budynki beda polaczone tarazsem a z czasem antresola wychodzaca z sypialni. gora na tomiast to: 2 pokoje z garderobami zostaja natomiast pokoj z lazienka -sciana od lazienki wywalona w wejsciu maly korytarzyk i to co bylo garderoba robi za pralnie ze sprazatalnia..ciut powiekszoe, a reszta w calosci pracownia i inne duperele czytaj komputery sztalugi czy wielki rodzinny smietnik..jak ewentualnie pojawi sie 3 potomek to dla niego pokoik:P...zobaczymy jakmwyjdzie w praniu gdyz dom jest baardzo nowowczesny a ja go przerabiam na stary:P..niestety zgodnie z wymogami tam gdzie sie buduje nie moglam nic innego kombinowac i musial byc taki klocek..nadrobie to stylizowanymi tarasami:P....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lidszu jak idzie "wizualka" ?

ja mam teraz tak malo czasu, a planowalam zrobic jeszcze jedna ....... i tez chce Wam pokazac ...... tylko kiedy ...... :(

 

 

witaj maurinka :)

 

oooo to sporo zmian :o ale to w ten sposob zrobilas calkiem inny dom, nie lepiej bylo tworzyc projekt indywidualny ?

 

wiele osob tak wlanie mi radzi (i innym pewnie tez)

choc dla mnie Nowoczesny (poki co ;) ) ma idealny uklad

 

to czekam az pokazesz plany ze zmianami

pewnie uklad okien tez "byl grany" - dostalas na to zgode pracowni ? nie zaburzylo to wygladu elewacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej:)

za projekt indywidualny zaspiewano mi 10 tys i byla to najnizsza oferta jak dostalam:(. W umowie mg projektu jest napisane ze wyrazaja zgode na-Zmianę umiejscowienia i wielkości otworów okiennych i drzwiowych - pod warunkiem zachowania walorów estetycznych budynku i poprawności konstrukcji - a jest to kwestia wzgledan kto co uwaza za walory estetyczne:P....powiem wam najsmieszniejsze:d jest to dom nowoczesny a moj z niego zrobil sie stary wiejski bo taka byla potrzeba:D...zbieram sie zbieram w koncu wkleje musze tylko jeszcz enaniesc poprawki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maurinka no to sporo ..... ja sie wlasnie takich kosztow obawiam, ale widzialam, ze dziewczyny pisaly o projekcie za 4,5 tys

 

co do tego "pod warunkiem zachowania walorów estetycznych budynku i poprawności konstrukcji " to pytanie kto te walory estetyczne ocenia ? bo jesli pracownia to moze byc problem

 

jestem ciekawa Waszych zmian :) zalozylas swoj watek ?

 

musze poszukac programu, w ktorym bede mogla wlasnie na elewacjach projektu dokonywac zmian

 

widzialam juz tu takie wizualki ale jeszcze sie nie dokopalam w czym to robia

 

lidszu dzieki - no slicznie bedziesz miala :) wlasnie ja podobnie mysle, ale jednak nie z plyta na wyspie

 

przysiadlam dzis troche i oto efekt :

http://img441.imageshack.us/img441/9863/wizual5kuchnia.jpg

http://img524.imageshack.us/img524/621/wizual5akuchnia.jpg

 

po prawej sa drzwi do spizarki a blizej z prawej bedzie juz jadalnia, dlatego na tej stronie nie moge miec zadnych mebli w kuchni

http://img97.imageshack.us/img97/7813/wizual5bkuchnia.jpg

 

nie jest tak ladnie zrobiona w poscie wyzej ;) ale prosze powiedzcie czy tak moze byc ?

okno jest szersze o jakies 40 cm

czy dolozyc szafki wiszace ?

lodowka moglaby byc szersza ale nie znalazlam w programie

czy wtedy zac zabudowe nad lodowka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie :)

Już wczoraj tu do Ciebie trafiłam i postanowiłam podglądać :) a dzisiaj w wątku o wizualizacjach kuchni spotkałam Wasz pomysł na szaro-biało-drewnianą kuchnię z Ikei i przez to muszę się czym prędzej ujawnić, bo mam ten sam plan kolorystyczny na kuchnię :) Co prawda moja jest malutka, bo w bloku, ale własna i cieszy bardzo. Znalazłaś może jakieś realizacje z szarymi Ikeowskimi frontami? Chętnie bym coś pooglądała, bo wciąż jeszcze mam nie do końca zwizualizowany efekt końcowy. Myślisz o "prawdziwym" drewnianym blacie? bo ja się boję, że nie będzie mi się chciało o taki dbać, wiec myślę o drewnopodobnym. Myślisz o dębowym czy jaśniejszym może?

Wymyśliłaś już sposób na ostatni słupek? ten na zakręcie? Nie wiem czy wszystko do końca dobrze doczytałam w pośpiechy ;) Jeśli nie, to spójrz w szafki nad lodówkę, one mają głębokość taką ja te inne słupki, więc może CI podpasują.

Ja jak przywiozłam szafki do domu, to byłam w rozterce, w granatowej folii, nie wszystkie, dużo białych dziur, ze wzgl finansowych - "do zapełnienia później"... nie podobały mi się wcale :/. Ale teraz, jak mają już uchwyty, folia zdjęta, pół pokoju odbija się we frontach, to jest faaajnie :) mimo że białych dziur nie ubyło, a i blatu jeszcze nie ma. Fronty już nie są takie ciemne, jak się wydawały na ekspozycjach w słabym sztucznym świetle.

Dobra.. bo sie rozgadałam.

Będę zaglądać :)

Pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...