Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Nowoczesny miał być... będzie inny .... w podobnym stylu"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z łóżkiem spokojnie dasz radę :yes: Swego czasu forumki polecały do takich akcji podkład. Już nie pamiętam jakiej firmy, ale mogę odkopać... No i trzeba by to najpierw zmatowić papierem ściernym :/ to najgorsza robota. Ale do zrobienia :yes:

 

Asia nie zauważyłam, że napisałaś drugi post ;)

te farby nie wymagają podkładu ani szlifowania czy zmatowienia ...... bynajmniej tak czytałam

na inna wersję się nie piszę .......... nie mam czasu ani cierpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meliska nawet bez tej nadstawki ?? nawet mimo, iż nie ma szuflad tylko szafki z drzwiami ??

 

 

zobaczcie co znalazłam - komoda jak moja :)

i taką zrobić, ale bez przecierek - ładna będzie prawda ??

 

http://2.bp.blogspot.com/-iy8OzS7ot9I/VBGL7ip-g1I/AAAAAAAAI1g/5_HCkbOT5wo/s1600/IMG_3608a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma nadstawki....?

 

ja bym taka komode wykorzystala na zastawe stolowa..

Renia ma u siebie pod schodami swietna komode, ale z nadstawka..

tez sama ja przemalowywala :yes:

 

kurcze podobaja mi sie takie komody...szkoda ze nasze wnetrza ida w innym kierunku, ale moze kiedys :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie bez nadstawki do nowoczesnego domu chyba bardziej by pasowało co ??

poza tym jeśli będzie nadstawka to może wisieć jako osobny mebel

 

muszę zmierzyć, czy mi się zmieści przy tej ścianie co myślę

jeśli nie to może u córki w pokoju postawię

 

też miałam pomysł by pod schodami postawić, ale mam inny układ, no i kot ma tam drapak, ale może może ...........

 

 

muszę mieć tylko info z pewnego źródła odnośnie tych farb i wybrać się zmierzyć kredens :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa witam Cię serdecznie w moich progach :) rozgość się :)

Manię znam, oczywiscie :) ale ona ma rękę do zmian, nie wiem, czy te farby u nas są, ale masz rację, zapytam, nie zaszkodzi :)

znasz dokładną nazwę tych farb Fluggera, ktore chcesz zastosować ?

 

 

kredensu niestety nie ma :( byłam dziś ...... poszedł gdzieś w świat ..... a bylam pewna, że rodzinka jeszcze go ma

drugi jest u mojej babci ...... obiecała mi w spadku, ale niech żyje jak najdłużej i sie nim cieszy :)

 

skupię się zatem nad poszukiwaniem farb do łóżka i komody - farby koniecznie bez szlifowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluje czarne na biało AS , na poczatku szlifowalam, teraz wcale. Jedna puszka powinna starczyc. Ten sklep to patynowy

 

Wanilana dzięki za info :) możesz mi podać jaki kolor wybierasz ? masz jakiś mebel pomalowany tą farbą na biało, by mi pokazać ? ;)

puszka 1 L wystarczy na łóżko czy na komodę też ?

czytałam, że po pomalowaniu używa się wosku- też tak robisz ??

 

Meliska -no fakt, jeden dylemat mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluję zwyklym białym ( PURE), za jakies dwa dni zacznę skladać meble to pokażę ale u mnie widać slady pędzla ;) nie przejmuję się tym bo to dla dzieci i one i tak nie będą miały litości :p zabezpieczam lakierem fluggera.

Co do wydajnosci to wydaje mi się ze nie starczy i na lóżko i na komodę ale ekspertem nie jestem, dopiero zaczynam przygodę z malowaniem mebli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Autentico, wydaje mi się, że to identyczne, co AS. Firma z Piaseczna co sobotę prowadzi kursy malowania.

Na zagramanicznych blogach dziewczyny bardzo często wykorzystują farby w sprayu Rust Oleum Painter's Touch. Nie znalazłam ich w ofercie polskich sklepów, ale znalazłam . I mocno się zastanawiam, czy ich nie użyć do malowania w sypialni :) Mi też zależy na bardzo gładkiej satynowej powierzchni z efektem jak od pistoletu. Dlatego nie myślę o kredowych, bo są bardzo gęste i zostają ślady pędzla. Na niektórych meblach ma to swój urok, ale u siebie tego nie widzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa no właśnie - efekt pędzla w niektórych wnętrzach jest nawet pożądany. Niestety u siebie też tego nie widzę.

Wnętrza mam w stylu nowoczesnym. Chociaż sypialni m być nieco glamour i może tutaj nie będzie zgrzytu ;)

 

Dzięki za namiar na farbę Universal. Wygląda kusząco. Martwi mnie tylko jej wydajność :(

Kiedy zamierzasz malować ??

 

Z opisu Autentico eggshell wynika, że jest gładka - bez "stylizacji" - malowałaś konketnie tą farbą ?

 

http://3.bp.blogspot.com/-b_GFKtRVzyY/VNUHBdD_TpI/AAAAAAAABG8/o_5AcMmiMCE/s1600/eggshell2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slonko, sypialnia będzie się robić może w przyszłym roku :p Choć z komodami Malm chyba nie będę aż tak długo czekać ;) Wszystko zależy od tego, czy dotrą do mnie w miarę szybko panele Overlays do tuningu szafek :D

 

Autentico nigdy nie malowałam, ale gdy szukałam farb natknęłam się na nie i nawiązałam kontakt ze sklepem. Może rzeczywiście ten eggshell będzie dobry? Napisz do nich z konkretnymi pytaniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slonko, sypialnia będzie się robić może w przyszłym roku :p

moja droga ja pisałam o mojej sypialni :) bo wciąż jest niekompletna

 

te farby muszę dobrze przemyśleć, bo czytałam wczoraj, że potrzeba czasem 3 warstw, a czasem więcej

jeżeli te kredowe wymagają wielokrotnego malowania plus wosk, to chyba nie opłaca mi się malować :(

bo będę potrzebowała więcej farby niż myślałam :( a wtedy koszty idą mocno w górę

pisałam jeszcze u Mani - może ona mi coś doradzi, co mnie nie zrujnuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...