Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Nowoczesny miał być... będzie inny .... w podobnym stylu"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga dobrze wiedzieć, że proszenie o próbki działa ........

nie dam się teraz zbyć ;)

 

ostatnio, gdy byliśmy całą rodziną w CH (ale tylko na chwilę, bo jedynie po pandorkę ;)......... chłopacy poszli oglądać jakieś auto, a my z córka do toalety ..... wracając weszłyśmy do perfumerii ............ normalnie ochroniarz kręcił się koło nas co chwilę i kobiety też ....... nie można się było obrócić by się na nich nie natknąć

a tym bardziej trzymając dziecko za rękę, które co zobaczyło jakis flakonik, to zachwycało się i co chwilę było "mamo popatrz to twoje" ;)

śmiać mi się tylko chciało, jak widziałam miny obsługi, bo córka operowała nazwami kilku znanych marek ;) (taka moja mała sroczka ;)

 

do czego zmierzam - wqrza mnie to, jak namolnie kręcą się panie, mimo iż grzecznie mówię, nie dziękuję rozejrzę się sama

o ochronie nie wspomnę - kiedyś chyba powiem, że może być spokojny, nic nie wyniosę

wiem, to ich praca, ale nie na tym ona ma polegać ........już nie raz w necie spotykałam artykuły na ten temat, wiele osób ma tego dość, bo jest to nie tylko uciążliwe, ale uwłaczające ........ i to nie tylko w perfumeriach ...... jednak tutaj jest to głównie zauważalne

 

ehhhh Polska .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloneczko ma zapchana skrzynke priv :rolleyes::wiggle:

no właśnie :p

 

oczyściłam nieco, możesz pisać ;) ............ szczerze nie wiedziałam, że jest taka mała pojemność :(

no ale rozumiem, tylu forumowiczów ............ szkoda, że nie można kompresować ;)

muszę sobie jakieś archiwum zrobić, bo czasem coś się przydaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meliska ja też się staram ;) mam 2 bransoletki, ale już powoli robi się ciasna i ciężka, a tego chcę uniknąć

wybieram wiszące na kółeczkach ;) teraz będę zbierać na naszyjnik

 

wtedy to było z okazji imienin ;)

 

wczoraj wyjęłam z plecaka córki katalog pandorki (lepiej, by to pani nie widziała, bo mi się dostanie ;)

nawet nie wiem, kiedy sobie to zabrała ........ w domu sobie ogląda, bo lubi, no i pewnie koleżankom pokazywała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus no to, gdy będę miała okazję to zobaczę jak pachnie ten cytrusowy ;)

 

 

przy okazji wybierania nowych zapachów trafiam co chwilę w necie na drażniące oczy niewłaściwe pisownie

to tego stopnia zwróciłam na to uwagę, że postanowiłam wkleić tutaj wypowiedź prof. Miodka

bardzo lubię Jego interpretacje, wyjaśnienia i to, jak kwieciście opowiada o naszym ojczystym języku

miałam okazję być raz na jego wykładzie - człowieka można słuchać i słuchać (chociaż czasem za szybko mówi ;)

 

 

"Liczba pojedyncza od słowa perfumy brzmi bardzo dziwnie, Panie Profesorze?

 

Tak, bo to jest słowo bez liczby pojedynczej, ale rodacy, widzę to i słyszę bez przerwy w rozmaitych punktach usługowych, niejako na siłę chcą stworzyć liczbę pojedynczą i w tym momencie, oczywiście, popełniają błąd, bo perfumy – powtórzmy - liczby pojedynczej nie mają. To jest tak zwaneplurale tantum - jak sanie, sanki, drzwi, nożyce, nożyczki, grabie, czyli forma używana tylko w liczbie mnogiej: to sąperfumy, lubię zapach tych perfum, nie lubię zapachu tych perfum, tym perfumom się przyglądam, o tych perfumach marzę.

TAK: perfumy

NIE : perfum

Czyli podsumujmy: zawsze perfumy, nigdy perfum?

Nigdy ten perfum, nigdy ta perfuma, tylko zawsze te perfumy - wyłącznie w liczbie mnogiej."

 

994342_594183537295011_2082920927_n.jpg?oh=cf8638afe523e3e02e5fbd933bfa1be8&oe=57BB8A13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słonko, też bardzo lubię C H 212. Mam też złoty Vip, ale jest dla mnie za mocny.

Pamiętam jak zachorowałam kiedyś na Chanel Mademoiselle, po nich ból głowy mam murowany, nawet jak psiknę się na plecy, to mnie dusi.

Sunflowers muszę wypróbować :)

Z obserwacji widzę/czuję, że niektóre panie za mocno się spryskują. Cyrk mieliśmy w pracy, jak jedna z koleżanek używała takich mocnych perfum, a inna pomimo wcześniejszych subtelnych próśb ostatecznie okno otwierała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmikka pewnie pol flakonika na siebie wylewaja ;) same nie czuja bo przyzwyczajone i mysla ze inni tez ;)

 

Slonko, niezla aparatka z Twojej corki :D moja poki co to katalogu do szkoly nie pakuje, ale sama wpadla na pomysl prezentu gwiazdkowego i wyciagnela tatusia do miasta..zakupila mi sanie z misiem i prezentem... piekny charms ale "wbija sie" w reke :/ nie zdejme, bo nie chce przykrosci malej robic...(te sanie to byly wymieniane bo jako pierwsze to przywiezli mi serce z raczka i napisem It's a boy :lol2: ) a ze ja z pandora spie, kapie sie, gotuje i czasami tez biegam :p to uwiera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, ze firmy perfumiarskie robią te same zapachy RÓŻNE dla różnych krajów.

Nie znoszę Kenzo, ale dostałam kiedyś przywiezione z jakichś Balearów i powalało urodą.

Był też dawno temu Flamme od Burgeois, który kupiony w PL nadawał się do odświeżania wychodka, a kupiony w Paryżu był całkiem fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...