Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplac czy jednowarstwowo???


Recommended Posts

A to zależy.

Zależy od wentylacji – im gorsza tym bardziej musi oddychać ściana.

Bo inaczej (przy braku wentylacji) może płakać rzewnymi łzami (jak nie będzie oddychać).

 

Ej siwy nie żartuj już bo ktoś uwierzy ;).

Przy braku wentylacji nawet oddychająca sciana nie pomoże no chyba że zrobimy w niej dziury ;).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 599
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zagląda ktoś tu jeszcze?

Jak to w końcu jest z tym oddychaniem?

Kupujesz sobie zegarek stolowy z podświetlana tarczą. Bedziesz jego jasność brał pod uwagę kupując żarówki? Taka mniej więcej jest relacja między "oddychaniem" ściany o wentylacją. Niezależnie od tego z czego ta ściana jest. Zawracasz sobie głowę pierdołą bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się nad tym zastanowić, wygląda na to, że masz rację. Chyba faktycznie jeśli faktycznie jest coś takiego jak oddychanie ścian, to odbywa się to na zbyt małą skalę żeby się tym w jakikolwiek sposób sugerować.

 

I właśnie też się zorientowałem, że odbiegliśmy od tematu (strasznie często się to zdarza). Na czym właściwie stanęło, jedna warstwa czy ocieplenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak się jakoś złożyło, zawsze się człowiek czegoś nowego dowie :)

 

Jak już tak drążę, to jeszcze trochę podrążę. Jeśli ktoś stawia ściany w założeniu 2W, z tym, że będzie docieplał, tak jak mówisz, po 5 latach, to robi się na tym jakaś elewację, czy to sobie tak brzydko wygląda przez 5 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma wyjścia, trzeba żyć w brzydkim domu. Bo faktycznie, zdzieranie elewacji w późniejszym okresie raczej mija się z celem i to dość poważnie. Mówisz, że rachunki będą wyższe, a jak się postawi np. z jakiegoś fajnego BK o grubości 42cm? Może bedzie dobrze?

 

A ty tylko gdybasz i gdybasz - weź coś w końcu postaw i podziel się doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość opinii odnośnie tematu stwierdza wyższość ściany 2W nad 1W, natomiast nieliczni piszą że jeżeli ma się więcej pieniędzy można zainwestować w bloczki 42cm. Więc moje pytanie było postawione czy i dla czego mają być lepsze, to ja się właśnie pytam. Bo choć jestem przekonany do BK to nie wiem poza tym ze wełna do ocieplenia jest lepsza od styropianu.

Więc może ktoś się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda pliszka swój ogonek chwali ale:

- 1w jest trudniejsza (droższa) w realizacji trudnych miejsc za względu ma mostki cieplne i koniecznośc stosowania specjalistycznych (czytaj drogich) rozwiązań

- 1w jest dośc gruba (praktycznie porównywalna z 3w)

- 3w daje mozliwośc budowania estetycznych ścian z róznych elementów wewnatrz i na zewnątrz (np warstawa zewnetrzna z kamienia)

 

uwaga : sam mam 3w (24kratówka+15wełna+12kratówka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy mozecie mi poradzic w sprawie ocieplenia.

W tej chwili mam budowę stan surowy zamknięty

-okna rehau energo zestaw 3 szybowy (zainwestowałem myslac o oszczędnosciach)

-sciana ytong 30cm

-mam wykonane przewody do rekuperatora (wiec rekuperator bedzie)

-dom bez piwnicy na gruncie ---daję 15 cm styropianu o dziwo w projekcie było tylko 5 cm.

 

w tym roku wykonałem instalacje elektryczną wodną (rehau) i konczę tynk gipsowy (mam tynkarza ktory kładzie tynk recznie aby było prosto i ładnie)

chciał bym w tym roku wykanac

-podłogowe ogrzewanie doł 100 % gora tylko łazienka i holl pokoje grzejniki.

-chciał bym tez juz dom ocieplic i pomalowac otynkowac.

 

Proszę o poradę ile dac ocieplenia. Narazie mam taką ofertę 215 m2 powirzchni

wełna rockwool Fasrock Max 15 gigantyczna cena 41 zł m2 brutto robocizna 70zl m2 materiał tynk listwy siatki itp.

 

razem

wełna około 10 000

robocizna 15 000

materiał około 10 000 razem 35 000 cena sląsk

 

chyba wszystko opisałem

mam tez instalację pod kominek z płaszczem wodnym i kolektory czyli aspiracje na bufor ciepła lecz tematu jeszcze niezgłębiłem bo brak czasu :(

 

proszę o pomoc czy na styropianie duzo zaoszczędze, moze ktos podac ceny za materiał robociznę i dodatkowe koszty.

jestem totalnie zielony staram sie edukawac a chciał bym nie popełnic błędu.

 

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do F.5

jak dasz sobie 20-25 cm styropianu to razem z robocizną tynkiem siatką klejem VAT itp nie będzie drożej niż 80zł/m2 więc za całość nie powinno być drożej niż 17 tyś a do tego będzie trochę cieplej niż dla 15 cm wełny

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?128268-Ocieplanie-domu.&highlight=ocieplanie

 

PS skoro będzie rekuperator to droga wełna na ocieplenie bardzo zastanawiająca, czyżby ktoś zauważył że jesteś kompletnie zielony i zastosował regułę owce są po to żeby je strzyc

 

Dlaczego zrobiłem wycenę wełny juz tłumaczę . Kolega budujący nieopodal jest lub był (nieistotne) przedstawicielem ytonga w naszym regionie

(materiał na duze inwestycje przechodził przez jego firmę )

Budował scianę 1-warstwową ale z ytonga bodajze 36cm . ma w tej chwili juz tynk i żyje :) mowi ze ciepło a ja nie pytam ile wydaje na ogrzewanie.

Na moje pytanie dlaczego nieocieplał odpowiedział ze wełna jest droga a ze sciana z ytonga wymaga własnie wełny chociazby dlatego aby nie stracic jakiejs tam gwarancji producenta (cokolwiek to nieoznacza).

Wyraził sie tak ze --- zaparzę scianę (cokolwiek to nieoznacza) kładąc na ytonga wełnę.

 

Chciałbym latem ocieplic zdaje sobię sprawę ze dom moj budowała firma ktora podeszła do tego tematu raczej niesolidnie wiec wolę w tej chwili wydac na własciwe ocieplenie niz na kabinę z radiem i CD.

Starałem sie odnalesc na stronie xelli info odnosnie ocieplen ale znalazem tylko to ze zalecają wełne a nie zabraniają styropianu. Jesli ktos ma info zrodłowe z ytonga to poproszę o linka.

 

Nie upieram się co do zastosowania wełny zwazywszy ze cena na poziomie 40 koła troszke mnie zdołowałaa kwota o ktorej piszesz czyli 20 000 jest wyraznie przyjazniejszą :)

 

dodam ze j-j psioczy na rekuperator ktory mam w umowie czyli juz kolejna wtopa :( moze uda mi sie go wymienic na jakis sensowniejszy czytaj sprawniejszy.

dziekuje za odpowiedz poradę i linka do cen.

pozdrawiam i czytam dalej

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...