Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplac czy jednowarstwowo???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 599
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

doskonale pamiętam te czasy bo się wtedy budowałem i mam trochę inne wspomnienia, po pierwsze U-220 kupiłem wtedy po 2,8zł/sztuka ....7,5-8,5 za szt to tylko legenda taka sama jak fakt że kupiłeś ytonga 36 po 7,5 skoro w tym czasie zwykły siporek sprzedawał się po 10 zł/sztuka...

 

 

Wiesz co o innych czasach piszesz. Ja mam fakturę zakupu materiału z roku 2007 i wiem po ile kupiłem beton komórkowy (skąd wziąłeś ten Ytong?) Ty nie musisz mnie przekonywać że zapłaciłem więcej....

A co do reszty legend to cóż właśnie te ceny ceramiki takie a nie inne oraz ogólny problem z terminami dostawy były przyczyną, że kupiłem BK.

 

Opłacalność tego lub innego materiału nie w każdym czasie jest taka sama.

Podobnie było z pokryciami dachowymi - był czas że opłacalny był gont lub blacha potem nastal taki okres, że mało kto tym się interesuje.

 

Skoro dziś cegła+styropian wychodzi taniej niż mur 1W to trzeba budować ścianę 2W - proste! Ale nie zawsze tak było i będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piczman Wysłany: Wto, 2 Marzec 2010 12:38

„Napisz coś o zaletach Twojej ściany 1-warstwowej, wady już wymieniłaś “

Odpowiedz znajdziesz w pierwszym poscie, wszystkie wady 2w sa zaletami 1w przeciez to logo.Do tego mozesz dodac jeszcz wspomniana drabine i kolki do scian a ujac mozesz koszt wybudowania(najwyrazniej jestescie w stanie ceny bardziej porownac).

 

 

Piczman Wto, 2 Marzec 2010 12:38

„Co do kosztów ogrzewania to nie ścigajmy się w tej sprawie bo tak na prawdę dom energooszczędny można zbudować również w technologi 1W !

Jak kto chce ,,,”

Respekt! Jak na 2-wowca jestes autentycznie obiektywny, to jest konstruktywne.

Zgadzam sie z toba co do wentylacji jest konieczna (mechaniczna lepsza, relatywnym minusem jest koszt)

 

 

mapan Wysłany: Wto, 2 Marzec 2010 15:00

„moje świadectwo charakterystyki energetycznej przez dodanie 10 cm styropianu lub 10 cm wełny (wtedy U z 0,29 spadało do 0,17). Roczny zysk z tej imprezy to 300 zł zaoszczędzone na ekogroszku...”

Nareszcie liczby ktore nawet jesli nie sa wymierne (nie znamy calej konstrukcji domu, wartosci U-okien itp.) to rzucaja pewne swiatlo na te roznice. :lol:

 

 

krzyk123 Pon, 1 Marzec 2010 19:13

„Ja słyszałem za to, że duże ilości grafitowego styropianu (z neoporem) idą do Niemiec, bo nasi bracia za Odrą mają spore dopłaty od państwa za ocieplanie domów.”

Odpowiedziales sobie sam. :p

 

Pawlok Wysłany: Sro, 3 Marzec 2010 16:40

„Robiłeś badanie termowizyjne swojej jednowarstwowej ? By mieć pewność że ma ona parametry katalogowe ?”

Nie przywiazuj takiej wagi do termowizji reklamowej, bo nie sa znane warunki ramowe tych zdjec.

Powinno sie zrobic termowizje nowowybudowanego domu obojetnie 1w czy 2w zeby wykryc fuszerke i kazac ja poprawic. Troche kosztowne ale moze sie oplacic.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem dziś do hurtowni mat. bud. Małachowski. Zapytałem pana od mat ściennych jaka ściana jest lepsza i jakich ścian buduje się więcej oraz jakie są ceny.

Pan stanowczo odpowiedział, że ścian 2W buduje się więcej, bowiem ściana 1W wiąże się z wyższym kosztem początkowym. Ścianę 2W można ocieplić później np za rok albo dwa, a przy 1W cała ta inwestycja jest od razu. Jeśli chodzi o całościowy koszt deweloperski to cena domu w technologi 1W i 2W jest taka sama.

 

Jeżeli chcemy budować ścianę 1W to należy wybrać zdecydowanie najlepsze materiały. Ścianę 2W możemy budować z tanich niepełnowymiarowych materiałów, bo i tak przyjdzie ocieplenie.

Koszty robocizny przy budowie ściany 2W są dwukrotnie wyższe niż przy ścianie 1W

Zostałem również poinformowany, że to jaką mam ścianę będzie zapisane w projekcie i mam z nim przyjść to mi dokładnie wyliczą.

 

2 różne składy w okolicy i 2 różne ceny oraz teorie na temat ściany 2W i 1W.

 

Podobno przysłowia sa mądrością narodu i jak słuchałem tego Pana to coś takiego przyszło mi do głowy.

Tanio budujesz (kupujesz) to dwa razy budujesz (kupujesz).

drugie dość ciekawe to:

Każdy żyd swój towar chwali.

 

Zastanawiam się również dlaczego nikt kategorycznie nie zabroni budowania ściany 1W skoro jest taka Beee, taka zimna, taka droga no i w ogóle tyle kasy na opalanie trzeba wydawać. Masakra.

Dobrze, że moja kilkuletnia 1W jest inna i ciekawe jaka będzie teraz ta 1W w moim nowym domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że moja kilkuletnia 1W jest inna i ciekawe jaka będzie teraz ta 1W w moim nowym domu?

 

Nie mów chop :lol: :wink:

 

A nóż będziesz chciał wybudować 2W,zainstalować WM i wydawać mniej na ogrzewanie.

Wtedy podejdziesz do tematu obiektywnie tak jak Ja !

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy kiedy ściana 1W była w cenie porównywalna ze ściana 2W bezpowrotnie minęły – za przyczyna przepisów.

 

Obecnie każda ściana, bez względu na ile W, nie może być wyższa niż U=0,3.

 

Oczywiście, że są materiały (bloczki) z których można wykonać ścianę 1W o podanym parametrze, ale ich cena dorównuje gotowej ścianie 2W o takich samych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariankossy

jeszcze raz dla zrozumienia.

CO2 jest szkodliwe "beee" (przyczyna ocieplania klimatu). Przy produkcji styropianu stosowany jest Pentan ktory rozpada sie na ... i dwutlenek wegla =CO2. Trzeba duzo napisac zeby niewielka prawde ukryc.

Dotarlo???

:wink:

:o

" jak grochem ościane" ale prosciej ( bardziej łopatolgicznie ) tego ci wytłumaczyć nie umie , rozumie co chciałes powiedzieć pisząc " mniejsi ludzie " :lol: :lol:

 

ps. większej "łopaty" nie znalazłem 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK-250kg/m3

 

A tego nie trzeba jakąś blachą wyłożyć od zewnątrz aby pijany rowerzysta nie wjechał do salonu?

Na pewno zaoszczędzi się na oknach i drzwiach przeciwwłamaniowych (szybciej będzie przez ścianę). Rolety nareszcie będą godne opisu "antywłamaniowe", przynajmniej w porównaniu do ściany. Pod kable i rury to się wtedy jeszcze bruzduje, czy już tylko mocno wciska do ściany?

 

Przepraszam urażonych, ale nie mogłem się powstrzymać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariankossy

Widze ze w twoim przypadku i spychacz by nie pomogl.

Nie czytaj tylko sie wczytuj, moze wtedy zrozumiesz.

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Jeszcze trochę w marketingu musisz się podszkolić jak chcesz miec wyniki.

 

Tylko ciężka praca nad soba da pozytywne efekty , nic łatwo nie przychodzi tym bardziej tu na forum.

Nie jesteś tu ani perwszym ani ostatnim, który chce dobry interes ubić decydując sie na forumowy marketing. :D :D :D

 

Możesz zapoznac sie z podobnymi działaniami w niżej podanych tematach ( niestety marketingowcom brakło rzeczowych argumentów aby przekonac do swojego produktu ) :

 

Temat " ogrzewanie elektryczne jest tańsze od gazowego " pana doswiadczonego ( Posty: 7 )

http://forum.muratordom.pl/post3621966.htm?highlight=#3621966

 

Temat: DOTACJA NA POMPĘ CIEPŁA kol. coopera (Posty: 8 ) i ArthurH (Posty: 7)

http://forum.muratordom.pl/dotacja-na-pompe-ciepla,t126567-120.htm

 

czy temat : Mróz kontra ogrzewanie wodne płaszczyznowe (tzw. podłogówka)

kolegi bogusława ( ale on jakieś wyniki ma, jest w tym naprawde dobry Posty: 2909 )

http://forum.muratordom.pl/mroz-kontra-ogrzewanie-wodne-plaszczyznowe-tzw-podlogowka,t178907.htm

 

Dlatego również twoje argumenty jakos nie mogą mas przekonać , ale pracuj wytrwale moze coś z tego będzie przynajmniej nowe doswiadczenie. 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować swój post jaki umieściłem w szczecińskiej grupie budowlanej, gdzie co i raz pojawiają się posty osób, które chyba nie do końca uczciwie próbują coś ugrać na niwie zawodowej..

 

Zwracam uwagę forowiczów na ostrożne podchodzenie do polecanych na forum fachowców...

 

Forum jest z zasady powołane do wymiany poglądów i pomagania sobie tym, którzy budują dom dla siebie.

Czasami inwestor jest również usługodawcą i wtedy (jeśli ma czas i chęci) dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym.

Czasami usługodawcy podszywają się pod inwestorów tylko w celu zareklamowania swoich usług.

Aktywny udział na forum pozwala na łatwe odsianie takich osób i ich postów.

Forum staje się coraz popularniejsze i takie próby będą się powtarzać.

 

Oczywiście może się zdarzyć, że usługodawca, który stara złapać klienta jest w porządku, ale to się dopiero okaże "w praniu"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariankossy

przypomnij mi jaki produkt chce tobie lub innym sprzedac bo nie pamietam.

 

Jestes najwyrazniej juz tak zasiedzialym i zgorzknialym bywalcem forow budowlanych, ze pewnie jest dla ciebie niezrozumiale iz zwykly smiertelnik moze miec watpliwosci ktore chce rozwiac z pomoca innych, z pomoca tych ktorzy zrobili wlasne doswiadczenia i chca sie nimi podzielic.

Niestety przekonujacych argumentow za ani przeciw jak dotej pory nie dostalem ale nie trace nadziei, ze sie to zmieni.

 

Zostalem zaszufladkowany bo pewnie tylu marketingowcow sie tutaj przewija, ze jest to forma obrony zwolennikow 2w< atakowac kazdego ktory zapyta co lepsze 1w czy 2w>

 

Dlatego również twoje argumenty jakos nie mogą mas przekonać , ale pracuj wytrwale moze coś z tego będzie przynajmniej nowe doswiadczenie.

mariankossy ja nie argumentuje, ja pytam i dociekam.

Ci panowie ktorych linki podales chca sprzedac a ja chce kupic.

Widzisz roznice? :D

 

Jeszcze trochę w marketingu musisz się podszkolić jak chcesz miec wyniki.

 

Swoja droga zastanawiam sie czy "pan od marketingu" to nie komplement? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leo 8

Masz wiele racji i popieram Twoje zdanie w pełnej rozciągłości.

Jednak dla porządku rzeczy wyjaśnię skąd w Polsce są możliwe takie dyskusje.

Kiedy porzuciliśmy nasz moskiewski system i wtedy obowiązujący współczynnik k ( obecnie nazwany U) i zamieniliśmy jego wartości na unijne, to "zapomnieliśmy" o wprowadzeniu unijnego współczynnika delta używanego w USA, Kanadzie i całej Unii Europejskiej. Współczynnik delta , przystępnie to określając dla nie fachowców, mówi nam o zdolności ściany do przepuszczania przez nią pary wodnej . Pisze o tym "zapomnieniu " w cudzysłowiu ponieważ jak zwykle gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o......lobby styropianowe i nie tylko .Dzięki temu tak prostemu zaniedbaniu w majestacie prawa (polskiego) wolno zaprojektować dom i obłożyć go styropianem kiedy wiadomo każdemu wykształconemu człowiekowi że wtedy powstanie ściana która będzie miała w sobie wilgoć i nic nie pomoże. W myśl przepisów unijnych będzie to zwykły bubel, ale w myśl przepisów polskich świetny budynek mieszkalny. Prawda niestety jest " naga" i jedna i wcześniej czy później wyjdzie na jaw tylko gdzie są te wszystkie "fachowe" pisma które mają nas informować o dobrym budownictwie , kiedy nam się wciska że złe jest dobrym. Nieszczęście idzie z góry. Niejaki Pan profesor P z ITB poniekąd również pracownik Politechniki Warszawskiej pisze później w internecie "sponsorowany" - czytaj za pieniądze artykuł , że w zasadzie nie ma różnicy pomiędzy styropianem , a wełną mineralną i co najgorsze w myśl prawa polskiego ma rację, tylko jest jedno ale . Otóż w Normach Polskich jak wół stoi napisane że współczynnik k, czy jak kto woli U dla wełny i styropianu jest bardzo podobny to współczynnik delta różni się na korzyść wełny tylko 40 razy. Czy taki Pan profesor jest tak niedouczony czy tak bezkarny aby takie bzdury po internecie wypisywać. Jeżeli coś różni się od czegoś dwa lub trzy razy to już jest ciężko to porównywać ,ale nie zauważyć drobnego 40 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki Pan profesor jest tak niedouczony czy tak bezkarny aby takie bzdury po internecie wypisywać. Jeżeli coś różni się od czegoś dwa lub trzy razy to już jest ciężko to porównywać ,ale nie zauważyć drobnego 40 razy

Co za brednie. Wytłumacz (skoro ta delta taka istotna), dlaczego tylko jeden producent wełny dopuszcza (wyłącznie dla wentylacji grawitacyjnej) nie stosowanie folii paroszczelnej dla ociepleń dachu?

 

No i nie wprowadzajmy jakichś mitów, że styropian to tylko w Polsce. W Stanach, to faktycznie królują domy szkieletowe z ogrzewaniem nadmuchowym. Ale np. domy pasywne, to nie jest wymysł Polaków :). A jak wyobrazić sobie taki dom bez styropianu. W takim razie sa one np. w Niemczech budowane wbrew prawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się również dlaczego nikt kategorycznie nie zabroni budowania ściany 1W skoro jest taka Beee, taka zimna, taka droga no i w ogóle tyle kasy na opalanie trzeba wydawać. Masakra.

Dobrze, że moja kilkuletnia 1W jest inna i ciekawe jaka będzie teraz ta 1W w moim nowym domu?

 

Nikt nie zabroni bo jej producent zarobi duuuuuzo wiecej niz na jakiejs tam silce 18 cm czy lekkiej odmianie betonu komorkowego.

 

Skoro koszt przy 1W i przy 2W jest wg tegoz Pana taki sam, to ja wybieram 2W z tanszego, acz wyjatkowo dokladnego materialu (silka od Xelli) plus 20 cm styro i mam super U sciany rowne 0.15 (bez okien oczywiscie) w cenie mysle min 20% nizszej z uwzglednieniem robocizny.

 

Do niczego nikogo nie chce przekonac, choc na pewno chce pokazac, ze dla kazdego przypadku moze ten rachunek byc inny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, ja nie muszę się przekonać na żywo co za ile kupiłeś, ale kilka osób które będą czytać ten wątek pewnie z wielką ciekawością będą chciały się dowiedzieć gdzie można wyrwać BK-36cm w tak okazyjnej cenie i co im wtedy powiesz ?? dasz radę załatwić tą transakcję jeszcze kilka razy żeby udowodnić jej powtarzalność ??

 

Kurde ale Cię to boli widzę...

To zapytaj jeszcze innych gdzie wyrwali kocioł za pół ceny albo styropian lub wełnę.

Ja pisałem o swojej sytuacji nie ogólnej no a co do powtarzalności to wcale nie jest powiedziane że to nierealne.

Widzisz nawet w markecie lub w macro czasem można coś kupić za 50% ceny ale trzeba "trafić"

No i żeby było jasne nikogo nie namawiam na to czy tamto - piszę tylko że w domu ze ścianą 1W mieszka mi się dobrze mam ciepło i wilgotność na idealnym poziomie oraz myszy mi ściany nie gryzą a kot nie ostrzy na niej pazurów.

Wolno mi?

 

Ocieplenie? czemu nie? jest tylko jedno "ale" - MUSI SIĘ OPŁACAĆ!!!

bo urody domkowi od niego nie przybędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na FM Pana barakudę, choć mam pewne podejrzenia, co do tożsamości, ale poczekam dla pewności na „fizykę budowli” itp. :lol:

widzę że prześmiewców jest sporo ,ale podejrzenia co do tożsamości, a co to oznacza ? czy tak piszecie aby pisać . Jeśli chcecie dyskutować to róbcie to na poziomie. Jeśli macie swoje poglądy to ich brońcie na zasadzie argumentów , a nie prześmiewania , a wycieczki osobiste to do lasu . To że jakiś człowieczek ma decydować , a już wyrażać się na temat czyjejś tożsamości stawia jego wiarygodność bardzo nisko - CZY BYŁEŚ UBEKIEM.

Jeśli chcesz mieć wiarygodną własną tożsamość to na wycieczki osobiste wyjeżdżaj z rodziną , ale jeśli Twoim sposobem na dyskusję jest obraza swojego adwersarza , a nie argument tzn., że Twój poziom jest równy poziomowi zero. W końcu pisać jak śpiewać - każdy może. Więc zdecyduj gdzie chcesz zająć miejsce : jako naczelny , czy jako bezczelny to niewielka różnica paru literek, więc wyglądasz co najmniej na profesora habilitowanego bo 40 razy to w końcu niewiele, buty za miliony , pokory za grosz

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...