Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplac czy jednowarstwowo???


Recommended Posts

Witam na FM Pana barakudę, choć mam pewne podejrzenia, co do tożsamości, ale poczekam dla pewności na „fizykę budowli” itp. :lol:

widzę że prześmiewców jest sporo ,ale podejrzenia co do tożsamości, a co to oznacza ? czy tak piszecie aby pisać . Jeśli chcecie dyskutować to róbcie to na poziomie. Jeśli macie swoje poglądy to ich brońcie na zasadzie argumentów , a nie prześmiewania , a wycieczki osobiste to do lasu . To że jakiś człowieczek ma decydować , a już wyrażać się na temat czyjejś tożsamości stawia jego wiarygodność bardzo nisko - CZY BYŁEŚ UBEKIEM.

Jeśli chcesz mieć wiarygodną własną tożsamość to na wycieczki osobiste wyjeżdżaj z rodziną , ale jeśli Twoim sposobem na dyskusję jest obraza swojego adwersarza , a nie argument tzn., że Twój poziom jest równy poziomowi zero. W końcu pisać jak śpiewać - każdy może. Więc zdecyduj gdzie chcesz zająć miejsce : jako naczelny , czy jako bezczelny to niewielka różnica paru literek, więc wyglądasz co najmniej na profesora habilitowanego bo 40 razy to w końcu niewiele, buty za miliony , pokory za grosz

8)

 

Przepraszam, ze sie w trace, ale czy w tym poscie padl jakis argument do dyskusji?? Nie mozesz tego wyslac na priv?? Nie rozumiem, dlaczego Ci co niby sa opluwani niewinnie pluja dokladnie tak samo. Zalatwcie to miedzy soba prywatnie i dajcie ludziom wymieniac argumenty i zbierac doswiadczenie.

 

Zeby nie bylo off-topic. Znajomy ma dom 180 pow.uzytkowej. Sciana jednowarstwowa YTONG 36. Chwali sobie, w grudniu rachunek za gaz mial 490 zl (abonamnt + CO +CWU), jest zadowolony, bo dla niego to niewiele.

 

Wynik mysle zadowalajacy, moze ta sciana bylaby "troche tansza" i "troche cieplejsza" przy 2W, wazne, ze inwestor przekonany do swojego wyboru i zadowolny z rezultatow:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 599
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...

Ja chciałem zapytac o przepuszczalność pary wodnej przez ściany. Czy ta para to w obie strony ma wg Unii tak wędrować? Drugie pytanie to czy w związku z koniecznością (jak sądzę) budowania ścian wysokoparoprzepuszczalnych są w Unii zalecenia dotyczące stosowanych powłok wewnętrznych i zewnętrznych. Rozumiem że też muszą być wysokoparoprzepuszczalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i żeby było jasne nikogo nie namawiam na to czy tamto - piszę tylko że w domu ze ścianą 1W mieszka mi się dobrze mam ciepło i wilgotność na idealnym poziomie oraz myszy mi ściany nie gryzą a kot nie ostrzy na niej pazurów.

Wolno mi?

 

No właśnie w tym sęk, że NIE WOLNO Ci mieć ściany 1W, a tym bardziej mieszkać w domu o ścianie 1W bo to wbrew przekonaniu zwolenników 2W.

Nie martw się, mam ścianę 1W i nikogo nie pytałem czy wolno mi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo off-topic. Znajomy ma dom 180 pow.uzytkowej. Sciana jednowarstwowa YTONG 36. Chwali sobie, w grudniu rachunek za gaz mial 490 zl (abonamnt + CO +CWU), jest zadowolony, bo dla niego to niewiele.

 

Wynik mysle zadowalajacy, moze ta sciana bylaby "troche tansza" i "troche cieplejsza" przy 2W, wazne, ze inwestor przekonany do swojego wyboru i zadowolny z rezultatow:)

 

Pozdrawiam

 

Zaraz zwolennicy 2W ci napiszą ze gdyby ściana miała styropian to płaciłby o połowę mniej albo i nic by nie płacił bo tak by miał ciepło :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym sęk, że NIE WOLNO Ci mieć ściany 1W, a tym bardziej mieszkać w domu o ścianie 1W bo to wbrew przekonaniu zwolenników 2W.

Nie martw się, mam ścianę 1W i nikogo nie pytałem czy wolno mi :)

To sobie sam dorobiłeś. Nikt tak nie napisał. Cała kwestia to wybór ściany 1W w tej samej cenie co 2W o tyle że o dużo gorszym współczynniku U a co za tym idzie wyższych rachunkach za prąd (o ile to już inna kwestia) lub wybór ściany 1W tak samo ciepłej jak 2W ale za to o 1/3 droższej. Oba rodzaje ścian (1W, 2W) równie dobre użytkowo. Wolisz płacić więcej za ścianę lub mieć ją zimniejszą, twój wybór ale nie pisz że jest podyktowany ekonomią czy walorami użytkowymi bo to nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz watpliwości co do 1W / 2 W / 3W?

Pożycz kamerę termowizyjną i umów się z kilkoma właścicielami domów na nocną wizytę, najlepiej w okresie październik- marzec. Pomijam tutaj termiczną jakość zastosowanych okien (najzimniejsze miejsca), ocieplenie dachu, drzwi i ew. bramę garażową. Warto miec przy sobie legendę z "gorącymi kolorami" aby zobaczyć różnice.

Po takich praktycznych oględzinach będziesz wiedział co dalej robić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pomijam tutaj termiczną jakość zastosowanych okien (najzimniejsze miejsca), ocieplenie dachu, drzwi i ew. bramę garażową...

Po takich praktycznych oględzinach będziesz wiedział co dalej robić.

Pozdrawiam

 

To zależy co dla kogo jest priorytetem przy budowie domu.

Dla mnie było nim spełnienie wymagań budowlanych w taki sposób aby mojego domu nie izolować styropianem.

Nie wiem dlaczego pomijasz okna- one zajmują kilkadziesiąt procent powierzchni ścian, ocieplenie stropu to kolejne kilkadziesiąt.

Moja ściana ma wymagane U=0,3. Przeszklenie w oknach ma U=0,5 a całe okna mają u poniżej 1,0 i do tego jeszcze roleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym sęk, że NIE WOLNO Ci mieć ściany 1W, a tym bardziej mieszkać w domu o ścianie 1W bo to wbrew przekonaniu zwolenników 2W

zaczynasz popadać w fanatyzm, skoro insynuujesz coś komuś, to wklej cytat z którego by wynikało to co właśnie napisałeś

 

To wynika z wcześniejszych postów, gdzie było napisane o tym jak zwolennicy 2W bacznie obserwują od lat forum i w zarodku starają się zniszczyć pomysły zwolenników 1W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie? czemu nie? jest tylko jedno "ale" - MUSI SIĘ OPŁACAĆ!!!

bo urody domkowi od niego nie przybędzie.

 

Bardzo poprosze o wyniki OZC Twojego domku dla sciany 1 i 2W a potem przełozenie tego na ceny paliw - wtedy wykazesz szłusznośc lub nie swojej tezy.

A co do urody - niektóre elewacje na styro to naprawdę ładna sztukateria.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynika z wcześniejszych postów, gdzie było napisane o tym jak zwolennicy 2W bacznie obserwują od lat forum i w zarodku starają się zniszczyć pomysły zwolenników 1W.

czytam ten wątek dość uważnie i nigdzie wcześniej nie natknąłem się na taki post, ponawiam więc moją prośbę, zacytuj konkretnie gdzie to wyczytałeś, albo uznam że czytasz posty przez pryzmat swojego fanatyzmu ścianą 1W i wszystko kojarzy ci się tylko z bezpodstawną krytyką

 

No właśnie i teraz dałeś dowód na to jak dość uważnie czytasz to forum. Niestety czytanie to nie wszystko. Polecam czytać ze zrozumieniem i pozbyć się przy okazji fanatyzmu ścianą 2W

 

dokładnie w środę 3 Marzec 2010 08:37 był poniższy post na który dałeś odpowiedź o g. 9:11. czyżby świadczyło to o tym, że nie rozumiesz tego o czym piszesz...

 

Cześć,...Zawsze jak pojawia się temat 1W to najwięcej do powiedzenia mają dwuwarstwowcy. Co nie których to podziwiam, od kilku lat prowadzą prawdziwą krucjatę na forum w każdym wątku 1W. Nie znudziło się Wam jeszcze tak monitorować forum przez tyle lat?

Wiosna idzie dużymi krokami, są ciekawsze zajęcia niż ciągłe ślęczenie przed kompem.....

Gwaratuję Wam że jak już minie pierwszy sezon grzewczy w nowym domu to zapomnicie o ścianach, tyle jest jeszcze do zrobienia....

Pozdrawiam - Daniel

 

P.s. Jak by tematu nie podjeli 2 warstwowcy to pewnie zakończyło by się na 2-3 wpisach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ty zauważyłeś że TypeR nie przytoczył żadnego cytatu od zwolenników 2W zabraniających stawiania 1W tylko dokładnie tak samo jak ty napisał post zaślepiony fanatyzmem 1W bo jemu się dokładnie tak samo jak tobie wydaje że ktoś coś gdzieś tam nakazuje

 

Jestem przekonany, że zarówno ja jak i inni zwolennicy 1W wiedza po co i dlaczego wybudowali bądź budują dom o ścianach 1W. Co do nakazu to nam się nie wydaję, tylko my to wiemy i widzimy, że 2W to kategoryczny nakaz bo ciągle piszesz o wyższości 2W nad 1W. Musisz w końcu pogodzić się z tym, ze nie ma na świecie nic co byłoby idealne. Pierwszy post tego tematu bardzo wiele wyjaśnia w tej kwestii

 

żeby nie było niedomówień, wszelkie dyskusje na temat wyższości ścian 1W nad innymi zawsze zaczynają fanatycy 1W, nigdy pozostali, i zawsze jest to ten sam schemat, najpierw jakieś bzdety o wyimaginowanych zaletach 1W, potem stwierdzenie że kto nie jest z nami jest przeciwko nam

 

Polecam przeczytać jeszcze raz pierwszy post, a jak będzie za mało to jeszcze raz. Bowiem pierwszy post napisała osoba, która buduje dom o ścianie 2W. Tutaj nasuwa się dość znane i prawdziwe stwierdzenie, że prawda w oczy kole

ja rowniez jestem w trakcie planowania domu i pomimo tej calej argumentacji rozwazam budowanie 2W. Czy ja nie jestem swirem????
Myślę, ze fanatyk ściany 1W nie budował by ściany 2W. Wiec nie wiem na jakiej podstawie wyciągasz swoje dość pochopne wnioski.

 

a dlaczego tak się dzieje, pewnie dlatego że każdy komu się zechce przeliczy sobie co jest tańsze i cieplejsze i nie będzie musiał pisać postu ocieplać czy nie ocieplać bo będzie miał czarno na białym że 2W tańsza i cieplejsza więc po cholerę zakładać o tym wątek ??

 

Oj już się tak nie denerwuj mpoplaw bo ci żyłka pęknie i dopiero będzie. Nikt ciebie nie zmusza do udzielania się na forum, a tym bardziej na tym forum no i jeszcze w tym temacie. Skoro dana osoba zakłada jakiś temat to znaczy, że ma jakiś problem i chce go wspólnie wyjaśnić.

Nie chcesz to nie odpisuj przynajmniej będzie normalna wymiana myśli bez naprawdę zbędnych emocji. Uwierz również w to, że jak kogoś przezywasz tak się sam nazywasz. Pisząc ze zwolennicy 1W to fanatycy tak naprawdę piszesz o swojej osobie. Aż trudno mi uwierzyć w twój ponad przeciętny i zarazem marginalny fanatyzm do styropianu.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

no jeżeli w moim poście widzisz fanatyzm ścienny to trudno :(,

raczej staram się pokazać, że nie jestem bankrutem mimo, że mieszkam w takim domu. Zobacz nigdzie nie napisałem nawet że 2W jest be itp.

Zgodnie z panującą tu zasadą powininem w wątkach pasywnych i energooszczędnych trolować ile wlezie, ale tego nie robię bo to nie "moja bajka", owszem poczytam sobie te wątki z czystej ciekawości i z podziwem patrzę na ludzi, którzy w naszych realiach tak budują i mają z tego dużą satysfakcję, nie wciskam im na siłę swoich racji...

 

A że czasami lubię prowokować i być złośliwym....tego już nic nie zmieni :lol: i czasami nie mogę się powstrzymać jak widzę kolejny wpis mile nam panujących w wątkach 1W....

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

no jeżeli w moim poście widzisz fanatyzm ścienny to trudno :(,

raczej staram się pokazać, że nie jestem bankrutem mimo, że mieszkam w takim domu. Zobacz nigdzie nie napisałem nawet że 2W jest be itp.

Zgodnie z panującą tu zasadą powininem w wątkach pasywnych i energooszczędnych trolować ile wlezie, ale tego nie robię bo to nie "moja bajka", owszem poczytam sobie te wątki z czystej ciekawości i z podziwem patrzę na ludzi, którzy w naszych realiach tak budują i mają z tego dużą satysfakcję, nie wciskam im na siłę swoich racji...

 

A że czasami lubię prowokować i być złośliwym....tego już nic nie zmieni :lol: i czasami nie mogę się powstrzymać jak widzę kolejny wpis mile nam panujących w wątkach 1W....

Daniel

 

Panowie, bez sensu jest juz ta dyskusja. Ja jestem zwolennikiem sciany 2W, przytoczylem przyklad 1W, ktory w praktyce daje tez niezle rezultaty pod wzgledem kosztow ogrzewania. I pomimo wlasnego wyboru nikomu zadnych epitetow nie przyklejam. Watek przestal juz dawno byc merytoryczny, argumenty na plus i minus obu rozwiazan juz padly, wiec jak dla mnie reszta to obrzucanie sie miesem, tylko czy po to jest to forum??

 

Jak kogos interesuje lub chce sie podzielic w jakim domu ile zuzywa energi to sa do tego piekne i bardzo juz bogate watki na tym forum. Tutaj chyba za duzo juz bylo osobistych atakow zeby z tej dyskusji cos rozsadnego wyniklo.

 

Przestaje sledzic watek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak w temacie" Ocieplac czy jednowarstwowo??? " toria została w/g mnie przerobiona i każdy zostaje przy swoim .To może teraz - jak to się ma do rzeczywistości???

 

"Konikiem" prawie wszystkich tu zabierajacych głos jest to aby dom a w szczególnosci sciany pozwoliły przy najmniejszym nakładzie finansowym ( wczasie budowy i potem eksploatacji ) żyć w komfortowych warunkach .

 

Czy każdy osiągnie cel to już jego sprawa.

 

U mnie domek Sopran4 PU 159m2 w tym 134 m2 ogrzewane , sciana 2W, poddasze wełna 25 cm, strych skosy wełna 20 cm ,ogrzewanie podłogowe, wentylacja grawitacyjna ( w przyszłosci zrobię went. z rekuperacja ) okna U=1,0 , Kocioł gazowy z 300l zb. CWU .

 

Dom ogrzewany 2 sezon, zuzyto za 5 m-cy 1000m3 GZ 50 i jestem zadowolony :D :D

Nie wszyscy maja jednak gaz , ja również przy braku gazu zastosowałbym kocioł na wegiel.

Tak dla porównania obliczyłem ile rzeczywiscie spaliłbym węgla dla mojego domu.

 

Przyjąłem następujace wart. nosników energii

Nośnik energii Zawartość energii

[MJ]

1 kg węgla 29,33

1 kg węgla brunatnego 7,96

1 kg oleju opałowego 42,00

1 l oleju opałowego 37,80

1 m3 gazu ziemnego 32,26

 

Kocioł gazowy jednofunkcyjny o sprawności średno 100%

Kocioł na wegiel o sprawności srednio 70% ( tzn. 0,7 )

 

Obliczenia:

Kocioł gazowy jednofunkcyjny - rzeczywiete zuzycie gazu: 1000 m3,

wartość opałowa 32,26 MJ,

dostarczona energia do domu 32 260 MJ

 

32 260 MJ / 29,33 MJ = 1099,9

 

1099,9 / 0,7 = 1570 kg węgla kamiennego

 

Za 1600kg węgla zapłaciłbym ok. 1100 zł to byłoby napewno taniej nie licząc włozonej pracy ale ....

człowiek z natury jest leniwy to wybiera to co jest łatwiejsze 8)

 

Tak dla porównania u mnie wychodzi niecałe 12 kg węgla na ogrzanie 1 m2 powierzchni uzytkowej domu, a ile u jednowarstwowców??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym przeprosić,że wybudowałem dom w technologii ściany 1W.

Z pewnością dzikie hordy "dwuwarstwowców" mają argumenty o których nie ma sensu dyskutować - z punktu widzenia"energetycznego" jest to na pewno rozsądniejsze wyjście ale:

- jak wszyscy wiedzą o zapotrzebowaniu na energię decyduje wiele czynników a nie tylko technologia ściany,

- budowa ściany 1W nie jest zabroniona,

- skoro lepszy jest dom 3 litrowy czy "pasywny" to dlaczego nikt z "2W" takowego nie buduje,przecież kłótnia jest o zużycie energii,nieprawdaż?Czyżby nie opłacało się oszczędzać energii za wszelką cenę?Czyż nie można zaoszczędzić na systemie ogrzewania przy takiej technologii?

- brakuje mi napaści posiadaczy domów pasywnych na członków klubu "2W" ciekawe?!

- nigdy nie szczerzyłem kłów na posiadaczy 2W że nie budują domów pasywnych.

 

Ja zdecydowałem się na 1W bo:

- przez 3 lata obserwowałem domy sąsiadów i moich szwagrów - jeden ma 1W a drugi 2W - pomijając drażliwy temat oddychania i chrapania scian przy zmianie pór roku zima-wiosna i jesień -zima znacznie przyjmniejszy mikroklimat przy 1 W ( wiem,wiem bo ucieka ciepło )

- chciałem mieć ścianę a nie jakiś ersatz ściany na zewnątrz budynku ( pukająco- miękki - podatny na uszkodzenia ).Wiem coś na ten temat bo mam styropianowe "ozdobniki" które niestety przy odśnieżaniu uszkodziłem .."ale tandeta..."

- ogrzewam wszystko PC (podobno im gorzej ocieplony dom tym bardziej się opłaca ) i nie mam problemów z płaceniem rachunków - wiem ,wysiądzie mi sprężarka w przeciwieństwie do wiecznych i bezobsługowych kotłów na wyngiel,gaz i ropę.

Jak widać nie zawsze tylko i wyłącznie decydują przyczyny "energetyczne" w wyborze ściany a skoro to jest jedyny szkopuł to wszystkie 1W i 2W są 100 lat za domami pasywnymi.i powtarzam:DLACZEGO ZWOLENNNICY 2W TAKOWYCH NIE WYBUDOWALIŚCIE ???? skoro wasze i nasze są beznadziejne....ale macie moją obietnicę,jak klimat się oziębi nałoże na ścianę 30 cm styropianu :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym przeprosić,że wybudowałem dom w technologii ściany 1W.

Z pewnością dzikie hordy "dwuwarstwowców" mają argumenty o których nie ma sensu dyskutować - z punktu widzenia"energetycznego" jest to na pewno rozsądniejsze wyjście..........................

Jak widać nie zawsze tylko i wyłącznie decydują przyczyny "energetyczne" w wyborze ściany a skoro to jest jedyny szkopuł to wszystkie 1W i 2W są 100 lat za domami pasywnymi.i powtarzam:DLACZEGO ZWOLENNNICY 2W TAKOWYCH NIE WYBUDOWALIŚCIE ???? skoro wasze i nasze są beznadziejne....ale macie moją obietnicę,jak klimat się oziębi nałoże na ścianę 30 cm styropianu :lol: :lol: :lol:

 

Zbyt wysokie koszty ale jakby było mnie stać to budowałbym pasywny i kopanie w ściane nie byłoby przeszkodą w nałożeniu 30 -40 cm ocieplenia.

U mnie na ulicy domy ogrodzone to trudniej przyjść i dać z kopa w mur. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek opisałem już wcześniej.

Dom o powierzchni 160m2. Całość ogrzewana. Ściana 1W. Poddasze ocieplone watą 10cm między krokwie i 5 cm na krokwie. W każdym pomieszczeniu okno dachowe Fakro - U= nieznane. Dodatkowo w szczycie domu okna takie jak na parterze. Na parterze okna Turplast o współczynniku dla szyby U=1,0 a dla całego okna U= 1,4. Cały czas podgrzewana jest woda w bojlerze tak aby była ciepła na bieżące potrzeby

W piecu palone jest węglem kamiennym. Drewno służy tylko do rozpałki 2-3 razy w tygodniu.

Dane z dzisiaj to: temp na piecu 45*C (podniesiona aby była ciepła woda do kąpania) Temp w moim pokoju przy rozszczelnionym oknie 21,7*C. Temperatura na zewnątrz -5,9*C godz. 20:37

 

Na opał w sierpniu wydałem 2,6 tys. Kupiłem 3,5 t węgla - coś koło 700 zł/t i przyczepę drewna sosnowego.

Nie wiem ile jeszcze spalę. Trudno też ocenić ile jeszcze zostało- myślę ze będzie to 900-1200 kg. Drewna w tym roku nie kupię bo zostało jakieś 60%

 

Tak więc od września bo wtedy już przepalałem do dziś spaliłem około 2,5 t węgla co daje kwotę około 1750 złotych + drewno. Razem 1800 złotych.

daje to 2,5t/160m2 = 15,6kg/m2 do tej pory.

Porównując do wcześniej opisanego domu to mam gorsze okna i słabsze ocieplenia poddasza. W innym temacie już się wypowiadałem ze warto zrobić to konkretnie gdyż ja popełniłem błąd i już go nie poprawię. Dziś dałbym spokojnie 20cm wełny.

 

Podałem tu dosłowne dane bez jakiegokolwiek przeliczania wartości energetycznych i tak niczym innym bym nie palił.

 

Warto by też przeliczyć ile tracę przez okna, przez słabiej ocieplony dach i być może przez słabszą wydajność kotła.

 

Zapraszam do wysyłania swoich wyliczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym przeprosić,że wybudowałem dom w technologii ściany 1W.

 

Nie masz za co przepraszać - za to nie trzeba.

Ale za prawienie banialuków o lepszych właściwościach cieplnych, przepuszczania pary wodnej itp itd bez podawania konkretnych wartości liczbowych.

 

- skoro lepszy jest dom 3 litrowy czy "pasywny" to dlaczego nikt z "2W" takowego nie buduje,przecież kłótnia jest o zużycie energii,nieprawdaż?Czyżby nie opłacało się oszczędzać energii za wszelką cenę?

 

Zużycie energii to jedna sprawa, to czy posiadający ściane 1W maja ja naprawdę wybudowaną zgodnie ze sztuką budowlaną to druga sprawa.

Niestety koszt pasywnego jest dla większości z nas zbyt duży :-(

Natomiast wiemy ze wybudowanie ściany 2W było łatwiejsze i na 99,9% mamy ją zbudowana tak że spełnia założone parametry co przy 1W nie jest sprawą tak oczywistą.

 

- brakuje mi napaści posiadaczy domów pasywnych na członków klubu "2W" ciekawe?!

 

Ponieważ mamy tą samą flozofie podpartą liczbami i ekonomią....

 

DLACZEGO ZWOLENNNICY 2W TAKOWYCH NIE WYBUDOWALIŚCIE ???? l:

 

Znasz takie pojęcie jak czas zwrotu inwestycji ?

 

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoplaw - te "hordy dwuwarstwowców" to za napastliwość i ton 2W przeciwko 1W.

Czy ja gdzieś napisałem o przewadze 1W nad 2W w sensie ekonomicznym? U mnie decydował czynnik pozaekonomiczny i chyba jasno to określiłem.Dajcie ludziom możliwość świadomej budowy w dowolnej,dozwolonej technologii!!!

Kolejny raz jestem przeciw"zwracaniu się domu".chyba że jak w przypadku mojego sąsiada dom był budowany po najniższych kosztach (jak - to inna sprawa) w celu odsprzedaży a nie zamieszkania.Dom jest i ma być skarbonką ale pieniądze w ten interes topione mają przynosić przyjemność a nie ciągły stres - czy meble do kuchni za 10000 zł prędzej mi się zwrócą niż za 12000 zł!Jak kogoś stać i chce to niech zbuduje dom ( po dokonaniu świadomego wyboru ) z butelek po Heinekenie.Nie możesz ( możecie) wychodzić z założenia,że każdy budowniczy 1W to nieduczony inwestor.I trochę złośliwości - niech bardzo bogaty buduje z czego chce,bogaty dom pasywny,zamożny dom 1W a biedota 2W

Skończmy już temat bo za pół roku ktoś "zapoda" podobny i trzeba zbierać na polemikę siły

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,bogaty dom pasywny,zamożny dom 1W a biedota 2W

 

No właśnie. Tu trochę dochodzimy do sedna sprawy. Budowa domu pasywnego niekoniecznie jest drozsza od budowy domuu tradycyjnego ogrzewanego czymś bardzo wymyślnym.

Jam jest biedny i nie było mnie stac na ścianę 1W, kotłownię i system ogrzewania za 35 tys zł. Nie w smak były mi też rachunki za ogrzewanie za sezon na poziome 3000 - 4000 zł. Te se zrobiłem prawie pasywny.

 

Co do"zwracania się domu" to uprawiasz demagogię: drozsza kuchnia czy nowa sukienka żony nie ma się zwracać tylko stonowi wartość dodaną za którą decydujesz się zapłacić. Natomiast woda z kranu o temp 50 stC ogrzana kosztem 3000zł jest dokładnie taka sama jak woda o temp 50 stC ogrzana za 1000zł. To samo tyczy się komfortu cieplenego. Można wydać 1000 zł, mozna wydać 3000 zł i mieć dokładnie TO SAMO. I dla takich rzeczy można liczyć stopę zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...