Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplac czy jednowarstwowo???


Recommended Posts

Wybacz, ale to już z czystej przekory. :lol:

 

no w domyśle zakładamy że domy są w miarę identyczne, tylko różnią się tą nieszczęsną ścianą 1W lub 2W - wiadomo że porównywania różnych domów, stojących w różnych miejscach, zamieszkujących różne ilości osób mających różne upodobania co do temperatury (jeden śpi przez cały rok na golasa pod prześcieradłem a drugi ma pierzynę puchową i nie chce żeby mu się marnowała więc śpi także w lecie pod pierzyną...) itd itp nie ma absolutnie żadnego sensu. Dlatego jednym słowem podobne domy różniące się tylko ociepleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 599
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jasne jest też dla mnie że nie wydałem pieniędzy na ,,wodotryski’’ które odpowiadają za to że dom jest energooszczędny (pompy, nadmuchy, płaszcze itp. ) jak bym je wydał to pewnie spalał bym mniej węgla i miałbym dom energooszczędny, a teraz mam dom jaki mam

Ja tam jestem, tak jak mnie tu nazwali zwolennikiem i fanatykiem 1W.

Od pewnego czasu stwierdziłem, że będę tylko obserwował ten temat jak linczowani są kolejni zwolennicy 1W.

Wiedz jednak, że to co napisałeś, a ja zacytowałem nie obejdzie się bez echa.

Idę nalać sobie Johnnie Walkera.

Ja poleję sobie Ballantajsa i wypiję Zdrowie fanatyków 2W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x2=4 a nie 5 ani 3 to jest prosta matematyka.

Czyżby? :lol: :lol: :lol:

2 X 2 = 5

A = 4

B = 5

C = 1

 

C=B-A / (B-A)

C(B-A) = (B-A)2

CB-CA = B2-2AB+A2 / -A2

CB-CA-A2 = B2-2AB / +AB

AB+CB-CA-A2 = B2-AB / -CB

AB-CA-A2 = B2-CB-AB

A(B-C-A) = B(B-C-A)

A = B

4 = 5

2X2 = 5

http://www.metacafe.com/watch/459955/2x2_5_just_a_good_math_trick/

To tylko matematyczna sztuczka, ale nawet przy pomocy królowej nauk można udowodnić absurdy, nie wspominając o księgowości kreatywnej czy w ekonomii o efekcie synergii. :)

A tu "dowód", że 7=5

http://www.bryk.pl/teksty/liceum/pozosta%C5%82e/matematyka/23459-dow%C3%B3d_%C5%BCe_7_5.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu o piciu jak Ja próbuję rzucić :-?

 

tomek_jab

Co to są pompy,nadmuchy i płaszcze ? :roll:

To te tzw. bajery co je trzeba mieć aby oszczędzić 500 zł rocznie ?

mpoplaw Tobie i innym wyjaśnił że aby byc energooszczędnym nie trzeba kupować dodatkowych drogich zabawek, tu ważna jest logika i myślenie.

Na prawdę warto zoptymalizować to co się buduje.

Dla przeciętnego inwestora ważne jest aby dom był w miarę tani w budowie i jak najbardziej energooszczędny.

Każdy widzi co się dzieje z paliwami.

Jak wymyślą kolejne kotły i paliwo 4xtańsze do tych kotłów to prawdopodobnie po kilku latach stanie się to co z ekogroszkiem.

Wtedy ciepły dom się przyda.

Skoro dzisiaj możemy zadecydować o tym ile zapłacimy kiedyś za ogrzewanie to ta decyzja musi iść w kierunku oszczędzania energii !

Mnie się opłacała 2W dla tego współczynnika !

Jak komuś wystarczy spełnić normę to może powalczyć z 1W, jego wola !

Kiedyś można ją przecież docieplić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. :)

Moja nauczycielka jako osoba o dojść bezpośrednim sposobie bycia powtarzała

-"Pamiętaj cholero i dziel przez zero"

Dla drugiego przykładu tam gdzie ta zasada jest naruszona w podpisie jest o tym wzmianka.

 

W pierwszym przykładzie też występuje manipulacja, tylko inną zasadą matematyczną, i też pozwalająca otrzymać fałszywy wynik.

 

Myk polega na tym że naginając jedną zasadę można dojść do absurdalnego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i wniosek

 

wybudować z cienkiego czegoś byle co, dołożyc styropaniu ile sie da, potem reku, wm, pompę ciepła, solary, piec gazowy, kominek, piec na paliwo stałe

 

i mieszkać

 

nie otwierać okien wentylacja mechaniczna przecież , trzymać 21 stopni, po co więcej-koszty ogrzewania wzrosną

 

nie otwierać drzwi,

 

i ciagle liczyć czy zaoszczędziłem tej zimy czy nie?????

 

u mnie w domu 1W rzadko spada temperatura ponizej 21 stopni, moze zdaniem niektórych popełniłam błąd

nie mam tych cudów typu reku itp. i jest mi dobrze,

ładuję kominek siedzę w salonie 24 stopni i nie straszne mi było minus 25 na zewnątrz czyli tuż za ścianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zafundowałem sobie styropian na ścianie i nie koniecznie muszę się czuć gorzej od ciebie. Wbrew pozorom drabinę bez problemu opieram, po otynkowaniu wyglądem nie różni się od otynkowanej 1W. Dodatkowy plus: mogłem ukryć rury spustowe od rynien w warstwie styropianu, więc jest ładniej niż przy 1W. Poza tym jak najszybciej do wiosny muszę dokończyć WM, bo muchy, komary nie są mile widziane u mnie w domu, zatem zamknięte okna są dla mnie zaletą :)

A co do liczenia kosztów ogrzewania. Zajrzyj na wątek o pompach ciepła. Tam znajdziesz również właścicieli 1W, którzy liczą te koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zołza

 

Twoja wypowiedź jest baaaardzo konstruktywna !

 

Nie rozumiem tylko dlaczego zabraniasz mi otwierania okien ?

Nie jestem fanatykiem energooszczędności, większość z osób mieszkających w takim domu też nie jest !

Mam zwyczajny dom według projektu M30 z Muratora, dołożyłem trochę styropianu i zmieniłem wentylację na bardziej wydajną dzięki której mam wybór czy otwierać okna czy nie !

Ty takiego wyboru nie masz, Ty musisz je otwierać ( bądź rozszczelnić) !

To za to nie lubisz energooszczędnych? :o

 

I nikt nie pisze że w zwykłym domu ma być komuś zimno !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś wystarczy spełnić normę to może powalczyć z 1W, jego wola !

Kiedyś można ją przecież docieplić :wink:

 

No właśnie.

 

Z drugiej strony, moim zdaniem, przecenia się znaczenie, w ogólnym bilansie strat ciepła przez wszystkie przegrody, roli samych ścian. Są one istotnym elementem, ale nie najważniejszym.

Jako przykład, typowy dom o powierzchni po podłogach 150m2, parterowy, na rzucie prostokąta, wykonany zgodnie z przepisami; czyli ściana U=0,3, okna U=1,8 co daje przy założeniu 4.000 godzin sezonu grzewczego, przy różnicy temperatur 20 stopni, około 6.700kWh strat przez ściany zewnętrzne.

Polepszając U ściany do U=0,15 otrzymujemy zużycie około 5.500kWh, czyli 1.200kWh mniej, wymiernie dużo, ale stanowi to jedynie (lub aż) około 20% oszczędności na przegrodzie jaką jest ściana zewnętrzna.

Jak odniesiemy to do całości strat domu, to wyjdzie nam, że oszczędność tylko na U ściany daje nam około 10% oszczędności . Tak więc stwierdzenie, że budując ścianę 1W narażamy się na dużo większe wydatki na ogrzewanie, tylko z powodu U ściany jest, moim zdaniem, nieporozumieniem i niepotrzebnym jątrzeniem.

 

Uprzedzając niewątpliwy „atak”:

- mostków termicznych przy 1W można uniknąć (lub je znacząco zminimalizować) stosując elementy systemowe, bądź też wzorując się na tradycyjnej „metodzie” - stosując bonie,

- kwestia kosztów, bardzo istotna i bardzo problematyczna, bo w zależności od potrzeb można „udowodnić” wszystko, nie mniej jednak uważam, że udowodnienie, że budowa ściany 1W o U=0,2 jest tańsza niż takiej samej ściany 2W, jest prawie niemożliwe (dla takich samych warunków). Realnie licząc można przyjąć, że ściana 1W o podobnych (sumarycznych parametrach) wyniesie drożej od 30 do 50% w stosunku do takiej samej ściany 2W,

- jestem zwolennikiem i propagatorem (tak sądzę) energoszczednego budowania. Uważam, ze należy walczyć o każde, nawet „mili” ułamkowe części U naszego domu. Nie jestem jednak zwolennikiem „twardych” zasad w tym zakresie, co do sposobu i użytych materiałów i stosowania problematycznej argumentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna otwieram-komarów się nie boję, mam moskitiery nawet w dachowych oknach

 

wiem ze wszyscy liczą ile wydają na ogrzewanie - ja też :lol:

 

i wiem też ile wydałam na moją ścianę 1w,

 

rury spustowe w warstwie styropianu wyglądają moim zdaniem tak sobie

 

nie napisałam, że się czuję lepiej od tych co mają 2w

ja się po prostu czuję dobrze u siebie tyle

 

i nie napisałam też, że kogoś nie lubię-wyciągnęłam wnioski z wcześniejszych postów

 

po prostu autor wątku chciał wiedzieć jak sie mieszka w 1w a jak w 2w

 

to napisałam jak to jest u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyjdzie nam, że oszczędność tylko na U ściany daje nam około 10% oszczędności.

Ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że użytkownicy domów 1W rzadko mają odzysk ciepła z wentylacji, to przy skutecznej wentylacji grawitacyjnej zwiększa się procent utraty ciepła.

 

po prostu autor wątku chciał wiedzieć jak sie mieszka w 1w a jak w 2w

Jeśli o to chodzi, to nie wiem, dlaczego miałoby się mieszkać lepiej lub gorzej przy takiej czy innej ścianie. U siebie zawsze się mieszka dobrze (za wyjątkiem skrajnych sytuacji).

Wcześniej mieszkałem w bloku z wielkiej płyty i też byłem zadowolony (nie ma tutaj żadnych podtekstów).

 

rury spustowe w warstwie styropianu wyglądają moim zdaniem tak sobie

Może i pod tym styropianem wyglądają tak sobie, ale ponieważ ich nie widać, to jakie to ma znaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczucie w domu obłożonym styropianem będzie inne tylko u osób które mają ten tzw. odruch wymiotny na myśl o styropianie.

Pisałem już o tym !

Ale tylko kiedy sie ich o tym poinformuje :lol:

Kiedy zaczniecie logicznie myśleć?

Rozumiem dyskusje o odczuciu komfortu przy różnych rodzajach ogrzewania czy wentylacji, nawet wykończenia podłogi i koloru ścian !

Ale nie tutaj !

Ten styropian ( czy to 1 cm czy 30 cm) nie zmieni naszego nastroju komfortu i samopoczucia !

Tu autor zapewne miał na mysli to czy nie będzie mu zimno i czy to prawda że przykryty styropianem mur zarasta grzybem.

Myślę że chce ocieplić ale się waha , jak ten gość weselny co na poprawiny nie chciał wracać :wink:

Przy okazji ,,,

Podobnie mają niektórzy użytkownicy gazu ziemnego i posiadający dodatkowo kocioł węglowy, mawiają :

"ciepło z węgla jest jakieś takie inne"

Mnie to zawsze zastanawia i dziwi ,,,

Że tańsze,droższe to rozumiem ale inne ??? :)

 

Generalnie z tego wątku wynika że mur 2W będzie lepszym rozwiązaniem i że według upodobań i często na siłę można wszystko co inne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rury spustowe w warstwie styropianu wyglądają moim zdaniem tak sobie

Może i pod tym styropianem wyglądają tak sobie, ale ponieważ ich nie widać, to jakie to ma znaczenie :)

 

Ano takie, że w miejscu rury spustowej nie masz styropianu, za to mostki termiczne większe niż cały wieniec 1W razem wzięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec gazowy działa i się wyłączy jak pomieszczenia osiągną daną temperaturę

 

a kominki, piece węglowe grzeją i się nie wyłączą chyba ze wygasną

 

i dlatego ciepło nie jest inne, jest po prostu cieplej bo te piece nagrzewają pomieszczenia do wyższej temperatury i nie mozna ich tak od razu wyłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki mapan :D

 

myślałam ze autor postu zauważy, ze rura spustowa to mu zabrała jednak styropian

 

w mojej rurze był lód na jak śnieg się stopił i w nocy przymarzł

 

a co w tych rurach w styropianie?? - też??? a jak lód rozsadził rurę i pękła???

 

ja w garazu miałam walec napełniony wodą, taki do walcowania trawnika

 

w garazu było nawet minus 10 stopni

oj zapomniałam wyalć wodę i teraz to muszę go pospawać - dziura ze hej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie pojęcia o czym piszecie.

1. Przy styropianie 20cm ta rura nie dotyka muru.

2. Nie pamiętacie pewnie czasów, gdy funkcjonowały na zewnątrz pompy do wody pitnej. Aby nie były rozsadzine przez lud na zimę ocieplano je słomą. Można było z nich korzystać nawet zimą :).

 

Natomiast z gustami trudno dyskutować, więc ten aspekt pomijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...