Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplac czy jednowarstwowo???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 599
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja to wszystko rozumiem i (...) te nowele biorą się z faktu że lobby broni swych interesów. (...) wymyślanie własnych teorii na temat domu dla przeciętniaka w wątpliwej technologii jest szkodzeniem społeczeństwu chyba , że jest się marketingowcem i .....po trupach do zwycięstwa.

(...) nie potrzebuję nikogo przekonywać że wraz z różnicą tych temperatur a w tym roku nawet 50 stopni ściana z porothermu jest wilgotna przez 4 miechy jak obszył a jeśli ktoś obłoży to jeszcze styropianem i wywentyluje wentylacją to życzę powodzenia , ale raczej proponuję od razu bicie rekordu głupoty . Dom po budowie schnie conajmniej sezon

(...)Właśnie po to zostały stworzone nowele i stanowiska w sprawie , aby mącić chachmęcić i robić mętlik w głowie , aby prawdę ukryć pokazać złe w dobrym świetle i sprzedać chłam jak "świeże bułeczki" . (...) każdy ma prawo do oceny własnej tym bardziej że fizyka jest jedna , matematyka jest jedna ,

(...)Nie chcę nikogo obrażać , chcę mieć prawo do własnych przekonań i nie chcę być oszukiwany .

 

Widzę, że nawet założyłeś sobie specjalnie nowe konto aby pisać w tym temacie.

Ci co obserwują ten temat powinni doskonale zdawać sobie sprawę, że jesteś sfrustrowanym marketingowcem od ścian 2W, a w szczególności styropianu. Żenujące jest to w jaki sposób wyrażasz swoje zdanie i robisz czytelnikom mętlik w głowie. Cóż od tego jest wolność słowa, że można mącić i chachmęcić ile się da, a tym bardziej jeśli są z tego jakiekolwiek zyski.

Słusznie zauważasz, że masz prawo do własnych przekonań, a czy nie sądzisz, że każdy ma do tego prawo i ten każdy nie musi być przez ciebie oszukiwany.

Pozdrawiam Ciebie, a w szczególności Twojego Szefa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty żeś znowu za nową teorię wymyślił ??(...) straty przez ścianę będą tak czy siak dopóki jej nie ocieplisz

 

Sądzisz, że jak ocieplę to nie będę miał strat ciepła i rozumiem, że mogę zapomnieć o kupowaniu opału.

Tak się składa, że nie nabiorę dystansu do ścian 1W, bo mieszkam w domu 1W i buduję kolejny 1W. Gdybym się zawiódł na domu rodziców to w życiu bym nie projektował i budował kolejnego 1W.

Jeśli chodzi o program do obliczeń to owszem są takowe i wychodzą w nich cuda.

Wyniki można określać podobnie jak koszty użytkowania danego samochodu który ma instalację gazową i benzynową, a jak się jeździ na gazie i benzynie omawiać chyba nie trzeba. Jeżeli miałbym liczyć tylko oszczędności to rekreacyjnie jeździłbym hulajnogą, a nie UAZ-em. Uwierzcie mi, że ta bryka spali tyle ile się jej wleje.

Kolejny problem to: Diesel czy benzyna. Podobnie jest ze scianą 1W czy 2W. Ważne że oba silniki są dobre no i ważne ze obie ściany spełniają normy.

Czy to aż tak trudno zrozumieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że nie nabiorę dystansu do ścian 1W, bo mieszkam w domu 1W i buduję kolejny 1W. Gdybym się zawiódł na domu rodziców to w życiu bym nie projektował i budował kolejnego 1W.

 

Bo to nie jest błąd tyle że można taniej i lepiej.

 

 

Jeśli chodzi o program do obliczeń to owszem są takowe i wychodzą w nich cuda.

 

Tylko jeśli obsługuje go ktoś kto ma marne pojęcie o podstawach fizyki budowli i rozumuje tylko poprzez pryzmat tego czy ma w domu ciepło czy nie oraz czy go koszty nie "zżerają" a nikt nie pisze że przy 1W go zeżrą tylko e przy maksymalnie takich samych kosztach będzie mieć w eksploatacji taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest błąd tyle że można taniej i lepiej.

Czy taniej? O tym była mowa już wcześniej i wychodziło różnie.

Lepiej? Też były na ten temat wypowiedzi i chyba lepiej ma się ściana 1W.

 

Jeśli chodzi o koszty ogrzewania to pisałem o nich wcześniej i to kilka razy i jakoś nikt nie starał się mi udowodnić ze gdybym nałożył sobie termos z STYROPIANU zamontował dodatkowe REKU sreku itp itd to moje koszty by spadły.

Zastanawiam się dlaczego fanatycy 2W piszą tylko o kosztach ogrzewania. Przecież dochodzą wam koszty obsługi wentylacji, koszt energii do pracy silniczków, czujek itd. Ja nie mam dodatkowych kosztów i elektroniki. Sypię węgiel do pieca, jak ma potrzebę to rozszczelniam okno lub je w ogóle otwieram. Tak jak to zrobiłem dziś w dzień.

Śmie nadal twierdzić że w moim domu 1W koszty energetyczne nie różnią się drastycznie od domu 2W. Jeśli nawet nie są niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy posiadacze 2W maja wentylację mechaniczna lub reku, bo albo sa do tego nieprzekonani albo brak jest finansów na inwestycję.

Mam w tej chwili went. grawitacyjna ale zamierzam zrobić went z reku.

 

Z czasem wszystko moze się zmienic ( przekonanie , kasa )

jak to mówia " tylko krowa nie zmienia pogladów" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie jeśli mówicie o wyrobach Porothermu lub pochodnym niby U=0,29 to po wstawieniu w to okien i drzwi mnie spełnia to dalej wymogów U=0,3 na ścianie nawet po dodaniu tynków . Chyba że znowu mówimy o czym innym . Dla mnie obliczeniowo ściana musi spełniać wymóg U=0,22, aby średnio przyjąć ją za 0,3 . Dlatego wszystkie rozważania na temat 1 W są dla mnie wyłącznie ćwiczeniem teoretycznym ponieważ takie domy dla mnie nie spełniają wymogów przepisu i nie mogą być uznane za prawidłowe rozwiązanie . Problem polega na tym że jest to moje prywatne zdanie , a z tym zwykłem się zgadzać .

W zapamiętaniu zapomniałeś zdaje się, że:

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury Dz. U. Nr 75/2002 poz. 690 współczynnik przenikania ciepła U dla zewnętrznych ścian jednowarstwowych w budynkach jednorodzinnych nie powinien przekraczać wartości 0.5 W/(m2K).

Co nie zmienia faktu że nawet przepisy zakładają że ściana wielowarstwowa ma być z złożenia cieplejsza niż ściana 1W. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zapamiętaniu zapomniałeś zdaje się, że:

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury Dz. U. Nr 75/2002 poz. 690 współczynnik przenikania ciepła U dla zewnętrznych ścian jednowarstwowych w budynkach jednorodzinnych nie powinien przekraczać wartości 0.5 W/(m2K).

Co nie zmienia faktu że nawet przepisy zakładają że ściana wielowarstwowa ma być z złożenia cieplejsza niż ściana 1W. :wink:

Tak było do końca 2008r. Obecnie dla wszystkich rodzajów ścian zewnętrznych obowiązuje U<0,3W/(m2K).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego fanatycy 2W piszą tylko o kosztach ogrzewania. Przecież dochodzą wam koszty obsługi wentylacji, koszt energii do pracy silniczków, czujek itd. Ja nie mam dodatkowych kosztów i elektroniki. Sypię węgiel do pieca, jak ma potrzebę to rozszczelniam okno lub je w ogóle otwieram. Tak jak to zrobiłem dziś w dzień.

Nie same koszty są najważniejsze.

W swoim domu mam ściany wielowarstwowe U~0,17W/m2. Mam też wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i pompę ciepła do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody, a także kolektory słoneczne. Dzięki temu mój dom zużywa racjonalne ilości energii (głównie energii elektrycznej), i nie zanieczyszcza środowiska.

Jaka to różnica widzę, gdy w zimowy dzień wychodzę na spacer i muszę przejść obok moich sąsiadów spalających drewno, węgiel, o śmieciach nie wspominając - dym i smród unoszący się nad całą okolicą.

Spojrzałeś może na swój wybór w ten sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i pompę ciepła do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody, a także kolektory słoneczne. Dzięki temu mój dom zużywa racjonalne ilości energii (głównie energii elektrycznej), i nie zanieczyszcza środowiska.(...)Spojrzałeś może na swój wybór w ten sposób?

Dokładnie spojrzałem w ten sposób jak piszesz.

Będę miał zamontowany kolektor do grzania wody. Zimą woda będzie dogrzewana z CO. Jeżeli zabraknie ciepłej wody to dogrzeję Junkersem z butli gazowej.

Prawdopodobnie będę miał również zamontowane około 120m2 baterii słonecznych- to jednak związane jest z Unią i gminnymi funduszami oraz skupem energii przez Energetykę. Znajomi mają tak zrobione całe zadaszenie domu oraz garażu.

 

http://img514.imageshack.us/img514/7017/bateriad.jpg

 

Zdaję sobie również sprawę, że zdecydowanie więcej drewna spalę w saunie aby ogrzać ją do temp 120*C, a niżeli przez cały dzień w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie same koszty są najważniejsze.

Oprócz tego, co dodałeś, jest jeszcze komfort.

 

Przepraszam, ale nikt mnie nie przekona, że wentylacja grawitacyjna daje komfort, bo umożliwia otwieranie okien.

Nikt mnie nie przekona, że lepiej jest spalać rocznie 4t węgla niż 2t, bo jego noszenie i przeładowywanie jest dobre dla zdrowia.

Nikt mnie nie przekona, że lepsza jest chłodniejsza ściana (o niższej temperaturze) niż cieplejsza (o wyższej temperaturze) i że to się nie przekłada na komfort cieplny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał zamontowany kolektor do grzania wody. Zimą woda będzie dogrzewana z CO. Jeżeli zabraknie ciepłej wody to dogrzeję Junkersem z butli gazowej.

Prawdopodobnie będę miał również zamontowane około 120m2 baterii słonecznych- to jednak związane jest z Unią i gminnymi funduszami oraz skupem energii przez Energetykę. Znajomi mają tak zrobione całe zadaszenie domu oraz garażu.

Trochę się to różni od tego co pisałeś wcześniej :

Sypię węgiel do pieca, jak ma potrzebę to rozszczelniam okno lub je w ogóle otwieram. Tak jak to zrobiłem dziś w dzień.

Sęk w tym, że o ile przy ogrzewania za pomocą spalanego węgla, czy drewna koszty domu ze ścianami 1W i wentylacją naturalną są do zniesienia, to już w przypadku gazu, zwłaszcza z butli, czy oleju opałowego, nie wygląda to tak różowo.

Kolektory słoneczne do podgrzewania ciepłej wody latem z pewnością się sprawdzą, jednak zastosowanie ich do ogrzewania domu (zwłaszcza kiepsko zaizolowanego), aczkolwiek możliwe (konieczny potężny akumulator ciepła), jest bardzo kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że o ile przy ogrzewania za pomocą spalanego węgla, czy drewna koszty domu ze ścianami 1W i wentylacją naturalną są do zniesienia, to już w przypadku gazu, zwłaszcza z butli, czy oleju opałowego, nie wygląda to tak różowo.

Butla z gazem tylko do podgrzania wody na bieżące potrzeby. Ogrzewanie domu na paliwa stałe- węgiel, drewno, brykiet itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest błąd tyle że można taniej i lepiej.

Czy taniej? O tym była mowa już wcześniej i wychodziło różnie.

Lepiej? Też były na ten temat wypowiedzi i chyba lepiej ma się ściana 1W.

 

 

Nadal nic nie zrozumiałeś

 

 

Jeśli chodzi o koszty ogrzewania to pisałem o nich wcześniej i to kilka razy i jakoś nikt nie starał się mi udowodnić ze gdybym nałożył sobie termos z STYROPIANU zamontował dodatkowe REKU sreku itp itd to moje koszty by spadły.

Zastanawiam się dlaczego fanatycy 2W piszą tylko o kosztach ogrzewania. Przecież dochodzą wam koszty obsługi wentylacji, koszt energii do pracy silniczków, czujek itd. Ja nie mam dodatkowych kosztów i elektroniki. Sypię węgiel do pieca, jak ma potrzebę to rozszczelniam okno lub je w ogóle otwieram. Tak jak to zrobiłem dziś w dzień.

Śmie nadal twierdzić że w moim domu 1W koszty energetyczne nie różnią się drastycznie od domu 2W. Jeśli nawet nie są niższe.

 

Czy ja pisałem reku??? Piszą tutaj o 1 W vs 2W nic o wentylacji więc nie mieszaj- to również świadczy że nic nie rozumiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...