Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplac czy jednowarstwowo???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 599
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kolega, który pracuje w laboratorium w Sieradzu powiedział, że ten nowy energo ma współczynnik lambda nie przekraczający 0,094 przy około 6% zawartości wilgoci.

Jeśli jest więcej tej wilgoci napewno będzie gorzej - pierwszy sezon grzewczy.

 

tak dla porównania :

 

Styropian EPS-70 (FS-15) Współczynnik przewodzenia ciepła w temp.10stopni.C 0,036

 

pustak ceramiczny szlifowany ocieplany Wienerberger POROTON - T 8 - 42,5

współczynnik przenikania ciepła lambda 0,08 W/mK

 

Pustak POROTHERM 30P+W Współczynnik przewodzenia ciepła λ [W/mK] 0,21 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariankossy

Przepraszam z góry , ale nie wytrzymałem . Nie lubisz przeginania, a powtarzasz jakieś cuda po innych . Nie zdziwię się , jak niedługo ogłosisz że współczynnik przewodzenia ciepła dla styropianu FS-15 jest dwa razy większy jak dla wełny . Na razie podajesz go na poziomie 0, 036 i do 0, 024 masz już niedaleko . Pomyśl przez chwilę . Czy Ty wierzysz w to co sam napisałeś ? No, może mnie oświecisz co w tym styropianie tak grzeje , że w Polsce jest on lepszy jest od tego w innych krajach . Ja się tylko domyślam, że jest to szczytowe osiągnięcie myśli twórczej polskich producentów i pseudo naukowców . I nie pisz że Ty tego nie wiesz , że tylko powtarzasz po innych, bo takie bezmyślne powtarzanie do Ciebie przecież nie pasuje . Chyba że d.....pczenie zupełnie odebrało Ci w innym miejscu , a Pogorzelski jest Twoim idolem. Póki co życzę Ci zdrowego chowu w tym styropianowym igloo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariankossy

Przepraszam z góry , ale nie wytrzymałem . Nie lubisz przeginania, a powtarzasz jakieś cuda po innych . Nie zdziwię się , jak niedługo ogłosisz że współczynnik przewodzenia ciepła dla styropianu FS-15 jest dwa razy większy jak dla wełny . Na razie podajesz go na poziomie 0, 036 i do 0, 024 masz już niedaleko . Pomyśl przez chwilę . Czy Ty wierzysz w to co sam napisałeś ? No, może mnie oświecisz co w tym styropianie tak grzeje , że w Polsce jest on lepszy jest od tego w innych krajach . Ja się tylko domyślam, że jest to szczytowe osiągnięcie myśli twórczej polskich producentów i pseudo naukowców . I nie pisz że Ty tego nie wiesz , że tylko powtarzasz po innych, bo takie bezmyślne powtarzanie do Ciebie przecież nie pasuje . Chyba że d.....pczenie zupełnie odebrało Ci w innym miejscu , a Pogorzelski jest Twoim idolem. Póki co życzę Ci zdrowego chowu w tym styropianowym igloo .

 

:roll:

No Ty to na pewno nie chowasz się zdrowo między ścianami z wełny, za dużo tlenu przy tym oddychaniu :lol:??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j-j

Ty nie tylko chowasz się zdrowo w styropianie bo i wykształcenie pewnie zdobyłeś za zdrową żywność.

Czy już postawiłeś jeden dom ?. Bo jeśli tak to i doświadczenia masz od groma.

Ho, ho !!!! Pełny szacuneczek. Pewnie zgłoszę się po poradę - w następnym wcieleniu jak będę robił za osła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j-j

Ty nie tylko chowasz się zdrowo w styropianie bo i wykształcenie pewnie zdobyłeś za zdrową żywność.

Czy już postawiłeś jeden dom ?. Bo jeśli tak to i doświadczenia masz od groma.

Ho, ho !!!! Pełny szacuneczek. Pewnie zgłoszę się po poradę - w następnym wcieleniu jak będę robił za osła .

 

nie uduś się przy tym, zapal sobie może welnę też poczęstuj :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że d.....pczenie zupełnie odebrało Ci w innym miejscu , a Pogorzelski jest Twoim idolem. Póki co życzę Ci zdrowego chowu w tym styropianowym igloo .

j-j

Ty nie tylko chowasz się zdrowo w styropianie bo i wykształcenie pewnie zdobyłeś za zdrową żywność.

Czy już postawiłeś jeden dom ?. Bo jeśli tak to i doświadczenia masz od groma.

Ho, ho !!!! Pełny szacuneczek. Pewnie zgłoszę się po poradę - w następnym wcieleniu jak będę robił za osła .

Doczekaliśmy się na Forum Muratora nowego "mentora".

W zasadzie już w drugim swoim poscie napisał o co mu chodzi :

http://forum.muratordom.pl/post4083615.htm?highlight=#4083615

Jeśli potrzebujesz dobrej rady w tym zakresie to zostaw kontakt prywatny.

Jego wypowiedzi można by w opisać w skrócie :

- wełna mineralna to najlepszy materiał budowlany, jaki kiedykolwiek wymyślono,

- budownictwo szkieletowe jest szczytowym osiągnięciem w dziedzinie budownictwa.

 

Podważa przy tym wszystkie autorytety, poczynając od profesora Pogorzelskiego. Tu akurat wyżył się na j-j i mariankossy, ale dostało się także innym.

 

Pytanie, czy mamy do czynienia z geniuszem, czy z szarlatanem znanym z innych forów budowlanych?

 

Myślę, że jest on specjalistą od PR, którejś z firm produkujących wełnę mineralną, a być może zrzeszenia takich firm.

W zakresie stosowania wełny mineralnej porusza się jeszcze dość swobodnie, ale w innych dziedzinach zupełnie się gubi. Oto próbki jego "wiedzy":

jak wiecie miedź jest dobrym przewodnikiem prądu i na pewno lepszym od aluminium, ale są materiały takie np jak srebro ,które zostały nazwane nadprzewodnikami.

Taką wypowiedzią nie "pochwaliłaby się" osoba posiadająca wykształcenie techniczne.

Z pewnością nie ma też wykształcenia budowlanego nawet na poziomie szkoły średniej, bo nie napisałby:

http://forum.muratordom.pl/post4105477.htm?highlight=#4105477

suporeks czyli nieco uboższa wersja Ytonga jest jak cała rodzina betonów komórkowych jednym z najprzyjaźniejszych materiałów budowlanych jeśli chodzi o materiał ceramiczny na ciepły i suchy dom

Czy też:

http://forum.muratordom.pl/post4118019.htm#4118019

Wentylacja całe życie służyła i służy do utrzymania właściwego zasobu świeżego powietrza w domu , ale nigdy nie służyła i nie służy do osuszania ścian, to kompletnie nowa teoria, ponieważ wraz z wilgocią w formie pary musisz wyrzucić również ciepło . Są specjaliści co wymyślili rekuperator za parę tysięcy , ale on w razie choroby jednego domownika rozprowadza zarazki po całym domu - każdy ma prawo wyboru.

To, że "wraz z wilgocią w formie pary musisz wyrzucić również ciepło" nie przeszkadza mu, w twierdzeniu, że najlepszą ścianą jest ściana, która "oddycha", czyli odprowadza parę wodną.

Również tu się popisał :

http://forum.muratordom.pl/post4105468.htm#4105468

- płyty wewnętrzne również te z karton- gipsu układane są w poprzek konstrukcji bo stanowią jej wzmocnienie wewnętrzne - konstrukcją w tym przypadku jest krokiew dachu,

 

Swoje podejście do wiedzy i autorytetów określił sam tak:

http://forum.muratordom.pl/post4104301.htm#4104301

Problem polega na tym że jest to moje prywatne zdanie , a z tym zwykłem się zgadzać . Podkreślam jeszcze raz , przeciętny człowiek nie powinien posiadać wiedzy i rozpatrywać teoretycznych sztuczek

Taki człowiek, to ideał dla specjalisty od PR - wszystko można mu wcisnąć :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustak POROTHERM 30P+W Współczynnik przewodzenia ciepła λ [W/mK] 0,21 8)

 

A ile ma pustak POROTHERM 44 P+W λ [W/mK] 0,??

 

ile λ [W/mK] ma pustak POROTHERM 44 P+W nie pamietam. 8)

Ale można to sobie znaleść lub obliczyć z U . :roll:

 

Co do autopromocji baracudy to przypomina mi on goscia który mieszał klej do styro jak mi dom ocieplali.

Chłop robote dostał z urzedu pracy ( wczesniej był kierowcą zaw. ale za jazde na 2 gazach mu prawko zabrali) a ze sie wymadrzał (np. lepiej wiedział jaka ma być gęstosć) przy " kręceniu" kleju to go szef po tygodniu zwolnił.

Chłop juz na 3 dzień czuł się budowlańcem pełna gębą :lol: :lol:

 

Może baracuda to ten typ co na budowie ( moze w stanach ) wełne majstrom podawał i coś tam usłyszał o budowie kanadyjczyka ?? :D :D

 

Ale pewnie baracuda kanadyjczyka ocieplonego styro w życiu nie widział. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwię się , jak niedługo ogłosisz że współczynnik przewodzenia ciepła dla styropianu FS-15 jest dwa razy większy jak dla wełny . Na razie podajesz go na poziomie 0, 036 i do 0, 024 masz już niedaleko . Pomyśl przez chwilę .

Nie no, on nie może być związany z żadnym producentem wełny, no chyba że producentem wełny o współczynniku przewodzenia ciepła 0,024... Tylko jaka to wełna? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śledzę dyskusję na temat technologii 1W i 2W i 3W na różnych forach od momentu kiedy stanąłem przed decyzją o wyborze materiału. Na początku po to żeby się dowiedzieć co dla mnie będzie najlepsze. Potem chyba tylko po to żeby uwierzyć w to że dobrze wybrałem. A teraz bo to fajna zabawa. Ja wybudowałem 1W. Ytong 36,5. Zamontowałem piec olejowy. I mam zamiar przetrwać następną zimę żeby osobiście się przekonać czy trzeba docieplać. Jeżeli to prawda co piszą w innych wątkach że przez ścianę tracimy 35 % ciepła a resztę przez wentylację podłogi okna itd. A może ktoś ma zbudowane dwa identyczne domy - w dwóch technologiach ściany , z identycznym ogrzewaniem, wentylacją itd. obok siebie zwrócone w tę samą stronę świata najlepiej(żeby nie było różnic w wiatrach, średniorocznej temp itd) i użytkują go osoby o podobnych upodobaniach (załóżmy są w domu 12 h dziennie i lubią 22 st. w dzień i 20 w nocy). Mnie nie przekonują już żadne dane producentów. Jak ktoś przeprowadzi takie badania i pokaże mi dane ile się zaoszczędzi na jednej albo drugiej technologii to uwierzę. I żeby nie było nie jestem przekonany ani do 1 W (bo zostawiam możliwość docieplenia) ani do 2 W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma zbudowane dwa identyczne domy - w dwóch technologiach ściany , z identycznym ogrzewaniem, wentylacją itd. obok siebie zwrócone w tę samą stronę świata najlepiej(żeby nie było różnic w wiatrach, średniorocznej temp itd) i użytkują go osoby o podobnych upodobaniach (załóżmy są w domu 12 h dziennie i lubią 22 st. w dzień i 20 w nocy). Mnie nie przekonują już żadne dane producentów. Jak ktoś przeprowadzi takie badania i pokaże mi dane ile się zaoszczędzi na jednej albo drugiej technologii to uwierzę. I żeby nie było nie jestem przekonany ani do 1 W (bo zostawiam możliwość docieplenia) ani do 2 W.

Podobno TB eksperymentował w taki sposób na bliźniaku. Niestety otrzymał całkowicie niewiarygodne wyniki z bardzo prostego jak sądzę powodu - nie wyeliminował wpływu jednego domku na drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno TB eksperymentował w taki sposób na bliźniaku. Niestety otrzymał całkowicie niewiarygodne wyniki z bardzo prostego jak sądzę powodu - nie wyeliminował wpływu jednego domku na drugi.

 

No i ten ocieplony od wewnątrz miał mniejszą powierzchnię do ogrzania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno TB eksperymentował w taki sposób na bliźniaku. Niestety otrzymał całkowicie niewiarygodne wyniki z bardzo prostego jak sądzę powodu - nie wyeliminował wpływu jednego domku na drugi.

 

No i ten ocieplony od wewnątrz miał mniejszą powierzchnię do ogrzania :lol:

No i nie był to budynek mieszkalny tylko magazynowy.

http://www.forumbudowlane.pl/images/gallery/Tomasz_Brzeczkowski/wok%25F3%25B3%2520domu%3Ag%20z%201996.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustak POROTHERM 30P+W Współczynnik przewodzenia ciepła λ [W/mK] 0,21 8)

A ile ma pustak POROTHERM 44 P+W λ [W/mK] 0,??

ile λ [W/mK] ma pustak POROTHERM 44 P+W nie pamietam. 8)

Ale można to sobie znaleść lub obliczyć z U . :roll:

współczynnik przewodzenia ciepła lambda nie zależy od grubości materiału tylko od jego rodzaju, jeśli wcześniej napisałeś 0,21[W/mK] dla 30cm to dla 44cm będzie dokładnie to samo 0,21[W/mK]

 

 

No chyba nie do końca to jest prawda że oba maja λ = 0,21,

bo wynikałoby że producent delikatnie mówiąc mija się z prawdą 8)

 

Przyjmując λ = 0,21 dla Pustaka POROTHERM 30P+W jego U wynosi 0,70 W/m2K

gdzie katalogowo podawane jest U=0,68 W/m˛K**

**zaprawa zwykła

 

natomiast dla pustak POROTHERM 44 P+W jego U wynosi 0,48 W/m2K

gdzie katologowo U=0,30* W/m˛K

* zaprawa termoizolacyjna Porotherm TM

 

Czyżby zaprawa termo dla POROTHERM 44 P+W była tak cudowna że jej zastosowanie obniża U ściany o kilkadziesiąt % (pamietajac że powierzchnia pustaka do powierzchni spoiny to ponizej 10 % ściany ).

 

w/g mnie marketingowo żeby sprzedać POROTHERM 44 P+W na ścianę jednowarstwową trzeba dać klientowi coś żeby się cieszył ze swojego trafnego wyboru. 8) ( owe U=0,30* W/m˛K )

 

Chyba że jednak jak pisałem wcześniej POROTHERM 44 P+W na inną λ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariankossy

zdecyduj się w końcu czy te współczynniki rewelacyjne które podawałeś dla styropianu to są prawdziwe, czy też marketingowe tak jak dla wyrobów POROTHERM-u . Ponieważ masz sposobność pochwalić się swoją wiedzą napisz jak to jest możliwe że to co Ty nazywasz chwytem reklamowym znajduje się w atestach tych wyrobów. Wyjaśnij wszystkim forumowiczom jak to jest możliwe że takie atesty są wizytówką tych wyrobów . A jak do tego napiszesz nam gdzie i kto wydaje takie atesty na wyroby , to zaczniesz rosnąć w moich oczach . Pewnie HenoK chętnie pomoże Ci w tym temacie , ponieważ macie aspiracje do pisania jedynie słusznych racji , no o i oczywistej prawdy. Chętnie z innymi przeczytamy odpowiedzi na te pytania - w końcu trzeba uczyć się od najlepszych i fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re @ baracuda

Poprzedni post wcale nie neguje danych producenta

..............

.....

Chyba że jednak jak pisałem wcześniej POROTHERM 44 P+W ma inną λ

 

Dlatego baracuda nie ma co się " tym " denerwować tylko logicznie pomyślec ( czerpiąc z zasobów swojej wiedzy oraz np. internetu, zdjęć itp. ) :roll:

i możesz samemu obliczyć λ [W/mK] dla POROTHERM 44 P+W

 

Potem może podzielisz się uwagami co do materiału na ściany 1W , 2W ( np. YTONG ENERGO czy Porotherm DRYFIX) w temacie

" Ocieplac czy jednowarstwowo???"

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak się wtrącę w mądrą dyskujsę, ale proszę o krótką sensowną odpowiedź. Czy jak się zbuduje jednowarstwowo z tych całych bloczków to ma szanse być ciepło?

 

Tak, ma szanse byc ciepło.

A nawet napewno !!! Wszystko zależy od dostarczenia odpowiedniej ilości energii/ ciepła na pokrycie strat ciepła w obiekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...