Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplac czy jednowarstwowo???


Recommended Posts

Pewnie HenoK chętnie pomoże Ci w tym temacie , ponieważ macie aspiracje do pisania jedynie słusznych racji , no o i oczywistej prawdy.

Jak na razie, to Ty masz takie aspiracje. Pomimo tego, że w Twoich wypowiedziach roi się od błędów, uważasz się za "alfę i omegę" budownictwa, nie uznającą żądnych autorytetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 599
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy jak się zbuduje jednowarstwowo z tych całych bloczków to ma szanse być ciepło?

 

A niby dlaczego ma być zimno? W dzisiejszych czasach, firma która ma już swoją pozycję na rynku raczej nie pozwoli sobie na bubel i wpadkę.

Dlatego też prawidłowo wybudowana ściana 1W spełnia wymogi norm i będzie w niej równie ciepło jak w ścianie wielowarstwowej.

Jestem tego przykładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś namacalna różnica między poszczególnymi producentami?

Zależy o jakiej różnicy myślisz i jakiej oczekujesz.

Ja buduję z niemieckiej cegły EDER. Przywiozłem bezpośrednio całe 3 TIR-y i trochę dokupiłem na składzie w Polsce. Kierowcy byli bardzo zadowoleni, że mieli czyste naczepy, bowiem materiał nie był pokruszony.

Podczas budowy okazało się, że nie ma popękanych ani pokruszonych Cegieł. Materiał na MEDAL.

Zanim kupiłem oglądałem na budowach jak wygląda Wienerberger, Leier i Eder. Eder wybrałem ze względu na cenę oraz estetykę wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tu o oczekiwanie jakiejś różnicy. Pytam tylko czy jest jakaś namacalna różnica, czyli w sensie jak zbuduje materiałem od jednego to będzie mi zimno, a zbuduje od drugiego to z kolei mi się zawali.

 

A co do cegły, to buduje się z niej jednowarstwowo? Szczerze mówiąc to byłem przekonany, że czy to cegła czy to pustak, trzeba to jakoś albo od zewnątrz albo od wewnątrz docieplić. Myślałem, że pod jednowarstwowe budowy jest suporeks. Czyżbym uległ dezinformacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba Dąb

Niestety jestem zupełnie innego zdania niż moi przedmówcy . Wyobraź sobie że mariankossy nie skłamał , ale prawdy nie powiedział. I owszem nie zmarzniesz jak powiedział , ale jak dostarczysz energii i ja też tak uważam . Wyobraź sobie , że wigwam też jest ciepły i można w nim zimę przetrwać tylko trochę więcej energii trzeba dostarczyć i jest on 1W i na pewno jest tańszy od domów przedmówców. A jak postawisz jurtę w Mongolii i będziesz zarządzał tabunem koni to g....no które one pozostawią będziesz miał do opalania za darmochę . Czysta ekologia , ekonomia i całkiem niedrogo , a co najważniejsze 1W.

Najważniejsze że papier przyjmie wszystko , tylko niech Ci co dobrze Ci radzą dadzą Tobie uczciwie wykonany wykres wartości ciśnienia rzeczywistego i nadciśnienia pary wodnej w temperaturze -20 stopni (żadna rewelacja bo tej zimy średnia była przez 3 miechy , a więc jedną czwarta roku -25), wykonany dla ściany z porothermu , a zobaczysz jaka to rewelacja . Nie zdziwię się jak zaraz zaczną pisać że można to pominąć , ponieważ jedna czwarta roku to pryszcz na przeciw wieczności . Ty HenoK ładnie potrafisz to napisać i sam znasz się na rzeczy to powiedz , dlaczego migacie się z odpowiedzią na moje poprzednie pytanie . Mówienie nie bo nie i radzenie innym polega nie na autorytatywnym stwierdzeniu tylko na wyjaśnieniu poprzez przedstawienie argumentów , a jakiż to argument przedstawiliście dla Kuba Dąb. Może tym razem wykres dla niego przedstawicie jako dowód waszego poprawnego myślenia i przekonacie go że to ja nie mam racji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba Dąb

nie ma poprawnie wykonanej ściany z ceramiki bez dodatkowego ocieplenia z zewnątrz - to moje zdanie . Wykonanie pełnej analizy bez wykonania wykresów jest możliwe tylko dlatego że tacy goście jak Ci którzy wypowiadają się na tym forum wierzą w swojego guru , który wbrew tym którzy dali podstawy dla całego świata i określili zasady przepuszczalności pary wodnej przez większość materiałów, twierdzi że "ściany nie oddychają". Niestety jestem zdecydowanym przeciwnikiem tego poglądu ponieważ ten ich guru dokonuje tej analizy posługując się nie do końca prawdą , a przynajmniej mocno ją fałszując , co z góry sugeruje nieuczciwe zamiary przeprowadzonego dowodu. Niech piszą co chcą , a i tak prawda wyjdzie wcześniej czy później na jaw. Pisałem wcześniej , że wszyscy akceptowali już fakt że dach trzeba wykonywać w technologii domów szkieletowych i co do tego nikt dzisiaj nie ma już wątpliwości . Doskonale tez wiem że Ci wspaniali twardogłowi specjaliści nie dojrzeli jeszcze do prawdy że każdy dom postawiony całkowicie w szkielecie jest lepszy od murowańca jeśli przeznaczony ma być do zamieszkania, ponieważ jego ściany " oddychają " . Rzecz niestety polega na tym , że są ludzie zainteresowani finansowo aby ten stan niewiedzy utrzymywać w Polsce jak najdłużej , bo dopóki "ściany nie oddychają" możemy stosować styropian i prowadzić dyskusję o 1W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba Dąb

nie ma poprawnie wykonanej ściany z ceramiki bez dodatkowego ocieplenia z zewnątrz - to moje zdanie . Wykonanie pełnej analizy bez wykonania wykresów jest możliwe tylko dlatego że tacy goście jak Ci którzy wypowiadają się na tym forum wierzą w swojego guru , który wbrew tym którzy dali podstawy dla całego świata i określili zasady przepuszczalności pary wodnej przez większość materiałów, twierdzi że "ściany nie oddychają". Niestety jestem zdecydowanym przeciwnikiem tego poglądu ponieważ ten ich guru dokonuje tej analizy posługując się nie do końca prawdą , a przynajmniej mocno ją fałszując , co z góry sugeruje nieuczciwe zamiary przeprowadzonego dowodu. Niech piszą co chcą , a i tak prawda wyjdzie wcześniej czy później na jaw. Pisałem wcześniej , że wszyscy akceptowali już fakt że dach trzeba wykonywać w technologii domów szkieletowych i co do tego nikt dzisiaj nie ma już wątpliwości . Doskonale tez wiem że Ci wspaniali twardogłowi specjaliści nie dojrzeli jeszcze do prawdy że każdy dom postawiony całkowicie w szkielecie jest lepszy od murowańca jeśli przeznaczony ma być do zamieszkania, ponieważ jego ściany " oddychają " . Rzecz niestety polega na tym , że są ludzie zainteresowani finansowo aby ten stan niewiedzy utrzymywać w Polsce jak najdłużej , bo dopóki "ściany nie oddychają" możemy stosować styropian i prowadzić dyskusję o 1W.

 

jak to robią w worku foliowym (paroizolacji) ??? :wink:

 

ps. osobiście wolę szkieletora z innych powodów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

an bud

Jak bym miał taką ruinkę to też bym ją reanimował i to w technologii tamtej jaka była ( przy okazji gratulacje ,bo to nie rodzynek , ale już coś ), ale nie można dzisiaj człowiekowi stawiającemu od podstaw wmawiać , że jaskinia to była całkiem niezłym lokum. Dzisiaj stawianie ciężkiego monolitycznego domu jest przeżytkiem i co najważniejsze nie zawsze zdrowym . Ale co tu gadać , przejdzie czas i zobaczymy kto miał rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty HenoK ładnie potrafisz to napisać i sam znasz się na rzeczy to powiedz , dlaczego migacie się z odpowiedzią na moje poprzednie pytanie .

Po pierwsze jeżeli zwracasz się do mnie, to dlaczego w dalszej części zdania zwracasz się przez "Wy"? Nie byłem i nie jestem "towarzyszem".

 

Po drugie zapoznałem się chyba ze wszystkimi Twoimi wypowiedziami na Form Muratora i nie wiem na jakie pytanie chciałbyś uzyskać odpowiedź.

 

Oto przykłady Twoich pytań :

 

No cóż każdy chce zarobić , a na pisaniu o budownictwie które to artykuły czytają frajerzy zarobić najłatwiej , tylko dlaczego nie piszą prawdy ?

 

Czy taki Pan profesor jest tak niedouczony czy tak bezkarny aby takie bzdury po internecie wypisywać?

 

CZY BYŁEŚ UBEKIEM?

 

O jakim więc materiale ściany myślisz ?

 

Co stało się z Twoja energią ?

 

Chłopie kto Ciebie uczył szkoły konwersacji - podaj adres ?

 

A może Tobie odpowiada być nadal w dżungli ?

 

Czy stać Cię na coś więcej niż odpowiedzi bez treści ?

 

Czy Ty wierzysz w to co sam napisałeś ?

 

Czy już postawiłeś jeden dom ?

 

Może tym razem wykres dla niego przedstawicie jako dowód waszego poprawnego myślenia i przekonacie go że to ja nie mam racji ?

Prawdę mówiąc ciężko było te pytania wyłowić z Twoich wypowiedzi, bo stosowania zasad interpunkcji zupełnie nie przestrzegasz. W wielu miejscach zamiast znaku zapytania jest kropka, a w innych zaś te dwa znaki stawiasz razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że papier przyjmie wszystko , tylko niech Ci co dobrze Ci radzą dadzą Tobie uczciwie wykonany wykres wartości ciśnienia rzeczywistego i nadciśnienia pary wodnej w temperaturze -20 stopni (żadna rewelacja bo tej zimy średnia była przez 3 miechy , a więc jedną czwarta roku -25), wykonany dla ściany z porothermu , a zobaczysz jaka to rewelacja . Nie zdziwię się jak zaraz zaczną pisać że można to pominąć

To ja mam skromne pytanko, gdzie w Polsce temp. średnia była -25stC przez 3 miesiące :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uczciwie wykonany wykres wartości ciśnienia rzeczywistego i nadciśnienia pary wodnej w temperaturze -20 stopni

Ponownie wypowiadasz się o nadciśnieniu pary wodnej. Czy mógłbyś łopatologicznie wyjaśnić o co chodzi i czy faktycznie wentylacja nie wpływa na te procesy?

Bo ja to rozumiem w ten sposób, że para wodna wędruje wyłącznie na zewnątrz przez ścianę. Ale coś mi się nie zgadza. Bo jeśli tak jest, to dlaczego po zamoczeniu ściany trzeba porządnie wietrzyć aby wyschła. Skoro wilgoć ma jeden kierunek, to wietrzenie nie powinno mieć wpływu na wysychanie.

No i ta teoria o zgubnym końcu ścian ocieplonych styropianem. Przecież styropian na ścianach funkcjonuje już conajmniej kilkanaście lat (i to w większości bez wentylacji mechanicznej) i nie ma eskalacji problemu z grzybem (nawet na styku ściana -styropian. Jeśli grzyb się pojawia, to dokładnie z tych samych powodów, co przy ścianach 1W, czy 2W z wełną.

A że na grzybka mają wpływ inne czynniki niż styropian, to widać na przykładzie bloków, gdzie w niektórych mieszkaniach jest problem z grzybem, a w innych nie.

 

Reasumując.

Skoro nie objawiają się zgubne skutki np. po 15 latach, to jaką perspektywą straszysz ? określ 50 lat? 100lat? ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając na uwadze perspektywę 200lat jednak ten styropian to nie jest dobry pomysł... a przecież nie budujemy domów na marne 100lat. ;)

 

U mnie już pozamiatane bo przykleiłem ten ch..ny styropian ale w następnym domu będę robił ocieplenie z wełny albo ścianę 1W o metrowej grubości żeby spełnić obowiązujące wtedy normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc ciężko było te pytania wyłowić z Twoich wypowiedzi, bo stosowania zasad interpunkcji zupełnie nie przestrzegasz. W wielu miejscach zamiast znaku zapytania jest kropka, a w innych zaś te dwa znaki stawiasz razem.

 

A dostrzegasz w tym, zadziwiającą zbieżność w sposobie pisania, pewnego Pana? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dostrzegasz w tym, zadziwiającą zbieżność w sposobie pisania, pewnego Pana? :lol:

Zakres wiedzy również podobny. Dla jednego srebro to nadprzewodnik, a wg drugiego można namagnesować tarcze aluminiową.

Również antypatia do prof. Pogorzelskiego na podobnym poziomie ;).

Tylko to "oddychanie ścian" mi nie pasuje. Czyżby celowy zabieg dla "zmylenia przeciwnika" ?

No i ten drugi nie kryje się ze swoja tożsamością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że papier przyjmie wszystko , tylko niech Ci co dobrze Ci radzą dadzą Tobie uczciwie wykonany wykres wartości ciśnienia rzeczywistego i nadciśnienia pary wodnej w temperaturze -20 stopni (żadna rewelacja bo tej zimy średnia była przez 3 miechy , a więc jedną czwarta roku -25), wykonany dla ściany z porothermu , a zobaczysz jaka to rewelacja . Nie zdziwię się jak zaraz zaczną pisać że można to pominąć

To ja mam skromne pytanko, gdzie w Polsce temp. średnia była -25stC przez 3 miesiące :o

Pewnie u barakudy w sypialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pokolei.

Czy ktoś mógłby (ale tak po normalnemu proszę ;)) przybliżyć mi mechanikę ciśnienia wody (czy tam pary) na ścianę?

 

I niech ktoś mi powie o czym jest ta cała dyskusja, ceramice czy suporeksie?

Nie ukrywam, że pomoże mi to troszkę się zorientować w całym tym, no rozgardiaszu.[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pokolei.

Czy ktoś mógłby (ale tak po normalnemu proszę ;)) przybliżyć mi mechanikę ciśnienia wody (czy tam pary) na ścianę?

 

I niech ktoś mi powie o czym jest ta cała dyskusja, ceramice czy suporeksie?

Nie ukrywam, że pomoże mi to troszkę się zorientować w całym tym, no rozgardiaszu.[/i]

Daj sobie Kuba spokój z ta parą! Ta ilość która może przez ścianę przeniknąć jest zupełnie bez znaczenia i całe szczęście! Wyobraź sobie ścianę "oddychającą" o jakiej tu niektórzy uparcie piszą. To "oddychanie" oznacza przepuszczalność dla pary wodnej. Przepuszczalność całej ściany, od jej powierzchni wewnętrznej do zewnętrznej. Jest zima, para sobie przez ścianę dryfuje i w pewnym momencie dochodzi do punktu rosy czyli skrapla się bo temperatura w ścianie stopniowo spada. Gdzieś tam w środku zamiast pary jest skroplona woda. Jak temperatura jeszcze spadnie to ta woda zamieni się w lód. Wg zwolenników "oddychających" ścian taki proces w ścianie nie zachodzi! :o Dla nich dalej przez ścianę wędruje sobie para ignorując warstwę wody, lodu i niską temperaturę. Większej bzdury chyba nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...