Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplac czy jednowarstwowo???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 599
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dokładnie, w tym przypadku nie można uogólnić, bo zależy od stanu istniejącego. Jeśli kupowałeś projekt pracowni domów gotowych np. Archipelag, Archtim, Murator - to możesz jeszcze skorzystać z BDEC (http://bdec.builddesk.pl) i wczytać gotowy swój projekt z listy i wtedy zobaczyć EK, zmienić grubość izolacji w przegrodzie i porównać EK z tym wcześniejszym. Jakby co mogę pomóc tylko sprawdź czy Twój projekt jest w bazie BDEC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam problem - bo pod moja nieobecnosc wybudowali mi sciany z Solbet 36 odmiany 600, mialy byc odmiany 400 - tak chcialem, za to zaplacilem, tak bylo w kosztorysie ... - kto ponosi tutaj wine ..?? kierownik budowy czy firma budujaca - mam umowe z firma, ktora buduje i zalatwia materialy sama bo ja nie mam czasu, czesto i dlugo jestem poza domem - i czy teraz bede ZMUSZONY docieplac styropianem czy niekoniecznie ...?? mialem miec sciane jednowarstowa w miare "ciepla", a tutaj tak mnie wyrobili ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w tym przypadku nie można uogólnić, bo zależy od stanu istniejącego. Jeśli kupowałeś projekt pracowni domów gotowych np. Archipelag, Archtim, Murator - to możesz jeszcze skorzystać z BDEC (http://bdec.builddesk.pl) i wczytać gotowy swój projekt z listy i wtedy zobaczyć EK, zmienić grubość izolacji w przegrodzie i porównać EK z tym wcześniejszym. Jakby co mogę pomóc tylko sprawdź czy Twój projekt jest w bazie BDEC.

 

Projekt Klasyka z biura Krajobrazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam - mam problem - bo pod moja nieobecnosc wybudowali mi sciany z Solbet 36 odmiany 600, mialy byc odmiany 400 - tak chcialem, za to zaplacilem, tak bylo w kosztorysie ... - kto ponosi tutaj wine ..?? kierownik budowy czy firma budujaca - mam umowe z firma, ktora buduje i zalatwia materialy sama bo ja nie mam czasu, czesto i dlugo jestem poza domem - i czy teraz bede ZMUSZONY docieplac styropianem czy niekoniecznie ...?? mialem miec sciane jednowarstowa w miare "ciepla", a tutaj tak mnie wyrobili ....

Jeśli miałeś na umowie konkretnie BK odm.400 to firma odpowiada za bubel,inaczej pora przełknąć drugą gorzką pigułkę ;)

Pierwsza to ściana 1W i BK 36cm :D

Podziękuj firmie,że jednak musisz ocieplić dom...nie ma ściany 1W "w miarę" ciepłej,zawsze będzie zimna,gdyż nie jest izolowana a przy okazjii spoiny ma na zewnątrz.

Prawdopodobnie nie będąc bezpośrednio przy budowie przełkniesz nie jedną gorzką pigułkę ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam problem - bo pod moja nieobecnosc wybudowali mi sciany z Solbet 36 odmiany 600, mialy byc odmiany 400 - tak chcialem, za to zaplacilem, tak bylo w kosztorysie ... - kto ponosi tutaj wine ..?? kierownik budowy czy firma budujaca - mam umowe z firma, ktora buduje i zalatwia materialy sama bo ja nie mam czasu, czesto i dlugo jestem poza domem - i czy teraz bede ZMUSZONY docieplac styropianem czy niekoniecznie ...?? mialem miec sciane jednowarstowa w miare "ciepla", a tutaj tak mnie wyrobili ....

 

A tak z ciekawości spytam - jak duży dom budujesz i na jaki system ogrzewania się zdecydowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom niewielki - okolo 120m2 parter plus poddasze uzytkowe - wszedzie podłogówki i grzanie ekogroszkiem, rekuperacja w zestawie, szyby 3 warstowe - jak czytalem to niby ta sciana odmiany 600 miesci sie w przepisach dla sciany jednowarstwowej, ale pewnie bede musial ocieplic - orientuje sie moze ktos ile moze kosztowac ocieplenie styropianem 15 cm(nie musi byc grafitowy :)) takiego domku ..?? wymiary podstawy domu 10x9m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom niewielki -.... - orientuje sie moze ktos ile moze kosztowac ocieplenie styropianem 15 cm(nie musi byc grafitowy :)) takiego domku ..?? wymiary podstawy domu 10x9m

 

Od około 90zł/m2....ale dobrze przeanalizuj grubość bo: 15 cm może być za ciepło i za szeroko(wymiary/obrys)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuję dokładnie wiedzieć. Wystarczyłoby żeby ktoś napisał, o ile mniej więcej zmniejsza się zapotrzebowanie na gaz przy takim ociepleniu.

 

To co wcześniej pisano -wróżki tu nie ma, ale....uogólniając, jak liczymy innym ocieplenie, to zakładają,. że nie masz innych błędów- bo mieszkasz i jest nie źle, to nie więcej niż 10-20% zmniejszysz zużycie ....ale trzeba dokładnie policzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ale dobrze przeanalizuj grubość bo: 15 cm może być za ciepło )

Normalnie jakbym słuchał "fachowców" od ocieplenia u sąsiada-"Panie daj Pan 10cm żebyś Pan domu nie przegrzal".Gdybym takie coś u siebie usłyszał to ani sekundy dłużej ten fachman by nie stał na moim terenie... Jednak ludziska są zacofani i nie nadarzaja za rozwojem.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jakbym słuchał "fachowców" od ocieplenia u sąsiada-"Panie daj Pan 10cm żebyś Pan domu nie przegrzal".Gdybym takie coś u siebie usłyszał to ani sekundy dłużej ten fachman by nie stał na moim terenie... Jednak ludziska są zacofani i nie nadarzaja za rozwojem.

No przegrzanie tez nie jest dobre! Pomijając kwestię życia w takim spoconym domu to ważniejsze jest że jeśli taki budynek będzie tani w eksploatacji to własciciel nie będzie płacił podatków! przecież w nośnikach energii - obojętnie jakich - pewnie ze 60% to same podatki! No i jeszcze aspekt społeczny: zapal zbędną żarówkę - daj pracę górnikowi! I jeśli z pierwszego (spocony dom) można się śmiać to z drugiego już mniej. Wzrost zużycia energii (konsumpcjonizm) powoduje rozwój gospodarki. Państwu nie opłaca się inwestować w technologie energooszczędne - górnik pójdzie na kuronia i wszyscy będziemy go utrzymywać. Lepiej niech kopie wungiel, niech sam się utrzymuje ale my ten wungiel musimy kupować - ale po co jeśli nam nie potrzebny bo mamy energooszczędny dom? No i kwadratura koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jakbym słuchał "fachowców" od ocieplenia u sąsiada-"Panie daj Pan 10cm żebyś Pan domu nie przegrzal".

He he, moi fachmani drapali się po czuprynach i wspominali coś o termosie. Po co tyle ocieplenia?. Stare, sprawdzone słowo termos stosują wszędzie tam gdzie ich wyobraźnia nie sięga. Chcieli mi montować kratki wentylacyjne w styro na narożnikach budynku i szczeliny na dole, żeby ściany oddychały :D. Człowiek dowiaduje się ciekawych rzeczy z forum, 15cm na elewacji może przegrzać dom zimą? Latem chyba będzie ograniczało nagrzewanie się ścian ?. Ehh... Wodzu Rom-Kon dobrze prawi, nie zabierajmy pracy górnikom, pomóżmy budżetowi i nie szalejmy z energooszczędnością. Howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... ani sekundy dłużej ten fachman by nie stał na moim terenie... Jednak ludziska są zacofani i nie nadarzaja za rozwojem.

 

Trochę źle się wyraziłem -na skróty, nie chodziło mi o to, że za ciepło w ogóle, tylko nieproporcjonalnie do innych elementów domu- poddasze, okna i problem, który może wyjść przy montażu okien (inwestor może nie akceptować glifów wewnętrznych po 30cm), a do tego problem z powiększonym obrysem, trzeba przeanalizować wszystkie aspekty.

Jak inwestor w czasie rozmowy z nami upiera się, że da na standardowy mur 10cm styropianu bo mu tyle doradzali że wystarczy - od siebie dajemy gratis+2, żeby dziadostwa nie robić i od razu pasuje 12cm

Też uważam że ocieplenia nigdy nie dość, na swój dom daje 26 cm wełny.

Edytowane przez BCS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt Klasyka z biura Krajobrazy.

 

Obawiam sie, ze tego biura nie ma.

Są takie:

AGart

Agrobisp

Archeco (Dom Dla Ciebie)

Archeton

Archi-Projekt

Archipelag

Archon+

Archtim

DOM PASJA

Domena

Domy z wizją

Horyzont

KB Projekt

LK & Projekt

M.& L.Lipińscy p

MTM Styl

Murator

Studio Atrium

Z 500

 

Tak więc niestety wymaga to pełnego wprowadzenia budynku, a to już jest trochę pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle się wyraziłem -na skróty, nie chodziło mi o to, że za ciepło w ogóle, tylko nieproporcjonalnie do innych elementów domu- poddasze, okna i problem, który może wyjść przy montażu okien (inwestor może nie akceptować glifów wewnętrznych po 30cm), a do tego problem z powiększonym obrysem, trzeba przeanalizować wszystkie aspekty.

Jak inwestor w czasie rozmowy z nami upiera się, że da na standardowy mur 10cm styropianu bo mu tyle doradzali że wystarczy - od siebie dajemy gratis+2, żeby dziadostwa nie robić i od razu pasuje 12cm

Też uważam że ocieplenia nigdy nie dość, na swój dom daje 26 cm wełny.

 

 

mam podobne zdanie...

 

Gdzies na forum wycztałem, że to co zaoszczędzisz na ociepleniu - wydasz z nawiązką w ogrzewanie.

I coś w tym jest... trzeba sie sumiennie zastanowić i dobrze przeliczyć czy chcemy dom tani w budowie czy tani w eksploatacji....

 

A co do dodania 2 cm gratis od firmy - to moim zdaniem ewenement, który można dać za przykład postępowania uświadamiającego niewiedzę inwestora...

 

1, Jeden sąsiad powie mam 10 cm styropianu i mam w zimę gorąco

2. Drugi sąsiad powie, że ma 10 cm styropianiu i ma w zimie zimno

3 Trzeci powie że ma 20 cm styropianu i ma akurat

 

Jaki wniosek? obydwaj mają rację tylko trzeba dopytać o inne szczegoły - ocieplenie poddasza / dachu, ilośc zużytego opału, jakie okna itd.... a przede wszystkim co oznacza pojęcie "ciepło" co "zimno" a co "akurat"

 

Dla mnie Ciepło w domu to 20 stopni

Dla mojej żony ciepło to minimum 24 stopnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne zdanie...

 

Gdzies na forum wycztałem, że to co zaoszczędzisz na ociepleniu - wydasz z nawiązką w ogrzewanie.

I coś w tym jest... trzeba sie sumiennie zastanowić i dobrze przeliczyć czy chcemy dom tani w budowie czy tani w eksploatacji....

 

(...)

 

Ale czasem wystarczy przekierowanie pieniędzy. rezygnujemy z czegoś a dokładamy do ocieplenia. To tak jak z wentylacją mechaniczną. Wystarczy uwzględnic ją w projekcie i już są mniejsze koszta a czasami mamy w cenie niedziałającej grawitacyjnej sprawną mechaniczną. Jeśli uwzględnimy enerooszczędność od samego początku czyli od fundamentów to taki budynek nie kosztuje więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czasem wystarczy przekierowanie pieniędzy. rezygnujemy z czegoś a dokładamy do ocieplenia. To tak jak z wentylacją mechaniczną. Wystarczy uwzględnic ją w projekcie i już są mniejsze koszta a czasami mamy w cenie niedziałającej grawitacyjnej sprawną mechaniczną. Jeśli uwzględnimy enerooszczędność od samego początku czyli od fundamentów to taki budynek nie kosztuje więcej.

 

i to też stwierdzenie z którym się zgadzam :) wyjątkowo ugodowy jestem :rolleyes:

 

tylko właśnie nie zawsze da się przewidzieć wszystko na etapie projektu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...