Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplac czy jednowarstwowo???


Recommended Posts

http://images42.fotosik.pl/111/bfca618ace4dd7b4med.jpg

Widać różnice 8) ????

 

Pewnie że widać szczególnie w nieogrzewanym garażu i u mnie również będzie je widać pomimo, że garażu brak.

Jakie tam były grube te ściany? Na jaką zaprawę były murowane te cegły? Jakie to w ogóle były cegły?

 

Poniżej przykład bloku, który był ocieplony styropianem

Niestety tak jak 30 lat temu przez Polskę przechodziła fala eternitu tak i teraz przechodzi fala styropianu.

 

http://img.trojmiasto.pl/zdj/fotki_duze/27100/z27115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 599
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Akurat w nieogrzewanym garażu będzie gorzej widać bo będzie mniejsza różnica temperatur.

A przykład tego 11 piętrowego bloku to czysta demagogia. Nie widzisz różnicy pomiędzy domkiem 1p a 11 p?

 

Parafrazując:

 

Niestety tak jak przed 30 laty przez Polskę przechodziła fala samochodów dwusuwowych tak teraz przechodzi fala samochodów z katalizatorami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te zdjęcia termowizyjne niby wieniec przepuszcza ciepło i jest czerwony a okna czarne....

Dobre okna ktoś zamontował.....

 

No i co z tego wynika?

Wiadomo jak ten wieniec wykonano?

Może zupełnie jest niedocieplony a beton jak to beton ciepły nie jest.

 

Poza tym ściany 1W moga byc wykonane z różnej klasy bloczków w tych odmiany cięższej będzie więcej strat.

A jak grubość tego muru i jaka zaprawa?

Jaka różnica temperatur?

 

Jednym słowem takie zdjęcia mogą wprowadzać w błąd i prowadzić do wyciągania pochpopnych wniosków.

 

Dla mnie wystraczy porównanie do znajomych z domku o ścianach 2W.

Płacimy podobne rachunki choć u mnie dach bez wełny jeszcze i dom niedokończony.

Owszem gdybyśmy mieli mury z tego samego materiału to docieplenie by coś dawało ale kiedy mur wykonano z zimnego materiału i cała izolacja bazuje na styropianie 10-12 cm to jest to prawie to samo w ogólnym rozliczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega PliP nie wierzy też w cudowne własciwości Wentylacji Mechanicznej !

Nie będę zmieniał tematu ale radzę poczytać o tym bo WM może być bardzo przydatna !

Skoro jednak jesteś aż tak zorientowany to wiesz że masz kulawą tą wentylację :lol:

I pewnie wiesz kiedy nie działa a kiedy nie!

Pewnie wiesz co zrobić aby działała kiedy już przyjdzie "pora" na ciąg kominowy ! :lol:

 

No ale zostawmy to, jak wentylacja staje się niewydolna to ściany pomagaja i tak to się kręci ,,, jakoś :-?

 

Zastanawiam się dlaczego mi ściany schną skoro przykryłem je ( mokre jak szlag) grubą warstwą styropianu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wystraczy porównanie do znajomych z domku o ścianach 2W.

Płacimy podobne rachunki choć u mnie dach bez wełny jeszcze i dom niedokończony.

Owszem gdybyśmy mieli mury z tego samego materiału to docieplenie by coś dawało ale kiedy mur wykonano z zimnego materiału i cała izolacja bazuje na styropianie 10-12 cm to jest to prawie to samo w ogólnym rozliczeniu.

 

Tak porównujesz dwa takie same domy, z takim samym systemem grzewczym, sterowaniem, upodobaniem członków rodziny do takich a nie innych zachowań , stojące w takich samych warunkach zewnetrznych itp itd :-)

Podobne...czyli nie takie same :-)

Co rozumiesz pojęciem "zimny materiał "?

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały są ciepłe a więc para się naie skrapla. Kanały są czyste bo są filtry.

 

 

Zastanawia mnie ta ludzka wiara we wszystkiego rodzaju filtry.

Wiesz jak działa filtr odkurzacza? Zatrzymuje największe gabarytowo cząstki.

Niestety musi przepuścić powietrze bo inaczej niczego nie przepuści a wraz z nim te najdrobniejsze cząasteczki kurzu. Żaden filtr stały nie jest tego w stanie zatrzymać. Mało tego filtr ten nie jest non stop czysty tylko "nabity" kurzem - nie musze chyba pisać jakie są tego skutki.

 

Jedyny skuteczny filtr to separacja wzorem z odkurzaczy typu Queen of Air lub Rainbow ale to pracuje bardzo hałaśliwie i często trzeba zmieniać wodę z utopionym kurzem i to po 30 min pracy urządzenia.

Pytanie ile tego świństwa odłoży się w przewodach przez lata?

 

Ja tam już wolę to zanieczyszczone ale świeże powietrze z zewnątrz może jest droższe ale lepsze niż z odkurzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a tak odnośnie sprawności wentylacji. Myślałem, że w pierwszym sezonie będzie dużo wilgoci w domu, jednak przy dużych mrozach wilgotność spadła poniżej 40%. Obecnie jest na poziomie 50% do 60%. Żona marudzi że dla niej to za suche powietrze jest trochę.

Wiele osób walczy z nadmiarem wilgoci w domu w pierwszym sezonie grzewczym.

U nas raczej odwrotna sytuacja, trochę jej brakuje.

Muszę się dobrze w nocy przysłuchać bo może te ściany jednak oddychają......

 

Piczman a TY na starym forum KM (jak jeszcze istniała) się nie udzielałeś?

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak porównujesz dwa takie same domy, z takim samym systemem grzewczym, sterowaniem, upodobaniem członków rodziny do takich a nie innych zachowań ,

Pawlok

 

Jakiekolwiek by to porównanie nie było to na pewno na starcie stoję na gorszej pozycji teoretycznie bo oprócz różnicy w dociepleniu:

 

Budynek mam niedokończony tj poddasze bez wełny, mam więcej okien i większych, dogrzewam garaż w którym przez pół zimy miałem 1 cm luzu po obwodzie bramy dzięki "fachowości" montażystów i dopiero w styczniu to zauważyłem i podregulowałem no i dla mojego budynku to 1-szy sezon.

Z drugiej strony grzeję mniejszą powierzchnię 110 mkw parteru z garażem oni 140 m całość - nie mają garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana 1-warstwowa jest najczęściej droższa i trudniejsza w wykonaniu !

To są wady !

Jeśli je ktoś akceptuje to jego sprawa !

Znajdą się zwolennicy tej technologii ale są to osoby z odmiennymi poglądami bo wiedza jest tylko jedna i fizyka jest tylko jedna.

Zdarza się że styropian odpadnie i zdarza się że wieje z gniazdek!

Ale co to oznacza ?

Brak fachowego wykonania zgodnie z zaleceniami każdej z technologi wymieniacie jako argumenty przeciwko sobie ? :o

Tak nie można dyskutować !!!

 

Napiszcie mi użytkownicy ściany 1W jeszcze raz jakie ta technologia ma zalety ?

Krótko i zwięźle !

Żeby wszyscy "zastyropianowani" zrozumieli ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja dołożę swoje 3 grosze

 

mieszkam w PTH 44 PW od sierpnia 2007

 

około 175m2 po podłogach, uzytkowe poddasze, garaz w bryle budynku LMP42a - lipińscy jak się chce komus szukać

 

piec gazowy jednofunkcyjny chyba 21KW, zbiornik na cw i kominek z płaszczem wodnym chyba 18KW - już nie pamiętem dokładnie

 

kupiłam cegłę w marcu 2006 za śmieszne pieniądze, co mi potem wyszło na dobre jak się dowiedziałam ile kosztuje ocieplenie domu - ceny w 2007 były zabójcze,

 

tynk cw z dwóch stron, na zewnątrz doszedł tynk mineralny i farba silikonowa i jeszcze jakieś tam kleje i siatki bo wykonawcy tynku nie popisali się o trzeba było to jakoś wzmocnić

 

wydatki na ogrzewanie wody i domu w sezonie 9/2009-2/2010

 

2200 zł - spalone około 16m3 drzewa

 

plus gaz 280 zł ( te 280 dotyczą grzania wody i domu, z rachunku za gaz koszty stałe i gotowanie na kuchence gazowej wyrzuciłam)

 

piec gazowy włączał się jak było minus 25 stopni na godzinę w nocy i nad ranem i wczesniej w wrześniu i paździeniku jak było chłodniej rano to działał też czasami godzinę od 6 rano aż nie wstaliśmy i zaczynaliśmy palić w kominku

 

tudzież jak wyjechaliśmy to się uruchamiał na godzinę przed przyjazdem żeby było miło i ciepło po powrocie.

 

 

a zima była ze hej, jestem w domu cały dzień z małym dzieckiem, palimy praktycznie od 8 rano do 23 czasem do 2 w nocy

 

temperatura w domu 24 stopnie-nawet w największe mrozy

 

ja uważam ze te wydatki na ogrzewanie są ok

 

a i wieje mi z dwóch kontaktów, z halogenów na poddaszu i z okien z tej częsci która jest tylko rozwierna a nie uchylna

 

kontakty mają zatyczki bo mały je uwielbia wkładać palce to problem mam chwilowo rozwiązany

 

halogeny poprawione a raczej ocieplenie

 

a okna czekają na regulację- póki co zalepione tasmą ochronną

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super tylko więcej w temacie poproszę :D

Napisz coś o zaletach Twojej ściany 1-warstwowej, wady już wymieniłaś :-?

 

Co do kosztów ogrzewania to nie ścigajmy się w tej sprawie bo tak na prawdę dom energooszczędny można zbudować również w technologi 1W !

Jak kto chce ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piczman - co mam Ci napisać o zaletach?????

 

ze była dla mnie tania??? to wiem

 

ze na zewnątrz mogę spokojnie oprzeć drabinę, że mi ptaki nie dziobią w ścianę jak u sąsiada??

 

to też wiem

 

a niech się znajdzie ktoś to wydał mniej na grzanie domu niż ja??? albo chociaż

podobnie zwłascza tej zimy i przy CAŁODZIENNYM pobycie w domu

 

http://forum.muratordom.pl/zmiescicie-sie-w-1000zl-za-gaz-za-styczen,t178689.htm - poczytaj

 

dyskusja o zaletach i wadach 1W czy 2W sprowadza się do wydatków na ogrzewanie - reszta nie ma znaczenia- moim zdaniem

 

a nie wymieniłam wad tylko JEDNĄ WADĘ- wieje mi z kontaktów DWÓCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana 1-warstwowa jest najczęściej droższa i trudniejsza w wykonaniu !

To są wady !

Jeśli je ktoś akceptuje to jego sprawa !

,,,

 

Zaraz zaraz czy aby na pewno?

 

Co takiego trudnego jest w scianie 1w?

 

Oczywiście jest tu porblem z czego ta ściana 1W jest wymurowana.

Zapewne inne cechy ma ściana z Porothermu a inne z BK.

 

Weźmy BK.

Kleisz pustak do pustaka zaprawą ciepłochronną a jak masz Ytong tylko cieniutko klejem układasz 8 bloczków na 1 mkw ściany i to ma być trudniejsze?

Pozostają nadproża wylane z betonu i zbrojone no niestety zło konieczne trzeba wkleić styropian wkleiłem 12 cm na całą belkę trudne nie było.

Ilez tych pustaków masz nad oknem? A nad nimi jest wieniec który rozkłada ciężar po obwodzie.

 

Strop ociepliłem wokoło styropianem (dach 4rospadowy) i jeszcze obmurowałem bloczkiem 8 cm.

 

 

Nie rozumiem straszenia o pękających nadprożach jak widzę to pękają tu i tam czy to BK czy pustaki ceramiczne

 

Mi zresztą nadproża nie pękły za to pojawiły się peknięcia pod oknami no ale się zatynkowało i po sprawie.

 

Co do zalet..

1-sza to cena mnie wyszło sporo taniej niż 2W o tych samych parametrach cieplnych ale to jest czynnik mocno zmienny w czasie więc trudno o tym dyskutować.

Po co zresztą skoro mogę doinwestować i zrobić 2W?

 

 

Jednak taki zabieg raczej należy rozszerzyć o WM a wtedy koszty rosnąa.

 

Jak dla mnie zaletą jest wymiana powietrza w budynku i odpwiednia wilgotność bez żadnych systemów wspomagających jak np. WM.

Oszczędność na tych inwestycjach na już tu i teraz pozwala płacić nawet nieco więcej za ogrzewanie a jak wyjdzie końcowy rozrachunek trudno przewidzieć.

 

Nie tylko temperatura jest ważna dla samopoczucia - czasem na termometrze jest więcej a możesz odczuwac zimno i na odwrót.

 

 

Zaletą jest też sam brak styropianu na zewnątrz jakoś nie widze tego na ścianie i już.

W kwestii trudności wykonania to właśnie tu odwalona fuszerka może być jak ktoś pisał przyczyną powstania pleśni itd. a w takim przypadku wszystkie oszczędność z rachunków za ogrzewanie mogą przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...