Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jestem nowy, całkiem zielony i zaczynam budowę


Recommended Posts

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na forum.

 

Bez Waszego wsparcia sobie nie poradzę. Szczególnie liczę na wszelkie fachowe porady i słowa otuchy (wiem, że będzie mi ciężko) co by mieć dość siły, zapału i samozaparcia wewnętrznego aby budowę zacząć i skończyć. Dzień w którym przeprowadzę się z rodziną do mojego domu będzie chyba jedym z najszczęśliwszych w życiu.

 

Działka już jest, 700m2, Kobyłka koło Warszawy.

 

Projekt wstępnie wybrany, to Słoneczko pracowni Horyzont:

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=71&sid=5

Dlatego ten projekt, bo chodzi generalnie o koszty, aby wybudować maksymalnie tanio, bez zbędnych udziwnień podnoszących cenę.

 

Kwota na zbudowanie domu to 300kzł (kredyt na ok. 270kzł).

 

Budowę chciałbym zacząć na wiosnę lub w lato 2011. Obecnie poza zakupem działki nie zrobiłem jeszcze nic. Obecnie zaczynam załatwianie kredytu w banku, właściwie rozeznanie się czy w ogóle dostanę.

 

Co powinienen już teraz robić czyli na ponad rok przed budową:

1. Złożyć wnioski o przyłącza (prąd, woda)? Ile się czeka?

2. Starać się o pozwolenie na budowę?

3. Załatwiać ekipę budowlaną?

 

Co jeszcze? Laik jestem, ale uparty i potrafię dążyć do celu.

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

Jeśli wątek umieściłem w niewłaściwym dziale forum, to proszę moderatora o przesunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najpierw musisz złożyć w gminie wniosek o wydanie warunków zabudowy

z zalącznikiem o zapewnieniu dostawy mediów (prąd, woda, kanalizacja, gaz)

Jezeli zjazd do działki jest z drogi wojewodzkiej to musisz otrzymać wstepną

zgodę na wybudowanie zjazdu z tej drogi, jezeli to droga gminna to nie ma problemu. Wydanie warunków zabudowy trwa do ok 2 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając działkę w Kobyłce podlegasz ZEWT Wołomin. Dlatego NAJSZYBCIEJ składaj o przyłączenie prądu!! U nich to jest droga przez mękę. :wink:

 

Domyślam się, że to skomplikowane i czeka się długo. Ile czasu się czeka?

 

Wybaczcie za niski poziom moich pytań, ale buduję dom pierwszy raz w życiu, mieszkam w bloku i wiem o tym niewiele. Jednak zapytam: załóżmy, że ZEWT podłączy mi prąd szybciej niż ja ruszę z budową? Będzie sobie stała skrzynka na pustej, nieogrodzonej działce? Za prąd będę musiał wtedy płacić? A może mógłbym ZEWTowi wskazać konkretny dzień w którym by mi podłączyli prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zapytam: załóżmy, że ZEWT podłączy mi prąd szybciej niż ja ruszę z budową? Będzie sobie stała skrzynka na pustej, nieogrodzonej działce?

 

mi podłączyli prąd do skrzynki na pół roku przed rozpoczęciem budowy. Płaciłem te pół roku za nic. Ale to pikuś. Dlatego mi tak szybko podłączyli (po kilku mcach jak ich poprosiłem) bo poprzedni właściciel podpisał umowę o podłączenie pradu 2 lata wcześniej a ja tą umowę przejąłem cesją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Domyślam się, że to skomplikowane i czeka się długo. Ile czasu się czeka?

 

Jednak zapytam: załóżmy, że ZEWT podłączy mi prąd szybciej niż ja ruszę z budową? Będzie sobie stała skrzynka na pustej, nieogrodzonej działce? Za prąd będę musiał wtedy płacić? A może mógłbym ZEWTowi wskazać konkretny dzień w którym by mi podłączyli prąd?

 

Nie znam ZEWT-u ale z moich doświadzeń z ZE oraz opisywanych na forum doświadczeń innych na przyłacz to raczej sie dłużej czeka niż krócej. Mi robili prawie półora roku przyłacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przyłącze robili pół roku, ale sąsiedzi dookoła już mieli skrzynki. Jak budujesz na odludziu może się to przedłużyć. Nigdy nie płać faktury w całości jeżeli dają możliwość zaliczkowania, bo wtedy cię oleją i będzie jeszcze dłużej. Sprawdź jeszcze położenie działki względem stron świata. Wiecej okien od pd a mniej od pn zmniejszy koszty ogrzewania. Nie tylko koszt budowy jest ważny, potem dom musisz utrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mógłbym ZEWTowi wskazać konkretny dzień w którym by mi podłączyli prąd?

 

Taka podstawowa rada jak zaczynasz budowę. Ani gazownia, ani energetycy, ani gmina, ani sądy etc etc. to nie operatyorzy telefonii komórkowej czy dealerzy samochodowi :wink: . Z małymi wyjatkami potwierdzającymi regułę w branży okołobudowlanej (dostawcy mediów, urzednicy) nie jesteś Klientem co sobie dzień postawienia skrzynki wybiera (sorry ale ten pomysł mnie rozbawił) :wink: . Jesteś petentem co musi odczekać, wyprosić tą skrzynkę - wymęczyć. Ale są tego plusy. Wiesz ile taka szara skrzynka co na nią rok czekasz daje radości :D.

 

Ogólnie to forum to skarbnica wiedzy. Przeglądaj sobie dzienniki forumowiczów i tam krok po kroku opisują co, jak i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc kwestię skrzynki, podpowiedzcie mi, czy skrzynka z prądem może sobie tak stać na pustej, nieodwiedzanej działce? Nie grozi to problemami?

 

Jesteś jednak optymista. Idz do tego swoje ZE może problem pustej skrzynki zniknie. Będziesz pytał o agregaty :) Poza tym myslisz ze ktos buchnie skrzynka z prądem? Po co żeby go popieściło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze położenie działki względem stron świata. Wiecej okien od pd a mniej od pn zmniejszy koszty ogrzewania. Nie tylko koszt budowy jest ważny, potem dom musisz utrzymać.

 

Tutaj już w zasadzie nie ma pola manewru. Działka ma wjazd od strony północnej, kuchnia i garaż będzie od północy, ogród od południa. Według mnie idealnie.

 

Projekt też raczej zostanie ten który podałem. Podoba mi się. Chyba, że macie do niego jakieś zastrzeżenia, słabe punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...