Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kopcący sąsiad... co zrobić?


nofastbba

Recommended Posts

Witam,

 

Przyjechałem dzisiaj na budowe i o zgrozo z komina sąsiada wydobywał się zółto szary śmierdzący dym. Zabudowa jest dosyć ciasna więc cały ten dym zawiewiał na mój dom.

 

Zastanawiam się co zrobić? W okolicy jestem "nowy", nie chce popadać w konflikt z sąsiadem. Sąsiad jest jaki jest, po imieniu nie musze nazywać bo łatwo się domyślić jak poza forum o tym można powiedzieć.

 

Przychodzi mi do głowy:

-poszadzenie szybkorosnących drzew, albo jakaś odmiana wysokiej tui? Może znacie drzewo które byłoby odpowiednie.

-słyszałem, że straż miejska jest bezradna, macie jakieś doświadczenia?

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zrobić fotki jak pali, tylko nie ze swojej działki, tylko gdzieś z ulicy ;-) wysłać anonimowo gdzie się da,straż miejska, policja, ochrona środowiska (im więcej osób Go odwiedzi tym lepiej) wraz z opisem, kto, gdzie itp. Przynajmniej będzie wiedział że gorąco robi się koło jego d.... .Żadne drzewa, czy krzaki nie zatrzymają dymu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też podobnie jest. Sąsiad pali miałem (i chyba śmieci czasmi też), jak załącza mu się pompa, to leci strasznie czarny i śmierdzący dym. Gdy wiatr źle zawieje, to leci na dom, podjazd, itp. Mi się wydaję, że w przypadku spalania miału, to nic nie załatwisz, a udowodnić że spala śmieci, to też trudno.

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółty dym to ewidentnie produkt pirolizacji węgla, co jest dowodem indolencji i przyzwyczajeń dużej grupy palaczy w tym kraju. Też mam takich zatruwaczy w otoczeniu, dodatkowo spalają kawałki opon i plastik. Szlag mnie trafia, ale wszelkie działania są z góry skazane na niepowodzenia. Latami trzeba czekać, aż wymrze to pokolenie albo ochrona środowiska wyjdzie z biur w teren. Przepisy niby są, ale egzekutor nieudolny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też podobnie jest. Sąsiad pali miałem (i chyba śmieci czasmi też), jak załącza mu się pompa, to leci strasznie czarny i śmierdzący dym. Gdy wiatr źle zawieje, to leci na dom, podjazd, itp. Mi się wydaję, że w przypadku spalania miału, to nic nie załatwisz, a udowodnić że spala śmieci, to też trudno.

:(

 

Przy spalaniu miału w kotle miałowym po jego rozgrzaniu dymu prawie nie widać (piszę z doświadczenia). A już na pewno pompa nie ma z tym nic wspólnego (co innego wentylator).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... słyszałem, że straż miejska jest bezradna, macie jakieś doświadczenia?

 

Ma ktoś jakiś pomysł? ...

 

jeśli sąsiad nie przestanie smrodzić, mozna by mu /profilaktycznie/ łeb ukręcić ...

 

? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że ludzie mało więdzą o czystym spalaniu . Nie utożsamiają ekologicznego spalania z ekonomicznym gdyby wiedzieli ile kasy wylatuje wraz z dymem kominem może by się zastanowili. Mój sąsiad pali brunatnym , kopci non stop żadne argumenty nie trafiają do tego zakutego łba . Piszę celowo zakuty bo czy mądra głowa wymyśliła by żeby zmoczyć i tak wilgotny wegiel brunatny po to żeby nie wypalił się za szybko. kocioł ma nie czyszczony zarośnięty smołą (przymkniety czopuch) komin również nie czyszczony po co czyścić jak dym wylatuje , tylko że kiedyć może się zatkać i wyleci nieszczelnymi drzwiczkami.

Ale kto by się martwił na zapas :wink: .

 

Kilka moich znajomych dzięki tematowi o ekonomicznym spalaniu Last Rico pali już czysto , mało tego kolega miał mokry komin a teraz cieszy bo się wysuszył.

 

Nie wiem jak można dotrzeć do większej liczby kopcących palaczy , może jakas rządowa kampania czystego spalania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemczech przyjeżdża taka specjalna ekipa , wchodzi na dach , wtyka czujnik który coś tam wskazuje , odczyt sprawdzają z tabelą , jak jest w normie to przepraszają , jak nie to wystawiają " fakturę " za usługę na odpowiednia kwotę , a ich urząd skarbowy ściąga z 100 % skutecznością .

Ale to jest w normalnym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigmor napisał:

Przy spalaniu miału w kotle miałowym po jego rozgrzaniu dymu prawie nie widać (piszę z doświadczenia). A już na pewno pompa nie ma z tym nic wspólnego (co innego wentylator)

 

Masz rację, z pewnością jest to wentylator, nie byłem pewny co to jest, bo to sąsiad ma taki piec a nie ja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można dotrzeć do większej liczby kopcących palaczy , może jakas rządowa kampania czystego spalania :D

 

Na chama nie ma sposobu i nic go nie przekona że można inaczej. Jego podwórko, jego sprawa i basta.

 

Mam podobny problem sąsiad ma budynek gospodarczy, który ogrzewa paląc trocinami. Oczywiście na rozpalony piec (górniak) zarzuca worek trocin, a potem dmuchawa załatwia sprawę. Komin stalowy, ok. fi-100 nie ocieplony wyciągnięty nad parterowy dach ok 1,5 - 2m. Jak "da czadu" i włączy się wentylator to u mnie na podwórku robi się szaro. Trociny ma za darmo z własnej stolarni także aspekt ekonomiczny mu wisi. Budynek stoi w ostrej granicy. Tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...