Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kopcący sąsiad... co zrobić?


nofastbba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 173
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie nie chcą używać ogrzewania gazowego bo droższe? Tak jest droższe, ale czy ja pisze, że muszą koniecznie ogrzewać dom gazem? Przecież są sposoby spalania węgla, które nie trują okolicy. Piece na ekogroszek, piece górnego spalania. Jest cały wątek na muratorze o EKONOMICZNYM spalaniu węgla. Można przeczytać i okaże się, że to co idzie w komin i zatruwa okolice wystarczyłoby do ogrzania drugiego domu. Z piecem węglowym CO jest tak samo jak z kopcącym samochodem, który dużo pali. Przecież stare piece węglowe mają wydajność tylko 30-40%. Zgodzę się, że piec na eko-gorszek z podajnikiem to jest spory wydatek, ale już piece górnego spalania nie. Waszym koronnym argumentem jest bieda i na tym w zasadzie kończy się dyskusja. W mojej okolicy jest 40% refundacja kosztów zakupu nowego pieca, nawet węglowego. Czyli za 3-4 tysiące można mieć piec na ekogroszek, który ma wydajność 80%. Węgla takim piecem spalisz mniej i kwota wydana na zakup zwróci się po mniej niż 5 latach. Więc powiedz mi proszę o co chodzi z tą biedą? Przecież sam żyje w Polsce i wiem jak jest. W zasadzie nawet w piecach starego typu można palić "od góry" czyli w taki sposób, żeby spaliny przed wejściem da komina przeszły przez ognień. Dlatego właśnie napisałem we wcześniejszych postach, że ludzie kopcą bo im to nie przeszkadza.

Dlaczego cytujesz moja wypowiedz , przeciez zgadzam sie z Toba ze mozna ........jak sie TYLKO chce .Moj post byl do Sapienta.pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawmy już tych którzy już wybudowali kiedyś te domy i mają przestarzały system ogrzewania, ale szlag mnie trafia jak sąsiad koło mnie buduje nowy dom i kupuje kopciucha!!! Przy działce ma gaz a on że nie bo nie. Ludzie budujący, zrozumcie że istnieją inne tanie metody ogrzewania niż węgiel!!!

Pamietaj że Polska leży na węglu , lasów też mamy i długo jescze ogrzewanie kotłami kopciuchami będzie najtańsze.

Dwa to pamietaj że ludzie często budują na kredyt który trzeba spłacić , więc nie dziw się że wybieraja najtańszy system ogrzewania.

Trzy na zakończenie ,MOŻNA SPALAĆ CZYSTO WĘGIEL , DREWNO , TROCINY ITP jeśli sie tylko chce trochę pomyśleć .

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to wcale nie jest najtańszy!

Policz ile kosztuje instalacja+piec+komin+5-6m2 na kotłownie. Około 25-30tyś. Za takie pieniądze można mieć powietrzną pompę ciepła a nawet gruntową, można też zainwestować te pieniądze w bardzo dobre ocieplenie i grzać prądem a tutaj na forum znajdziesz takie przykłady. Więc nie pisz że to jest najtańszy system ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich doniesieniach prasowych można mieć nadzieje, że sprawa śmieci zostanie w końcu uregulowana. Odbędzie się to poprzez "podatek śmieciowy" - jednak jak pokazuje rzeczywistość nie ma innego sposobu. Pozostawienie sprawy śmieci obywatelowi prowadzi do nikąd.

 

2010-06-21 Śmieciowa rewolucja. Polskę oczyści ustawa

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8045335,Smieciowa_rewolucja__Polske_oczysci_ustawa.html

 

2010-10-19 Rewolucja śmieciowa coraz bliżej

http://wyborcza.pl/1,75248,8537683,Rewolucja_smieciowa_coraz_blizej.html

 

2010-10-20 Rząd chce ustawy śmieciowej jeszcze w tym roku

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8541898,Rzad_chce_ustawy_smieciowej_jeszcze_w_tym_roku.html

 

 

Załączam jeszcze kilka linków jak radzą sobie z tym problemem inni:

 

2010-06-10 Finowie spalą nasze śmieci. I zbudują elektrociepłownię w Polsce

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8000181,Finowie_spala_nasze_smieci__I_zbuduja_elektrocieplownie.html

 

2010-08-22 Ile są warte nasze śmieci, czyli jak zrobić na tym biznes

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8282160,Ile_sa_warte_nasze_smieci__czyli_jak_zrobic_na_tym.html

 

2010-08-22 Wyrzucanie śmieci po szwedzku, czyli skandynawski sposób na odpady

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8282157,Wyrzucanie_smieci_po_szwedzku__czyli_skandynawski.html

 

i troche starsze:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Smieci-maja-przyszlosc-1929845.html

http://energetyka.wnp.pl/spalarnie-smieci-beda-produkowaly-zielona-energie,51235_1_0_0.html

 

I za przykład zdjęcie pochodzące prawie z centrum Wiednia: Spalarnia śmieci

 

PS. Przepraszam babcie krysię za nieporozumienie

spalarnia_wieden.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich doniesieniach prasowych można mieć nadzieje, że sprawa śmieci zostanie w końcu uregulowana.

 

 

 

(...)2010-06-10 Finowie spalą nasze śmieci. I zbudują elektrociepłownię w Polsce

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8000181,Finowie_spala_nasze_smieci__I_zbuduja_elektrocieplownie.html

 

 

Pozwolę sobie na odrobinę złośliwości : otóż NIE SPALĄ. Obywatele zablokują im drogi do budowy takiej spalarni (elektrociepłowni). Wszędzie można, ale nie u nas. Ludziska wiedzą, co się dzieje jak się spala śmieci... I nikt nie jest w stanie ich przekonać, że będzie czysto, nieszkodliwie i eko... Swoje wiedzą, bo palą na co dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajcie z tym spalaniem śmieci

Nikt nie produkuje ich kilkadziesiąt kilogramów dziennie aby palić tym na okrągło w kotłach

Ile może ich wyprodukowac dziennie przeciętna rodzina co???

Kilogram,dwa???

Nie wszystko da się spalić więc i tyle pewnie nie

Ten powiedzmy kilogram spali się w kotle w ciągu pięciu minut więc o czym wy tu prawicie:eek:

Idąc dalej smieci do kotła wrzuca co trzydziesty człowiek a być może i co pięćdziesiąty

więc nie przeginajcie już pały z tym paleniem śmieci

Ten dym jest z nieefektywnego spalania węgla często kiepskiej jakości bo jest sporo tanszy

Ludzie sami wpuszczają się w maliny bo taki węgiel jest dużo mniej kaloryczny a popiołu z niego co nie miara

Jak by jeden z drugim trochę pomyślał to kupując droższy ale dużo lepszy węgiel

lepiej by na tym wyszedł

o wdzięczności sąsiada nie wspomnę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz śmieciucha to i bronisz kopcących. Wierz mi lub nie ale wielu ludzi pali różnym g... i można napisać że to ich sprawa, ale to nie jest tylko ich sprawa. Ja mam na szczęście wentylację mechaniczną z reku i w domu jest ok bo nie muszę otwierać okien, ale nie raz jak w bezwietrzny dzień przy niskim ciśnieniu wylazłem na zewnątrz to aż mnie cofało. Którejś nocy im chyba pozatykam te kominy by się sami potruli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie bronię ale przeczytaj co napisałem

Nikt nie produkuje ich kilkadziesiąt kilogramów dziennie aby palić tym na okrągło w kotłach

Ile może ich wyprodukowac dziennie przeciętna rodzina co???

Kilogram,dwa???

Nie wszystko da się spalić więc i tyle pewnie nie

Ten powiedzmy kilogram spali się w kotle w ciągu pięciu minut więc o czym wy tu prawicie:eek:

 

Myślisz że ludzie zwożą z lasów śmieci żeby nimi palić 24/24?

Sam wiesz ile masz dziennie śmieci i jak długo można by było nimi palić

Z resztą tak jak napisałem pali co trzydziesty a może i co pięćdziesiąty

więc pomyśl trochę proszę zanim coś napiszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Saxxxnt

Przyjechałem z budowy wchodzę na wątek i czytam i włos się jeży !!!!

"Jak kogoś nie stać na ogrzewanie domu, to niech dom sprzeda i przeniesie się do kawalerki w bloku"

Może lepiej sam się przenieś do kawalerki z powrotem to będziesz zadowolony.

W blokach to tak czysto przecież i kultura że nie powiem.

Czytając pozostałe odpowiedzi szczególnie o spalaniu śmieci nasuwa mi się stwierdzenie

że palący gazem czyli ludzie nie posiadający "śmieciucha" to prostaki i ostatnie brudasy

no bo kto wyrzuca śmieci do lasów i rowów przydrożnych jak nie wy ???

Przecież my palimy śmieci w piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajcie z tym spalaniem śmieci

Nikt nie produkuje ich kilkadziesiąt kilogramów dziennie aby palić tym na okrągło w kotłach

Ile może ich wyprodukowac dziennie przeciętna rodzina co???

Kilogram,dwa???

Nie wszystko da się spalić więc i tyle pewnie nie

Ten powiedzmy kilogram spali się w kotle w ciągu pięciu minut więc o czym wy tu prawicie:eek:

 

Dokładnie.

Nie wiem czy wszędzie to działa ale u nas jest tak że każdy MUSI mieć kosz na śmieci i podpisaną umowę z odbiorcą śmieci. A sprawdzała to policja.

Więc komu się bardziej opłaci spać śmieci i płacić za wywoź pustego kosza? Prost sposób a skuteczny.

Poza tym śmieci a śmieci ? Nie każdy śmieć to od razu zło. Jak ktoś użyje papierowych śmieci do rozpałki w piecu np. Co innego palenie opon.

Ale nie każdy ma dostęp żeby palić codziennie oponami chyba że wulkanizację prowadzi.

I powinno byc tak jak z samochodami jak kupujesz nowy to ma spełniać normy. A jak ktoś od 50lat pali nieekonomicznie to już się mu nawyków nie zmieni. A co zmusic babcie co ma 70 lat i 800zł emerytury żeby przeszła na kociło gazowy ? Koszt przyłącza + kotła + instalacji + komina.

A co jak nie ma gazu na wsi ? Elektrycznie ? Dom z kamienia bez ocieplenia i z okami drewnianymi ze szpara 1cm?

Zmienić przepisy odnośnie kotłów. Sprzedawać tylko takie które spełniają odpowiednie normy i w których nie można palić śmieciami czyli nie posiadające rusztu awaryjnego.

Myślę że można by w kotłach montować specjalnie sondy lambda które we współpracy ze sterownikiem czuwały by nad poprawnością spalania.

A skoro zakaz palenia węglem i drewnem to palenia w kominkach tez zakazać a co ! Żeby za lekko nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest argument. Jak kogoś nie stać na ogrzewanie domu, to niech dom sprzeda i przeniesie się do kawalerki w bloku.

 

 

W ogóle zastanów się co piszesz. A może do Afryki się ma wyprowadzić bo tam ciepło i ogrzewać nie trzeba. Albo może niech ziemiankę wybuduje i się tam wprowadzi.

A może w ogólnie nie ma prawa żyć bo go nie stać ?

Taką rodzina wielodzietna też do kawalerki w bloku a co ! Niestarć ich to niech się tłoczą. Przecież to ich wina bo brudasy i nieroby.

 

A jak się wchodzi na niejedną klatkę schodowa w bloku to tak śmierdzi że opisać się nie da.

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...