Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Topazowy dziennik by Layne - comments


Recommended Posts

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
Witam serdecznie powiem szczerze ,że twój dziennik dał mi strasznie do myślenia a mianowicie , upatrzyłem sobie dom , w którym cennik pod klucz wynosił ok 500k , cenna odpowiadała mi ale nie wiem czy jest ona realna. Ponieważ dla twojego projektu ceny stanu pod klucz to 600k a ty masz ofert stanu deweloperskiego za 520k , dlatego jakbyś powiedzieć coś więcej na ten temat. Co dla ciebie znaczy stan deweloperski ???Chodzi mi raczej o sprawy wykończenia, typu czy to jest cena np. z tynkamiOdrazu mówię ,że mnie ucozno ,że stna deweloperski to stan surowy zamknięty+wszystkie instalacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Lukasz,

 

to co wypisuja na tych stronach to delikatnie mowiac zgadywanka, wiec nie wiesz w te kosztorysy specjalnie albo dodaj +/- 20%.

 

Sam dach moze kosztowac od 20 do 150 zł za m2 materialu - w zaleznosci co wybierzesz. Podobnie z oknami - kiepskie PCV mozna kupic do mojego domu za 20 tys a drewniane debowe, super cieple z U ok 0,7 juz za 70 tys dobrej firmy. Takich przykladow mozna mnozyc i to na etapie stanu developerskiego.

 

Wykonczenie pod klucz to juz zupelna fikcja. "Parkiet" mozna kupic za 25 zl za m2 w Castoramie ale i za 150 zł jezeli to ma byc dobra, gruba debina/egzotyczne drewno itp. Tak samo terakota, glazura, farby, drzwi wewnetrzne - ceny moga się różnic od kilka 100%.

 

Co do mojego stanu deweloperskiego - podalem srednia cene ofertowana przez developera czy wieksza ekipe budowlana, gdzie placisz pensje prezesowi, raty za jego samochod itp itd zeby Ci organizowal budowe. Cos za cos. Trudny wybor. To wlasnie zawiera ta srednia cena stan. dew. - 520 tys podczas gdy budujac systemem gospodarczym gdzie sam zalatwiasz sobie ekipe, elektryka, hydraulkia, glazurnika itp tid oraz sam placisz za materialy to mozna zjechac z tej cena nawet z 15%

 

Ja za stan deweloperski uwazam: wszystko bez mebli, bialego montazu, parkietow, malowania, drzwi wewnetrznych itp. Czyli masz tynki wewn. i zewn., ocieplenie, okna, drzwi zewn. brame garazowa, zrobionyc dach z pokryciem, rynnny, instalacje gazowe, elektryczne, alarmowe, komin, jednokrotne malowanie wewn.

 

Nie wiem ile bedzie mnie kosztowalo wykonczenie pod klucz bo tutaj niestety moja zona bedzie miala duzo do powiedzenia na tym etapie :)

 

Mam nadzieje, ze pomoglem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 5 weeks później...
Ty budujesz topaza III a ja mieszkam w Topazie I więc może już w tym projekcje jest mniej niedociągnięć. Już dzisiaj wszystkiego nie pamietam ale wiem, że mój wykonawca musiał poczynić swoje obliczenia. Pisałam o tym na wątku dotyczącym topaza. Generalnie mieszka się w domu super. Wszystkie pomieszczenia są wygodne. Nie wiem jaki masz pomysł na gabinet ale jeśli zamierzasz kupić drzwi standardowe to musisz poprosić wykonawcę aby zrobił odpowiedni otwór, bo ten w projekcie nie jest przystosowany do standardowych drzwi suwanych lub otwieranych. Ja w projekcie nic nie zmieniałam ale znajomi, którzy zrobili schody na poddasze twierdzą, że hol na piętrze wygląda dużo gorzej i jest mniej doświetlony przez okno i przesunęli okno klatki schodowej bardziej do boku w stronę schodów na górę. Bardzo zazdroszczę, że możesz jeszcze dokonać wielu zmian w projekcie. Ja nie miałam na to czasu, bo decyzję o budowaniu podjęlismy bardzo szybko i w szaleńczym tempie zakończyliśmy (1,5 roku od zakupu projektu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam i gratuluje,

Twój wątek czytam z dożą uwagą i ciekawościa. Moze przede wszystkim dlatego ze trzy dni temu rozpoczelam budowe wlasnego Topaza. Mój Topaz bedzie mial piwnice wiec pewnie nieco wiecej pracy mnie czeka ale problemy podobne - i z ekipami i z wyborami. Pozwolisz ze bede podczytywać i dopytywać. Basrdzo przydatne sa twoje kosztorysy, to dla mnie wskazówka czy nie odbiegam od rzeczywiscosci :-)

 

pozdrawiam i zycze bezproblemowego bydowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...