Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Programowalne instalacje elektryczne - wątek dla entuzjastów


Recommended Posts

W SR też masz możliwość monitorowania pracy sterownika.

 

Tak, ale przez jego LCD, a w AF możesz monitorować przez kompa po RS485. Planuję zrobić tak: wszystkie AFy podpiąć pod RS485 a magistralę podpiąć pod LAN konwerterem na Ethernet. Monitoring mam wtedy nawet przez internet, jak odpowiednio skonfiguruje router domowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 5 weeks później...

W ramach odreagowania przez zimę od budowy postanowiłem upgradować swój przestarzały sprzęt komputerowy.

 

No i wczoraj... oglądałem na telewizorze film, który był na zewnętrznym twardym dysku 2 pokoje dalej a transmisja odbywała się bezprzewodowo.

 

Nie wiem jak dla innych ale dla mnie bomba.

 

Tak samo można przeglądać zdjęcia fotograficzne czy słuchać pliki muzyczne z mojej sieci domowej.

 

Tak mi się to spodobało że w domku zrobię tak samo tylko na większą skalę.

 

Muszę sprawdzić jeszcze jak działają kamerki IP bo też wygląda to ciekawie i może być dość tanią opcją monitoringu i rejestratora danych.

 

Chyba może to być w tym wątku wszak mówimy o inteligentnych instalacjach.

Jak ktoś jest zainteresowany to mogę podać więcej szczegółów co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odaro: masz jakies odtwarzacz dvd/divx z Wi-Fi?

Ostatnio bawilem sie zestawem dysk (rejestrator) + kamerki Wi-Fi http://www.qnap.pl/sp_qnap_nvr1012.php i powiem Ci, ze super sie spisywal ;)

 

Serwery Qnap i Synology najbardziej przypadły mi do gustu

 

Jeżeli chodzi o odtwarzacz to kupiłem bo akurat trafiła się okazja D-Link DMS-520 oczywiście z Wi-Fi

 

Napisz jeszcze jakie kamerki IP używałeś i jak te kamerki były zasilane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwery Qnap i Synology najbardziej przypadły mi do gustu

Polecam QNAP, osobiscie kupilem dwudyskowy TS-209II z RAID1. Mozliwosci naprawde duze i mozliwosc rejestracji obrazu z do 4 kamerek.

 

Jeżeli chodzi o odtwarzacz to kupiłem bo akurat trafiła się okazja D-Link DMS-520 oczywiście z Wi-Fi

Dzieki, za jakis czas bede musial sie tym zainteresowac, chodzi mi o dobry odtwarzacz z LAN, niekoniecznie Wi-Fi. Wi-Fi to fajna sprawa, ale jestem zwolennikiem polaczenia kablowego dla urzadzen stacjonarnych ;)

 

Napisz jeszcze jakie kamerki IP używałeś i jak te kamerki były zasilane

Kamerek z zestawu ICS-1013, nie pamietam co to za firma. Kamerki maja mozliwosc podlaczenia przez Wi-FI, Ethernet i USB, miejsca na baterie nie maja, zasilanie tylko z zasilacza. Jak podlaczysz je kablem Ethernet, to mozesz Wykorzystac przystawki PoE (Power over Ethernet), wtedy wszystko prowadzisz jednym kablem a switchu i kamerce dajesz przystawke PoE ;)

 

Kamerki sa naprawde niezle, daja niezla jakosc plynnego obrazu, niestety nie maja mozliwosci zdalnej regulacji ostrosci (jedynie pokretlem na obiektywie).

 

Oto moje fotki kamerek

 

http://img26.imageshack.us/img26/196/img2230mp3.jpg

 

http://img26.imageshack.us/img26/7489/img2232mb8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwery Qnap i Synology najbardziej przypadły mi do gustu

Polecam QNAP, osobiscie kupilem dwudyskowy TS-209II z RAID1. Mozliwosci naprawde duze i mozliwosc rejestracji obrazu z do 4 kamerek.

 

 

Czyli można połączyć tylko maksymalnie 4 kamerki IP?

 

Pytałem o zasilanie kamerek po ostatnio D-Link wypuścił kamerki z zasilniem po Ethernet.

 

Mam możliwość kupna lekko używanego TS-209 II Pro za 1370zł i 2 dyski Samsung 2x750 za 500zł czy to dobra cena jak myślisz

Ja jeszcze nie zna tego segmentu rynku zbyt dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można połączyć tylko maksymalnie 4 kamerki IP?

Tak

 

Pytałem o zasilanie kamerek po ostatnio D-Link wypuścił kamerki z zasilniem po Ethernet.

Pewnie maja wbudowane PoE i wymagaja albo switcha zasilajacego PoE albo musial bys dokupic przejsciowke do ktorej podlaczysz zasilacz i skretke a reszta pojdzie juz po Ethernecie ;)

 

Mam możliwość kupna lekko używanego TS-209 II Pro za 1370zł i 2 dyski Samsung 2x750 za 500zł czy to dobra cena jak myślisz

Ja jeszcze nie zna tego segmentu rynku zbyt dobrze :)

Cena nie jest rewelacyjna, ale chyba wporzadku jak urzadzenie jest w pelni sprawne. Cena dysko wydaje sie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dawno tu nie pisałem

budowa w toku

obecnie stoi

jestem już po kablomani

pociągnąłem 3x1,5 + utp do rozdzienli od wyłączników + od żródeł światła 3x1,5

a od gniazd 3x2,5

rozdzielnie mam 105x220x25cm

ZUGI potrójne

nie wiem co kombinujecie

 

nie bardzo wiem co to ten fatek? musze się przyglądnąć tylko kiedy znajdę czas?

chętnie widziałbym jakiegoś zainteresowanego automatyka - może wprowadzimy to w modelowym domu pasywnym.

 

Co do ściemnialnych świetlówek energooszczędnych to są przezież takie

chce kupować przełączniki dzwonkowe hagera podwójne - czy są lepsze i tańsze - testowałem po zdjęciu sprężynki działają jak zwykły wyłącznik

no i mam zamiar testować bardo ciekawy wyłącznik schodowy - można na nim ustawić 2 natężenia światła +2sceny

1 scena rozświetla się jasno po czasie x zmienia natężenie do zadanego i się wyłącza

2 scena tak zwana nocna - zapalając światło świeci się jedynie 5% natężenia itp

koszt chyba 100 zł

 

przeleciałem na szybkiego 5 ostatnich stron i widzę że poro się działo

 

ja ze swej strony mogę pokazać wam zdjęcia na stronie w galerii tam jest rozdzielnia, ZUGi, itp

 

 

sory za chaos, ale za długo mnie tu nie było a wpadłem na chwile

więcej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam możliwość kupna lekko używanego TS-209 II Pro za 1370zł i 2 dyski Samsung 2x750 za 500zł czy to dobra cena jak myślisz

Ja jeszcze nie zna tego segmentu rynku zbyt dobrze :)

Cena nie jest rewelacyjna, ale chyba wporzadku jak urzadzenie jest w pelni sprawne. Cena dysko wydaje sie ok :)

 

Jest to wersja PRO i na gwarancji ale chyba sobie dam na razie spokój.

 

Jest to technologia która się szybko rozwija za rok mogą być znacznie lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co mi 3x1,5?

 

w momencie rozpoczynania budowy instalacji nie miałem czasu na wybór systemu

poza tym nie wiedziałem czy będę robił tradycyjną instalcje czy nie a jeżeli nawet to nie wiedziałem nawet który przełącznik będzie zrządzał danym obwodem

 

więc na wszelki wypadek dałem i to i to

 

obecnie też nie jestem przekonany któy obwód będzie tradycyjny - przecież część obwodów może być tradycyjne

dlaczego z uwagi na kasę oczywiście

 

bardzi proszę o opinie czy jest coś teńszego niż polo hagera

czyli:

podwójny wyłącznik dzwonkowy z możliwością wyjęcia sprężynki i działa jak klasyczny przełącznik + możliwość włożenia do jednej ramki kilku puszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego typu haczyk masz na myśli?

Według mnie nie ma :) Brałem u nich w podobnej promocji Fateka FBs-20MC, wziąłem go do testowania programików. W regulaminie jest mowa o zakupie przez firmy lub instytucje zajmujące się takimi panelami. Przy Fateku też był podobny zapis, zamówienie złożył znajomy elektryk który ma działalność gospodarczą, instalacje elektryczne, i nie było problemu.

Hmm, może też się skuszę? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że ten sprzęt jest znacząco tańszy od innych paneli. Próbuję znaleźć powód, ale na razie tylko zauważyłem, że brak mu Ethernetu.

 

Że z takim sprzętem nigdy nie miałem do czynienia, to nie wiem nawet czego należy szukać. O to mi chodziło :)

 

Ja się zastanawiam. Czy nie ma jakiegoś logicznego sposobu, żeby funkcjonalność takiego panela uzyskać na PC? Będzie sobie jeden i tak stał i jego interfacem będzie panel dotykowy, więc tak trochę mnie boli dublowanie funkcjonalności - szczególnie, że nawet cena promocyjna to nie jest mało :)

 

Doczytałem odnośnie do serii MT500, że robi się "Direct Online Simulation", ale limitowane do 10 minut.

 

Nie da sie? Da się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda bo taka grobowa cisza zapadła, ale mam pytanie...

 

Szukam, takiego cuda, kiedyś gdzieś coś takiego widziałem - chyba, ale teraz ani nie pamiętam gdzie ani nazwy tego czegoś...

 

Chodzi o odłączanie zasilania jak nie ma "określonego" poboru prądu, czyli jak urządzenie na czuwaniu to odłącz od niego zasilanie, a jak zaczyna pracować to podaj zasilanie - tamto coś działało chyba na zasadzie niepodawania fazy na przewód fazowy, i "jakimś" wykrywaniu określonego obciążenia.

 

czy ktoś coś takiego widział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...