Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Programowalne instalacje elektryczne - wątek dla entuzjastów


Recommended Posts

A propos dystrybucji audio po pomieszczeniach i wykonania wzmacniaczy - polecam najtańsze głośniki komputerowe a 20pln za komplet. Wystarczy mono więc mamy dwa kanały (dwie jednoczesne transmisje np. radio i wieża).

Ja zastosowałem takie coś w łazienkach i garażu. Zmieściłem się w 80 pln.

 

Jakość nie musi być zaje.fajna. Wystarczy że coś gra rano podczas porannej toalety i golenia.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki wszystkim za ten wątek. Bomba :D :p :D

 

A teraz jak rozwiązać takie cóś:

Podjeżdżam pod dom, pilotem otwieram bramę wjazdową, potem garażową i ... no właśnie.

Jak tu najprościej zrobić rozbrojenie alarmu, a może samej strefy w garażu?

Może pilotem od bramy garażowej, rozbrajać tylko strefę garażu.?

A może zrobić opóźnienie na tej czujce. Tylko wtedy trzeba wyjść z samochodu (raczej się nie ociągając) i rozbroić na klawiaturze.

 

Sam nie wiem - doradźcie, proszę :-?

 

W przypadku satela ca64 podłączasz sumę logiczną kontaktronu otwarcia bramy garażowej z przerzutnikiem monostabilnym np. 5 minutowym wyzwalanym z linii radiolinii automatu garażowego do linii blokującej. Za pomocą linii blokującej, blokujesz na czas otwartej bramy garazowej czuwanie alarmu w strefie.

Nie musisz miec dodatkowej klawiatury.

 

Jedno jest ważne, że możesz dozorować obiekt garaż 24 godziny, a blokujesz strefe tylko na czas wjazdu wyjazdu.

Możesz także wykorzystać do zwiększenia czasu działania blokady (grzebanie i sprzątanie w garażu) wyjście bistabilne odpalane z dodatkowego usera w ca64. liub poprostu rozbroić strefę.

 

Chyba, że ZBYCH coś innego wymyśli.....

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Buduje dom w okolicach trojmiasta.

Poszukuje firmy, a najlepiej jakiegos entuzjasty, ktory za normalne pieniadze jest w stanie zaprojektowac inteligentna instalacje elektryczno-informatyczna w moim domu.

Nie mam zamiaru wydawac kasy na super projekty skopiowane z innych domow, chce miec system na miare swoich potrzeb, a nie mam czasu zeby sie tego wszystkiego uczyc od zera.

Przegladalem caly watek ale niestety nie wszystko rozumiem.

Nie wiem czym sie zajmujecie, ale wiekszosc z was powinna swiadczyc uslugi projektowania takich instalacji, bo firmy do ktorych na razie trafilem o takim forum nie slyszaly a to co oferuja to po prostu gotowy projekt "dla kazdego" za wielka kase.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Do ZBYCHA

 

Możesz mi dokładniej opisać Twoją instalację bramowo-garażowo-telefoniczną, co użyłeś i jak bo chciałbym sobie coś takiego zrobić.

 

Odpowiedź znajdziesz w wątku: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=294011#294011

 

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to wal śmiało :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten bramotel współpracuje z centralkami do bram przesuwnych. Czy przy pomocy telefonu będę mógł obsłużyć bramofon, otwieranie bramy z opcją furtki, bo na stronie piszą tylko że obsługuje zamek elektromagnetyczny.

Myślę o założeniu automatyki systemu bramy NICE, bramotel, bramofon, i trzy słuchawki DECT. Czy to dobry pomysł, czy wszytko obsłuży (zapalanie światła mnie nie interesuje, mieszkam od ulicy gdzie miasto oświetla mi posesję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten bramotel współpracuje z centralkami do bram przesuwnych. Czy przy pomocy telefonu będę mógł obsłużyć bramofon, otwieranie bramy z opcją furtki, bo na stronie piszą tylko że obsługuje zamek elektromagnetyczny.

Myślę o założeniu automatyki systemu bramy NICE, bramotel, bramofon, i trzy słuchawki DECT. Czy to dobry pomysł, czy wszystko obsłuży (zapalanie światła mnie nie interesuje, mieszkam od ulicy gdzie miasto oświetla mi posesję).

 

Każda centralka do sterowania napędem bram ma kilka wejść sterujących (otwórz, zamknij i otwórz-stop-zamknij-stop). Bramotel ma wyjście do zasilania elektrozamka. Wystarczy podłączyć pod to wyjście przekaźnik (przystosowany do napięcia zmiennego lub z mostkiem prostowniczym), a styki przekaźnika do odpowiedniego wejścia sterującego w centralce napędu i po sprawie.

Dodatkowo Bramotel może współpracować ze standardowymi unifonami (cztero lub pięcioprzewodowymi) czyli w tradycyjnej instalacji domofonowej starą centralkę można zastąpić Bramotelem i cała stara instalacja domofonowa działa, a dodatkowo możemy odbierać wywołanie z domofonu w telefonie (np. bezprzewodowym) :D .

 

Cena Bramotela - 265 zł (brutto).

 

Schemat montażowy umieściłem TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZBYCh czy taki zamek cyfrowy można zamontować w każdych drzwiach, czy tylko w antywłamaniowych. A co z zasilaniem gdy nie ma prądu.

 

Ten zamek szyfrowy, to tylko urządzenie sterujące. Może wyzwalać napęd bramy, zaczep elektromagnetyczny, zamek elektryczny lub zworę elektromagnetyczną. Generalnie każde z tych urządzeń wykonawczych można zamontować w każdych drzwiach. Systemy kontroli dostępu powinny posiadać awaryjne zasilanie.

Poza tym zamek elektryczny powinien współpracować z zamkiem mechanicznym, czyli przy braku prądu można drzwi odblokować ręcznie - kluczem (lub same się odblokowują w drzwiach p.poż).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi o dodatkowy zamek tzn. Chcę wstawić dobre (ciepłe) drzwi ale nie antywłamaniowe. Jeden zamek na zwykły klucz, a drugi szyfrowy (z zewnątrz), ten szyfrowy to chcę używać tylko gdy wychodzę do ogrodu, albo do sąsiada (by nie nosić klucza hehe). Czyli gdy wychodzę z domu, to drzwi powinny się otwierać bez nikakich, a gdy przychodzę z zewnątrz, to na szyfr. To że zamek tylko steruje to się domyśliłem, tylko co wstawić zamek elektro czy zaczep czy coś innego. Po prostu z jednej strony mają się otwierać bez zamka szyfrowego a z drugiej na szyfrowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi o dodatkowy zamek tzn. Chcę wstawić dobre (ciepłe) drzwi ale nie antywłamaniowe. Jeden zamek na zwykły klucz, a drugi szyfrowy (z zewnątrz), ten szyfrowy to chcę używać tylko gdy wychodzę do ogrodu, albo do sąsiada (by nie nosić klucza hehe). Czyli gdy wychodzę z domu, to drzwi powinny się otwierać bez nikakich, a gdy przychodzę z zewnątrz, to na szyfr. To że zamek tylko steruje to się domyśliłem, tylko co wstawić zamek elektro czy zaczep czy coś innego. Po prostu z jednej strony mają się otwierać bez zamka szyfrowego a z drugiej na szyfrowy.

 

Jeśli będą to drzwi drewniane, to polecam zastosować zaczep elektromagnetyczny i zamek z klamko - gałką (od wewnątrz klamka, od zewnątrz nieruchoma gałka. Będzie skutecznie i najtaniej :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na zamek elektromechaniczny. Nie trzeba by było akumulatora. Mam złe skojarzenia co do akumulatorów tych od komputera, lubią się psuć, a po jakimś czasie i tak trzeba wymieniać baterie co jest drogie.

 

Do takiego zamka nie musisz stosowac akumulatora, mozesz go zasilac zasilaczem wspolnym od domofonu (12 V) , w razie braku pradu otwierasz go kluczem. Pewnie ze jezeli bedzie grzmilo i lalo, braknie pradu i nie bedziesz mial klucza to pech, ale niekoniecznie to dobry moment na zapoznanie sie z sasiadka :) :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...