Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Programowalne instalacje elektryczne - wątek dla entuzjastów


Recommended Posts

Tu Ci default gateway-a brakuje (bramy domyślnej w terminologi microsoftowej).

Możesz spróbować:

sudo route add default gw 10.10.57.56

To adres sieci, więc to raczej nie ten. Sprawdź na windzie jaki jest default gateway (np. route PRINT i linijka 0.0.0.0 0.0.0.0 x.x.x.x - gdzie x-y to interesujący nas IP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Default gateway w windzie to 10.10.56.57 - ten z którym się mizia przy restarcie netu (DHCPOFFER, DHCPACK)

 

Próbowałem jeszcze zastąpić dhcp przez static i wklepałem ręcznie ale to jeszcze kompletniejsza katastrofa - już eth0 wcale nie działa.

 

Co za k... g... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Default gateway w windzie to 10.10.56.57 - ten z którym się mizia przy restarcie netu (DHCPOFFER, DHCPACK)

Spokojnie, spróbuj wpisać z ręki:

sudo route add default gw 10.10.56.57

zostawiając ustawianie adresacji z DHCP. Być może jest coś źle ustawione na MT i wysyła nie takie adresy a winda próbuje się ratować i bierze gateway-a w inny sposób (np. router discovery). Jak zadziała to masz dwa wyjścia:

1/ dopisać sobie to gdzieś w skryptach startowych (bez sudo),

2/ cała konfigurację sieci ustawić ręcznie - tutaj niestety nie pomogę bo co dystrybucja to ma to rozwiązane inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - spóbowałem wszystkiego i paru jeszcze rzeczy co na forum Ubuntu podpowiedzieli i dupa. Nie działa i tyle. :evil:

 

A - pod adresem 10.10.57.56, czyli bramy, zgłasza się ładnie mikrotik. Tylko hasła nie znam :lol:

Tak czy siak wiadomo dlaczego nie działa a to już sukces jest.

A co linux napisał po wpisaniu route add... i co po tym pokazuje "route -n"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak wiadomo dlaczego nie działa a to już sukces jest.

 

Eeee... Wiemy?

 

 

A co linux napisał po wpisaniu route add... i co po tym pokazuje "route -n"?

 

Poszekaj - odpale drugi komputer będę mógł mieć podgląd, a nie restartować non-stop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynik bez zmian poza metric w 1 linii jest teraz 1.

 

Ale route add daje takiego zonka:

 

SIOCADDRT: No such process

 

ponadto przy restarcie networking wywala tez:

SIOCDELRT

 

Nie wiem czy jest filtrowanie ale MAC karty sie zgadza z windoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynik bez zmian poza metric w 1 linii jest teraz 1.

 

Ale route add daje takiego zonka:

 

SIOCADDRT: No such process

Tiaaaa.

eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:1f:d0:a0:42:db

inet addr:10.10.57.59 Bcast:10.10.57.63

Mask:255.255.255.248

 

A gateway wpisujesz: 10.10.56.57

 

A poprawna adresacja wychodzi z sieci 10.10.57.56-63 (przy masce 248), więc adres 56.57 jest POZA tą siecią...

Ktoś od tego MT się pomylił - niech poprawi 3 cyfrę w ustawieniach i będzie śmigać... Winda pewnie rozszerzyła sobie maskę. Możesz spróbować to na linux:

ifconfig eth0 10.10.57.59 netmask 255.255.0.0

i potem dopisz

ip route add default gw 10.10.56.57

 

PS.

No chyba że źle przeklepałeś... Ale wpisanie route będzie się wykrzaczać jeśli wpisywany adres gw jest POZA zdefiniowaną siecią w ifconfig. Tym niemniej dochodzący poprawnie ping do MT wyklucza inne problemy (prędkość, moduły, i w 99% filtrowanie mac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gateway wpisuje 57.56 - wanalem sie klepiac :oops:

sudo mii-tool eth0:
eth0: 10 Mbit, full duplex, link ok

No to teraz śmieszna operacja: wyjmij kabel i wepnij go spowrotem. A potem jeszcze możesz zrestartować Microtika (wyłącz mu zasilanie na moment). Chodzi oczywiście o to, żeby "druga strona" się zorientowała, że taką zmianę zrobiłeś.

PS: wiem, że to debilnie brzmi.

Jak już to zrobisz, to sprawdź jeszcze raz co Ci się tam za prędkość ustawiła (powinno być nadal 10Mbps).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gateway wpisuje 57.56 - wanalem sie klepiac :oops

To i tak jest niepoprawny w ramach tej maski. 56 to adres sieci i nie może być zastosowany. Dlatego nie działa. Winda olewa standardy.

ifconfig eth0 10.10.57.59 netmask 255.255.255.0

i ponowne dodanie default route powinno pomóc.

Swoją drogą pogoń gościa od tego MT, niech poprawi!

Dla maski ...248 poprawna adresacja jest od 56 do 63, przy czym adresy 56 i 63 mają wtedy specjalne znaczenie w sieci i nie można ich stosować. Więc poprawne adresy to 57-62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depi :Zadzialalo?

 

Twoje pudelko od netu nie NAT-uje ruchu, dziala jak modem i switch. Dostawca netu dal Ci 5 adresy do Twojej dyspozycji

 

10.10.57.58 - 10.10.57.62

 

 

Twoja brama - gateway to:

 

10.10.57.57

 

 

DNS maja jakies wlasne wewnetrzne:

 

10.10.1.110.10.70.1 

 

 

w route -n powinienes miec taka linijke:

 

Destination     Gateway         Genmask         Flags Metric Ref    Use Iface...0.0.0.0         10.10.57.57      0.0.0.0         UG    1      0        0 eth0

 

 

W windie dostajesz takie same DNS-y?

 

Sprawdz czy ida pingi do bramy, do dns-ow, sprawdz odwzorowanie nazw

 

host onet.pl

 

lub

 

dig onet.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bueee... Nie podoba mi się to nowe... :(

 

Ale w temacie - CHŁOPAKI MACIE PIWO/WINO/WÓDKĘ (czy jakieś inne wynalazki, które pijacie)!!!

 

Działa - faktyczne "fachowcy" ustawili bramkę poza zakresem dostępnych adresów. Poszerzenie jej przez zmianę maski (pojechał już na fula i dał mi 0 :lol: ) pomogło i śmigam wreszcie z mojego pięknego, niezrywającego połączeń Kubunciaka :)

 

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc - szczerze mówiac forum Ubuntu się do Was nie umywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś widziałem takie krążki kolorowe z cyferkami do umieszczania na przewodach, ale nie kupowałem, nie pamiętam też nazwy firmy.

 

Ostatecznie zrobiłem tak:

Kupiłem w Castoramie, bądź innym Leroyu kolorowe taśmy izolacyjne.

Z każdego pomieszczenia wiązkę owinąłem innym kolorem i zanotowałem w kajecie.

Następnie każdą podwiązkę kolejnym kolorem i zanotowałem w kajecie.

Następnie każdy przewód kolejnym kolorem --> Ten sam kolor na przewodzie znalazł się z drugiej strony przewodu w puszcze.

Powstał swoistego rodzaju kod kreskowy. :-)

Ponieważ do dzisiaj nie wszystkie przewody jeszcze wykorzystałem, a ciągle coś podłączam, więc jako tako się to sprawdza.

W każdym razie koszty mnie nie zabiły 8)

Edytowane przez gosciu01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...