Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Programowalne instalacje elektryczne - wątek dla entuzjastów


Recommended Posts

Nie no oczywiście że chodzi o szafę Depi-self-made company :)

 

Jeśli tak, to jest to szafa zbudowana przeze mnie i Pana Piotra z płyty laminowanej 18mm, kolor szary, producent Pfleiderer. Drzwi łamane na systemie Bifold firmy Laguna (jak mówiłem to korytarz, więc nie ma miejsca na inne). Szerokość 1,8m wysokość chyba 2,25. Obok we wnęce stoi druga taka sama. Całość razem z pensją Pana Piotra kosztowała chyba coś ok. 2 tys i to tylko dlatego, że troche z wymiarami nie trafiłem, wszystko trzeba było jeszcze raz ciąć itd.

 

Wystarczy info? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli tak, to jest to szafa zbudowana przeze mnie i Pana Piotra z płyty laminowanej 18mm, kolor szary, producent Pfleiderer. Drzwi łamane na systemie Bifold firmy Laguna (jak mówiłem to korytarz, więc nie ma miejsca na inne). Szerokość 1,8m wysokość chyba 2,25. Obok we wnęce stoi druga taka sama. Całość razem z pensją Pana Piotra kosztowała chyba coś ok. 2 tys i to tylko dlatego, że troche z wymiarami nie trafiłem, wszystko trzeba było jeszcze raz ciąć itd.

 

Wystarczy info? :)

 

Pomysł bardzo fajny.

 

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to w tej chwili masz szafę w szafie tzn metalową szafę elektryczną ma zamontowaną w szafie Depi made czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to w tej chwili masz szafę w szafie tzn metalową szafę elektryczną ma zamontowaną w szafie Depi made czy tak?

 

Dokładnie - całe to ustrojstwo jest zamknięte i nie drażni Żony :) Nie było wyboru bo umiejscowiłem wszystko W obrębie powierzchni mieszkalnej, a nie gdzieś w garażu np.

 

Wygląda to tak:

 

http://i145.photobucket.com/albums/r232/depilator/szafy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - całe to ustrojstwo jest zamknięte i nie drażni Żony :) Nie było wyboru bo umiejscowiłem wszystko W obrębie powierzchni mieszkalnej, a nie gdzieś w garażu np.

 

Wygląda to tak:

 

http://i145.photobucket.com/albums/r232/depilator/szafy.jpg

 

Super to wygląda

 

Czy mogę naśladować Twój pomysł? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Tak mecze sie nad drabinka do swojego systemiku i kurcze brak doswiadczenia mnie ciutke ogranicza :)

 

Jest tu ktos kogo moglbym pomeczyc pytaniami ? :)

 

A moze ktos udostepni swoje oprogramowanie ?

Najbardziej interesuja mnie rozwiazania sterowania roletami.

 

Moze stworzylbym jakis download na swojej stronce - bedzie latwiej dla tych ,co zaczynaja dlubanie w fateku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Tak mecze sie nad drabinka do swojego systemiku i kurcze brak doswiadczenia mnie ciutke ogranicza :)

 

Jest tu ktos kogo moglbym pomeczyc pytaniami ? :)

 

A moze ktos udostepni swoje oprogramowanie ?

Najbardziej interesuja mnie rozwiazania sterowania roletami.

 

Moze stworzylbym jakis download na swojej stronce - bedzie latwiej dla tych ,co zaczynaja dlubanie w fateku...

 

 

Przecież Civic udostępnił pełen kod dla rolet tylko nie pamiętam gdzie to jest.

 

Na stronach Moellera masz podany przykład programu do sterowania roletami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programik do rolet Civica znalazlem juz wczesniej :)

Ciutke skomplikowany (nic z niego nie kumam ale 1 roleta juz dziala i tylko 1 ....)

 

Gdy probuje sam cos stworzyc to jakies cuda sie robia ...tzn gdy robie grupe Y w dol za pomoca M to czesc dziala a czesc nie :)

Ciezko to wytlumaczyc , dlatego pytalem o kogos kto jest w stanie zniesc kilka pytan laika :)

Najlepiej skype......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile na jednym końcu przewody 0,5 kończą sie w LSA i jest git (dzięki Tomkii za tip z łączówkami uziemiającymi do dystrybucji zasialania ;) ) - o tyle w przełącznikach (Hager Polo) - mam pewnę wątpliwości co do trwałości połaczenia.

Jest tam mechanizm zacinający i dla przewodów 0.5 troche słabo to trzyma - po prostu zdaża się że przewód wyskoczy sam z siebie przy obrabianiu następnego.

Założełem w tej chwili jedną ramkę - niby działa - ale nie mam zaufania do tego - czy ktoś coś z tym robił?

 

Poniżej progress prac - jak widac jestem daleko w lesie - na razie działa wersja ekonomiczna ;)

2010-04-29 09.32.18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, bardzo wartościowy wątek, przeczytałem większość. Mam praktycznie opracowaną koncepcję inteligentnej instalacji dla mojego domu, choć brak jeszcze kilku szczegółów. Zastanawiam się np. jak w prosty sposób zrealizować efekt włączania radia w jednym z pomieszczeń. Potrzebny byłby jakiś bardzo prosty tuner radiowy aktywowany wyjściem PLC. Nie chodzi mi o zaawansowane media center lub coś w tym stylu tylko o znacznie prostszy mechanizm z radiem wyposażonym być może w mocno uproszczony panel do sterowania z kilkoma przyciskami (np. do wyboru 4 stacje + programowanie tych stacji). Czy ktoś robił coś takiego lub przynajmniej zastanawiał się nad czymś takim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Tak mecze sie nad drabinka do swojego systemiku i kurcze brak doswiadczenia mnie ciutke ogranicza :)

 

Jest tu ktos kogo moglbym pomeczyc pytaniami ? :)

 

A moze ktos udostepni swoje oprogramowanie ?

Najbardziej interesuja mnie rozwiazania sterowania roletami.

 

Moze stworzylbym jakis download na swojej stronce - bedzie latwiej dla tych ,co zaczynaja dlubanie w fateku...

może to Ci pomoże, mój program pomógł mi jeden forumowicz elektrody, super gość wszystko rozpisał, tu jest wątek przeze mnie założony:

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1402831&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna szybka podpowiedź!

 

zamawiam sobie dallasy do pomiaru temperatury w ilości 25 szt.

 

patrzę na ofertę i czy ktoś mi może powiedzieć czym różnią się; DS1820 od DS18B20 i od DS18S20

i czy jakieś znaczenie mają te różnice w przypadku pomiarów w systemie domowym?

 

Różnica w cenie ok. 1,2 zł, ale przy 25 szt. to już krzynka piwa się robi ...

Edytowane przez gosciu01
Podałem różnicę w cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...