Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Programowalne instalacje elektryczne - wątek dla entuzjastów


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ZBYCHU kiedys napisal!

Wyjście tranzystorowe na pewno wytrzyma takie obciażenie. Zrób jednak bilans mocy dla całego systemu, żeby się nie okazało, że pobór mocy wszystkich urządzeń przekroczy wydajność prądową zasilacza centrali!!!

Ja stosuję dodatkowo moduł CA 64 PP - osiem wejść, cztery wyjścia przekaźnikowe, cztery wyjścia tranzystorowe i zasilacz systemowy.

Wlasmnie o to mi chodzi jaki typ ????? zasilacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przeciez to jasne ,ze to jest expander czyli podcentralka do poszezenia wyjsc .Moduł posiada wbudowany zasilacz impulsowy o wydajności 2,2 A.

Mi .chodzilo mi o zasilacz systemowy ....sa rozne typy .I podczas zakupu na co ewentualnie zwrocic uwage?

[/color]

Edytowane przez Jan23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 months później...
chyba watek umarl ...

a moze wszyscy pokonczyli swoje projekty i nie ma z nimi klopotow ? :)

 

Czasu brak. Ale ja chętnie poczytam, jak coś masz do zaraportowania :)

 

Myślałem ostatnio ponownie o androidowych tabletach w systemie. Mój kumpel nawet zrobił coś takiego jak app do mierzenia zużycia prądu i powiesił takie małego tableta na ścianie.

 

Przy obecnych cenach tych urządzeń to wychodzi taniej niż zwykłe przyciski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo mają takie problemy ze swoimi instalacjami że nie mają czasu na forum :-P

 

Żeby nie było offtopic'u to napiszę o problemie z którym się jakiś czas borykałem.

Sprzet:

t5720 + MP00202-RJ45 + kilka DS18B20

Od jakiegoś czasu nie miałem prawidłowych odczytów z czujników temperatury, odczyt następował raz na jakiś czas. W logach można było znaleźć takie wpisy:

kernel: [1689573.148391] ftdi_sio ttyUSB0: ftdi_submit_read_urb - failed submitting read urb, error -22

 

Nie mogłem znaleźć przyczyny, odłączałem czujniki, podmieniałem i efekt był taki sam.

 

Okazało się, że winny był zasilacz do routera, który pracował w innym pomieszczeniu. Zlokalizowałem problem przez wyłączanie wyłączników nadprądowych poszczególnych obwodów. Po podmianie zasilacza wszystkie odczyty są prawidłowe i żadne błędy się nie pojawiają. Sam zasilacz podłączony do prądu nie stanowi problemu, jednak obciążenie go powoduje zakłócenia w sieci elektrycznej i m.in. w/w problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo mają takie problemy ze swoimi instalacjami że nie mają czasu na forum :-P

Problemy? Normalne instalacje IB/ID działają na zasadzie "Fire and Forget"

Żeby nie było offtopic'u to napiszę o problemie z którym się jakiś czas borykałem.

Sprzet:

t5720 + MP00202-RJ45 + kilka DS18B20

Od jakiegoś czasu nie miałem prawidłowych odczytów z czujników temperatury, odczyt następował raz na jakiś czas. W logach można było znaleźć takie wpisy:

kernel: [1689573.148391] ftdi_sio ttyUSB0: ftdi_submit_read_urb - failed submitting read urb, error -22

 

Nie mogłem znaleźć przyczyny, odłączałem czujniki, podmieniałem i efekt był taki sam.

 

Okazało się, że winny był zasilacz do routera, który pracował w innym pomieszczeniu. Zlokalizowałem problem przez wyłączanie wyłączników nadprądowych poszczególnych obwodów. Po podmianie zasilacza wszystkie odczyty są prawidłowe i żadne błędy się nie pojawiają. Sam zasilacz podłączony do prądu nie stanowi problemu, jednak obciążenie go powoduje zakłócenia w sieci elektrycznej i m.in. w/w problemy.

A mnie ostatnio zacinał się klucz od kłódki do wychodka. Naoliwiłem i po problemie.

 

 

PS.

Sprzet:

t5720 + MP00202-RJ45 + kilka DS18B20

Tylko gdzie tu masz " Programowalne instalacje elektryczne - wątek dla entuzjastów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ostatnio zacinał się klucz od kłódki do wychodka. Naoliwiłem i po problemie.

 

 

PS.

Sprzet:

t5720 + MP00202-RJ45 + kilka DS18B20

 

Tylko gdzie tu masz " Programowalne instalacje elektryczne - wątek dla entuzjastów"

 

Może to nie jest IB/ID ale sprzęt ten pełni kilka funkcji które ułatwiają życie i na pewno jest bliższy idei tego wątku niż Twoja kłódka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest IB/ID

Chciałeś napisać z pewnością.

ale sprzęt ten pełni kilka funkcji które ułatwiają życie

Co w żaden sposób nie upoważnia, aby tego typu "rewelacje" umieszczać w tym temacie.

i na pewno jest bliższy idei tego wątku niż Twoja kłódka ;)

Można by o tym podyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...